Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Alıntı uguret adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    EVET ARKADAŞLAR MERHABA LÜTFEN 2 DK KINIZI AYIRIP OKUYUNCA BENDE KAZA YAPTIM COK ŞÜKÜR BENDE BİRŞEY YOK MOTORUMDA AZ HASARLI
    Olay 05.10.14 bayramın 2 inci karabük yolculugum başladı karabüke vardım 220 km yol yapmıştım 1 saat civarı dinlendikden sonra karabükdeki arkadaşım ondanda cbr 250 var eski kasa bendeki yeni kasa amasraya gidelim yemek yiyelim dedi tamam ben o yolun öyle virajlı oldugunu unutmuş giderken ebiyi bi yorulduk geri dönerken haliyle hava da karardı en son tabeleda karabük 30 diyordu gene bi viraj ben hayallermi daldım artık ne olduysa motoru mıcıra kaptırmıştım artık kurtuluş yoktu gerisi rüyadaymışım gibi oldu hiç bir acı çekmedim korumalar full pantolondan ayakkabı ya kadar koruma allaha şükür bi tek sol bacagımda şiş düşmüştüm motorda benim üstümde ama bi terslik var motor üstüme öyle hızlı düştükü benim hiç biyeri acımıyor arkadaşım hemen farketmiş geri döndü geldiginde ben çıkmıştım bide baktımki su çukuruna düşmüşüm çok şükür belkide su çukuru olmasa şimdi ya sakat yada ölüydüm neyse kendimi kontrol ettikten sorna baktım bende birşey yok geldi motora motoru kaldırdık evet sagına soluna bakıyoruz vites aktarma demiri yamulmuş hemde çok grenaj koruması yamulmuş ki grenaj koruması olmasaydı motor büyük genellik hurda olacaktı neyse baktık marj basıyoruz almıyor boşa aldım tık aldı marş ayaklıgı kaldırıp vitese takıyorum tık istop ediyor ayaklık müşürü hasar görmüş ustamı aradım dedim böyle böyle saolsun bayram olmasına ragmen benle ugraştık kesin dedi müşürü 2 kablo olcak yeşil beyaz bide sadece yeşil ikisini birbirine baglayın tamam bi de baktık sadece hondanın verdigi alet edavat var e nasıl soyacaz kesecez o arada aklıma geldi biri durdurur artislik yapar diye cantamda rampo bıcagı vardı hemen aldım işe koyuldum birbirlerine bagladım sonunda çalıştırdım vitese de geçiyor geçiyorda demir yamuldugundan sıkıntı yapıyor bayagı bi sıkıntı sonunda karabüke vardık arkadaşım saolsun aldı motoru zincirini temizlemiş yamuk vites demirini düzeltmiş bende onun motorun alıp akrabalarıma gittim sıcak duş güzel bi uyku her tarafım agrıyor ama bacagımda ki şiş inmiş herneyse tuttum ankaramın yolunu 150 160 rampa aşşagı 170 son hız geldim bi sıkıntı görmedim direk ustamın yanına gittim baktı demiri düzeltelim dedi yok usta yenisi olsun dedim siparişleri verdik bayramdan sonra tkacaz yani çok konuştum ama dinlenerek yola gidin alet edevatınız olsun yanınızda gece çok hız yapmayın ve grenaj korumalrını taktırın muhakkak.
    Kanka Allah korudu... Motosikletede ahım şahım bi sıkıntı yok. Nazarlığı oldu ama Korumaların önemi çok büyüktü. senın rambo bıçağına dua edelim. Yoksa ayvayı yıyecektik. Allaha Şükürler olsun sağ sağlim herşey yoluna girdi.
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    KZGN
    Alıntı Twin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ekip bugün de sağlamdı, iyi muhabbet ettik, iyi turladık. Kazasız belasız inşallah daha nice muhabbetlere.
    Merhaba Arkadaşlar,
    Ben malesef sosyal media'yı sınırlı düzeyde kullandığım için sonrasında haberim oldu.
    Resimler çok iyi
    ilerde bende umarım denk gelirim.
    Twin bunu beğendi.
    скиталец

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Alıntı kahve adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar,
    Ben malesef sosyal media'yı sınırlı düzeyde kullandığım için sonrasında haberim oldu.
    Resimler çok iyi
    ilerde bende umarım denk gelirim.
    Sizi de aramızda görmeyi çok isteriz. Bu h.sonu Tekirdağ/Uçmakdere virajlarına gidelim bir görelim, viraj yapalım diyoruz. Katılmak isterseniz size özenden telefon numaramı mesaj atıyorum. Bana isminizle beraber dönüş yaparsanız bir etkinlik olması durumunda sizi de haberdar etmeye çalışırım mutlaka. Bayramın 4. günü yapmış olduğumuz Gebze/Ballıkayalar gezimizden de bir sürü fotoğraf var ama burada paylaşmak zor oluyor. Face'den paylaşıyoruz direk

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:35 ----------

Bayramın 4. Günü yapmış olduğumuz Gebze/Ballıkayalar gezimizden kareler. Çok güzel bir gündü, güzel yol yaptık, güzel muhabbet ettik. İnşallah Allah'ın izniyle daha nice güzel geziler yaparız.

Her zamanki yerde Sütlüce BP benzin istasyonunda toplandık

_

Daha sonra ilk istikamet Tuzla'dan Erol abimizi aldık 600f kullanıyor kendisi Tam bir tekerci. Tabi oralarda fotoğraf çekemedim.

Direk istikamet Ballıkayalar'dı.

_

_

_

_

_

_

_

_

_

_

_

_

_

_

_

_

_

_

_

_

_

_

_

_

_

_

_

_
    sbr, kahve, Mitoqondri ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    Koydunmu bir kere seleye TOTOYU, asla bırakamazsın MOTO'YU!!!

Motosikleti
    Honda CBR 250 R
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön cam işe yarıyormu rüzgardan korunmak için depoya iyice kaskı dayamakmı gerekiyor .
    3 haneli hızlara çıkınca yavaştan camı siper almak gerekiyor. maxi-scooter camı hariç hiçbir makinenin camı bu hızlarda sizi korumaz. top speed yapacaksan, kaskı da tanka dayaman şart..[COLOR="Silver"]

Motosikleti
    KZGN
    Alıntı cx571 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kanka Allah korudu... Motosikletede ahım şahım bi sıkıntı yok. Nazarlığı oldu ama Korumaların önemi çok büyüktü. senın rambo bıçağına dua edelim. Yoksa ayvayı yıyecektik. Allaha Şükürler olsun sağ sağlim herşey yoluna girdi.
    @uguret @cx571 çok geçmiş olsun anlattiklarinizi aklimda bulundurucam.
    İyi gunler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:39 ----------

Merhaba
    Arkadaslar bir arada mangal başı yapalım mi? Tuzla taraflarında sanirim varmis. Yerlisi tabiki daha iyi bilir bana orada var dediler sadece:(.

Birde denize nazır hep beraber depodan parlayan batan gunesin eşliginde cay falan içelim

Sanirim sorup ögrenmek istediklerim var
    Sürebilmek tecrube isteyen bir is. Bendede cok az barinmakta malesef fırsat yaratmakta da gücluk cekiyorum size katilmak*icin. Ama olacak eminim.

İyi sürüşler.

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-motosiklet-cbr-250-akrapovic-egzoz-181895060/detay/

arkadaşlar fazlalık olduğu için satıyorum

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Volkan Serezli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-motosiklet-cbr-250-akrapovic-egzoz-181895060/detay/

arkadaşlar fazlalık olduğu için satıyorum
    Hayırlı satışlar.. Birde şu verdiğiniz linkleri tek tıkla girilebilmesi için otomatik çeviriciye tıklasanız.. Malum mobilden takip edenler için kolaylık olucaktır..

Örnek:

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...1895060/detay/

deprogadias - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp XL 650V & CBF 600 & ZX6-R
    önümüzdeki ay içerisinde motoru büyütmeyi planlıyorum. aklımda cbr 250 ve gt 250 r var. yakıt olarak honda daha az yakar performans olarak gt daha iyi gider kalıp görüntü olarakta gt daha iyi ama aklımın bi köşesinde honda kalitesinden şaşma diyen bişey var. sizce hyosung değil de honda alırsam pişman olur muyum? ve son olarak aralarındaki yakıt farkı ne kadardır 100 km de? siz ne kadar yakıyosunuz tahminen gt250r ne kadar yakar. şimdiden teşekkür ederim.

bu arada ikisinide alırsam sıfır alıcam arkadaşlar.
    Mitoqondri bunu beğendi.
    2M is my life
    Music & Motorcycle

Hocam bana sorarsan ikisinide kullan dene test et öyle alım yap derim..
    Malzeme kalitesi ve servis yaygınlığı olarak honda derim ben.. Hyosung servislerinden memnun olmayan çok kişi var diye biliyorum..
    Bu arada bütçeni biraz daha zorlayabilirsen ninja300'e bak derim..

Ayrıca zamanım var beklerim diyosan 2015'te yamaha r25 gelicek onuda bekleyebilirsin.. ;)
    kahve bunu beğendi.

007semihbond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yamaha yzf r25 beklemeye değer gibi gözüküyor ben onu bekliyorum deneme surusunu yapip oyle karar vericem ya honda ya yamaha )

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Yamaha gelince herkes kawasakiye dönecekmiş gibi bir his var içimde
    Mitoqondri bunu beğendi.

İlk kendi motosikletim Cbr 250 oldu. Kendisiyle 7500 km'lik bir birlikteliğimiz var. Bu 7500 km'nin 7450 km sini IRC lastiklerle geçirdim.
    Daha geçen gün Pirelli Diablo Rosso 2 taktırdım. Onunla da 50 km'lik bir birlikteliğimiz var.
    Cuma günleri yaptığımız buluşmada tecrübeli abilerimize lastik değişimi nasıl bişey , o kadar fark gerçekten oluyo mu diye soruyordum. İmkanınız varsa 2 dakika durup beklemeyin.
    Kaliteli güzel bir lastik taktırın. Rosso'yu kesinlikle tavsiye ederim.
    Çok çabuk sürede ısınıyor ve yolu çok güzel tutuyor.
    Daha önce korkarak döndüğüm virajları çok rahat ve daha hızlı dönebiliyorum , belki yanılıyorum ama kontraya motosikletin verdiği tepkiler değişti bir iyileşme oldu.
    Lastik görevini çok iyi yapıyor.
    IRC'leri değiştirmeden önce ısınınca tuttuğunu savunanlardandım.
    Ne kadar ısınıp tutsa da bu lastikler daha en baştan onun ısınıp tuttuğu kadar yol tutuyor.

Siyah&Beyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250
    Icinizde otomatik zincir yaglama sistemi scottoiler kullanan var mi? Varsa memnun mu?

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı Siyah&Beyaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Icinizde otomatik zincir yaglama sistemi scottoiler kullanan var mi? Varsa memnun mu?
    Kullanmıyorum ancak jant yağ içinde kalıyor

Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben ninjanın hastasıyım aslında ama fiyat aşırı uçuk geliyor bana vergiside 600 cc ile aynı onu alana kadar az bişe daha para katar cbr 500 sıfırını alırdım sanırım ninjanın 250 liği gelir ve abs koyarlarsa dediğin olur hepsinden vazgeçer onu alırım :D Tabi eğer yamahanın fiyat yüksek olur diye düşünerek bunu söylüyorsan dediğin doğru o zaman ondanda vazgeçilir

Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer fiyatta ninja300'e yakın olursa Yamaha alınmaz düşüncesindeyim.. Ninja300 abs'siz satışları patlar..

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:16 ----------

Alıntı 007semihbond adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben ninjanın hastasıyım aslında ama fiyat aşırı uçuk geliyor bana vergiside 600 cc ile aynı onu alana kadar az bişe daha para katar cbr 500 sıfırını alırdım sanırım ninjanın 250 liği gelir ve abs koyarlarsa dediğin olur hepsinden vazgeçer onu alırım :D Tabi eğer yamahanın fiyat yüksek olur diye düşünerek bunu söylüyorsan dediğin doğru o zaman ondanda vazgeçilir
    Hocam cbr500 alırım demişsin ama top speed olarak ninja 300'den geride kalıyor.. 500cc olması seni yanıltmasın..
    Ayrıca ninja300 daha kaliteli duruyor.. Cbr500 250 ile neredeyse aynı sayılır..

Ayrıca ninja300'ün gidişi, duruşu, vites geçişleri, gaz açınca uzayışı, üzerine oturduğunda daha gitmeden hissettiğin o kaliteyi kullanıp anlaman lazım..

Daha öncede dedim yine diyorum.. Eğer cbr250'i almadan önce ninja300'ü kullansaydım Honda'nın önünden geçmezdim.. Bu kadar net..

Bence bu kulvarın en iyisi ninja 300 cbr500 falan hikaye.. ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:33 ----------

Alıntı sametozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk kendi motosikletim Cbr 250 oldu. Kendisiyle 7500 km'lik bir birlikteliğimiz var. Bu 7500 km'nin 7450 km sini IRC lastiklerle geçirdim.
    Daha geçen gün Pirelli Diablo Rosso 2 taktırdım. Onunla da 50 km'lik bir birlikteliğimiz var.
    Cuma günleri yaptığımız buluşmada tecrübeli abilerimize lastik değişimi nasıl bişey , o kadar fark gerçekten oluyo mu diye soruyordum. İmkanınız varsa 2 dakika durup beklemeyin.
    Kaliteli güzel bir lastik taktırın. Rosso'yu kesinlikle tavsiye ederim.
    Çok çabuk sürede ısınıyor ve yolu çok güzel tutuyor.
    Daha önce korkarak döndüğüm virajları çok rahat ve daha hızlı dönebiliyorum , belki yanılıyorum ama kontraya motosikletin verdiği tepkiler değişti bir iyileşme oldu.
    Lastik görevini çok iyi yapıyor.
    IRC'leri değiştirmeden önce ısınınca tuttuğunu savunanlardandım.
    Ne kadar ısınıp tutsa da bu lastikler daha en baştan onun ısınıp tuttuğu kadar yol tutuyor.
    Irc'ler ile kontra ile vijlarda motor kafa sallıyor, arka kayıyor gibi hissettiriyor.. Isınıncada tutmuyor yani hocam.. Tamamen çöp.. Bazen kızıyorum kendime kafam atıyor al bi diablo rosso ama yapamıyorum.. :D
    Gerçi bugün manavgat yolunda yediğim radar ile lastiğin yarı parası gitti diyebilirim.. :D
    Polis bile diyor, ben size hak veriyorum altınızda makina 90 ile gidilmez diyo.. :D baya bi güldük ettik radar cezam kesilirken.. :D sanki hız yaptım diye polisler üzerine para verecekmiş gibi muhabbet yapınca.. :D
    Tech_N9ne ve kahve bunu beğendiler.
    Hayallerime Sürüyorum.

Mitoqondri diyim ismini bilmiyorum Aynen söylediğin gibi yamahanın fiyat uçuk olursa eğer bu ninjanın satışını baya baya yükselticektir...
    Ninjayı hiç kullanmadım hondanın eski kasasını sürdüm bir ara hoşuma gitti onu almayı düşünüyodum piyasaya yamahada çıkınca bekleme kararı aldım ama ninja görüntü olarakta motor olarakta hepsinden iyi ona diyilebilecek hiç bir şey yok... Yanlız son söylediğin biraz şaşırttı cbr 500 de kullanmadım ama teknik detaylara bakınca ninjanın cbr dan iyi gideceğini düşünemedim tabi kullandıysan sen daha iyi biliyorsundur

Honda cbr 500 : Maks. Güç: (kW@dev/dak) 35 Kw @ 8500 (47,6 PS) Maks. Tork: (Nm @ dev/dak) 43 Nm @ 7000

Ninja 300 : Maksimum Güç/Tork: 39 PS (11,000 rpm) 27N.m 10000rpm

Hocam top speed videolarını izlemeni öneririm.. Ayrıca ninja alıcak imkanım varsa gidipte cbr500 almam.. cbr250'nin makyajlısı resmen.. İnan Ninja'nın yeşili yeter..

Söz konusu kasaysa ninjanın hondadan çok daha şekil olduğu kesin ama hız konusunda cbr 500 le başa çıkamayacağıda kesin arada 200 cc var

http://www.youtube.com/watch?v=s_8GiPG7Hg0

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:08 ----------

http://www.youtube.com/watch?v=KJA98IFe614

Top speedte honda 188 de kaldı ninja 190 gördü yanlız o da garip bi olay :D

Ninja 300 20 kilo kadar hafif sanırım. Son hızda ninja önde. Ama kalkışta cbr daha iyi. Aynı fiyat iki motor içinde benim tercihim cbr olurdu. 2 si de çok güzel motor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler