Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı Sipsi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler vitesli motor bilmeyen biri bu motorla ne kadar sürede öğrenir ? Yani kullanımı kolay mi ?

Yapın diye demiyorum ben öyle aldım vites göstergesi olmaması sıkıntılı ama ilk bindiğimde bile istop ettirmedim.
    Öğrenirsin ama sınırlarını bileceksin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı wolky-ksk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yapın diye demiyorum ben öyle aldım vites göstergesi olmaması sıkıntılı ama ilk bindiğimde bile istop ettirmedim.
    vites göstergesini cbr125r ımı alınca çok araştırdım, tabi o arada sürekli sürdm, şimdi gerek yok iyice alıştım zaten. sıkıntı olmuyor hiç

Motosikleti
    CBR 250R
    Vites göstergesi bana o kadar yardımcı bir şey olacağını düşünmüyorum zaten ilk önce muhtemelen ilk 2 3 vites yetecek bana zaten maks hızı 50 60 olan 92 model skutur kullanıyorum hızlanmaları korkutacağı için ilk 1 2 hafta çok basmam o dönemde öğrenirim vitesini diye düşünüyorum.

Motosikleti
    CBR 250
    Arkadaslar 2012 model motorum var istanbuldayım sigorta fiyatları nedır en ucuz 260 liraya buldum daha ucuza bulan varsa bana söyleyebılırmı fakat suda var motorum mtv hala duruyor etkısı varmı acaba

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı motosev2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar 2012 model motorum var istanbuldayım sigorta fiyatları nedır en ucuz 260 liraya buldum daha ucuza bulan varsa bana söyleyebılırmı fakat suda var motorum mtv hala duruyor etkısı varmı acaba
    benimde vardı 2012 ve 2013 model, verginin etkisi yok, bende en uygun halk sigortada bulmuştum... 256 liraya, aslında normal yani.

Motosikleti
    CBR 250
    ya gecen okumustum burdan bi arkadas 199 liraya falan bulmustu burdan boyle okuyunca fazla geldı

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı motosev2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya gecen okumustum burdan bi arkadas 199 liraya falan bulmustu burdan boyle okuyunca fazla geldı
    kardeş adam iki senedir motor sigortası var, ona indirimli oluyor, yada önceden vardır uzun süreli sigortalıdır uygun oluyor bide yaşın etkiside var. Senin fiyat uygun emin ol.

Hannas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250r
    Beyler vitesli motor bilmeyen biri bu motorla ne kadar sürede öğrenir ? Yani kullanımı kolay mi ?
    Kardeşim sana verilen cevaplara çok güldüm ya ne garip insanlar var eğitim şart kabulde bu kadar da abartmamak gerek hemende öldürdüler seni :D
    Ben hayatımda motora binmedim ilk motorum bu ve vitesleri 3 dk da öğrendim şimdi 5 bin km yol yaptım şimdiye kadar bi sıkıntım olmadı kendini bilmen lazım gaza gelip lüzumsuz gazlama yapmıycaksın sonrası kendiliğinden geldi.
    agrasiwe bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı Hannas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim sana verilen cevaplara çok güldüm ya ne garip insanlar var eğitim şart kabulde bu kadar da abartmamak gerek hemende öldürdüler seni :D
    Ben hayatımda motora binmedim ilk motorum bu ve vitesleri 3 dk da öğrendim şimdi 5 bin km yol yaptım şimdiye kadar bi sıkıntım olmadı kendini bilmen lazım gaza gelip lüzumsuz gazlama yapmıycaksın sonrası kendiliğinden geldi.

ben bunu çok önceden bi forumda söyledim, yerden yere vurdular beni :D

Motosikleti
    CBR 250
    eyw kardes cok sagol

gdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    06 YBR idi .2014 cbr250r simsiyah
    Selam arkadaşlar Yamaha ybr 125 (2006 model 12000 kmde askerdeyken arkadaşımın ısrarla satın almak istemesiyle 2010da satmıştım) imi sattıktan yaklaşık 3 sene sonra honda cbr 250 r ile tekrardan sahalara geri dönmüş bulunuyorum..

20.01.2014 tarihinde kapora verdim birkaç güne zaman bulursam diğer işlemleri yapacaüım.
    Neden aldığıma gelince,
    nc700x ile cbr 250r arasında kaldım kıyas götürmez ama 2. motor olarak ve ihtiyaç durumuna göre cbr 250 ye karar verdim
    Neden 2014 modelleri beklemedim?
    - abi belki 2 senedir omu olsun bumu olsun derken zaman aktı gittive eşimle en son gazla geldik ve gittik anlaştık.
    ve 2014 modelinde hiç fark olmayacağını beklemenin anlamsız olduğunu anladım
    cbr 300 konusu iştahımı kabarttı özellikle absli oluşu ama sanırım bu model gelmeyecek gelse bile 16000 tl civarında hatta daha fazla bile olabilir, bu fiyatlarda 2014 cbf 500 veya 500 serilerden birini tercih edebilirim veya 2. elnc 700 x tercih edebilirdim..

fakat fiyat arttıkça artıyor tercihimi fiyat performans olarak 10-12000 tl yada 20000 tl ve üzeri bir motosiklet, ihtiyacımı karşılıyor! bende ekonomik olanı tercih ettim ve 3 senelik acemiliğimi atmak adına iyi olacağını düşündüğüm cbr 250r yi tercih ettim.
    -ilginç bir noktada apartman girişimiz cbr 250r için uygun fakat daha büyük modeller için motosikletimi sokağaa koymak gerekiyordu, sokağa ancak gezerken motorumu koyabilirim abicim buna karar verdim
    -ve eş durumu tabikide onun renk olarak siyahı beğenmesi ve cbr250yi sevmesi konuya son noktayı koydurdu.(eş durumundan motosiklet alamayanlar durumu iyi anlayacaktır yeterki rengi seçmeyi istesinler ya hayır derlerse !!)

Yapmayı düşündüğüm
    1- öncamı siyah film katlatmak veya buna bu görüntüde yeni bir cam almak ( fikirlere ihtiyacım var )
    2- 2 adet kullanılmamış elçik ısıtma var ve almanyadan almıştım kaliteli ürünler ama garantiyi bozarmı bilmem?? taktırmak istiyorum
    3- ön farı philips yada osram marka olabilir değiştirip gücünü arttırmak istiyorum garantiyi bozmayacak şekilde _
    4- zamanla soft yan çantalarım depo üstü çantalarım fln mevcut onlarla çeşitli uzun yol tecrübeleri yapmak niyetindeyim

Sevgiler saygılar fotoğraf zamanı gelince ekleyeceğim
    Murat Tekdal izmir bornova siyah cbr250r
    agrasiwe ve nemesis-83 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı gdm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar Yamaha ybr 125 (2006 model 12000 kmde askerdeyken arkadaşımın ısrarla satın almak istemesiyle 2010da satmıştım) imi sattıktan yaklaşık 3 sene sonra honda cbr 250 r ile tekrardan sahalara geri dönmüş bulunuyorum..

20.01.2014 tarihinde kapora verdim birkaç güne zaman bulursam diğer işlemleri yapacaüım.
    Neden aldığıma gelince,
    nc700x ile cbr 250r arasında kaldım kıyas götürmez ama 2. motor olarak ve ihtiyaç durumuna göre cbr 250 ye karar verdim
    - abi belki 2 senedir omu olsun bumu olsun derken zaman aktı gittive eşimle en son gazla geldik ve gittik anlaştık.
    cbr 300 konusu iştahımı kabarttı özellikle absli oluşu ama sanırım bu model gelmeyecek gelse bile 16000 tl civarında hatta daha fazla bile olabilir, bu fiyatlarda 2014 cbf 500 veya 500 serilerden birini tercih edebilirim veya 2. elnc 700 x tercih edebilirdim..

fakat fiyat arttıkça artıyor tercihimi fiyat performans olarak 10-12000 tl yada 20000 tl ve üzeri bir motosiklet, ihtiyacımı karşılıyor! bende ekonomik olanı tercih ettim ve 3 senelik acemiliğimi atmak adına iyi olacağını düşündüğüm cbr 250r yi tercih ettim.
    -ilginç bir noktada apartman girişimiz cbr 250r için uygun fakat daha büyük modeller için motosikletimi sokağaa koymak gerekiyordu, sokağa ancak gezerken motorumu koyabilirim abicim buna karar verdim
    -ve eş durumu tabikide onun renk olarak siyahı beğenmesi ve cbr250yi sevmesi konuya son noktayı koydurdu.(eş durumundan motosiklet alamayanlar durumu iyi anlayacaktır yeterki rengi seçmeyi istesinler ya hayır derlerse !!)

Yapmayı düşündüğüm
    1- öncamı siyah film katlatmak veya buna bu görüntüde yeni bir cam almak ( fikirlere ihtiyacım var )
    2- 2 adet kullanılmamış elçik ısıtma var ve almanyadan almıştım kaliteli ürünler ama garantiyi bozarmı bilmem?? taktırmak istiyorum
    3- ön farı philips yada osram marka olabilir değiştirip gücünü arttırmak istiyorum garantiyi bozmayacak şekilde _
    4- zamanla soft yan çantalarım depo üstü çantalarım fln mevcut onlarla çeşitli uzun yol tecrübeleri yapmak niyetindeyim

tekrardan hoş geldin diyelim o zaman, kazasız belasız insallah :=)

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Vites göstergesi bana o kadar yardımcı bir şey olacağını düşünmüyorum zaten ilk önce muhtemelen ilk 2 3 vites yetecek bana zaten maks hızı 50 60 olan 92 model skutur kullanıyorum hızlanmaları korkutacağı için ilk 1 2 hafta çok basmam o dönemde öğrenirim vitesini diye düşünüyorum.
    Sitedeki genel muhabbeti anlatayımyanlış anlmayın size demiyorum
    1....2....3.... ulan bide 4e bakayım.....5temi varmış lan.....kaç yapar acaba...6....vınnn
    Sonraki muhabbet Arkadaşlar rodajda 150 km hız yaptım bir şey olmuşmudur
    Olmamıştır olmamıştır

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:09 ----------

Alıntı gdm adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Neden aldığıma gelince,

Yapmayı düşündüğüm

İzmirliler pek yüz vermezdi bu motora aramıza hoş geldin
    Ne tarafta oturuyorsun
    Sana yükselişle ilgili tüyolar vericem
    nemesis-83 bunu beğendi.

lickup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS için gün sayıyor
    Yüksek viteslerdeyken ışıklarda ani durunca görürüm ben ihtiyaç yok vites göstergesine diyenleri. Bide kornayı dayadılarmı arkadan

Motosikleti
    CBR 250R
    Sitedeki genel muhabbeti anlatayımyanlış anlmayın size demiyorum
    1....2....3.... ulan bide 4e bakayım.....5temi varmış lan.....kaç yapar acaba...6....vınnn
    Sonraki muhabbet Arkadaşlar rodajda 150 km hız yaptım bir şey olmuşmudur
    Olmamıştır olmamıştır

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:09 ----------

İzmirliler pek yüz vermezdi bu motora aramıza hoş geldin
    Ne tarafta oturuyorsun
    Sana yükselişle ilgili tüyolar vericem
    Hahaha yok yav zaten bu 1 2 3 aldığım ilk 1 2 hafta olur sonra zaten 5 6 nın tadına bakarız.

ormankebabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-6n
    Alıntı lickup adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yüksek viteslerdeyken ışıklarda ani durunca görürüm ben ihtiyaç yok vites göstergesine diyenleri. Bide kornayı dayadılarmı arkadan
    Bana çok oluyor, kimse arkadan korna da çalmıyor... Vites göstergesiyle ne alakası var anlamadım
    erays, fearlesboyy ve Dezinho bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Bazen dalıyor insan.Motor durdupunda vites 3 teyse 1e alana kadar olan zamanı anlatmışlar

ANKOV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Yüksek vites ile hareket ederken durduğumda vites düşürmekle ilgili yaşadığım bir sıkıntıdan bahsedeceğim.
    Arada bir 4. veya 5. viteste giderken durduğumda motor sabit iken debriyajı sonuna kadar sıkıp vites düşürmek istediğimde 5 - 4 - 3 ardı ardına hamlelerle düşüyor fakat 3 de veya 2 de iken tekrar düşürmek istediğimde vites düşmüyor yani vites düşmeden sadece ayağımla vites düşürme hamlesi yapmış oluyorum fakat vites aynı kalıyor. Debriyajı bırakıp tekrar sonuna kadar sıktığımda normal şekilde vites düşürme işlemi devam edebiliyor. Her zaman bu oluşmuyor arada bir oluyor ama bazen can sıkıcı olabiliyor.
    Bu durum ile ilgili sıkıntı yaşamış olan var mı?
    Bu durumun donanımsal olarak bir sıkıntıdan oluştuğunu düşünen var mı?

asomuncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25
    arkadaşlar merhaba,
    bende bu bahara cbr 250r alacağım.İlk motorum olacak.
    şimdiden ekipmanlarımı dizmeye başladım. bahara sadece motor kalacak.
    2014 çift farlı model ülkemize gelir mi gelmez mi bilmiyorum ama bu motor ilk çıktığında da martta sipariş verip haziran sonuna alan arkdaşlar olduğunu biliyorum. böyle olacaksa zaten hiç bakmam.
    ya ehliyeti yeni sistem dedikleri sistemle alan var mı? birsürü birşeyler anlatıp duruyorlar...
    ankarada ulusandan eğitim alıcam. direkson sınavında baya hassaslaşmışlar komisyon tek hatada bırakıyor falan deniyor? var mı böye birşey ?

Motosikleti
    Yamaha mt09
    SLM DOSTLAR, EVET SATTIM CBR' Mİ ŞİMDİ, VARSA 2012-2013 MODEL 6-7 BİN KM YE KADAR KONUSALIM, ANLAŞALIM, İSTANBULDA AVRUPA YADA ANADOLU YAKASINDA OLABİLİR.
    fearlesboyy ve cece89 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler