Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567 SonuncuSonuncu

Agility City 200i Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    erol_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı erol_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slm arkadaşlar 6 ay önce bu motoru aldım ymco AGILITY 200I(enjeksiyon) ilk aylarda debriaj tarafından çok az yag kaçırıyodu servise gittim bişi olmaz dediler yag kaçırması çogaldı şuan krank ve defrensiyal keçesi arıyorum orjinal bulamıyorum aydında yok denizliye baktımorada da yok bu motoru aldıma çok pişmanım derdime çare olabilecek varsa yazarsa sevinirim teşekkürler...
    slm arkadaşlar sorunu hallettim aslında keçe degilmiş sorun işi bilmeyen servis ustası yuzunden oldu farklı bi yere servise götürdüm motorsikletimi megersem marş ayaklıgı koymadıkları için motora ayaklıgın baglı oldugu deligi perçinle sıvamışlar perçin sıcaklıkla eriyince sızdırma oradan oluyor muş oraya bi civata sapladık sorun düzeldi...kimse de burada bu konuda bişi yazmamış ...hiç görüşünüz yokmuş yinede tşkler ben gibi bi arızası olan olursa bendeki sorunun aynı olabilir...
    MeNGuC bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Arkadaslar selamlar 8bin500 kmde agility city 200 aldim. ilk hafta 1000km yol yaptim yagi ve hava filtresi degismisti fakat sole bisi va Bursadan Istanbula gittim tapagaz depoyu doldurdum 2ltde benzin aldim koltugun altina koydum full depoya istop edene kadar nekadar gidecek diye 120km menzil yaptim. Buyuk 600 cc makineden sonra bende mi bir anormallik var bilemedim tapagaz gittim ve 105km hizi gecmedi motor. Ne yapmam gerekir? Tesekkurler simdiden

Motorumu 3200 km de yaklaşık 1.5 sene önce aldım ilk motorumdu 10000 km yol yaptıktan sonra geçenlerde sattım.Almak isteyenlerin ilk gelip okuduğu yer burası olduğu için bende birşeyler yaziym katkım bulunsun.

Motoru ilk aldığımda 100 km de 4.3 litre benzin yakıyordu.bunda acemi olmamın da etkisi tabiki vardır.Aracı satmaya yakın yaptığım ölçümlerde şehiriçi sakin kullanımda 80 km hızın üstüne gerekmedikçe çıkmayarak 3.5 lt/100 km litreye kadar düşürdüm.trafiğe takılmadığım 80 km hızın üstüne çıkmadığım uzun yollarda da 3 lt./100 km. ye kadar düştü.
    Kullandığım süre zarfında herhangi bir arıza çıkarmadı.Bakımlarını gerektiği zamanlarda yaptırdım.arka fren balatasını 8000 de değiştirdim sanırım fiyatı 30 tl idi.Sattığımda hala aldığımdaki ön fren balatası duruyordu.Herkes lastiklerden bahsetmiş tabi ki değiştirilip city grip veya muadili birşey takılsa daha iyi olur ama ben belki de senelerdir bisiklet sürüyor olmanın verdiği avantaj ile çok büyük bir sorun yaşamadım.Kendinize , dikkatinize güveniyor ve limitlerinizi bilerek motoru kullanıyorsanız değiştirmesenizde olur.Ara ara arkanın kaydığı oluyordu fakat hız düşürerek toparlıyordum.İki fren mekanizmasının da disk olması büyük avantaj frenler oldukça sağlam ve güven veriyor.70-80 e kadar hızlanma mükemmel 75 km hıza kadar cbr 125 ile kafa kafaya kalkıyor.(sonrasında cbr kaptırıp gidiyor tabi ) Son sürati düz yolda , tek kişi rüzgar sert ve karşıdan esmediğinde max 105-110 yokuş aşağı 120 gördüm.Çantanın max taşırı 5 kg. ama bana kalırsa siz o kadarda koymayın.Çantanın şasi bağlantı yerini istanbul kasisleri sebebiyle iki kez kaynattırmak zorunda kaldım.Ön siperlik en ufak bir titremede zangır zangır ses yapıyor ve sinir bozuyor.Bu durumu siperliğin ön konsola bağlandığı yerin altına lastik parçası sıkıştırarak çözdüm.4000 kmde bir varyatör temizliği yaptırın yoksa motor her kalkışta titremeye başlıyor.Tekerleklerin büyük olması özellikle bozuk yollarda büyük avantaj çukurlara , kasislere ve virajlara daha güvenle girebiliyorsunuz.Artçı oturuş pozisyonu ve artçı ayak koyma yeri tekerleklerin de büyük olmasından dolayı çok yüksek , uzun yolculuklarda artçının ayakları uyuşuyor. Aklıma gelenler şimdilik bunlar.Bende motorumu almadan önce burayı okuyarak almıştım.Artık bayrağı başkasına devretme zamanı geldi.Kafanıza takılan başka bi nokta olursa cevaplamaya çalışırım.Tekeriniz düz bassın.

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    Merhaba arkadaşlar;
    Motorumu alalı 1 ay oldu kullananlar yardımcı olursa sevinirim.

Süspansiyon sanki hiç yok motorda tahtanın üstünde gidiyormuşcasına hissettiriyor. servise sordum yumuşaklık sonunda daha da ayar yapılamaz dedi.
    Buna çözüm bulanlar yardımcı olabilirse sevinirim.

Önerilerinizde bekliyorum yapılabilecek ne varsa denemeye razıyım. Tşkler

eviLdead - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf150
    Zamanında Kymco Kullancısı biri olarak gerçekten harika Motorlar hangi markası olursa olsun şimdi olsun yine gözü kapalı alırım Kymco Herzaman Kalbimsein

Severek kullandığım motorumu satıyorum, kıymetini bilene kısmet olsun.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...7594246/detay/

YuruyenMotor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco agility city 200i
    Kendimi tanıtayım : İsmim Anıl. Marmaris'te yaşıyorum 21 yaşındayım işim bilgisayarcılık motoru da aktif şekilde kullanıyorum sevdiğim bir araç Marmaris'li dostlarım varsa buluşalım

Selam arkadaşlar aranıza yeni katıldım kymco agility city 200i aldım hazırlanıyor inşallah 1 2 gün içinde gidip teslim alıcam sağdan soldan duyduğuma göre süspansiyon pek yok diyorlar aslında bende sert istiyorum birazcık boyum 1.96 bu motora oturduğum da rahatca sığdım nedense sevdiğim yanı jantlarının büyük olması bagajı pek büyük değil ama olsun sonuçta bir bagajı var motorumu teslim aldığım zaman yorumu güncellerim

Sizinde bana vermek istediğiniz öneriler varsa şunu bunu yap diye sevinirim kazasız belasız şürüşler

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Alıntı YuruyenMotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendimi tanıtayım : İsmim Anıl. Marmaris'te yaşıyorum 21 yaşındayım işim bilgisayarcılık motoru da aktif şekilde kullanıyorum sevdiğim bir araç Marmaris'li dostlarım varsa buluşalım

Selam arkadaşlar aranıza yeni katıldım kymco agility city 200i aldım hazırlanıyor inşallah 1 2 gün içinde gidip teslim alıcam sağdan soldan duyduğuma göre süspansiyon pek yok diyorlar aslında bende sert istiyorum birazcık boyum 1.96 bu motora oturduğum da rahatca sığdım nedense sevdiğim yanı jantlarının büyük olması bagajı pek büyük değil ama olsun sonuçta bir bagajı var motorumu teslim aldığım zaman yorumu güncellerim

Sizinde bana vermek istediğiniz öneriler varsa şunu bunu yap diye sevinirim kazasız belasız şürüşler
    Kulanıcılardan edindiğim bilgi kendi üzerinde çanta takma aparatına çanta bağlandığında tümsek çukurlardan geçtikçe çanta bağlama yeri kırılıyor kopuyor rodajını kitapçığa göre yap rodajta olduğu için fazla yakıt tüketebilir sonrasında tapa gaz kırbaçlama sakin efendi efendi tatlı sürersen yakıta seni üzmez motoru çalıştır azıcık ısınsın öyle yola çıkman menfatinedir lastiklere çok güvenip macera arama kendini yerde bulursun üstündeki dandik lastiklerle özelikle ıslakta dikkatli olman menfatine kaliteli lastik almayı düşünürsen Michelin City Grip seni mutlu eder yeterince bu konuyuda baştan aşağı oku sana lazım olan bilgilere erişirsin
    YuruyenMotor bunu beğendi.
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Motosikleti
    Kymco agility city 200i
    Teşekkür ederim üstünde çantası ile geliyor ilk işim çantayı sökmek arkada çanta olmasını pek sevmiyorum

Motosikleti
    Kymco agility city 200i
    Arkadaşlar tekrardan merhaba bugün öğlen motorumu teslim aldım bomboş depo 3.5 litre aldı sitede 6 litre yazıyor 1 2 kişi daha söylemişti deposu 6 litre değil diye cidden doğru çıktı 20 liraya fullendi ağzına kadar

Motosikleti
    Arkadaşlar tekrardan merhaba bugün öğlen motorumu teslim aldım bomboş depo 3.5 litre aldı sitede 6 litre yazıyor 1 2 kişi daha söylemişti deposu 6 litre değil diye cidden doğru çıktı 20 liraya fullendi ağzına kadar
    Benzin şuan 4.40 tl olduğuna göre 20 tl ye 4.5 lt ediyor 1.5 lt yedek olabilir

Motosikleti
    Kymco agility city 200i
    Alıntı MeNGuC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzin şuan 4.40 tl olduğuna göre 20 tl ye 4.5 lt ediyor 1.5 lt yedek olabilir
    Valla hocam site yalancı o zaman benzilikte adam gözümün önünde doldurdu 20 lira verdim gittim 90 km yol geldim 1 çubuk anca indi yine iyi geldim yavaş yavaş güzel motormuş cidden olsun isterse 2 litre olsunda sıkmasın canımızı :D

Motosikleti
    Valla hocam site yalancı o zaman benzilikte adam gözümün önünde doldurdu 20 lira verdim gittim 90 km yol geldim 1 çubuk anca indi yine iyi geldim yavaş yavaş güzel motormuş cidden olsun isterse 2 litre olsunda sıkmasın canımızı :D
    100 km re de bir depoyu füle bakam hayvan ne yakıyor rodajda
    YuruyenMotor bunu beğendi.

ndt man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco agility city 200i
    Bende agility city’mi 2. el 20 bin km’de alarak aranıza katıldım. Genel bakımını kendim yapıcam ama parçaları nerden alsam kararsızım. Bursa’da tavsiye edebileceğiniz bir yer var mı ya da internetten de olabilir.

Varyatör kayışının ve bagaların markasını en önerirsiniz. Kayış ölçülerini nedir peki.

Motosikleti
    agility200i
    https://www.n11.com/magaza/motorcuejder?iw=agility+city bu mağazadan aradığınız ürünleri bulabilirsiniz.

eksik birşey olursa 0535 581 69 63 abdullah usta size yardımcı olabilir.

jarre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco agility 125/ peugeot citystar 200i
    agilty 125 kullanıyorum.geçen hafta 200i aldım 7500 km de 2015 model .125e göre biraz hantal ve ağır geldi o serilik hafiflik kıvraklık yok.ya zamanla alışacağım yada ilk etapda bana öyle geldi

Motosikleti
    kymco agility city 200i
    Motorun aküsü bitti, akü tavsiyesi alabilir miyim? Birde kaç amper almak lazım. Motoru başka bir yerde bırakmak zorunda kaldım üstündeki aküye bakamıyorum.

Motosikleti
    kymco agility city 200i
    Üzerindeki akü yuasa gtx9-bs model 12v 8amper.

Bende varta ytx9-bs 8 amper aldım sorun yok şimdilik.

Motosikleti
    kymco agility city 200i
    Agility city 200i için sübap ayarı ne olmalı bilginiz var mı?

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)