Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Asya Pars 250 DD250E-9B (Regal Raptor)

Motovento
    REKLAM ALANI
    _pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    hadi bakalım hayırlı ugurlu olsun allah kaza bela vermesin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Asya Pars 250
    Herkese tekrar selamlar;

Arkadaşlar benim motorumda gazdan elimi çektiğimde yada boşta giderken zincirden sürekli çat çat diye sesler gelmekteydi bunun nedeninin zincirin arka çamurluğa değmesinden kaynaklandığını gördüm çözüm olarak arka çamurluğun alt kısmını yani görünmeyen kısmını içe doğru biraz eğdik ve şu anda motordan en ufak bir çıt sesi dahi gelmiyor. Müthiş bişey oldu inanın motordan daha fazla zevk almaya başladım eğer böyle bir sorununuz varsa bi kontrol edin derim.

caraskal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS DAKAR '07

Ciga merhaba.

Dostum senin kaç km de. Yakıtla ilgili durum nedir senin. Radyatörün koruma kapağından ses geliyor mu? Genel olarak bilgilendirirsen hoş olur. Ayrıca Asya pars 250 kullanan diğer arkadaşlar en uzun ne kadar mesafeye gittiniz.? Ben evden işe işten eve gidiyorum. Ama yıllık izin yaklaştı malum.

Motosikleti
    Asya Pars 250

caraskal merhaba

Alıntı caraskal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum senin kaç km de. Yakıtla ilgili durum nedir senin. Radyatörün koruma kapağından ses geliyor mu? Genel olarak bilgilendirirsen hoş olur. Ayrıca Asya pars 250 kullanan diğer arkadaşlar en uzun ne kadar mesafeye gittiniz.? Ben evden işe işten eve gidiyorum. Ama yıllık izin yaklaştı malum.
    Tekrar selamlar;

Benim Pars'ım şu anda 1550 Km de ve yakıt durumu biraz enteresan az yakıt aldığımda sanki çok yakıyor gibi ama fazla yakıt aldığımda ise az yakıyor gibi ama ortalama 150 kuruş civarı yakmakta şu an. Radyatör kapağı ise 100 Km hızı geçtiğimde hala tiz bir ses çıkarmakta ama eskisi kadar ses gelmiyor benim düşümcem bu ürünü çıkartıp yerine başka bir ürün uydurmak.

Motosikleti
    REGAL RAPTOR 250 E9-B

selam beyler

Arkadaşlar merhaba. Ben kendime hem maddi hem manevi olarak uygun bir motor aradım aylarca. Ve sonunda Regal Raptor DD250E-9B de karar kıldım. Sonra Kadıköydeki yetkili satış galerisine motoru almak niyetiyle gittim. Bir sürü bayiyi telefonla arayıp bilgi almıştım daha önce ama burayı telefonla aradığımda bana epey bir samimi ve güvenilir bir ilk izlenim çizdiler. Ben de bu durumdan hareketle ilk uğrak yeri olarak burayı belirledim. Ve ilk izlenimim de aynen öyle oldu. Demek ki ses tonu ve telefondaki güven boşuna değilmiş. 60 yaşında ihtiyar delikanlı Yüksel Bey(ilk sohbetten yaklaşık 5 dakika sonra Yüksel abi oldu) karşıladı beni. Ben Regal Raptorun aynısını Asya nın aynı modelini piyasaya sürdüğünü duymuştum ve olası bir durumda iknada diretmeye kararlıydım. Ama güvenmiştik bir kere Yüksel abiye. Dolayısıyla Asya Pars 250 ile Regal raptor arasında hiçbir fark olmadığını bana çok mantıklı bir üslupla anlattı. Uygunluk belgesinden tutun da hangi firmanın ürettiğine kadar bir sürü belge gösterdi. Ve hatta aynı olmakla birlikte bazı artıları olduğunu anlattı.
    1- Ön frenler çift diskli
    2-Arka frende de disk var.
    3-Gösterge paneli benzin deposunun üstünde.
    Ben de almaya karar verdim. Hatta ulan acaba hata mı ettim keşke regal mi alsaydım diyordum. Ama ruhsat geldi ve model kısmında asya pars 250e-9b yazıyordu. Şimdi 1 haftadır kullanıyorum ve 300 km. bakımına gidicem yakında. Şimdilik çok memnunum bakalım nasıl gidicek. Yaşadığım olumlu veya olumsuz tecrübeleri gerekirse buradan paylaşıcam. Herkes kalsın sağlıkla.

Selam Bende Motoru Yüksel Beyden aldım Regal raptor bendeki ve ilgi alaka 10 numara . kalktım Bursadan, Kadıköyden aldım geldim. Buarada aranıza da yeni katıldım. ilk 550km sini yaptım ilk rodaj bakımı geçti. yağ faaln değişti. allaha şükür hiç bir sorunu olmadı motorun. sadece yakıt banada fazla geldi. tam hesaplamayı depoyu tekrar doldurdumda yapacam.
    Carpe Diem :bounce: (Berkant)

Regal Raptor

Motosikleti
    F 650 GS DAKAR '07

Sana da kazasız belasız sürüşler, bol güneşli günler.!

James hoş geldin aramıza. Hayırlı olsun makinan. Emin ol memnun kalacaksın. Motorun kendisi durup dururken sorun çıkaran türden değil. İyi bakarsan ihtiyaçların doğrultusunda karşılık alıyorsun. Ben 3000 km yi devirdim, hiç bir sorun çıkmadı şimdiye kadar. Sonrasına sonra bakarız. Genel olarak bizden de duyduğun üzere hoşnut kalacağın bir motor almışsın, bol güneşli günler dilerim, hayırlı olsun.

Motosikleti
    F 650 GS DAKAR '07

Nasıl gidiyor Asya 'cılar?

Sevgili dostlar, nasıl gidiyor makineler iyi mi? Sorun yaşayanınız oluyor mu? Ben bugün sabah iyicene bir sildim parlattım "selvi boylum al yazmalım'ı". Bu arada arkadaşlar; Durulama suyuna bulaşık makinesi parlatıcısı karıştırdım ve farkı anlatamam. Çok bariz bir şekilde parlıyordu, çok hoşuma gitti. Deneyin tavsiye ederim. 2 haftada bir WD 40 ile heryerini siliyorum. Haftada bir de yıkamaya gayret ediyorum. Zinciri yağlamam gerekiyor ama sehpası olmayınca gerçekten zor. Onu da bir ara hallederim. Hala sol kapağım yok, hiç para verecek durumda değilim. Durumlar biraz düzelsin, Regal raptorun kromajlı kapaklarından bir takım alacam. Bu arada kapakların üstündeki Asya Pars yazıları sökülebiliyor , herkese bol güneşli günler.....

Motosikleti
    REGAL RAPTOR 250 E9-B
    Sevgili dostlar, nasıl gidiyor makineler iyi mi? Sorun yaşayanınız oluyor mu? Ben bugün sabah iyicene bir sildim parlattım "selvi boylum al yazmalım'ı". Bu arada arkadaşlar; Durulama suyuna bulaşık makinesi parlatıcısı karıştırdım ve farkı anlatamam. Çok bariz bir şekilde parlıyordu, çok hoşuma gitti. Deneyin tavsiye ederim. 2 haftada bir WD 40 ile heryerini siliyorum. Haftada bir de yıkamaya gayret ediyorum. Zinciri yağlamam gerekiyor ama sehpası olmayınca gerçekten zor. Onu da bir ara hallederim. Hala sol kapağım yok, hiç para verecek durumda değilim. Durumlar biraz düzelsin, Regal raptorun kromajlı kapaklarından bir takım alacam. Bu arada kapakların üstündeki Asya Pars yazıları sökülebiliyor , herkese bol güneşli günler.....
    Genel olarak nereleri ve nasıl temizliyosunuz? ne kadar sıklıkla bakımları yapmalıyım arkadaşlar?

Regal Raptor

Motosikleti
    F 650 GS DAKAR '07
    Valla açıkcası bir süngerle iyice köpürtüyorum, Elimin girebildiği bütün ayrıntıları temizliyorum. Sonra da bir güzel duruluyorum. Ben haftada bir temizlemeye çalışıyorum ama aslında daha sık temizlemeli. Elde bir bez yıkamasan da her fırsatta silmek gerekiyor.

Motosikleti
    REGAL RAPTOR 250 E9-B
    zincirleri ne kadar sıklıkla yağlıyosun yağlamadan önce gaz yağ vb. siliyomusun ? yada onlar gereksiz mi?

Regal Raptor

Motosikleti
    F 650 GS DAKAR '07
    Sevgili Ciga ben bu sorunu ilk 300 km bakımında hallettirdim. Seninkinin de hallolabileceğini düşünüyorum. Olmzsa biz şöyle bir çözüm düşünmüştük; kapağı söküp temas eden yerlere teflon malzemeden parça ekleyecektik. Gerek kalmadı, ama denenebilinir.

Motosikleti
    F 650 GS DAKAR '07
    Arkadaşlar uzun süredir birşey paylaşmıyoruz. Bir sorun yaşayanınız oldu mu? Ben yarın 3000 km bakımına götürüyorum. Herhangi bir mekanik sorunum yok. Sadece Yakıt deposunun ön taraftaki boyası kabardı ve döküldü. başparmak büyüklüğünde bir yer dökülmüş ve daha geniş yüzeyde de kabarma var. Herhangi bir darbe ya da sıyrılma yok. Boya kendi kendine dökülüyor. Bununla ilgili ne yapacağımı yarın servise soracağım. Ama çok komik değil mi kendi kendine boya dökülüyor. Neyse. Son durumlarınızı paylaşmanızı bekliyorum. Bol güneşli günler.

Atahualpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR 250E-9
    O boya mevzunun garanti kapsamında halledilmesi gerekir eğer dökülme senin uyguladığın bir kimyasal, vs yüzünden olmamışsa
    YOU WILL NEVER WALK ALONE

parduser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Pars 250
    Durduk yere boya kabarması şaşılacak şey valla. Bu arada benim yakıtta 100km de 4.1lt oldu, şu an 1900 kmdeyim.Bir de şu ön balatalar ötmese. Servise gittim pisliktendir dedi. Balata temizleyici sıktı düzeldi fakat yolda giderken yine başladı. Başka sevise gittim. Balataları söküp taşladı ama o da 2 hafta idare etti. Peki çanta seti alanınız oldu mu? Malum bagaj problem. Eve giderken markete uğrayamıyorsun. Bir yere gidiyorsun elinde kaskla geziyosun.

Motosikleti
    REGAL RAPTOR 250 E9-B
    selam arkadaşlar benim motorda tek problem bursadaki servisi! elemanlar 300km ve 1000km bakımı için (sadece yağ değiştirme) 125+125 toplam 250 tl aldılar! adam gibi bakım yapılsa gene gam yemeyecem ama onuda yapmıyorlar. tek servis oldukları içinde istersen gelem diyebi,liyorlar. regal raptor alacaklar bursada oturuyorlarsa kesinlikle sıfır almasınlar emre motor da bu konuda çok pasif :(( aldığıma alacağıma pişman oldum artık garanti kapsamoı olması umrumda bile değil başka servise götürüyorum....

Regal Raptor

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Asya motora direk şikayet et. Bu servis ücretleriyle bu motorları kime satacaksınız diye gazla.

Motosikleti
    F 650 GS DAKAR '07
    Arkadaşlar merhaba. Bugün 3000 km bakımını yaptırdım. Yağı değişti, hidroliği eklendi. Balatalar ve frenler kontrol edildi. Zincir yağlandı. Takozlar kontrol edildi. Dişliler ve civataları kontrol edildi. Farları sinyalleri kontrol edildi. Akü ve bujiler çıkarılıp temizlendi ve bakım ürünleri ile gerekenler yapıldı. Tüm civatalar tek tek kontrol edildi. Test sürüşü yapıldı. Toplamda 2 saat uğraştılar motorla, Sadece 50 lira ödedim. Çağlayanda MOTO HARUN var. Asya yetkili servisi. Hoş sohbetleri ve güler yüzleri cabası. On numara. Aradığım servis budur, daha ne diyeyim. Oradaki arkadaşlara teşekkür ediyorum. Kış ayları yaklaşırken bir takım eksiklerim var, o eksikleri moto harundan alacağım. ( sanmayın ki moto harunla ortaklığım var )

---------- Post added at 20:35 ---------- Previous post was at 20:32 ----------

Alıntı Atahualpa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O boya mevzunun garanti kapsamında halledilmesi gerekir eğer dökülme senin uyguladığın bir kimyasal, vs yüzünden olmamışsa
    Motorun garanti belgesinde boyayla ilgili sorunların garanti kapsamında olmadığı yazıyor. Maalesef.

Atahualpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR 250E-9
    Ayıp yahu. 2006 model motosikletimde yok böyle bir boya sorunu. Bu nasıl garantiye girmez. Yazık
    YOU WILL NEVER WALK ALONE

Motosikleti
    F 650 GS DAKAR '07
    Maalesef Atahualpa haklsın. Bir yolunu bulup yaptırmaya çalışacağım. Ama zannetmiyorum.

Motosikleti
    F 650 GS DAKAR '07
    Alıntı Atahualpa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, ikinizde lastiklerinizi değiştirin. Fabrika çıkışı gelen lastikleriniz korkunç derecede kötü lastikler. Yol tutuşları sıfır. ön arka toplam 140-150TL ye IRC alabilirsiniz. İşinizi görecektir.
    Atahualpa Merhaba. Uzun bir süreden sonra IRC lastiklerden aldım. Sirkecide ön+arka 160 liraya buldum. O da sıkı bir pazarlıktan sonra. Bugün gidip taktırıyorum. Gerçekten doğru bir öneri yapmışsın, yaptığım küçük araştırmadan çıkan sonuç bu. Farklı olmasını umuyorum, bol güneşli günler...

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)