Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bayramın 2.günü forumdan (Mitoqondri) Zeki abi ile İstanbul'da görüşmek nasip oldu Forumdaki yorumlarını okuduğum adamla oturup karşılıklı hoş sohbet etmek güzel bir duyguydu Motorcu muhabbeti bir başka.

Telefonum arızalı olduğu için bende fotoğraf yok.

Herkese kazasız belasız sürüşler
    Mitoqondri bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial Drift
    Arkadaşlar merhabalar umarım cevap verirsiniz üni başladığı için forumun başına gidip okuma fırsatım olmadı , 125 mh drift kullanıcısıyım 2 senedir hondaya geçmek istiyorum edirne gibi küçük bi şehirde yaşıyorum parçası kaliteli olsun konforlu olsun nispeten az yaksın istiyorum arada istanbula çorluya gidiyim diyorum sizce motor bana küçük gelir mi sıkılır mıyım yani gitmiyo bu der miyim ? Herkes iyi bi kullanıcı olduğumu söyler virajım falan iyidir frenlemem iyidir benim amacın top speed değil yanlış anlamayın zaten 150 bin nufüslü yerde yaşıyorum şehir içinde muazzam bir motor olucaktır benim için ama uzun yolda nasıldır sizce hani 100'le gidiyim ama konforlu gidiyim istiyorum sizce ne yapmalıyım ?

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Alıntı ardacik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    60 tl iscilik verdim
    aynı bakımları geçen kendim yaptım da, demek ki 60 lira cebimize kaldı
    bi de ekstradan grenajları söküp iç dış yıkamıştım

Bugraaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14'Honda CBR250R Repsol - Triumph Daytona 675 Red
    Arkadaslar bayadir ugramiyorum unutulmusuzdur... motosikletimi satisa koydum forumdan isteyen olursa iyi bir indirim yapicam :
    http://www.sahibinden.com/listing/va...3546661/detail
    Kalin saglicakla

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    bu ctesi servise gidiyorum. d&b mi yoksa güngör mü kararsız kaldım biraz. bugün arayıp konuşacağım hangisi daha sıcak davranırsa c.tesi ona bırakacağım. sağlam bir masrafa gireceğim sanırım.
    zincir + dişli seti
    hava filtresi
    yağ filtresi
    buji
    debriyajdan gelen bazen çıkan ( sert bırakınca ) ses kontrolü
    km göstergesinde yanan led mavi ışığın birtanesinin kontrolü
    rolanti
    ve 22,000 ağır bakımı için yapılması gereken kontroller.
    yani 0 ayarına getirmek için çabalayacağız..
    buda 600-700 bedel olacak sanırım. hadi hayırlısı

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:44 ----------

yazın 290 tl olan zincir+dişli seti şuanda 400 tl olmuş :(
    bujiye 90 tl dedi. şaka gibi yav.

Motosikleti
    Honda CBR 650F
    hocam bu yazdığınız fiyatlar bana çok uçuk geliyor, bu kadar pahalı olmamalı.
    entel enerjide did zincirler 180-190 tl civarında

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu ctesi servise gidiyorum. d&b mi yoksa güngör mü kararsız kaldım biraz. bugün arayıp konuşacağım hangisi daha sıcak davranırsa c.tesi ona bırakacağım. sağlam bir masrafa gireceğim sanırım.
    zincir + dişli seti
    hava filtresi
    yağ filtresi
    buji
    rolanti

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:44 ----------

Gungorde 450 tl zincirdisli
    Hava filtresi 25 tl yag filtresi 15 tl
    Iridyum buji alinir o fiyata

xcom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750s
    Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zincir + dişli seti
    hava filtresi
    yağ filtresi
    buji
    rolanti

D&b ye gidiyorum.. Sebebi ise eksantirik gergi yayının problemi idi.. Esengül,Anes,pazarbaşı ve honda artı nın "motorda bişi yok.. Canavar gibi.. Ses artarsa gel.." dedikleri olayı D&B garanti kapsamı ile değişti.. Geçen 30 bin bakıma gittim gayet ilgililer içeri girip motorun yanında durabiliyorsunuz..
    Ayrıca zincir ve dişliyi kma dan sipariş etmenizi.. Ayrıca bujiyi ise bujimarket ten 50 küsür tl ye alıp takmaları için oraya götürür iseniz biraz daha uygun fiyata bakımı çıkarırsınız kanaatindeyim..

Ayrıca Dipnot bizim orj buji ngk simr8a9 iridyum bujidir..

Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Alıntı xcom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    D&b ye gidiyorum.. Sebebi ise eksantirik gergi yayının problemi idi.. Esengül,Anes,pazarbaşı ve honda artı nın "motorda bişi yok.. Canavar gibi.. Ses artarsa gel.." dedikleri olayı D&B garanti kapsamı ile değişti.. Geçen 30 bin bakıma gittim gayet ilgililer içeri girip motorun yanında durabiliyorsunuz..
    Ayrıca zincir ve dişliyi kma dan sipariş etmenizi.. Ayrıca bujiyi ise bujimarket ten 50 küsür tl ye alıp takmaları için oraya götürür iseniz biraz daha uygun fiyata bakımı çıkarırsınız kanaatindeyim..

Ayrıca Dipnot bizim orj buji ngk simr8a9 iridyum bujidir..
    Bujileri ogrendigim iyi oldu
    Eksantrik gergi yayi dediniz? Ne gibi bir ses yapiyor acaba? Benim motorumdanda ses geliyor 2014 model 2-3 motor surdum yeni kasa 1 inde vardi digerlerinde yoktu 5bin devir civarinda boyle sanki birsey surtuyormus birseye gibi birses geliyor.
    Diger arkadaslar balatalara bak vs gibi yorum yapmazsa sevinirim biliyorum onlarin nasil ses cikardigini

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:12 ----------

Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2011-2013 kasalarda 6bin de bir bakım yazio kitapcikta ancak yeni kasalarda bunu kısaltip 4bine çekmişler.
    sen kitapçıkta yazdığı şekilde devam et hocam. sonuçta bu kitapcigi bu malı üretenler yazio. hiçbir usta bu adamlardan daha iyi bilemez.
    Ben 4000 kmde aldim 6000 de gittim 8000 de bidaha gel yag degisicez dediler goturdum 10000 de bidaha gel yag degisicez dediler suan 9600'de her bakimda 160-160 aliyorlar bende garantiden cikarirlar diye mecbur gidiyorum.
    10000 de mecburen gidecek miyim yoksa 12000 de falan mi bu bakim?

xcom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750s
    Alıntı seta34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eksantrik gergi yayi dediniz? Ne gibi bir ses yapiyor acaba? Benim motorumdanda ses geliyor 2014 model 2-3 motor surdum yeni kasa 1 inde vardi digerlerinde yoktu 5bin devir civarinda boyle sanki birsey surtuyormus birseye gibi birses geliyor.
    Diger arkadaslar balatalara bak vs gibi yorum yapmazsa sevinirim biliyorum onlarin nasil ses cikardigini

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:12 ----------

Ben 4000 kmde aldim 6000 de gittim 8000 de bidaha gel yag degisicez dediler goturdum 10000 de bidaha gel yag degisicez dediler suan 9600'de her bakimda 160-160 aliyorlar bende garantiden cikarirlar diye mecbur gidiyorum.
    5.5 devirde yapan o bozuk para gibi.. O kronik ona yapacak birşey yok.. Kronik çünkü.. Benim bahsettiğim akşamdan park ettin sabah uyandın havalarda biraz soğuk ise ilk marşa bas ve dinle tıktık ara ara vurmaya başlar 2 çubuk olana kadar..
    Yada, youtube a Cbr250r tıkırtı sesi diye yaz benim videoyu izle :D kulaklık ile mümkünse

Aboreyyyy.. Ben 6bin olarak gidiyorum için rahat etmiyorsa 4 binde gir 2 bin çok erken bana göre..bakım için motorun temiz olur ama parana yazık bence..

Motosikleti
    Mondial Drift
    Alıntı Sameeet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhabalar umarım cevap verirsiniz üni başladığı için forumun başına gidip okuma fırsatım olmadı , 125 mh drift kullanıcısıyım 2 senedir hondaya geçmek istiyorum edirne gibi küçük bi şehirde yaşıyorum parçası kaliteli olsun konforlu olsun nispeten az yaksın istiyorum arada istanbula çorluya gidiyim diyorum sizce motor bana küçük gelir mi sıkılır mıyım yani gitmiyo bu der miyim ? Herkes iyi bi kullanıcı olduğumu söyler virajım falan iyidir frenlemem iyidir benim amacın top speed değil yanlış anlamayın zaten 150 bin nufüslü yerde yaşıyorum şehir içinde muazzam bir motor olucaktır benim için ama uzun yolda nasıldır sizce hani 100'le gidiyim ama konforlu gidiyim istiyorum sizce ne yapmalıyım ?
    Arkadaşlar yok mu cevap verecek ?

Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Alıntı xcom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5.5 devirde yapan o bozuk para gibi.. O kronik ona yapacak birşey yok.. Kronik çünkü.. Benim bahsettiğim akşamdan park ettin sabah uyandın havalarda biraz soğuk ise ilk marşa bas ve dinle tıktık ara ara vurmaya başlar 2 çubuk olana kadar..
    Yada, youtube a Cbr250r tıkırtı sesi diye yaz benim videoyu izle :D kulaklık ile mümkünse

Aboreyyyy.. Ben 6bin olarak gidiyorum için rahat etmiyorsa 4 binde gir 2 bin çok erken bana göre..bakım için motorun temiz olur ama parana yazık bence..
    Bana surekli eline kalemi aliyor yetkili arkadas bunu yaptik bunu yaptik 2bin km sonra yag degisimi var diyor.
    Yani ben en son 8000 de bakima soktum.
    10000 de tekrar gel yag degisimi var dedi ben 12000 de gitsem motor garantiden CIKMAZ degil mi ?

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Merhaba şehir motoru scooterdır şehir içinde sürekli vites değiştireceğinizi unutmayın.
    Oturuş pozisyonu ve sele olarak ta şahsen pek rahat ettiğimi söyleyemem.
    Elinizde bir eşya olsa nereye koycağınızı şaşırıyorsunuz.

Ama yinede ben memnunum kötülemek değil amacım sadece bilgilendirmek.

Hem naked da oluyor

Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Dostum kendini niye zorluyosun anlamadim ben seni?
    Gidip 250cc siniflarinin karsilastirmasi varken neden yirtiyorsun kendini?
    Bu motor artci ile rahat rahat 140-150 gidebilen bi motor ama bunun icin mi tasarlanmis? Hayir. O zaman gec.
    Klasman olarak ayni olan ninja ve r25 var bunlar zaten emsalleri.
    Sana kalan tek motor inazuma. Cift silindir titresim yok sele rahat motor rahat uzun yola gider 140-150 yapiyordur sanirim oda.
    Varmi baska bi diyecegin?

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Bana surekli eline kalemi aliyor yetkili arkadas bunu yaptik bunu yaptik 2bin km sonra yag degisimi var diyor.
    Yani ben en son 8000 de bakima soktum.
    10000 de tekrar gel yag degisimi var dedi ben 12000 de gitsem motor garantiden CIKMAZ degil mi ?
    Kitapçıkta yazıyor zaten hocam dedikleri km aralığı çok düşük.
    Serviste koyulan yağ çok kalitesiz.
    Motul veya repsol alın 6000 de bir gidin.Ama içiniz rahat etmezse 4000 de bir gidin

Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Alıntı Volkan Serezli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kitapçıkta yazıyor zaten hocam dedikleri km aralığı çok düşük.
    Serviste koyulan yağ çok kalitesiz.
    Motul veya repsol alın 6000 de bir gidin.Ama içiniz rahat etmezse 4000 de bir gidin
    Castrol koyuyor ben bi zararini gormedim ama d&b motora goturecegim gungor anca bakimdan ciktiktan 2 gun sonra arayip 'memnun kaldiniz mi' demesini bilir.

Motosikleti
    Mondial Drift
    Dostum kendini niye zorluyosun anlamadim ben seni?
    Gidip 250cc siniflarinin karsilastirmasi varken neden yirtiyorsun kendini?
    Bu motor artci ile rahat rahat 140-150 gidebilen bi motor ama bunun icin mi tasarlanmis? Hayir. O zaman gec.
    Klasman olarak ayni olan ninja ve r25 var bunlar zaten emsalleri.
    Sana kalan tek motor inazuma. Cift silindir titresim yok sele rahat motor rahat uzun yola gider 140-150 yapiyordur sanirim oda.
    Varmi baska bi diyecegin?
    Şimdi şöyle aea var onun hondaya bu yıl biraz taraflı yaklaştığını düşünüyorum ayrıca inazuma çok ağır ve geniş bi motor ayrıca cam taktırmadığın sürece bir nakes r25 desen yakıtı fazla ninjaya gelirsek 250sl çok küçük bi motor ninja300 ise vergi dilimi ve 20 bin tlyi geçen fiyatı ile göz korkutuyor , güzel gözüksün az yaksın hafif olsun bunları karşılayan tek motor honda bana göre teşekkür ederim cevaplarınız için

Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Şimdi şöyle aea var onun hondaya bu yıl biraz taraflı yaklaştığını düşünüyorum ayrıca inazuma çok ağır ve geniş bi motor ayrıca cam taktırmadığın sürece bir nakes r25 desen yakıtı fazla ninjaya gelirsek 250sl çok küçük bi motor ninja300 ise vergi dilimi ve 20 bin tlyi geçen fiyatı ile göz korkutuyor , güzel gözüksün az yaksın hafif olsun bunları karşılayan tek motor honda bana göre teşekkür ederim cevaplarınız için
    Cbr 160 inazuma 180 kilo yakitlarida ayni.
    Ben cbr'da 160 in altina dusmedigimde 23 kurus yaktigini gordum. Secim senin

Motosikleti
    Honda CBR 650F

hocam 2bin de bir yağ commuterler bile değiştirmiyodur.
    bence yolmaya çalışıyolar gibi hissettim.
    çünkü kitapçıkta bile 4bin km de diyor yağ değişimi veya 1 yıldır.
    garantiden çıkmasını istemeyebilirsin ancak garantilik pek bi sorun çıkacağını da sanmam 6bin km ye kadar çıkmadıysa.
    ben yağ değişimini kendim yapıyorum, 2013 model, 5-6 bin km de değiştiriyorum.
    tabi yine tercih senin, istersen 1000 km de bir değiştir, bi zararı olmaz ama bence gerek yok.

Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam 2bin de bir yağ commuterler bile değiştirmiyodur.
    bence yolmaya çalışıyolar gibi hissettim.
    çünkü kitapçıkta bile 4bin km de diyor yağ değişimi veya 1 yıldır.
    garantiden çıkmasını istemeyebilirsin ancak garantilik pek bi sorun çıkacağını da sanmam 6bin km ye kadar çıkmadıysa.
    ben yağ değişimini kendim yapıyorum, 2013 model, 5-6 bin km de değiştiriyorum.
    tabi yine tercih senin, istersen 1000 km de bir değiştir, bi zararı olmaz ama bence gerek yok.
    Tesekkur ederim. Googlede aratirlarsa cikar HONDA GÜNGÖR MOTOR PENDİK e gitmenizi tavsiye etmiyorum. Castrolden baska yağda koydurmuyolar illa castrol.
    12.000 de d&b ye gidecegim onerilen biryer iyidir mutlaka

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 25 kullanıcı var. (0 üye ve 25 misafir)

Bu Konudaki Etiketler