Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ6 - Fazer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    gokocan92 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung ->FZ6 Fazer -> YBR 125 -> MT 07
    Bizimle hiç bir bağlantısı yok olayın Cem adamın dediğine göre bayaa mazisi varmış ömrü dolmuş bunun dedi hatta
    CEM. bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Esdykt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daha küçük abisi. Büyüyecek :-)
    Bayram da geliyor. Eğer bayram da izmir denizli arası yolculuk yapacak varsa, ve salihli üzeri yolu kullanacak olursa, hem gelsin çayımı içsin, hemde şu fazeri yakından bir inceleme fırsatı bulayım.

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Cezası ne kadarmış müşirin?

Motosikleti
    Söylemeyeyim dedim ama söyleyeyim herkes bilsin ve dikkat etsin fakat bir kaç ustaya sorduğuma göre kronik sorunlarından biriymiş Fazer'ın müşür patlaması

orj. normal fiyatı 310 fakat bayaa konuştuktan sonra 250tl müşürü aldık 100tl işçilik aldılar 350tl ye bize Kappa'k oldu fena oldu

Öğrenci olduğum için bana çok fena dokundu herkese göre değişir tabi kimine uygun gelebilir fiyat
    cihan54 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Saol gökocan
    gokocan92 bunu beğendi.

E_N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı gokocan92 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Söylemeyeyim dedim ama söyleyeyim herkes bilsin ve dikkat etsin fakat bir kaç ustaya sorduğuma göre kronik sorunlarından biriymiş Fazer'ın müşür patlaması

orj. normal fiyatı 310 fakat bayaa konuştuktan sonra 250tl müşürü aldık 100tl işçilik aldılar 350tl ye bize Kappa'k oldu fena oldu

Öğrenci olduğum için bana çok fena dokundu herkese göre değişir tabi kimine uygun gelebilir fiyat
    banada otobüsle gitmek dokunuyor dolmuşcuya rica ediyorum kampüsün önünde ben inenken ara gazı açıyor.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı gokocan92 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir kaç ustaya sorduğuma göre kronik sorunlarından biriymiş Fazer'ın müşür patlaması

hah bi kronik sorunumuz daha oldu hamdolsun...bi de o bozulsun diye mi bekleyecez..

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hah bi kronik sorunumuz daha oldu hamdolsun...bi de o bozulsun diye mi bekleyecez..
    her ustanın/bilenin lafına kulak asmamak lazım ona bakılırsa Barkın da yerden yere vuruyor fz'yi... işin aslını kullanan biliyor elbet. aynı şeyi 2005 model sedan corolla alacağım zaman demişlerdi gittim aldım araba maşallah taş gibi, bi sürü arabanın kaldıramayacağı şeyi atlattı hala dipdiri. millete bakmayacaksın herkes bişey söylüyor... Bu yazdıklarım müşür ile ilgili yazı yazan arkadaşa değil kesinlikle, sakın yanlış anlaşılmasın. Ustalar yeni elementler uydurmaya bayılıyor
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    bugün güzelyalıda (izmir) yürüken bi fazer gördüm park halinde...sahibini buldum çalıştırttım sesine bakmak için...35000 km de..sesi dipçik gibiydi..motorda şıkırtı namına hiç bişey yoktu valla...

Motosikleti
    bugün güzelyalıda (izmir) yürüken bi fazer gördüm park halinde...sahibini buldum çalıştırttım sesine bakmak için...35000 km de..sesi dipçik gibiydi..motorda şıkırtı namına hiç bişey yoktu valla...

İzmir de iseniz buyrun bir de bu Fazer'ın sesini dinleyin

---------- Post added at 19:03 ---------- Previous post was at 19:00 ----------

Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    her ustanın/bilenin lafına kulak asmamak lazım ona bakılırsa Barkın da yerden yere vuruyor fz'yi... işin aslını kullanan biliyor elbet. aynı şeyi 2005 model sedan corolla alacağım zaman demişlerdi gittim aldım araba maşallah taş gibi, bi sürü arabanın kaldıramayacağı şeyi atlattı hala dipdiri. millete bakmayacaksın herkes bişey söylüyor... Bu yazdıklarım müşür ile ilgili yazı yazan arkadaşa değil kesinlikle, sakın yanlış anlaşılmasın. Ustalar yeni elementler uydurmaya bayılıyor

Dediğinize kesinlikte katılıyorum fakat kendini kanıtlamış Ustalardan duyduğum için ben inandım bu söyleyene, yoksa kesinlikle aynı fikirdeyim sizin tepkinizi verirdim Ama tabii ki yine de ne kadar doğrudur tam bilemem, kanıtlanmış birşey değil sonuçta :/

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Kullanım farkı
    "CaRPe DieM"

zerzura - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Herkese merhaba,
    Bu FZ6 bölümüne attığım ilk mesajım. Umarım kafama yatan bir FZ6N bulurum ve daimi müptelası olurum mu bölümün

Aşağıdaki sorumu "genel" bölümüne sormuştum ancak burada cevaplanması daha kolay olur gibi. İzninizle aynen copy-paste:

Merhaba arkadaşlar,

Bildiğimiz gibi 2004ten itibaren Yamaha FZ6'nın kabaca 78 ve 98 beygir olarak 2 farklı motor versiyonu var. (kasa ve donanım farklılıkları hariç). Ya da en azından ben böyle biliyorum.

Bu iki motoru ilk bakışta nasıl ayrırt edebiliriz? Alırken soracağız tabii ki, ya da ruhsatta yazıyordur ancak gözle ayırt edebilmenin yolu nedir? Fazer ya da naked fz6 versiyon için değişir mi bunlar?

Ben naked fz6 bakınıyorum ama bu iki versiyon arasındaki farkları anlatabilecek bir arkadaş varsa sevinirim. 78 ve 98 nasıl ayırt edilir? Teknik farklar nedir aralarında ki?
    78den 98e çevirim mümkün müdür?
    Bonus soru: Naked FZ6 nın ABS li versiyonu var mıdır? (Fazer s2 değil)

Eğer çevrenizde veya kendinizin satmayı düşündüğü aracınız varsa alabilirim. (naked)
    Turuncu siyah şasi ise direkt atlarım hatta. ABS de varsa kesin anlaşırız ;)
    Teşekkürler.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı aggressive adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    78 ve 98hp olaylarına yardımcı olacak kriterler

78 ve 98 hp lerin ayırt etmekde çok basit

1.sele kilidinin yanında kask kilidide bulunur 78lerde 98lerde tek kilittir

2.78lerde artcı pegleri arka maşaya yakındır 5 ila 7cm boşluk vardır.

3.78lerde headersların tam altında radyator suyu kabı vardır siyah kutu 98lerde bu arka maşanın üzerindedir.

4.gaz kelebeğinde çift tırnak vardır 78lerde 98lerde tek tırnak,tırnak sebebiyle 78lerin gaz kolu az çevrilir 98 ler tur atar nerdeyse

5.Arka fren hidrolik kutusu 98 lerde alüminyum şase arkasındadır 78 lerde eksoz kelepçesi önünde size görünür bir yerdedir.
    Yardımı dokunur diye düşünüyorum
    "CaRPe DieM"

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Topigi canlandıralım biraz hep yorum hep yorum olmuyor arada fotolarla süslemek lazım

cihan54 ve onur35 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Yok ki şöyle motorumuz, yaldır yaldır boy gösterelim

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok ki şöyle motorumuz, yaldır yaldır boy gösterelim

sattınmı yoksa motoru ? :/ yok canım kıyamamışssındır bence

cihan abi fazer topiginin vazgeçilmezi oldun artık bu ünvan ile satmaman gerekir

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    teheh ne ünvanı yav, ben de burada okuduklarımla öğreniyorum oğlumu satmadım satamadım, dediğin gibi kıyamadım çektim ilanımı

Bak burada benim oğlum

CEM. ve ..Carmentality.. bunu beğendiler.

cekokk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt-09 / Yamaha Fazer 6
    Bunlar da Benden Gelsin Bakalım

yaaa Benim Hiç Motorla Resmim Yok Şimdi Anladım Hep MOtorun Resmini Çekmişim

Buda Benim

engin_deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    street triple rs
    Ninja 250 baya iyi görünüyor ;) sanırım kaplama ?

cekokk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt-09 / Yamaha Fazer 6
    Aynen Kaplama Yaptırdı Arkadaş Ama yakından Çin Malı Motor Gibi Duruyor Görseniz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler