Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    forza46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben ödemişliyim. pamukkale üniversitesindeyim.
    gezeriz inşallah birlikte
    Yavuz Sultan Selim Han

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    slymn93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250 R- Siyah(full)
    Alıntı forza46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben ödemişliyim. pamukkale üniversitesindeyim.
    gezeriz inşallah birlikte
    ödemişten arkadaşım var nasipse hem onu ziyarete gelirim yaza doğru alınca hemde tanışırız allah izin verirse artık
    2 Teker bir başka !

tuc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı casillas00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aylardan Ocak yerler ıslak nasıl olsun motor Bu gene temiz hali geçen yağmurlarda bi kirlendi motorun siyah olduğunu unuttum ben
    abi ben yol ıslak olunca yolumu değiştiriyorum ya da karşı şerit olsa bile karşı şeritten geçiyorum birşeyler yapıyorum kirlenmesin motor
    wolrath bunu beğendi.

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tuc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi ben yol ıslak olunca yolumu değiştiriyorum ya da karşı şerit olsa bile karşı şeritten geçiyorum birşeyler yapıyorum kirlenmesin motor

Yazın bende öyle yapıyorumda kışın heryer aynı kışın öyle kaba yıkıyorum yaz başı ayrıntılı 1 gun temizlik :D

Yazın gene öyle 3 saat felan uğraştım cilasını felan yaptım motorun çiçek böyle bakmaya kıyamıyosun yola cıktım yolu yıkıyo lavuklar nasıl geri donup kaçtıgımı katırlamıyorum :D

Motosikleti
    CBR250R
    benim motorun radyatör kanallarına çamurumsu bişeyler kaçmış, başka şeyler de kaçmış olabilir
    ıslak yolda kullanmaktan olduğunu düşünüyorum.

bunu engellemenin yolu var mıdır?

Alıntı effacia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim motorun radyatör kanallarına çamurumsu bişeyler kaçmış, başka şeyler de kaçmış olabilir
    ıslak yolda kullanmaktan olduğunu düşünüyorum.

bunu engellemenin yolu var mıdır?
    Kışın lastiğin attığı çamurun bir bölümü radyatöre gidiyor taş felan gelip delmediği sürece sıkıntı olmaz.Motoru yıkarken suyla çıkar giderler.Ama tazzikli su ile felan yıkarsan yandan felan tutma radyatöre o aleminyumları eğiyor tam dik şekilde tuttun mu hiç bişeyi kalmaz

Yarın kar geleceği için bugünkü güzel havayı kaçırmak istemedim. Küçüksu'dan Riva'ya kadar ki sürüşü ekledim. . Sonrasında berbat yol koşulları ve kamerayı tornavidayla sıkmadığım için yukarı kaymış.

http://www.youtube.com/watch?v=MpIZJCZje-Y
    RuzgarSA, DALGIC_800, tugfox ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Riva yolunda radar var mıydı

Yoktu , zaten videoda sonlara doğru radarın olası konumuna yaklaşırken hızım 90'ın altına düşüyor. Bir daha tuzağa düşmem .

RuzgarSA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    Alıntı seigen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yarın kar geleceği için bugünkü güzel havayı kaçırmak istemedim. Küçüksu'dan Riva'ya kadar ki sürüşü ekledim. . Sonrasında berbat yol koşulları ve kamerayı tornavidayla sıkmadığım için yukarı kaymış.

http://www.youtube.com/watch?v=MpIZJCZje-Y
    ilk çekim daha kaliteliydi, sanırım video kalitesini düşürdün youtube atarken :D bide habire redline dayıyorsun

Seri kalkışta ilk vites redline'da o yüzden . Devir kesiciye girmeden en yüksek rpm'de vitesi geçirmeli. Sonraki vitesler 9600, 9500 rpm şeklinde azalarak gidiyor. Bir ara hesaplamıştım.

2.5 GB dosya :D, yükleme kolaylığı olsun diye kaliteyi biraz düşürdüm. Birkaç ayarı test ediyorum. Havalar düzelsin kamerayı depoya alacağım, bu ön cam temiz olsa bile görüntüyü bozuyor.

3m bant yapıştırdın sanırım oraya ben depodan çekimlerde vakumu kullanıyorum bitane ön kafa grenajına yapıştırdım onlardan sabit birde kaskta var

Kasktan böyle bir açı oluyor Video boyutları çok fazla gerçekten yt'ye atması çok uzun sürüyo edit için ben CyberLink PowerDirector 10 kullanıyorum tavsiye ederim onu.

seigen, avcagatay, DALGIC_800 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Üstten çekimler çok daha güzel gözüküyor. Mesnetten çekince hız hissiyatı yok, son sürat viraja giriyorum, videodan izleyince hiçbir şey hissedilmiyor .

3m bantları kullanmadım, ram mount diye firmanın motosiklet bağlantı aparatları var. Ortadaki plastik kapağın oraya monte oluyor. Daha önce telefon duruyordu, gopro için uç gelince ortaya kamerayı aldım. Telefon sağ gidonda duruyor . White edition çok fakir, iki bant dışında birşey vermiyorlar. Suction mount da yine gopro'nun değil ram mount'un, daha sağlam birşey. Onu da depoda denedim, virajda biraz içe yatına temas oluyor, o yüzden vazgeçmiştim ama o haliyle kullanacağım.

Edit olarak avidemux'te birleştirip kırpıyorum. Sonra vreveal 3'te beyaz dengesi, kontrast ayarı gibi otomatik düzeltmeler var. Oldukça başarılı, diğer programlarda biraz daha zaman alıyor editleme işi. Ama en sonda geçiş efektleri ve müzik falan eklemek için öyle birşey kullanacağım.

Üstten çekimler çok daha güzel gözüküyor. Mesnetten çekince hız hissiyatı yok, son sürat viraja giriyorum, videodan izleyince hiçbir şey hissedilmiyor .

3m bantları kullanmadım, ram mount diye firmanın motosiklet bağlantı aparatları var. Ortadaki plastik kapağın oraya monte oluyor. Daha önce telefon duruyordu, gopro için uç gelince ortaya kamerayı aldım. Telefon sağ gidonda duruyor . White edition çok fakir, iki bant dışında birşey vermiyorlar. Suction mount da yine gopro'nun değil ram mount'un, daha sağlam birşey. Onu da depoda denedim, virajda biraz içe yatına temas oluyor, o yüzden vazgeçmiştim ama o haliyle kullanacağım.

Edit olarak avidemux'te birleştirip kırpıyorum. Sonra vreveal 3'te beyaz dengesi, kontrast ayarı gibi otomatik düzeltmeler var. Oldukça başarılı, diğer programlarda biraz daha zaman alıyor editleme işi. Ama en sonda geçiş efektleri ve müzik falan eklemek için öyle birşey kullanacağım.
    Aparatları satılıyor ya sıkıntı değil
    telefon için kullandığınız aparat nasıl bişey fotoğrafı var mıdır blackberry'lere olur mu?
    Editlemede hepsini PowerDirector'ile yapabilirsin.Bol efekt var hatta sitesinden başka efektlerde indirebiliyorsun baya bişeyleri varda daha ben bile tam çözemedim

Kar geliyor diye motoru paketledim . Açınca benim setup'ın resmini çekip ekleyeceğim.

Kar geliyor diye motoru paketledim . Açınca benim setup'ın resmini çekip ekleyeceğim.
    Kar kıyamet dediler ama hala bişey yok bekliyoruz

tuc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı casillas00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazın bende öyle yapıyorumda kışın heryer aynı kışın öyle kaba yıkıyorum yaz başı ayrıntılı 1 gun temizlik :D

Yazın gene öyle 3 saat felan uğraştım cilasını felan yaptım motorun çiçek böyle bakmaya kıyamıyosun yola cıktım yolu yıkıyo lavuklar nasıl geri donup kaçtıgımı katırlamıyorum :D
    adanada yağmur yağsa bile 2 gün güneş açsın ortalık kuru olduğu için yağmurlu günlerde ve ertesi gününde motoru zaten çıkarmıyorum ama yolu yıkayanları geç resmen orada göl yapanların yüzünden az da olsa su geliyor kaçamadığımız yerlerden

hakanerdogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000A
    Kış yüzünden 1 aydır yatan motoruma ilkin 10 liralık taze benzin alıp vardım yanına, arkadaşlarla beraber bir canlandırma, koruma amaçlı giriştik kısaca. Çalıştırdım biraz, akabinde yıkanıp waxlandı.

Jantlardaki birikmiş yağ lekelerine Fairy net çözüm şayet chain cleaner sıkmak istemezseniz

Zinciri de kötü durumda epey yalandan bi yağlayıverdim.

Boyalı metal ve plastik aksamlara katı wax uygulayıp, siyah plastik ve kauçuk olan görünen her yerini trim detailer tarzı bir ürün ile solmalara karşı korumaya aldık.

Sonuç olarak güzel ayrıldık, sezona kadar dokunmam daha.

avcagatay, zenon, DALGIC_800 ve 6 diğerleri bunu beğendiler..

Herkese iyi akşamlar arkadaşlar yaklasık 3 aylık bir araştırmadan sonra gün itibariyle HONDA CBR 250R almayı kesinleştirmiş durumdayım şubat sonunda ehliyetim gelecek şubatın ilk haftaları gibide motorumu alırım heralde fakat aklımda bazı sorular var ekipmanlarla ilgili sizin tecrubelerinize dayanarak sizden kask ve ceket tavsiyesi istiyorum sizin kullandıklarınızı veya tavsiye ettiğiniz ürünleri paylaşırsanız çok sevinirim ceket için bütçem 500 tl civarı kask içinse 450tl gibi yardımlarınız için hepinize şimdiden teşekkür ediyorum

hakanerdogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000A
    Alıntı furkan111 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese iyi akşamlar arkadaşlar yaklasık 3 aylık bir araştırmadan sonra gün itibariyle HONDA CBR 250R almayı kesinleştirmiş durumdayım şubat sonunda ehliyetim gelecek şubatın ilk haftaları gibide motorumu alırım heralde fakat aklımda bazı sorular var ekipmanlarla ilgili sizin tecrubelerinize dayanarak sizden kask ve ceket tavsiyesi istiyorum sizin kullandıklarınızı veya tavsiye ettiğiniz ürünleri paylaşırsanız çok sevinirim ceket için bütçem 500 tl civarı kask içinse 450tl gibi yardımlarınız için hepinize şimdiden teşekkür ediyorum
    Mont olarak Alpinestars TG-P Plus kullanıyorum. Aşağıdaki linktekinin aynısı;

http://www.jacketsbrand.com/alpinestars-jackets/alpinestars-t-gp-plus-air-jacket-red.html

Kask olarak da Melandri replica Nolan N62 kullanmaktayım, memnunum. Ayrıca dizlik ve eldiven de almanı öneririm.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler