Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ6 - Fazer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şehiriçinde kısa manet yoruyormuş edindiğim bilgilere göre.. ben alırsam uzun spor manet düşünüyorum..
    esasında ben yoracağını düşünmüyorum, kısa manetin mantığı şu; kısa olduğu için iki parmakla yarışçılar tarafından kullanılıyo, yarış esnasında normal standart sürüşteki gibi durmak gerekmediği için, yani frenaj hafif ve sadece yavaşlamak maksatlı olduğu için yarışçılar 2 parmağını kullanıyo, uzun manette 2 parmak kullanılması durumunda ve kaza esnasında, elciciği saran parmakların yani manet üzerinde olmayan parmakların ezilme ihtimali var...dolayısı ile uzun manette 2 parmak kullanmak riskli.., kısa manetin fonksiyonu bu, demem odur ki freni her zaman 4 parmağınızla yapın, dolayısı ile uzun manet kullanın

eyorlamam bu kadar...
    cihan54 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    esasında ben yoracağını düşünmüyorum, kısa manetin mantığı şu; kısa olduğu için iki parmakla yarışçılar tarafından kullanılıyo, yarış esnasında normal standart sürüşteki gibi durmak gerekmediği için, yani frenaj hafif ve sadece yavaşlamak maksatlı olduğu için yarışçılar 2 parmağını kullanıyo, uzun manette 2 parmak kullanılması durumunda ve kaza esnasında, elciciği saran parmakların yani manet üzerinde olmayan parmakların ezilme ihtimali var...dolayısı ile uzun manette 2 parmak kullanmak riskli.., kısa manetin fonksiyonu bu, demem odur ki freni her zaman 4 parmağınızla yapın, dolayısı ile uzun manet kullanın

eyorlamam bu kadar...
    Presstv diy mıı doğru diyosun. Bi de şu var, şehiriçinde iki parmak sürekli yarım debriyaj...
    erro bunu beğendi.
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    tracer 900
    Presstv diy mıı doğru diyosun. Bi de şu var, şehiriçinde iki parmak sürekli yarım debriyaj...
    ben yarım debriyaj çok fazla yapamıyom ya, balatalara kıyamıyom ilk başlarda 7 bin devir üzerine de çıkamıyodum psikolojik olarak ama onu biraz olsun atlatmış gibiyim arada ve gerektiğinde çıkabiliyorum...

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    ben yarım debriyaj çok fazla yapamıyom ya, balatalara kıyamıyom ilk başlarda 7 bin devir üzerine de çıkamıyodum psikolojik olarak ama onu biraz olsun atlatmış gibiyim arada ve gerektiğinde çıkabiliyorum...
    Enteresan. Sizin oralara trafik pek uğramadı mı, sen mi çevre yolunda oturuyosun bi de fazerın debriyajı serttir genele vurursak. Yazık o iki parmağımıza

7000 devirin üstü de tamamen duygusal cüzdanın dürtüyo olmasın şaka bi yana, o devirden sonra Fazerın içindeki canavar uyandığı için adrenalin de kat be kat artıyo
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    tracer 900
    Enteresan. Sizin oralara trafik pek uğramadı mı, sen mi çevre yolunda oturuyosun bi de fazerın debriyajı serttir genele vurursak. Yazık o iki parmağımıza

debriyaj sertlğini ben sadece bende var zannediyodum, bu yüzden debriyaj telini değiştiriyorum...gerçi birincil sebep o değil ama yarın bigün başıma bela açmasın diye...

mkaptan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp PD10
    debriyaj sertlğini ben sadece bende var zannediyodum, bu yüzden debriyaj telini değiştiriyorum...gerçi birincil sebep o değil ama yarın bigün başıma bela açmasın diye...
    debriyaj sertliğini biraz olsun almak için nacizane tavsiyem manetin bittiği telin boruya girdiği yere wd40 sıkın aynı işlemi motoru hafifçe yatırarak alttan da yapın be farkı görün
    erro bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    En son yaptırdığım işlem debriyaj teli değişimiydi ve bilimum yağ sıkıldı tele.. Olabileceğinin en yumuşağı şu anda, ama yine de sert

sentepeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 700
    bu image shack a kayıt olmakmı gerekiyo resim için bi türlü ekleyemedim......

cekokk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt-09 / Yamaha Fazer 6
    Arkadaşlar konu debriaj dan açılmışken benim debriaj acayip şekilde sert bilek kası yaptım Şimdi değiştirmek istiyorum 75 tl fiyat çıkardılar sadece tele? teli değiştirsem sorun çözülür mü _?

Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı mkaptan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    debriyaj sertliğini biraz olsun almak için nacizane tavsiyem manetin bittiği telin boruya girdiği yere wd40 sıkın aynı işlemi motoru hafifçe yatırarak alttan da yapın be farkı görün
    benimkinin eski sahibi oraya gres yağı dürmüş

En son yaptırdığım işlem debriyaj teli değişimiydi ve bilimum yağ sıkıldı tele.. Olabileceğinin en yumuşağı şu anda, ama yine de sert
    Alıntı cekokk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar konu debriaj dan açılmışken benim debriaj acayip şekilde sert bilek kası yaptım Şimdi değiştirmek istiyorum 75 tl fiyat çıkardılar sadece tele? teli değiştirsem sorun çözülür mü _?
    benim usta debriyajın sertliğinin balatanın ordaki yaylardan da kaynaklanabilceğini söyleip kontrol edeceğini söyledi...

debriyaj teli kendi fiyatı yanlış hatırlamıyosam 52 tl...dolayısıyle işçilikle birlikte 75 gayet uygun, benim usta telin fiyatının 70-80 olduğunu söyledi...

herkeste aynı problem olduğuna göre debriyajımız sert arkadaşlar kabul edelim o zaman ben teli sadece bir iki teli koptuğu için daha sonra sıkıntı çekmemek adına değiştiriyorum...ama daha önce duyduğuma göre tel ile kılıf arasına zamanla giren toz vs de sertleşmeye sorun olabiliyo...sertleşme probleminiz olmaması dileğiyle

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Debriyaj teli 37 tl yav işçilik dahil 50 liraya degiştim. Yamaha yetkili servis değildi ama, Honda servisiydi. Debriyaj baskı Balatayı falan da orda değiştircem bir ay içerisinde..

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:00 ----------

Alıntı sentepeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu image shack a kayıt olmakmı gerekiyo resim için bi türlü ekleyemedim......
    ImageShack üyelik ister. Üye olması da kolay aslında. Ama farkli upload siteleri de var. Mesela resumyukle vardı...
    sentepeli bunu beğendi.
    "CaRPe DieM"

sentepeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 700

resim yükleme denemesi
    ÖMER FARUK İ bunu beğendi.

angorstatik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER 2006
    selamlar,

çinden led sinyalli stop ve led ön sinyal getirttim. cumartesi taktırmaya gittim, takan usta direnç taktı ancak stop ve sinyaller kafasına göre çalışıyor. motoru stop edip tekrar marş basınca yine kafasına göre ya çalışıyor ya da çalışmıyor. dörtlüler ise hiç bir şekilde çalışmıyor.

bunlar sinyal;
    http://www.ebay.com/itm/121080509446...84.m1497.l2648

bu da sinyalli arka stop;
    http://www.ebay.com/itm/251076641898...84.m1497.l2648

(resim ekleyemediğim için kusura bakmayın)

şimdi soru şu;
    oto elektrikçilerin yapabileceğini duymuştum ama elimin altında bulunan 2 elektrikçi de motordan anlamayız dedi. elektrik işi olduğu için de açıkçası biraz tırstım. motor elektrikçisi gibi bir adam var mı tanıdığınız bildiğiniz? veya bu problemimi çözebilecek herhangi bir usta da olabilir.

ps: istanbul anadolu yakasında oturuyorum.

teşekkürler

Motosikleti
    2006 Yamaha R6
    Alıntı angorstatik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar,

çinden led sinyalli stop ve led ön sinyal getirttim. cumartesi taktırmaya gittim, takan usta direnç taktı ancak stop ve sinyaller kafasına göre çalışıyor. motoru stop edip tekrar marş basınca yine kafasına göre ya çalışıyor ya da çalışmıyor. dörtlüler ise hiç bir şekilde çalışmıyor.

bunlar sinyal;
    http://www.ebay.com/itm/121080509446...84.m1497.l2648

bu da sinyalli arka stop;
    http://www.ebay.com/itm/251076641898...84.m1497.l2648

(resim ekleyemediğim için kusura bakmayın)

şimdi soru şu;
    oto elektrikçilerin yapabileceğini duymuştum ama elimin altında bulunan 2 elektrikçi de motordan anlamayız dedi. elektrik işi olduğu için de açıkçası biraz tırstım. motor elektrikçisi gibi bir adam var mı tanıdığınız bildiğiniz? veya bu problemimi çözebilecek herhangi bir usta da olabilir.

ps: istanbul anadolu yakasında oturuyorum.

teşekkürler
    hocam ben 4. levent tarafındayım hic bi sonuc alamzsan bu tarafa yolun düserse saglam elektrikci var hakkını verirsen kralını yaparlar = ))

Motosikleti
    tracer 900
    şimdi baktım 42 lira..benim usta bana telin fiyatı 70-80 ddemişti, istersen sen al dedi de şimdi kargo bekle git ustaya gtür orda bekle vs...bi sürü iş...vermeden önce alayım iyiydi...

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    merhaba arkadaşlar fazerlara gönlüm kayıyo
    açıkçası şu an almayacağım ama sahibinden de fiyat araştırması yaparken
    s2 modeline rastladım. gördüğüm kadarıyla kadran değişik onun haricinde bi değişiklik war mı acaba
    merak ettiğim için ve öğrenmek istediğim için soruyorum
    cevaplarsanız sevinirim.
    saygılar...

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Kafa grenajı farklı, çamurluklar farklı daha farkları var da şu an hatırlamıyorum afyonum patlamadı

Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı burdurlu1985 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar fazerlara gönlüm kayıyo
    açıkçası şu an almayacağım ama sahibinden de fiyat araştırması yaparken
    s2 modeline rastladım. gördüğüm kadarıyla kadran değişik onun haricinde bi değişiklik war mı acaba
    merak ettiğim için ve öğrenmek istediğim için soruyorum
    cevaplarsanız sevinirim.
    saygılar...
    artçı ayaklıkları da bir miktar aşağıda...çok fazla değişik bir özelliği yok...çok az bi fark olsa da kafa grenajındaki farklılık benim hoşuma gitmiyo, daha bi cılız geliyo gözüme...ek olarak kadrandaki değişiklik kadranın sağında ve solunda işlevsiz bir boşluğa neden olmuş...
    burdurlu1985 bunu beğendi.

ÖMER FARUK İ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Retired Rider
    S2 modelinin kafa grenajı değişik. Açıkçası kişisel zevk olmakla birlikte S1 kasanın kafa grenajı daha çok hoşuma gidiyor. Ayrıca gösterge paneli
    o bilinen Yamaha gösterge paneline dönmüş. 2 modeli de kullanmış biri olarak şunu söyleyebilirim s2 kasanın kafa grenajıyla çamurluk arasa daha
    kısa olduğundan sanırım özellikle yüksek hızlı virajlarda daha iyi yol tutuyor. S2 kasayı kullanmaya daha kısa sürede alışmıştım.
    burdurlu1985 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Ömer hocam sen böyle deyince birden aklıma geldi; "Acaba Fazer 8 ile FZ6 Fazer farkı nasıldır?" yani kullanım olarak, rahatlık olarak, aksesuar ve ergonomi olarak... Eksi artı falan.. bence Fazer 8 büyük puan kaybetti egsozu koltuk altından yana alarak.. Ama beyaz rengi ve asaleti ile de güzel puan aldı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler