Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Yamaha Crypton 2011 Bilgi Paylaşım

Motovento
    REKLAM ALANI
    ARçİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha crypton/Honda cbf150
    150cc motor 120 km hız yapıyor 110 cc motoru zorlarsan 90-95 sonra titreme olur ama çinli gibide olmaz

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:59 ----------

çinli cup test edin japonlarıda. 110 cc motoru 200cc performansı beklemeyin. aklınızda büyük cc ler varsa küçük cc girmeyin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kırsehır_onr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yok benim aklımda honda winggo ve crypton var ama crypton alıcam büyük ihtimal

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı twona adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar 2013 crypton sahibiyim. motorda titreşimden şikayetciyim. motoru alırken ve araştırdığımda titreşim yok denmişti hatta elektirikli bisiklet kadar titreşimsiz yazan bile olmuş fakat hissedilir ölçüde titreşim var. acaba sorun benim motordamı yoksa bu son kasalarda titreşim mevcutmu acaba? duruma göre servisle görüşüp bir çare arıyacağım bu titreşim olayına...
    olur mu ya? yamaha titrer mi? yamaha japondur titremez. titreyen tek motor apachedir. siz yanlış biliyorsunuz.
    TRANSALP XL700

twona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400 & Bajaj BOXER 150
    Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olur mu ya? yamaha titrer mi? yamaha japondur titremez. titreyen tek motor apachedir. siz yanlış biliyorsunuz.
    yamahaya gönderme mi yaptın şimdi sen? ilk çıktığında kimsede apache yokken innova 125 imi satıp apache almıştım ve titreşimi görünce innova bana mercedes gibi gelmişti. apache de titreşimin olduğunu sağır sultan bile biliyor. yani titreşim konusunda apache ile cryptonu aynı kefeye koymak aptalca olur. benim demek istediğim konuyu istediğin yere çekmeye çalışacağına anlamaya çalış. ben ne yazdım? "hiç titreşim yok denmişti ama azda olsa titreşim var ve bu konudan şikayetciyim" dedim. benden başka titreşim var yazan yada rahatsız olan gördünmü? burda marka fanatikliği yapma

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    yamahaya gönderme mi yaptın şimdi sen? ilk çıktığında kimsede apache yokken innova 125 imi satıp apache almıştım ve titreşimi görünce innova bana mercedes gibi gelmişti. apache de titreşimin olduğunu sağır sultan bile biliyor. yani titreşim konusunda apache ile cryptonu aynı kefeye koymak aptalca olur. benim demek istediğim konuyu istediğin yere çekmeye çalışacağına anlamaya çalış. ben ne yazdım? "hiç titreşim yok denmişti ama azda olsa titreşim var ve bu konudan şikayetciyim" dedim. benden başka titreşim var yazan yada rahatsız olan gördünmü? burda marka fanatikliği yapma
    yamahaya gönderme yapmadım. yamaha ve benzeri japon motosikletlerin titreşim veya başka kusurlarını görmezden gelen, senin tabirinle marka fanatiklerine gönderme yaptım.. ben bırak senin motorunu hiçbir cyrptonun selesine bile oturmadım ama şöyle bir yorum yapacağım. bence senin motorunda hiçbir sorun yok. sen de, cyrpton sahibi marka fanatiklerinin "titreşim yok" lafına aldanıp almışsın bu motoru.. senden başka "titreşim var" diyenin olmaması da tamamen marka fanatikliği sonucudur. bu konuda objektif olup, motorun olumsuz taraflarını görmezden gelmeyip forumda paylaştığın için teşekkür ederim. amacım ortamı germek değildi. konuyu değiştirdiğim ve yardımcı olamadığım için özür dilerim.
    twona bunu beğendi.
    TRANSALP XL700

Motosikleti
    anlaştık o zaman...
    sbr bunu beğendi.

Motosikleti
    twona senin kaç km oldu

Motosikleti
    Alıntı ARçİL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    twona senin kaç km oldu
    147 km oldu. motoru aldığımda fullemiştim depoyu. bugün 147 km de tekrar depoyu fulledim. benzin 5.10 lira, 147km de 15.10 tl lik beniz yakmışım yani 147 km de 2.96 lt. buda 100 km de 2.01 lt beniz yapar. motorun en güzel özelliği bu olsa gerek, gerçekten yakıt çok ekonomik...

kırsehır_onr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    147 km oldu. motoru aldığımda fullemiştim depoyu. bugün 147 km de tekrar depoyu fulledim. benzin 5.10 lira, 147km de 15.10 tl lik beniz yakmışım yani 147 km de 2.96 lt. buda 100 km de 2.01 lt beniz yapar. motorun en güzel özelliği bu olsa gerek, gerçekten yakıt çok ekonomik...
    memnunmusunuz motorunuzdan öneriyormusunuz ?

Motosikleti
    Alıntı kırsehır_onr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    memnunmusunuz motorunuzdan öneriyormusunuz ?
    gayet memnunum. özellikle yakıt çok iyi. bunun dışında vites araları çok kısa olduğu için ön dişliyi 16 yaptım motor biraz daha rahatladı. şehir içinde binmek için çok ideal. 2 kişi 80 km süratle çok rahatlıkla yolculuk yapılabiliyor. çekiş olarak ybr 125 e yakın ama arkadaşımın ybr si biraz daha atak. 110 cc 6.9 beygir motor için gayet yeterli. üst devirlerde azda olsa özellikle sol ayak pedinde biraz titreşim var ama kimine göre titreşim yokda denebilir yani rahatsız edici bir titreşim değil ama yinede bir ybr ile mukayese edildiğinde titreşim azda olsa var. sabah çalışması falan sorunsuz. egsoz sesini ben çok beğendim, pıtır pıtır çalışıyor en kötü özelliği sinyal açtığınızda uyarı sesi olmadığı için sinyalı açık unutabiliyorsun. göstrege aydınlatması çok kötü. gündüz sinyal açık kalsa bile sinyal ışığının yandığı hiç belli olmuyor. gösterge aydınlatmasının altına led döşemeyi düşünüyorum. sinyal sesi için ne yapmak lazım onu bulamadım.

sonuç olarak motordan keyif almak size kalmış. şehir içinde pratik ve ekonomik aynı zamanda uzun ömürlü kalender bir motor düşünüyorsanız sizi mutlu eder. ama daha güçlü olsun, 2 kişide sayahat ederken 100 km leri göreyim, arada bir uzun mesafede gideyim ve birazda yakışıklı olsun derseniz en kötü bajaj discover 125 st tarzı bir motor sizi daha mutlu eder. ama paranız yeterse konfor ve rahatlık için benim önerim beyaz bir ybr olur

Motosikleti
    cryptoncular neredesiniz?

Motosikleti
    geziyorum dağ bayır. benim motorunda 1000 km bugün doldu servise bakım için gidecem 50 tl yağ dahil ücreti var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:20 ----------

" width=320 height=288 type=application/x-mplayer2 controller="true" loop="0" transparentstart="1" autostart="false">

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:10 ----------

[IMG][![image](http://i.hizliresim.com/xRd3vR.jpg)](http://hizliresim.com/xRd3vR)[/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:14 ----------

[IMG][/IMG]
    twona bunu beğendi.

Motosikleti
    1000 km bakımını yaptırdım.
    20 50 yamalube yağ koydulur. zincir gevşemiş onu gerdi. motoru ekzantirik zincirini kontrol etti. motorun genel kontrolü oldu. Bir dahaki bakım 4000 km de.

Motosikleti
    2014 crytonlarda gelmiş.2013 lerden farkı etiketi ve jant rengi siyah olmuş.

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı ARçİL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1000 km bakımını yaptırdım.
    20 50 yamalube yağ koydulur. zincir gevşemiş onu gerdi. motoru ekzantirik zincirini kontrol etti. motorun genel kontrolü oldu. Bir dahaki bakım 4000 km de.
    20 50 kalın değilmi ya
    TRANSALP XL700

Motosikleti
    Bir kere daha yamaha bayi ve servise sordum 20 50 koyuyoruz. Farklı numara yağ koyan var mı ?.

Motosikleti
    2014 beyaz cryptonlar gelmiş...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-2014-bembeyaz-crypton-159167320/detay

Motosikleti
    Bugün motorumun ilk bakımını yaptırdım. yağ değişimi ve genel bir kontrol yapıldı. yamalube 10-40 yarı sentetik yağ koyuldu 50 tl tuttu ben 40 tl verdim kullanıcı kitapçığı vermediler bana ama sanırım 800 gr yağ alıyor motor. yağ değişiminden sonra vitesler çok kemikli geçmeye başladı. acaba motorla gelen ilk yağ daha kalın bir yağmıydı? 10-40 da vites geçişleri daha bir sertleşti önceye göre...

Motosikleti
    4000 km bakımında neler yapılıyor

sweetblood - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Spacy 110
    100-110 cc cub almak için ciddi ciddi 2-3 aydır araştırıyorum. Hiç cub kullanmadım. 10 yıldın scooter kullanıyorum. 70 kilometre hızı geçen bir insan değilim. Sadece şehir içi kullanıcam. Ayda yapacağım yol 300 kilometre. Boyum 182 kilom 72. Crypton parça fiyatları servis masrafları bakımından beni pişman eder mi. 100 cc cublarda vergi yok Cryton da vergi var. Mondial MFH 2011 model 1.300 lira bırakıyor vergisi yok parça fiyatları Crypton dan ucuz. Crypton 5.000-10.000 kilometre motorlara bile sıfır fiyatı istiyorlar. Sıfır alsam 3.700 lira civarına gelecek. Motoru hor kullanan biri değilim yakıt olarak bir farkı var mı Crypton un çinlilerden. Sormak istediğim yakıt+servis+parça+vergi Crypton almak için + 2.500 değer mi
    Tavsiye bekliyorum. Lütfen acill

İzmir de ikinci el 2.500 lira civarı Crypton bulma ihtimali yok.
    bilgilerinize başvurmak isterim

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler