Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    honda cebere 250 re
    arkadaşlar cıbır ıle son sürat ne gördünüz ben 176 km/h gördüm ya sizler
    honda cbr 250r siyah

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı enginozan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    youtube'da en fazla 174 km/h gördüm ben, demekki onları geçmişsin , helal olsun ne diyelim resim/videoları bekliyoruz

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:08 ----------

http://www.youtube.com/watch?v=Q6Zvm...feature=fvwrel

güzel

Motosikleti
    honda cebere 250 re
    Alıntı spawn1984 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    youtube'da en fazla 174 km/h gördüm ben, demekki onları geçmişsin , helal olsun ne diyelim resim/videoları bekliyoruz

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:08 ----------

http://www.youtube.com/watch?v=Q6Zvm...feature=fvwrel

güzel
    yaw kamera nereye takıcazz ben bi türlü uyduramadım parlak fikri olan varsa dinliyorum
    honda cbr 250r siyah

teocan94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kesiciye 4 Kala
    yashukawa bunu beğendi.

Motosikleti
    honda cebere 250 re
    yokmu fikri olan bir cıbır cı
    honda cbr 250r siyah

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    wolrath istte geldiğinde haberimiz olsun tanışırız hazır izne de çıktım olurmu??
    tabı kı.geldıgımde yazarım.musadenızle oncelıkle hanımımla hasret gıderıcem ama ıllakı sızlere de zaman ayrımayı dusunuyorum 1-2 gun de gelsem.

1. Pol@ris - İstanbul
    2. Cacique - Istanbul
    3. Sungurmete - İzmir
    4. RuzgarSA - İstanbul
    5. Wolrath(Barış) - İzmir
    6. erreeen - İstabul/Samsun

hoca01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 sibiar ikiyüzelli ar
    1. Pol@ris - İstanbul
    2. Cacique - Istanbul
    3. Sungurmete - İzmir
    4. RuzgarSA - İstanbul
    7.hoca01 - Adana

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence motorun oturuş pozisyonundan dolayı ağırlık ister istemez bir miktar kollara biniyor...
    Bu söylediğiniz spor / yarı spor oturuş tarzına sahip motosikletlerde kaçınılmaz. Dizlerle depoyu sıkmaktaki amaç kollara binen yükü hafifletip frenleme esnasındaki kontrolü arttırmak. Yoksa çok sert frende depoyu ne kadar sıkarsanız sıkın yine de kollarınıza müthiş bir ağırlık bindiğini hissedersiniz. İşte tam o esnada dizlerinizle depoyu sıkmayı bırakırsanız düşmeniz an meselesidir.

Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim de fren çalışmam lazım ama vakit bulamadım..fren çalışması için önerileriniz nelerdir..yani ani fren yapalım, limitleri görelim derken çalışırken düşmeyelim
    Arkadaşlar güzel öneriler getirmişler. Aklımdan geçenleri söylemeden önce şunu hatırlatmak istiyorum; kendinize ve motosikletinize zarar gelmemesini istemeniz çok normal, fakat motosikleti düşürmekten korkarsanız birşey öğrenemezsiniz. Boş bir alan bulun, belirli bir hıza çıkıp (ben 60'dan frenliyordum çalışırken) durana kadar frenleyin. Önce frenleri ayrı ayrı kullanıp kilitlenme/ kayma ne zaman ve nasıl oluyor iyice kavrayın. Frenler kilitlenirse panik yok, hemen o an freni yumuşatın veya bırakın. Daha sonra kombine frenleme çalışın, duruş mesafenizi kısaltma teşebbüsünden başka ne ön ne de arka freni kilitlemeden en kısa mesafede durma denemesi yapın. Bunu dememdeki sebep arka tekerleği kilitleyip kaydıra kaydıra yavaşlamak kolaydır, önemli olan frenden sonuna kadar randıman alırken bir taraftan da kilitlemeden durabilmek. Ön fren maneti üzerindeki baskı yavaş yavaş arttırılacağından (progresif frenleme veyahut limon sıkar gibi) arka tekerlek üzerindeki ağırlık kalkar ve arka fren kilitlenme eğilimine girer, dolayısıyla arka freni -ön frenin tersine- biraz hafifleterek kullanmak gerekiyor. Bundan başka aklıma gelen birşey yok. Ha bir de unutmadan; trafikte acilen yavaşlamanız / durmanız gereken bir durumda arka freni kilitlemekten çokta korkmayın (en azından motosiklet dik durduğu sürece). Son olarakta üst üste sert frenlemelerden sonra fren hidroliğinin artan sıcaklığı fren hortumlarının esnemesine ve randıman kaybına yol açabilir. Hatta bunu ön fren manetinin neredeyse elciğe değecek kadar yol katetmesiyle gözlemleyebilirsiniz. Pist yarışçıları yarış esnasında sürekli sert fren yaptıklarından bu durumun önüne geçmek için çelik fren hortumu kullanırlar.

Alıntı erreeen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İTÜ Geomatik Mühendisliği (Harita da denebilir )
    Müstakbel meslektaşımız varmış burada da haberimiz yokmuş Geçmiş olsun ve tebrikler diyelim. Ben de Yıldız'danım, ama bayağı bir uzatmalıyım hala bitemedi
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    günaydın, bir önceki sayfada yazmıştım ama arada atlanmış

1. Pol@ris - İstanbul
    2. Cacique - Istanbul
    3. Sungurmete - İzmir
    4. RuzgarSA - İstanbul
    7.hoca01 - Adana
    8.spawn1984 - İstanbul

uthec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700 Youtube: /yolavcisi
    Alıntı Okur_tr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sabah sabah düştüm motordan. altunuzadede neredeyse yaya hızında mucura girdim kaydım. gidon saga dondü hafif. bunu hemen duzelttirebilor miyim?
    hocam bence o hızlarda direksiyon eğilmemiştir..muhtemelen vidasından dönmüştür..benimki de öyle olmuştu..vidayı gevşettim direksiyonu düzeltip sıktım..siz de bir deneyin isterseniz..fotoğrafta kırmızı çizgiyle gösteriyorum vidayı..

RuzgarSA bunu beğendi.
    Youtube: YOL AVCISI

RuzgarSA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    gnydn, arkadaşlar. yarın sabah ağva tarafına gezi düşünüyorum plajda yüzeriz. hem gezmiş tanışmış oluruz. gelmek isteyen olursa 0533 4635650 Andaç.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    selamlar arkadaşlar 2 saat kadar önce teslim aldım motorumu =) 2 saattir geziyorum bir arkadaşım var marmara forumda onun yanına uğradım hyosung250 var onda da resim çektim

RuzgarSA, avcagatay, erreeen ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

RuzgarSA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    selamlar arkadaşlar 2 saat kadar önce teslim aldım motorumu =) 2 saattir geziyorum bir arkadaşım var marmara forumda onun yanına uğradım hyosung250 var onda da resim çektim

http://img600.imageshack.us/img600/1...9954732410.jpg

http://img441.imageshack.us/img441/1...4288059318.jpg
    güle güle kullan, kazasız belasız keyifli sürüşler. kendine ve motoruna iyi bak
    spawn1984 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    teşekkürler çağatay hocam neredesin, bişeyler yapalım bi ara =)

avcagatay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 250 siyah
    teşekkürler çağatay hocam neredesin, bişeyler yapalım bi ara =)
    hayırlı uğurlu olsun, kazasız belasız güzel günlerde bin, çok güzel görünüyor motorun , ben yarın sabahtan yollardayım yine , saat 10-11 e kadar trafik
    rahat oluyor buralarda bilirsin ,sonrası apaçiler falan işte, bi doğanın içine 20 kişi dolup Yeşilköy ve Bakırköy'e çıkarma yapıyorlar güzel kafalarıyla
    yarın erken uyanırsan ara beni turlayalım,alıştırma falan da yaparız, senin Honda da öğrendiğin bilgiler tazedir daha
    spawn1984 bunu beğendi.
    ASPANDA BÜRKÜT, JERDE KÖKBÖRÜ BOL

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı avcagatay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı uğurlu olsun, kazasız belasız güzel günlerde bin, çok güzel görünüyor motorun , ben yarın sabahtan yollardayım yine , saat 10-11 e kadar trafik
    rahat oluyor buralarda bilirsin ,sonrası apaçiler falan işte, bi doğanın içine 20 kişi dolup Yeşilköy ve Bakırköy'e çıkarma yapıyorlar güzel kafalarıyla
    yarın erken uyanırsan ara beni turlayalım,alıştırma falan da yaparız, senin Honda da öğrendiğin bilgiler tazedir daha
    çok sağol Allah herkesin istediğini versin ya çok güzel bir duygu gerçekten, 10 yıl önce ilk arabamı babam almıştı vw polo sıfır, onda bu kadar sevinmemiştim inanın. yarın sabah 7-8-9 sen kaçta dersen abi benim için sorun değil gelirm her türlü =) ararım ben sabah 8 de öyleyse ;)

avcagatay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 250 siyah
    çok sağol Allah herkesin istediğini versin ya çok güzel bir duygu gerçekten, 10 yıl önce ilk arabamı babam almıştı vw polo sıfır, onda bu kadar sevinmemiştim inanın. yarın sabah 7-8-9 sen kaçta dersen abi benim için sorun değil gelirm her türlü =) ararım ben sabah 8 de öyleyse ;)
    tamamdır Ali
    ASPANDA BÜRKÜT, JERDE KÖKBÖRÜ BOL

erreeen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R Tricolor
    @spawn1984
    Hayirli olsun, güle güle kazasiz belasiz kullan ben de 1000 bakımını yaptırdım. 8000 9000 anca hissediyorum motoru

@RuzgarSA
    Abi yarın ben de geliyorum, sabah erkenden çıkıyoruz arkadaslar yok mu gelmek isteyen güzel bir gezi yapalım eğlenelim.
    spawn1984 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    teşekkürler Eren, ben sizinle tüm aktivitelere katılmak isterim ama malum sınav 30 haziran direksiyon 28 temmuz derken agustosa kadar rahat yok bize kıyıdan kıyıdan artık

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Hayırlı olsun spawn 1984,kazasız belasız iyi günlerde kullanırsın inşallah.
    spawn1984 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler