Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı SonpoL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sercan kardeşimizin de başına gelen benzer bir GT250R tank tokatlama olayı. Daha önce izlemiştim. 40. saniyeye dikkat..

http://www.youtube.com/watch?v=EUEceGCRjc8

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...s-okumali.html

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:33 ----------

Kısacası Eren kardeşim, tankslapper olayı düşünüldüğün de çok tehlikeli ve ummadığımız bir an da bize süpriz yapabilecek bir olay. Gidon amortisörünü taktırdığınız da bu olay büyük ölçüde engelleniyor.
    vala yenilerinde ağırlık merkeziyle oynamalrındanmıdır ağırlığımdanmıdır bilmem ama eski kasalarda grupta yaşıyanlarımız var hata paylaştığın video ali nin ama yeni kasalarda daha tanışamadık tank tokatlamayla aman hepimizi allah korusun :D tanışmıyalımda
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dogus2006 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400 UG
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şaftın yakıtını seveyim

tekerlekle krank arasında ne kadar hareketli parça o kadar sürütünme.. Nekadar sürtünme okadar yakıt ve güç kaybı...

BMW'nin kayıs aktarmalı f800 modellerindeki sistem en iyi çözüm bu konuda
    Adam haklı beyler

Motosikleti
    honda cebere 250 re
    Alıntı erreeen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tam soracaktim nedir o, ne ise yarar diye videoyu gördüm. Ama şimdide şunu soruyorum, buna sebep olan nedir bahsettiğin şeyi aldığında neye faydası olup bunu engelleyecek?
    erencim tank slapper gidonu sıkı sıkı tuttuğun da oluşan bir olaydır çünkü bu tip motorların amortisörleri kendi kendine ufak düzeltmeler yapar biz bunu fark etmeyiz gidonu sıkı tutmamalı ve gidonun kendi ufak düzeltmelerine izin vermeliyiz yoksa allah korusun tank slapper bizim de başımıza gelebilir motoru elimizle değilde dizlerimizle sıkı olarak kavramalı ellerimizle gidonu sıkmamalıyız hem bileklerimiz ağrıyabilir ve depoyada yapışık bir şekilde sürmemeliyiz depo ile aramızda mesafe bırakmalıyız mümkün olduğunca da peglere parmağımızın ucu ile basmalıyız
    Pain ve wolrath bunu beğendiler.
    honda cbr 250r siyah

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı casillas00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Egzoz takıldıktan sonra ilk yakıt sarfiyatını ölçtüm.
    Toplam:290KM /10.97litre -100km/3.7Litre 1km/0.16krş yapmış oluyorum
    Takıldığı gün depoyu fulledim 150km kadar otobanda 140-160 arası gittim.
    Geri kalanı ise İstanbulun nadide trafiğinde aragazlar dur kalklar.

Yani egzozun yakıtta pek farkı olmuyor tabi işi abartıp kamyoncu gibi aragazla gidilmezse

Birazda topici renklendirelim
    http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...39517726_n.jpg
    http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...82804186_n.jpg
    http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...22171041_o.jpg
    sercan dostum arkadaşlardan birinin motoru değil mi bu ? http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...7251345/detay/

Yuce123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda Cbr 600f -- 2015 Honda Cbr 1000rr
    Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    izmirliler . h.sonu ısınız var mı?

11inde uzun sure seyıre gıdıyorum.gıtmeden once tanısalım dıyorum.
    Hafta sonu kuşadası motosiklet grubu olarak didim festivaline gidicez 2 gece kalıcas.gelebilme ihtimaliniz varsa beklerim

Hepinize cümleten günaydın arkadaşlar ismim Murat, Ankara'da oturuyorum, LYS'ye hazırlanıyorum. 1 ay önce motosikletler hakkında araştırma yaparken burası en çok yararlandığım yerlerden birisi ve. Buradaki ortam çok güzel inşallah bende önümüzdeki sene cbr 125r yada cbr250r (gönlüm cbr 250r'den yana) almayı planlıyorum şimdiden burada abilerim, ablalarım ve kardeşlerimle tanışmak istedim. Aslında ben lise 2'den beri motor hastasıyım ama ailem motora karşılardı ama babam ve annem bu sene yurtdışına gezmeye gitmişti. Babam orada motora binmiş sonra sana motor alak arada bende takılırım dedi bende hemen motor arayışlarına başladım gerçi hemen alamayacağım (malum ehliyet filan yok) ama şimdiden motorlar hakkında bilgiler ediniyorum. size merak ettiğim iki sorum olacak:

1-)Ailem motora karşı olduklarından motosiklet ekipmanlarında hangi markalar güvenilir, hangileri değil hiçbir fikrim yok yani size sorum ekipman alırken hangi markalara bakayım tavsiyeleriniz neler?
    2-)Birde ben nisan 20'sinde B ehliyeti için yazıldım Sınavı Haziran 30'da girecem babamgil yurtdışından Mayıs'ın 20'sinde geldi. benim A2 ehliyette Eylüle kaldı. Sizce şimdi cbr 250r'ler 9.900 TL satılıyor ya ben motoru büyük ihtimalle Eylül-Ekim gibi almayı planlıyorum yada Aralık-Ocak gibi alırsam kış olduğu için fiyatlarda düşüş filan olur mu?
    teocan94 bunu beğendi.

iguven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 MT-09 Tracer Race Blue :)
    Alıntı 06BASKENT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1-)Ailem motora karşı olduklarından motosiklet ekipmanlarında hangi markalar güvenilir, hangileri değil hiçbir fikrim yok yani size sorum ekipman alırken hangi markalara bakayım tavsiyeleriniz neler?
    2-)Birde ben nisan 20'sinde B ehliyeti için yazıldım Sınavı Haziran 30'da girecem babamgil yurtdışından Mayıs'ın 20'sinde geldi. benim A2 ehliyette Eylüle kaldı. Sizce şimdi cbr 250r'ler 9.900 TL satılıyor ya ben motoru büyük ihtimalle Eylül-Ekim gibi almayı planlıyorum yada Aralık-Ocak gibi alırsam kış olduğu için fiyatlarda düşüş filan olur mu?

Öncelikle inşallah kısa zamanda motoruna kavuşursun. Sorularına gelirsek;
    1) Marka olarak Revit, Dainese, TCX, AlpineStar gibi markalar en kalitelilerinden fakat fiyatları biraz cep yakabilir
    Çoğu motosiklet mağazasına gidersen çok farklı markalar görürsün önemli olan bu kıyafetlerin gerekli standartlara sahip olması. Zaten kıyafetlere 1500 liradan fazla harcarsan kalitelilerini almış olursun. Önemli olan mutlaka kaliteli bir kaskın, motosiklet pantolonun ve montun, motosiklet botun, yazlık ve kışlık eldivenlerin ve bellik-sırtlık olsun. Her birinin çok önemi var herhangi birini atlamamanı tavsiye ederim.
    2) Sanmıyorum CBR250R fiyatının düşeceğini 8850 TL'den 9900 TL'ye vardı fiyat hele Euro Dolar artarsa daha da artar bence motosiklet fiyatları. İndirim ancak bayi ile iyi pazarlık yaparsan olabilir. Honda resmi fiyatı düşürmez bence bu kadar tutan motorun fiyatını.

stepfunk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSR600 K9
    Egzozun siparişini verdin Fatih kılıça geldi sen mi gidip alamıyorsun yoksa Serkan abi daha yollamadı mı egzozu abi ?
    Fatih kılıça gidip parayı vermem lazım, sonrada Serkan'ı arayacağım o bana direk gönderecek egzozu.
    Yani iş sadece Fatihe gitmeye kaldı, parayı ona verecekmişim. Ama gel görki vakit bulupta gidemiyorum :(

Hepinize cümleten günaydın arkadaşlar ismim Murat, Ankara'da oturuyorum, LYS'ye hazırlanıyorum. 1 ay önce motosikletler hakkında araştırma yaparken burası en çok yararlandığım yerlerden birisi ve. Buradaki ortam çok güzel inşallah bende önümüzdeki sene cbr 125r yada cbr250r (gönlüm cbr 250r'den yana) almayı planlıyorum şimdiden burada abilerim, ablalarım ve kardeşlerimle tanışmak istedim. Aslında ben lise 2'den beri motor hastasıyım ama ailem motora karşılardı ama babam ve annem bu sene yurtdışına gezmeye gitmişti. Babam orada motora binmiş sonra sana motor alak arada bende takılırım dedi bende hemen motor arayışlarına başladım gerçi hemen alamayacağım (malum ehliyet filan yok) ama şimdiden motorlar hakkında bilgiler ediniyorum. size merak ettiğim iki sorum olacak:

igüven arkadaşımız gereken herşeyi söylemiş. Alacağın ekipmanlarda bütçe de önemli. Şimdiden hayırlı olsun diyelim
    Motor mağazalırını bir bir gez bak. Hepsini dene incele.
    "Cahillerle tartışmaya girmeyin çünkü ben hiç yenemedim!"
    İmam-ı Gazâli Hazretleri (k.s)

avcagatay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 250 siyah
    pazar günü yeşilköy sahil
    ASPANDA BÜRKÜT, JERDE KÖKBÖRÜ BOL

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    selamlar arkadaşlar, az önce bayiye gittim evrakları tamamladık, ay başında siyah olarak sipariş vermiştim ancak bugün son anda tricolor aklımı çeldi bayide canlısını görünce Allah kısmet ederse Cuma günü teslim alıcam
    erreeen, wolrath ve SonpoL bunu beğendiler.

Motosikleti
    cbr 250 siyah
    Alıntı spawn1984 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar arkadaşlar, az önce bayiye gittim evrakları tamamladık, ay başında siyah olarak sipariş vermiştim ancak bugün son anda tricolor aklımı çeldi bayide canlısını görünce Allah kısmet ederse Cuma günü teslim alıcam
    o gün İstanbul'da olursam görüşelim Ali, yerinden mi teslim alacaksın onlar mı getirecek motoru, son durum ne?

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sercan dostum arkadaşlardan birinin motoru değil mi bu ? http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...7251345/detay/
    Evet Kerem'in motoru Satıp bi naked Fz6 almak istiyo yavaş yavaş çıplak severler klübünü kurcaz
    Ama yazın işe gidip gelmek için cbf150 almayı düşünüyo yaz sonuda onuda satıp fz6 alcak bakalım

Alıntı stepfunk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fatih kılıça gidip parayı vermem lazım, sonrada Serkan'ı arayacağım o bana direk gönderecek egzozu.
    Yani iş sadece Fatihe gitmeye kaldı, parayı ona verecekmişim. Ama gel görki vakit bulupta gidemiyorum :(
    Anladım aklımda bulunsun o tarafa felan gidersem haber ederim.

2 kere tankslapping'i viraj girişinde yaşadım pek bişey yapılmıyor o anda şanslıysanız topluyo alet helede viraj girişince olunca bariyerlere salla sallaya giderken ve son diyo insan çoğu büyük makinada gidon amortisoru standart ama ufak makinalarda malesef yok en güzel 1000rr'daki elektronik sistem.

stepfunk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSR600 K9
    Evet Kerem'in motoru Satıp bi naked Fz6 almak istiyo yavaş yavaş çıplak severler klübünü kurcaz
    Ama yazın işe gidip gelmek için cbf150 almayı düşünüyo yaz sonuda onuda satıp fz6 alcak bakalım

2 kere tankslapping'i viraj girişinde yaşadım pek bişey yapılmıyor o anda şanslıysanız topluyo alet helede viraj girişince olunca bariyerlere salla sallaya giderken ve son diyo insan çoğu büyük makinada gidon amortisoru standart ama ufak makinalarda malesef yok en güzel 1000rr'daki elektronik sistem.
    Tamam Sercan, teşekkür ederim.
    Bende kışa bir naked düşünüyorum. Bakalım hayırlısı..
    Ya GSR600 ya da ER6N olacak sanırım. NC700S'de var ama pek bilinmeyen bir motor.
    Kombine ABS olması cezbedici tarafı, paralel iki silindir de nefis olur gibi..
    "Cahillerle tartışmaya girmeyin çünkü ben hiç yenemedim!"
    İmam-ı Gazâli Hazretleri (k.s)

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı avcagatay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o gün İstanbul'da olursam görüşelim Ali, yerinden mi teslim alacaksın onlar mı getirecek motoru, son durum ne?
    abi cuma günü plaka ruhsat işlemleri biterse telefonlaşıcaz ya bakırköye teslim alıcam ya da z.burnuna inşallah biterde ctesi pazar kullanırız

iguven
    Öncelikle inşallah kısa zamanda motoruna kavuşursun. Sorularına gelirsek;
    inşallah

1) Marka olarak Revit, Dainese, TCX, AlpineStar gibi markalar en kalitelilerinden fakat fiyatları biraz cep yakabilir
    Çoğu motosiklet mağazasına gidersen çok farklı markalar görürsün önemli olan bu kıyafetlerin gerekli standartlara sahip olması. Zaten kıyafetlere 1500 liradan fazla harcarsan kalitelilerini almış olursun. Önemli olan mutlaka kaliteli bir kaskın, motosiklet pantolonun ve montun, motosiklet botun, yazlık ve kışlık eldivenlerin ve bellik-sırtlık olsun. Her birinin çok önemi var herhangi birini atlamamanı tavsiye ederim.
    2) Sanmıyorum CBR250R fiyatının düşeceğini 8850 TL'den 9900 TL'ye vardı fiyat hele Euro Dolar artarsa daha da artar bence motosiklet fiyatları. İndirim ancak bayi ile iyi pazarlık yaparsan olabilir. Honda resmi fiyatı düşürmez bence bu kadar tutan motorun fiyatını.
    yardımcı olduğun için teşekkür ederim.

stepfunk teşekkür ederim. dediğin gibi üşenmeden hepsini gezmek lazım

Motosikleti
    Honda CBR 250R

kardeşim öncelikle hoşgeldin aramıza, ekipmanları şöyle söyleyeyim, shoei kask aldım 1150 TL, prosev 4 mevsim kumaş mont aldım 180 TL(idare eder deneme amaçlı aldım ileride kaliteli bir marka almayı planlıyorum dainese,revit gibi) , arka sırtlık bütün omurganı kaplayan 80 TL, eldivenler 45 TL , dizlik 45 tl gibi fiyatlar, bu rakamlar orta halli bilinen markalar olmadığı için, aynı ekipmanları dainese, alpinestar gibi markalardan alayım dersen 3-4'le çarpman lazım , ne alırsan al kaskta ucuzuna kaçma, arai,shoei,schubert,agv gibi kaskları alabilirsin. öncelik sırasına göre yazdım.

cbr250de de fiyatın düşeceğini sanmam çünkü ben 1 aydır bekliyorum ancak geldi, o da cuma günü alıcam, peynir ekmek gibi satan bir makine olduğu için fiyatlarda düşüş olacağına sanmam.

Motosikleti
    cbr 250 siyah
    abi cuma günü plaka ruhsat işlemleri biterse telefonlaşıcaz ya bakırköye teslim alıcam ya da z.burnuna inşallah biterde ctesi pazar kullanırız
    tamamdır Ali, benim cep : 533 729 42 83

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS

Sercan, Kerem'in ilanda gördüm de park lambaları hangi tip ampul ? Dipsiz olanlar dan mı ? Bende de xenon var ama park ampulleri sarı kaldı kötü gözüküyo

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı avcagatay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamamdır Ali, benim cep : 533 729 42 83
    tamam cagatay , benim cebi burdan yazmayayım özel olarak yolluyorum abi, burdan yazınca google'da çıkıyor

erreeen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R Tricolor
    İstanbul'da öyle dolaşmaya çıkim diyorum, simdi İTÜ'den çıkıyorum var mı boş olup gezmek isteyen ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler