Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar zincir nasıl yağlanır kısaca anlatabilirmisiniz, daha doğrusu benim bildiğim yanlış bilmiyor isem, motor sıcakken eve geldiğinde falan yağlayıp bırakmak geçen zamanda fazlalık yağın iyice süzülmesi ama siz metodlarınızı yazarsanız sevinirim..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Ben 500 km'de bir temizlemeden zincir yağı sıkıyorum. 3000 kmde bir yağ değişimi olduğu için servise götürdüğüm vakit zinciri de temizletip yağlatıyorum orada .

Onun harici kendim de 1-2 kez temizleyip yağladım. Açıkçası motorun ısısı ne olmalı diye hiç düşünmedim ama sürüşten sonra hemen yapmadım hiçbir zaman. Tek başıma bu işleri yapıyorum, o yüzden motoru yürüterek önce zincir temizleme spreyi ile temizliyorum. Spreyin ucunda da fırçası var, ipone'nin. 1 saat kadar ara verip, sonra ipone zincir yağını sıkıyorum yine yürüterek. Ondan sonra sürmeden önce yarım saat kadar daha bekliyorum. Ama dediğim gibi çoğunlukla temizleme kısmını yapmıyorum.

Bu arada yanlış olabilir yaptığım iş, birkaç yere sorup öğrendiğim şekliyle bu.
    deveagle bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    bugün a2 sınavına girdim arkadaşlar çok basitti, 20 soruyu 4 dakikada bitirdim geri kalan 56 dakika da oturduk malesef sınıfta, ilk 1 saat çıkmak yasakmış )

erreeen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R Tricolor
    Ben de tembelliğim yüzümden yaglamayi biraz aksattım. Ufak tefek paslanmalar var yüzeysel, biraz üzüldüm ama güzelce temizledim. Bundan sonra Samsun'da herseyiyle düzenli ilgileneceğim

Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Alıntı erreeen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de tembelliğim yüzümden yaglamayi biraz aksattım. Ufak tefek paslanmalar var yüzeysel, biraz üzüldüm ama güzelce temizledim. Bundan sonra Samsun'da herseyiyle düzenli ilgileneceğim
    Aga sen nerelerdesin yahu

erreeen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R Tricolor
    Benim 1 haftadır koşturmaca geçiyor, yarın sabah erkenden yola çıkacağım muhtemelen. Mezuniyet isleri vs koşturdum baya. Bu arada Ağustos'ta asker oluyorum hayirlisiyla
    pol@ris, Pain ve teocan94 bunu beğendiler.

uthec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700 Youtube: /yolavcisi
    300 km de bir yağlarım, 1000km de bir gazyağıyla temizleyip yağlarım..
    yağın üzerinde motor sıcakken kullanmayınız yazar..ama bu güvenlik açısındandır..motor için bir zararı yoktur..
    Youtube: YOL AVCISI

Motosikleti
    Yamaha Yzf R-125
    Alıntı spawn1984 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün a2 sınavına girdim arkadaşlar çok basitti, 20 soruyu 4 dakikada bitirdim geri kalan 56 dakika da oturduk malesef sınıfta, ilk 1 saat çıkmak yasakmış )
    Bugün benimle de tanışmış oldun.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    yaw bu zincir yağlama işlemi kilometreye göre değilde zincirin ortasındaki yağ gidip parlak kısım görününce yağlama yapmak lazım...vakti gelmeden yapılan yağlama (eski yağın üzerine) zincirin geç soğumasına neden olmakta ve zinciri bozmaktadır...

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı Ap&ManLy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün benimle de tanışmış oldun.
    aynen kardeşim ;) görüşürüz artık buluşmalarda falan ;)

TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Kardesim cok tesekkur ederim.Ilettim bilgileri

Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbul avrupa yakası adres teslimi ürün gönderilir. PAZAR GÜNLERİ AÇIĞIZ. Gezici servis ve yol yardımı 24 saat tel:2124419975-76-5352540874-5072613874-5072613864 sahibinden.com ile Ürünlerimizi(Get)K.K.taksit ile alabilirsiniz. Ptt kapıda ödeme sistemi - Mail Order - Havale İle ödeme imkanı* * Msn * * motomarketim@Hotmail.Com * * Adr: Talatpaşa Cad.Ufuk Apt.No:41 Bahçelievler - İst.(Yaşam Hastahanesi Yan Binası)
    https://www.youtube.com/user/funtay34
    http://instagram.com/tayfunboralegend/
    https://www.facebook.com/tayfun.bora

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    arkadaslar uzun suredır yazamıyordum

oncelıkle mersın'ın trafıgını gordukten sonra ıstanbul-ızmır'e sukredın.yarım saat once ılk motor kazamı yapmak uzereydım.lakın hala ınanmadıgım halde tecrubem ve cok fazla tutmayıp kıtlemeyen on frenım benı kurtardı. donulmezden donen ve benı gordugu halde onumden transıt ve yavasca gecen hyundaı ıx35 sagolsun benı cok fena test ettı. arka frenım dırek kıtledı ve s ler cızmeye basladı.on frenım zaten ıstesem de kıtlemıyo.o da yavaslattı motor frenıyle de yavaslayarak leyla modunda durdum adamın lastıgıne 10cm felan kala.yuregım agzıma gelmedı her ne hıkmetse.gercekten alısmısım motora.ben bu sekılde bır olayda patlarım dıye dusunuyordum ama bos yol calısmalarım cok faydalı oldu gercekten.stres yapmadım vs.adamı takıp ettım esı vardı ıcınde.kufur edıp ıcımden uzaklastım olayı buyutmeden. ozet : dıkkat edın gencler benım gıbı 2-3 adım oncesını dusunen,hep onlem alan adama bıle bunu yasattıklarına gore hıc rısk almaya degmez benzer durumlarda.

modıfıye olaylarına gelırsek

aldıgım gomme sınyaller 1-2 parca eksık cıkınca planlarım bozuldu bıraz.normalde bugun sınyallerım arka plakalık ıptalım ve cam vıdalarımı takacaktım.bunları bıraz erteledım.amerıkadan gelınce parcalar takacagız artık

on cam pazartesı gelıyor.sonerım de aynaları yolladı.onları h.ıcı halletmeye calısacagım aksılık olmazsa

alt sakal boyama ısını mersınde guvenecek temız bırılerı bulamadıgım ıcın marmarıs'e saklyorum.orada hem ulasım daha kolay olacak benım ıcın. 1-2 gun sakalı bırakıp guzel bı boya yaptırmayı dusunuyorum

basamakları sordum,aparatları yokmus ellerınde.yag kutuları vs de yoktu.mono kapagı sormayı unuttum.onu da soracagım pzt. gıttıgımde.dusuk bı ıhtımal ama sormakta yarar var

kendınıze ıyı bakın ;)

---------- Post added at 21:08 ---------- Previous post was at 20:30 ----------

sapıklar

http://karismahideung.wordpress.com/...br-250r-turbo/

Okur_tr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250r
    Geçmiş olsun barış. bir kaç sayfa önce mersin trafiğine dikkat et demiştim galiba.
    respect!

hakanerdogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000A
    Benim bildiğim zincir önce temizlenip, sıcakken arka teker sehpada 1. viteste rölantide dönerken yağlanır.

Motosikleti
    cbr250r
    kaza. detayları sonra veririm. herkese şimdiden teşekkürler.

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı Okur_tr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaza. detayları sonra veririm. herkese şimdiden teşekkürler.
    geçmiş olsun umarım çok büyük bişey yoktur sende ve motorunda

Motosikleti
    cbr250r
    kol kirildi. motorun da sag taraf hasarlı. 90 derece virajı alamayip tarlaya yan yattım. Çorlu'da.

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı Okur_tr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kol kirildi. motorun da sag taraf hasarlı. 90 derece virajı alamayip tarlaya yan yattım. Çorlu'da.
    Of of of çok geçmiş olsun ismail.Allah beterinden saklasın en kötüsü bu olsun.En kısa zamanda iyileşirsin inşallah

Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    geçmiş olsun...

Motosikleti
    SYM GT EVO 250 İ
    Dostum çok geçmiş olsun

Arkadaşlar kısmet ise Pazartesi Kapora verip motorumu alıyorum, alır almaz çelik jant ları siyaha boyatmak istiyorum, bunu servis yapar mı ? Yapar ise kaça yapar, yaparken nelere dikkat etmem lazım, yaparsam apaçi olmam değil mi ? Birde depo üstü çanta alacağım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler