Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    avcagatay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 250 siyah
    hızlı cevaplarınız için teşekkür ederim, içim rahatladı
    wolrath bunu beğendi.
    ASPANDA BÜRKÜT, JERDE KÖKBÖRÜ BOL

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    cidden güzel bir platform oldu arkadaşlar burası, çok nezih ve düzgün kişilerin olması ve gerçekten yardımsever olmanız çok güzel, her forumda bu ortamı yakalamak mümkün değil cbr250 diye aratınca google'da direk çıkıyoruz bu arada
    wolrath, SonpoL ve teocan94 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Arkadaslar herkese merhaba, cumartesi itibariyle, ben de CBR250R ye kavustum! Plaka bu haftaici hallolacak ancak 2 gun boyunca evin cevresinde gezdim.. Onceden scooter kullandigim icin ilk vitesli deneyimim oldu ancak henuz bir skinti yasamadim..

Benim sormak istedigim, ilk sayfadaki orjinal Honda reklamindaki surucunun taktigi kaskin marka - modelini bilen var mi?

Bir de disk kilidi almak istiyorum. Xena XN14 uygun mudur? Sizin kullanip ve onerdiginiz marka modeli de ogrenmek isterim.

Cok tesekkurler
    sungurmete, wolrath ve Zippo's bunu beğendiler.

sungurmete - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 cbr 250 r siyah
    hayırlı olsun barış kardeşim, motorun on numara görünüyo.keyifle kazasız belasız binersin inşallah.bu arada bu grenaj takozu düşmelerde grenajımı koruyor?

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:15 ----------

Alıntı cacique adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar herkese merhaba, cumartesi itibariyle, ben de CBR250R ye kavustum! Plaka bu haftaici hallolacak ancak 2 gun boyunca evin cevresinde gezdim.. Onceden scooter kullandigim icin ilk vitesli deneyimim oldu ancak henuz bir skinti yasamadim..

Benim sormak istedigim, ilk sayfadaki orjinal Honda reklamindaki surucunun taktigi kaskin marka - modelini bilen var mi?

Bir de disk kilidi almak istiyorum. Xena XN14 uygun mudur? Sizin kullanip ve onerdiginiz marka modeli de ogrenmek isterim.

Cok tesekkurler
    öncelikle hayırlı olsun,bende sizinle aynı durumdayım,vitesli motor tecrübem yok ve cbr 250 ile başlamak istiyorum.ama keşke daha küçük bişiyle başlasaydım demek de istemiyorum açıkçası.sorum şu motora skutır tecrübesiyle bindiğinizde ilk anda hakimiyet sorunu veya tedirginlik yaşattımı?teşekkürler..

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    Alıntı sungurmete adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun barış kardeşim, motorun on numara görünüyo.keyifle kazasız belasız binersin inşallah.bu arada bu grenaj takozu düşmelerde grenajımı koruyor?[COLOR="Silver"]
    öncelikle hayırlı olsun,bende sizinle aynı durumdayım,vitesli motor tecrübem yok ve cbr 250 ile başlamak istiyorum.ama keşke daha küçük bişiyle başlasaydım demek de istemiyorum açıkçası.sorum şu motora skutır tecrübesiyle bindiğinizde ilk anda hakimiyet sorunu veya tedirginlik yaşattımı?teşekkürler..
    tesekkurler. aynen. sadece dusme degıl tabi yakın geçiş ya da baska darbelerden de koruyor

daha gucsuz vıteslı bır motor bulup 125cc vs. (her hangı bır tur olabılır) 10dk da vıtes olayını aşın. sonrası gelır zaten. ben arkadasın mondıalını kullandım. 1-5 5-1 yaptım. hafıf vıraj ve fren calıstım. yettı de. zaten daha sonrakı evrelerı kendı - ılk motorunuzda ogrenmenız cok daha ıyı olur bu arada mondıal'de bıle vıtes gostergesı vardı :D bak hatırladım ayar oldum sımdı hhee

Alıntı cacique adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Cok tesekkurler
    Xena XX14 kullanıyorum ben. XN14 de bayağı benzer duruyor. Açıkçası memnunum, 120 db alarmı acayip kuvvetli. Genelde alarmlı fren kilitlerindeki sorun durup dururken ötmesi oluyor. Ama ben böyle bir durum yaşamadım şu ana kadar. Sadece bir sefer, sensörü fren diskindeki boşluğa denk gelmiş. Neyse ki daha başındayken öttü, düzeltmiştim.

4-5 güvenlik kuruluşu tarafından onaylı, tek parça çelikten yapılma, bu fren kilidini kıramazlar ama diski kırarlar belki :D.
    wolrath bunu beğendi.

erreeen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R Tricolor
    hayırlı olsun barış kardeşim, motorun on numara görünüyo.keyifle kazasız belasız binersin inşallah.bu arada bu grenaj takozu düşmelerde grenajımı koruyor?

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:15 ----------

Ben scooter tecrübesi bile olmadan ilk motor olarak CBR 250 ile başladım. Hiç pişman değilim ayrıca adaptasyon süreci de gayet başarılı. Şimdi ise görsen 2 aydır motora bindiğime inanmayabilirsin Tabi tamamen kendinize güvenle alakalı bir mesele bence.

Ben hiç scooter tecrübesi bile olmadan CBR 250 ile başladım. Adaptasyon sürece gayet başarılı geçti. Şimdi beni kullanırken görseniz 2 aydır kullandığıma ve ilk motorum olduğuna inanmayabilirsiniz. Ancak bana göre tamamen kendine güven meselesi bu motor işi. Korkarak kullanırsanız altınızdaki ne olursa olsun değişmez.

SonpoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -

Bu şeyler biraz da bireysel yeteneklerle alakalı Mustafa kardeşim. Bir x kişi 7 gün günde, diğer bir x kişi hiç yabancılık çekmeden alır, sürer. Ben ilk 2008 de vitesli motoru tecrube ettiğim de alışmam sadece 1 dk. sürmüştü ve hemen trafiğe karışmıştım. 125'lik bir motordu, daha ilk gezintimin 30 dakikasın da bana gücü yetersiz gelmişti . İlk vitesli motorla tanıştığım da panik frenleme, yokuşta kalkış gibi şeylere çalışmıştım kendimce. Fakat o ne zevktir öyle, anlatılmaz yaşanır. Yani scooter kullanmakla, vitesli motor kullanmak arasında ki zevk, uçurum boyutların da .

Kafaya takacak bir şey yok. Tecrube etmediğin için bu konuda endişe duyman gayet normal. Motorla tanıştığın da müsait bir alanda deneme sürüşü yaparsın. Bunun için yanında bilen bir arkadaşın olsun. Hatta varsa arkadaşların dan rica et ve deneme sürüşü yap 250'lik ile. Eğer kendine bu konuda bir güvensizlik duyuyorsan, 125'lik ile başlaman daha sağlıklı olabilir. Karar senin..
    Önce emniyet, sonra hareket...

Motosikleti
    CBR 250R Tricolor
    Bu arada eklemek isterim, tabiki de eğitim aldım. Eğitimi YBR 125 ile aldım, yaklaşık 7 saatlik falan bir eğitimdi. Eğitim kesinlikle faydası oluyor.

Motosikleti
    pani / 3colore
    Alıntı Okur_tr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar motorumu satıp gt250 alsam çok mü kötü etmiş olurum? söyle 6 ya falan? benim krediler biraz kastirmaya başladı.
    cok kotuden kastın ne bılmıyorum ama;

kalite olarak , tatmin olarak zayıflayacagı kesin . gt 250 comet mi demek istedin yoksa gt 250 r mı ? zira comet daha az yıpranmıs olur kanısındayım. 2.el spor motosiklet hele ki 6ya almayı dusnuyorsan bıraz kmlı ve dusuk model olacak, pandoranın kutusu gıbıdır.
    6 lıraya daha yenı model cbr 125'e dussen daha ıyı degıl mı?
    erreeen bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR 250R
    arkadaslar bugun bı şile yapalım dedık hersey cok guzelde benım motor daha acılmadımı acaba max 150 gorebıldım:D
    MABİOSİ

O yollar oldukça virajlı 150'nin üstüne pek çıkılmıyor zaten :D, 162 gördüm ben ama 150 ve üzeri için sanki hızlanabileceği düz bir yol lazım.

rummenigge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt-07

Benim de ilk motosikletimdi ancak şu ana kadar herhangi bir problemle karşılaşmadım.
    Bir çok arkadaş da onaylayacak bu diyeceğimi sanırım.Hataları çok iyi tolere eden bir motosiklet.
    Zaten otomobil kullandıysanız ayak hareketleri(dozajı ve hızı) motosikletteki konumlandırma ile aynı.. Sağ ayak otomobilde gaz pedalına nasıl hafif arttırarak basılıyorsa motosiklette de freni aynı şekilde yapıyorsunuz..Sol ayak hızla ve köküne kadar debriyaja basıyorsa burda da yine hızla yukarı ve aşağı vites geçişlerini yapıyor.
    Ben olayın mantığını böyle oturttum açıkçası
    Bir de ayrımcılık yapmak istemem ama biz erkekler bu konuda daha başarılıyız. (genel yüzde olarak)
    Yani bir aracı(otomobili veya motosikleti) vücudumuzun bir uzantısıymış gibi kullanabiliyoruz.Vites geçişleri,direksiyona hakim olmak gibi..
    Tam anlatamadım belki ama sanki kolunun bir uzantısı gibi oluyor kullanırken.
    Neyse özetle sıkıntı yok
    wolrath bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR 250R
    bırsey daha sorucam bızım motorları kesfetmeden once duke125 alcaktım bayiiyi aradıgımda adam bana ufak bı oynamayla bırkac beygır daha arttırabılıyoruz bız falan dedı bızım motorlarda boyle bırsey varmıdır FI box dıe bı olay var youtubeta adamın denemelerı vat 170lerı gecıyor bı bılgısı olan?
    MABİOSİ

Motosikleti
    pani / 3colore

http://images.motorcycle-superstore....ommander_V.jpg

daha once de yazmıstım.almak ısteyen olursa mca da var diye

Motosikleti
    CBR 250R
    denemıs olan varmıdır acaba?
    MABİOSİ

Motosikleti
    pani / 3colore
    cok bır artısı olmayacagı ıcın ben almadım.fıyat-performansı dusuk geldı.500tl ??!?

dusuk hacım oldugu ıcın parcalardan kazancımız da dusuk oluyor halıyle 2-3bg ıcın haylı yuksek bır rakam.

---------- Post added at 01:20 ---------- Previous post was at 01:17 ----------

deneyenden :D

http://i268.photobucket.com/albums/j...0beforeaft.jpg

Motosikleti
    2011 cbr 250 r siyah
    benim korkum motor kullanmakla alakalı değil,cbr 250 yi alıp uzun süre kullanmayı planlıyorum,büyütmek gibi bi niyetim de yok ve sıfır almayı planlıyorum.çekindiğim şey acemiliği atmadan bu motorla ufak tefekte olsa kaza yapıp motoru hırpalamak.o yüzden kullanılmış ucuz bi motor alıp acemiliği ondamı atsam diye düşünüyorum.ama gönül bi an önce cbr me kavuşmak istiyo,anlatabildimmi bilmiyorum.bu yüzden arada kaldım işte ;).cevaplarınız için teşekkürler...

bu konuda kendime güvenimde tam aslında,bu arada araba kullanmayı 13 yaşında babamı izleyerek öğrenmiş biriyim,altıma yastık koyup yolu görmeye çalışırdım,15 yaşında çankayada polise yakalanmışlığımda var hani ;)

Motosikleti
    CBR 250R Tricolor
    benim korkum motor kullanmakla alakalı değil,cbr 250 yi alıp uzun süre kullanmayı planlıyorum,büyütmek gibi bi niyetim de yok ve sıfır almayı planlıyorum.çekindiğim şey acemiliği atmadan bu motorla ufak tefekte olsa kaza yapıp motoru hırpalamak.o yüzden kullanılmış ucuz bi motor alıp acemiliği ondamı atsam diye düşünüyorum.ama gönül bi an önce cbr me kavuşmak istiyo,anlatabildimmi bilmiyorum.bu yüzden arada kaldım işte ;).cevaplarınız için teşekkürler...

bu konuda kendime güvenimde tam aslında,bu arada araba kullanmayı 13 yaşında babamı izleyerek öğrenmiş biriyim,altıma yastık koyup yolu görmeye çalışırdım,15 yaşında çankayada polise yakalanmışlığımda var hani ;)
    Bence ucuz motor alıp kullanmak kendine güvenmeyen birinin yapacağı iştir. Motordan illaki düşecem bakış açısıyla binmek bana saçma geliyor. Şimdiye kadar Allah'a şükür hiç düşmedim, ve düşmeyeceğimi de iddaa etmiyorum ancak kendime güveniyorum. Ama şunu kesinlikle öneriyorum birkaç saatlik ufak motor deneyimi tabiki de birçok şey katacaktır. Sürücü kursu veya özel ders aracılığı ile biraz eğitim al. Benim eğitim aldığım alanda 15 yaşında bir arkadaş Harley Davidson Sportster kullanıyor. Kendinize güvenin gerisini düşünmeyin. Başka motora bulaşma en ideal başlangıç motorlarından biridir CBR 250. Bana göre CBR 125 tercih edilme sebebi de sadece ve sadece fiyat. Bütçe el veriyorsa 250lik en idealidir.

Ayrıca bunca yıllık araba deneyimi varsa hiç çekinmene gerek yok. Ben 3 sene İstanbul'da araba kullandım. Motor kullanırken önemli bir nokta trafiği tanımaktan geçer. Ben İstanbul'da otobüs minibüs ve taksiler nerelerde hangi hamleleri yapacağını çok iyi bildiğim için motorda hiç sıkıntı çekmiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:37 ----------

Bu arada aklıma gelmişken sormak istiyorum. Zinciri temizlerken birşey dikkatimi çekti. Fotoğraflarda görünen noktada zincir alt taraftaki plastik parçaya temas halinde. Baya dikkatli inceledim ve tek o noktada temas ediyor. Hiç sizinde dikkatinizi çekti mi ? Acaba gelen abuk subuk seslerin kaynağı olabilir mi ne dersiniz ? Müsait olanlar bir ara bakabilirler mi herkeste bu durumda mıdır?

sungurmete, Zippo's, teocan94 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    2011 cbr 250 r siyah
    Alıntı erreeen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence ucuz motor alıp kullanmak kendine güvenmeyen birinin yapacağı iştir. Motordan illaki düşecem bakış açısıyla binmek bana saçma geliyor. Şimdiye kadar Allah'a şükür hiç düşmedim, ve düşmeyeceğimi de iddaa etmiyorum ancak kendime güveniyorum. Ama şunu kesinlikle öneriyorum birkaç saatlik ufak motor deneyimi tabiki de birçok şey katacaktır. Sürücü kursu veya özel ders aracılığı ile biraz eğitim al. Benim eğitim aldığım alanda 15 yaşında bir arkadaş Harley Davidson Sportster kullanıyor. Kendinize güvenin gerisini düşünmeyin. Başka motora bulaşma en ideal başlangıç motorlarından biridir CBR 250. Bana göre CBR 125 tercih edilme sebebi de sadece ve sadece fiyat. Bütçe el veriyorsa 250lik en idealidir.

Ayrıca bunca yıllık araba deneyimi varsa hiç çekinmene gerek yok. Ben 3 sene İstanbul'da araba kullandım. Motor kullanırken önemli bir nokta trafiği tanımaktan geçer. Ben İstanbul'da otobüs minibüs ve taksiler nerelerde hangi hamleleri yapacağını çok iyi bildiğim için motorda hiç sıkıntı çekmiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:37 ----------

Bu arada aklıma gelmişken sormak istiyorum. Zinciri temizlerken birşey dikkatimi çekti. Fotoğraflarda görünen noktada zincir alt taraftaki plastik parçaya temas halinde. Baya dikkatli inceledim ve tek o noktada temas ediyor. Hiç sizinde dikkatinizi çekti mi ? Acaba gelen abuk subuk seslerin kaynağı olabilir mi ne dersiniz ? Müsait olanlar bir ara bakabilirler mi herkeste bu durumda mıdır?

http://img341.imageshack.us/img341/7818/fotoraf5b.jpg

http://img37.imageshack.us/img37/6379/fotoraf6m.jpg

sanırım haklısın,hem baksana grenajları koruyan kauçuk tamponlarda varmış.şu görev bitsin bi evime döneyim hayırlısıyla,en kısa zamanda honda bayiindeyim ;).ayrıca bu forumu bulana kadar biçok forum ortamını takip etme fırsatım oldu,topiktenmi kaynaklanıyo bilmiyorum ama hakikaten burdaki ortam çok daha nezih geldi bana,hepinize teşekkürler..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler