Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı agrasiwe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar garanti 4 yıl olsada verdikleri garanti belgesinde bakım aralıklarının 1000 12000 diye devam ettiği açıkça belli olduğundan servisin söylediklerini çok takmayın, onlar malüm para gelsin peşinde, ama siz yine de 5000 de bir yada 4000 de bir yağınızı felan değişin sonra devam edin tavsiyedir.
    Ben motoru 2. el aldım garanti belgesi ve kitapçık yok. 2014 modellerin esas bakım aralıklarını yazabilir misiniz?
    agrasiwe bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Serkan S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Alıntı fey112 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    honda 4 yıl diye bizi yiyo 6 ay yada 1000 bakımı var ilk olarak sonra sık sık yüzümü görmek istiyormuş tamamen duygusal yani

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:54 ----------

hayırlı olsun kardeşim baktırdın dimi motora inşallah kazasız belasız bineriz hepimiz
    Tesekkurler hocam baktirdim motora taş gibi hicbirseyi yok. En kisa zamanda fotograflarida yukleyecegim.
    Tekeriniz duz bassin

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı EmirŞengezer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben motoru 2. el aldım garanti belgesi ve kitapçık yok. 2014 modellerin esas bakım aralıklarını yazabilir misiniz?
    2014 repsolümde dikkat ettiğim kadarı ile kitapçıktaki bakım aralıkları ile eski kasa 2013 modeller aynı idi, 1000 6000 12000 18000 diye devam ediyordu. internet aratırsanız servis kitapçığını bulabilirsiniz.
    EmirŞengezer bunu beğendi.

KYorulmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250r 2014(satıldı)
    Alıntı yaso2867 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim hocam saolasın çok
    Kışın zaten çoğu kişi gibi 10 - 40 koyuyordum ancak İzmir yazları 35 - 40 ları görüyor. 15 - 50 bu sebeple en uygunu gibi geldi bana ustalarında tavsiyesi ile.
    200km dir kullanıyorum şu ana kadar da bir şikayetim yok
    Hocam avatarınızda yanılmıyorsam deri mont var ben de almayı düşünüyorum acaba yazın kullanımı nasıl gerçi izmirle zonguldak sıcaklığı kıyaslanamaz da mayıs ayında filan oralarda çok terletiyor mu ?[/QUOTE]

Dostum merhabalar evet doğrudur avatar da deri ceket üzerimdeki linkini de paylaşayım aşağıda, ancak deriyi kışlık olarak aldım. İçime ince bir kazak giyip içliksiz İzmir'in en soğuk zamanında uzun kısa sürüşlerim oldu. Ceketimden son derece memnunum tavsiye ederim ancak bu güzel havalarda ve daha da ısındıkça kullanılmaz bana göre aşırı sıcak yapıyor.

Bunun içinde yazlık ceketim mevcut full fileli korumaları da gayet yerinde, yazları ciddi yüksek dereceleri gören yerler için fileli tekstil ceket olmazsa olmazdır bence.
    4 mevsimlik montlar bile havalar ısındıkça çok fazla sıcak yapıp terletiyor. Çevremden 3 arkadaşım 4 mevsimlik kullanıyorlar ancak bu ara yazlık fileli mont arayışındalar. Deri en iyi koruyucu olmasına rağmen yazın kullanım için çokta uygun değil kısacası.

Kışın kullandığım deri ceket linki : http://www.motosikletaksesuarlari.co...iyah_8168.html

yazın kullandığım fileli ceket linki : http://www.motosikletaksesuarlari.co...sit_16259.html

Dip not : Deri alınacaksa beyaz kısımları en az olan tercih edilmelidir. Çünkü ne kadar silinip temizlense de beyazlar zamanla kirleniyorlar.
    Umarım yardımcı olabilmişimdir.

İyi forumlar dilerim
    Mitoqondri ve yaso2867 bunu beğendiler.

yaso2867 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 250r
    @KYorulmaz bilgiler çok aydınlattı beni teşekkürler Ben de 4 mevsimlik kullanıyorum şu an ama yazları yanıyorum kışları donuyorum en iyisi sizin gibi yapmak
    KYorulmaz bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR250R 2015
    Alıntı KYorulmaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam avatarınızda yanılmıyorsam deri mont var ben de almayı düşünüyorum acaba yazın kullanımı nasıl gerçi izmirle zonguldak sıcaklığı kıyaslanamaz da mayıs ayında filan oralarda çok terletiyor mu ?
    Dostum merhabalar evet doğrudur avatar da deri ceket üzerimdeki linkini de paylaşayım aşağıda, ancak deriyi kışlık olarak aldım. İçime ince bir kazak giyip içliksiz İzmir'in en soğuk zamanında uzun kısa sürüşlerim oldu. Ceketimden son derece memnunum tavsiye ederim ancak bu güzel havalarda ve daha da ısındıkça kullanılmaz bana göre aşırı sıcak yapıyor.

Bunun içinde yazlık ceketim mevcut full fileli korumaları da gayet yerinde, yazları ciddi yüksek dereceleri gören yerler için fileli tekstil ceket olmazsa olmazdır bence.
    4 mevsimlik montlar bile havalar ısındıkça çok fazla sıcak yapıp terletiyor. Çevremden 3 arkadaşım 4 mevsimlik kullanıyorlar ancak bu ara yazlık fileli mont arayışındalar. Deri en iyi koruyucu olmasına rağmen yazın kullanım için çokta uygun değil kısacası.

Kışın kullandığım deri ceket linki : http://www.motosikletaksesuarlari.co...iyah_8168.html

yazın kullandığım fileli ceket linki : http://www.motosikletaksesuarlari.co...sit_16259.html

Dip not : Deri alınacaksa beyaz kısımları en az olan tercih edilmelidir. Çünkü ne kadar silinip temizlense de beyazlar zamanla kirleniyorlar.

İyi forumlar dilerim [/QUOTE]

montlar güzelmiş kask ne kullanıyorsun..?

Motosikleti
    CBR 250r 2014(satıldı)

İyi forumlar dilerim
    montlar güzelmiş kask ne kullanıyorsun..?[/QUOTE]

Shark Race R Pro Carbon kullanıyorum, gayet memnunum

Kask linki : http://www.shark-helmets.com/product...ele=HE8670ERED

Motosikleti
    CBR250R 2015
    sen baya kıydım paraya diyosun yani ben acele ettim galiba aksesuarda tühh

Motosikleti
    CBR 250r 2014(satıldı)
    sen baya kıydım paraya diyosun yani ben acele ettim galiba aksesuarda tühh
    İmkanlar dahilinde optimum düzeyde olması için gayret gösterdim dostum. Olmuşken tam olsun istedim bu ekipmanların, yıllarca kullanacağım ve ekipman seçiminde asla ucuzuna kaçılmamalı eğer imkan varsa. Çünkü kendimizden değerli değil.
    Mitoqondri ve qezgin bunu beğendiler.

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı xcom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi geceler hemen şuradan başlayayım...

Bende rolantide tıkırtı sesi vardı hatta video eklemiştim.. Honda doğu batı servisi garantiden eksantirik gergi yayını değiştirdi.. Havalar daha ısınmadı sabah ilk çalıştırmada yapacak mı kontrol edicem tekrar bilgi vericem..

@Afyonlu;Fırsat bu fırsat fuardan aldığım Eneos 15-50 ile gittim.. Yağ filtresi ve yağı da değiştirdim.. Yağ ile izlenimim şöyle ilk çalıştırmada geç ısınıyor sıkışık trafite fan açmadı çok sıcak değildi hava bugün zaten.. Vites geçişleri pamuk oldu..

@Bugraaa; doğu batı servis bugun bana dedi ki "250 CC ve altı motorların yağ değişimini honda merkez 4k ya indirdi.. Bizim motorlarda dahil olmak üzere.. Devirli kullanmıyor isen 6k da bir yeterli bence ama sakın geçirme eğer devirli kullanıyor isen servisten sonra filtre alıp kendin ara değişim yapman daha güzel olur bütçene ve sana kalmış..

@serkan s; 1 ve 2. Vites geçişleri sert oluyor biraz.. Nasıl tarif etsem acaba Hmm... Buldum debriyajı çekince ön freni sıkıyor gibi değiştir vitesleri.. sert kararlı bas ama aşağı itme yada yukarı çekme işini biraz yavaşlat onu ağırdan al şık diye geçer.. biraz dene ne demek istediğimi anlarsın..

2. defa eksantrik dişlisinin otomatik gergisini değiştirtiyorum bu iş canımı sıkmaya başladı açıkçası başka bu tür problem yaşayan var mı
    Sokollu bunu beğendi.

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sesten dolayı mı hocam ?

xcom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750s
    @Volkan Serezli
    Ses bende var Sokollu da vardı sende de varmış.. Etti 3.. Başka var mı arkadaşlar?? ses bu benim motor..

https://youtu.be/l8SDe93QXkw

Gergi yayını değişince ses kesildi ısıtmadan çıkmam teker yada ani gaz da açmam ama bilemedim..
    Mitoqondri ve Sokollu bunu beğendiler.

Motosikleti
    CBR 250r 2014(satıldı)
    @Volkan Serezli
    Ses bende var Sokollu da vardı sende de varmış.. Etti 3.. Başka var mı arkadaşlar?? ses bu benim motor..

Gergi yayını değişince ses kesildi ısıtmadan çıkmam teker yada ani gaz da açmam ama bilemedim..
    Videoyu birksç kez izledim bariz bir tıkırtı var.. Motorunuz kaç km de acaba tam göremedim videoda?
    Benimkisi 10bini geçti böyle bir durumla daha karşılaşmadım ancak pek normal gelmedi bana
    Mitoqondri bunu beğendi.

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Volkan Serezli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2. defa eksantrik dişlisinin otomatik gergisini değiştirtiyorum bu iş canımı sıkmaya başladı açıkçası başka bu tür problem yaşayan var mı
    2.defa mı ?

@Volkan Serezli

Bu ses senin de bildiğin gibi bende çok bariz vardı, subap horozundan diyen oldu, üst egzantrikten diyen oldu, sana da gergi yayı dediler. Bakalım ne olacak.

Videoyu birksç kez izledim bariz bir tıkırtı var.. Motorunuz kaç km de acaba tam göremedim videoda?
    Benimkisi 10bini geçti böyle bir durumla daha karşılaşmadım ancak pek normal gelmedi bana
    Binlerce sayfa yorumda arattım bu sesi Emre'den başka (Xcom) kimsede duymamıştım. Aradım o gün yanıma geldi sağolsun. Kendisi İstanbul'daki tüm servisleri gezdi, garantide motoru ve işlem yapmadılar. En son gergi yayı değişmişti. İlk sabah ses kesilmişti, şu an ne durumdasın ?

xcom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750s
    @Sokollu
    Dostum salı günü gittim servise doğu batı honda halletti kesildi ses tıkırtının 'tık' ı yok çok mutluyum :D

@Kyorulmaz

Şuan 21800 km tam.. fakat 6500-7000 km civarında yapmaya başlamıştı.. Gezmediğim servis kalmadı en son esengül ses artarsa gel demişti öyle dedikten sonra iyice soğudum oradan.. Doğu batı nın ilgili olduğunu duydum oraya gittim videoyu açtım kulaklık verdim 45 sn sonra gergi yayı dedi usta.. hemen sipariş verip parçayı getirdiler.. Taktılar.. Şuan olması gerektiği gibi çalışıyor Problem çözüldü.. 3 sefer tamamen soğuduktan sonra çalıştırdım ses yok salı gününden beri..
    Mitoqondri ve KYorulmaz bunu beğendiler.

Motosikleti
    CBR250R 2015
    İmkanlar dahilinde optimum düzeyde olması için gayret gösterdim dostum. Olmuşken tam olsun istedim bu ekipmanların, yıllarca kullanacağım ve ekipman seçiminde asla ucuzuna kaçılmamalı eğer imkan varsa. Çünkü kendimizden değerli değil.
    Haklisin bence ama insanin acemiligine geliyo galiba ilk kez aldigimiz icin dusuncesizlik ediyoruz

Selamun aleyküm, İstanbul Üsküdarda oturuyorum. okulum etilerde her gün gidip gelmeye motor bakıyordum. motor tecrübem 6 yıllık ama 6 sı da şehir dışı ve 100cc altı en yüksek ccli 150 lik çin crossuydu. biraz yürek yemişim ki ilk şehir içi için gözüme mt03 kestirmiştim, buradan ilgili bi abi döndürdü sağolsun. Ktm 200 veya cbr250 al dedi. Ktm tam benim istediğim tarz, nakedlara ilgim var. ama ben şehir içi sürmeyi öğreneceğim trafikte kaçmak istediğim öğrenci dostu ve masrafı az bir motor istiyorum( ktm den bu yüzden vazgeçtim 6 ayda bir 700-800 masraf dediler). boyum 175 kilo 66. bilmem anlatabildim mi, buradaki abilerimden yardım ve ilgi bekliyorum.
    bütçem kask mont masraflarım hariç 10000 civarı +2000 belki zorlarsam o da

Motosikleti
    CBR250R 2015
    Zaten 2 secenegin varmis birini elemissin cbr250 kalmis elinde bence mantikli secenekte o tabi benim motorum cbr diye tarafli bakiyor olabilirm ktm kullanan biriylede konus ben ise gidip geliyorum 72km is yerim 100 km de 3.1lt yakit var sakin kullanimla tek kotu yani canta yani esyan sikinti oluyor.cok rahat 120 ye cikiyor yani serii trafikte zorlamz seni hayirlisi olsun senin icin

Serkan S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Vakit bulamadığımdan fotoğrafları yükleyememiştim.
    Karşınızda yeni gözbebeğüm Ateşli Pakize

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Maşallah hocam tekerin düz bassın.. Ne yaptın debriyaj sorununu çözebildin mi ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler