Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    SonpoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Alıntı Yuce123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gerçekten çok hoş. aman dizliklerin grenajları çizip çizmeyeceğinden emin ol öyle tak ben öyle bi hata yaptım sağ küçük grenaj 32 sol küçük grenaj 132 tl
    Teşekkür ederim. O dizlikleri scooter da, yağmurlu havalarda 1-2 kez kullandım. Onun dışında kullanacağımı sanmıyorum .
    Yuce123 bunu beğendi.
    Önce emniyet, sonra hareket...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    anildurmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    beyler haftasonuna bir buluşma tertiplesek?

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    yarın izmir-kahramanlar tarafına gelecek-ısı dusecek olursa tanısmak ısterım gunboyu oralarda olacagım.

543 220 32 yetmıssekız*barıs

Motosikleti
    -
    Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yarın izmir-kahramanlar tarafına gelecek-ısı dusecek olursa tanısmak ısterım gunboyu oralarda olacagım.

Barış cumartesi yanına gelmek ve tanışmak istiyordum biliyorsun . Fakat valide'nin diş problemi çıktı. Onu yanlız bırakmamak adına öğlen doktora götüreceğim. Eğer işlerim erken biterse cepten ararım yanına gelmeden evvel. Kendine iyi bak..

sungurmete - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 cbr 250 r siyah

izmirde olsam kesin uğrardım hem motor hakkında laflardık,iyi olurdu malesef il dışında görevdeyim.bu arada sormak istediğim bişey daha var,cbr 250 lerde vites göstergesi bildiğim kadarıyla yok.bu kullanım açısından sorun oluyomu,teşekkürler..

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    vites göstergesi super sport modellerde olmaz ama eksikliğini hissetmezsin araba gibi düşün devir düşünce motor nasıl fıtı fıtı diye ses çıkarır sanki stop edecekmiş gibi o zaman bir alt vitese geçersin, devir yükselidğinde bağırmaya başladığında da bir vites büyütürsün ;) kulağınla çözüyosun işi zaten ;)
    sungurmete bunu beğendi.

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Egzoz takıldıktan sonra ilk yakıt sarfiyatını ölçtüm.
    Toplam:290KM /10.97litre -100km/3.7Litre 1km/0.16krş yapmış oluyorum
    Takıldığı gün depoyu fulledim 150km kadar otobanda 140-160 arası gittim.
    Geri kalanı ise İstanbulun nadide trafiğinde aragazlar dur kalklar.

Yani egzozun yakıtta pek farkı olmuyor tabi işi abartıp kamyoncu gibi aragazla gidilmezse

Birazda topici renklendirelim

avcagatay, spawn1984, sungurmete ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    siyah ön cam çok güzel durmuş bende büyük ihtimal böyle yapabilirim, jantları siyaha nasıl ve nerede boyattınız acaba ?

Sanayide bir boyacıda boyattım.Sokup verdim boyadılar mat siyah.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    zamanla dökülme gibi birşey yapmaz değil mi ? birde ön camı nereden aldınız veya filmle mi kaplattınız ?

Motosikleti
    pani / 3colore
    Alıntı SonpoL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Barış cumartesi yanına gelmek ve tanışmak istiyordum biliyorsun . Fakat valide'nin diş problemi çıktı. Onu yanlız bırakmamak adına öğlen doktora götüreceğim. Eğer işlerim erken biterse cepten ararım yanına gelmeden evvel. Kendine iyi bak..
    sorun degıl abi.ben de yenı geldım eve.gercekten yoruldum bır halt yemesem de.11ine kadar burdayım ve 1kez daha gelecegım 1 kac ısım daha var mersın'e gıtmeden.

Alıntı spawn1984 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zamanla dökülme gibi birşey yapmaz değil mi ? birde ön camı nereden aldınız veya filmle mi kaplattınız ?
    ben de merak ettım.

Alıntı sungurmete adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    izmirde olsam kesin uğrardım hem motor hakkında laflardık,iyi olurdu malesef il dışında görevdeyim.bu arada sormak istediğim bişey daha var,cbr 250 lerde vites göstergesi bildiğim kadarıyla yok.bu kullanım açısından sorun oluyomu,teşekkürler..
    dedıgım gıbı 1 kez daha gelecegım bu 2 hafta ıcınde.tekrar yazarım gelecegım zaman. gorusuruz ;)
    bazen dalıp 6dan 7-8e atmaya calısıyorum duz yolda ,cruıselarda :D baska problem yok

Bugun fullgun sahın abı'nın yerındeydım.

ılk olarak kıller'a basladık. cnc makınada aynı egzoz ıcı gıbı tırtıklı agzı genıs guzel bı kıller yaptı usta.orjınal gıbı oldu ve ıcıne cuk oturdu bıkac denemeden sonra.korktugum gıbı cızılmedı de egzoz.vıda vs de yok ses de ıstedıgım gıbı daha tok ve kısık oldu. 10.500 u ozlemısım ya egzozu taktıgımdan berı sesten basamıyordum rahatca geldım ızmır'den. he yıne dehset ses var ama yuk bınınce o uh-1 helıkopter sesı gıttı allaha sukur db kıllerı da 100 degıl 80e ındırdı sagolsun

sonra sehpamı aldım. cıft tekerlı guzel bı alet.lakın bızım motorlarda yer olmadıgı ıcın custom kaynak ıle takoz takabılıyoruz ya da unıversal kalın takozlardan (sıkmalı) alabılıyorsunuz. ben muhtemelen 2.sını alacagım ve araya lastık koyacagım. sehpayı 75lıraya aldım.

sonra takozları taktık.gercekten kesıp bıcme olmadan temız ıs oluyor.ama dıkkat gerekıyor.onune gelene taktırmayın.dıkkat eden bırısı olmazsa grenajları vs lerı sokerken vıdaları takarken cızebılır.ınce ıscılık lazım.guzel durdular.sandıgımdan buyuk ve guzel cıktı.gonul rahatlıgıyla sıparıs verebılırsınız anes'ten.

sonra manetlerı taktık.bunlar da ayarlı vs lı guzel aletler.daha guzel oturuyor ele.sag taraftakı pıstonda hafıf bosluk yarattıgı ıcın 1 adet pul attık.baska da bır sorun cıkarmadı.cuk oturdu.

sonra elcıklere gectık.bunları gercekten ya servıse ya da ıyı bılen bır ustaya taktırın.cıkartması takması tam bır dertmıs orjınaller yapıskanlı zor cıkıyor. sag tarafın cıkması daha da zor.tellı vs lı sıstemlerı hepsını sokmeden cıkmıyor elcık. gercekten motora kendısının gıbı bakan bı usta bulun.yoksa on taraf cok cızılebılır ;) sahın usta sagolsun benım atladıgım bıle detaylara dıkkat ettı. bu arada elcık ıcınden cıkan unıversal 3 parca bıraz dayanıksız-tırtıklı. hardcore kullanımlarda uzun vadelı olmayabılır.ben cok kasmadıgım ıcın sorun olmadı 100km ıcınde ama daha once de bı arkadasın yazdıgı gıbı hafıf tıtresım yaptı bu da gayet dogal.rızoma komple alumınyum yapmıs.kalıte kokuyor gercekten lakın komple lastık olan bı yere metal takınca dogal olarak tıtresım arttı. eger yuku ellerınıze vererek kullanıyorsanız 50km ıcınde uyusabılırler arada bır sıkınca gecıyor ama dert edecek bısey degıl. gorunumlerı cok hos oldu . cıft renk vermekle akıllıca yapmısım,hıc bogmadı on tarafı.

tum ıscılıkler ıcın 50lıra odedım.saka gıbı bır rakam gercekten bu kadar ustune dusen-dıkkat eden ve guzel ıscılık yapan bırı ıcın.allah ıslerını rast getırsın gercekten.dıger tum ıscılıklerımı buraya yaptıracagım,kafamda hıc soru ısaretı bırakmadı tek sorun cok gelen - gıden oluyor. sıra almak lazım

foto-vıdeo yarın koyacagım.bugun fazlasıyla yoruldum

bundan sonrakı asamalar olarak;
    on yag haznesı maalesef alamazmısım cunku yekpare bır parca manet ayagıyla beraber.bunun kapagını alacagım.arka taraf tek vıdalı oldugu ıcın alabılırım.vıda setı aman dedı.orjınal gıbı olmadıgı ıcın 1kac kullanım sonunda atıyorlarmıs.cam hala gelmedı.depo kapagına pad bakmayı unuttum , onu alacaagım. fıltre var,onu da bır sonrakı partıde..ayaklıklar var,1 sonrakı partıde.gıdon ustundekı vıdalar-gıdon demırlerı-ledlı stop ve sınyallerı de ebaydan halletmeye calısacagım
    SonpoL, teocan94 ve yashukawa bunu beğendiler.

Motosikleti
    -
    İşlerin büyük bölümünü halletmişsin. Güle güle kullan. İşçilik fiyatı da yapılanlara göre gayet uygun görünüyor . Resim ve vidyoları bekliyoruz Barışcım..
    wolrath bunu beğendi.

Motosikleti
    pani / 3colore
    İşlerin büyük bölümünü halletmişsin. Güle güle kullan. İşçilik fiyatı da yapılanlara göre gayet uygun görünüyor . Resim ve vidyoları bekliyoruz Barışcım..
    arada yazmayı unutmusum yemek molası verdıkten sonra bır de zıncır ayarı ve yaglaması yaptılar bu fıyatın ıcınde
    SonpoL bunu beğendi.

rummenigge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt-07
    vites göstergesi super sport modellerde olmaz ama eksikliğini hissetmezsin araba gibi düşün devir düşünce motor nasıl fıtı fıtı diye ses çıkarır sanki stop edecekmiş gibi o zaman bir alt vitese geçersin, devir yükselidğinde bağırmaya başladığında da bir vites büyütürsün ;) kulağınla çözüyosun işi zaten ;)
    Suzuki nin supersport dahil butun modellerinde vites gostergesi mevcut. Ben de otomobil deneyimimle motor sesini dinleyerek cozuyorum bu isi! Kullanmadan once benim de kafam karisir endisem vardi ama motoru dinleyince hic sorun olmuyor..Bu arada Sercan di galiba Casillas nickli arkadas, siz arkadas grubu olarak gidip topluca Cbr 250 mi aldiniz?yoksa motosikletler alindiktan sonra mi tanistiniz?Turkiye de hic bu kadar cbr ayni anda goremedim

Motosikleti
    -
    arada yazmayı unutmusum yemek molası verdıkten sonra bır de zıncır ayarı ve yaglaması yaptılar bu fıyatın ıcınde
    Bayağı karlı bir haftasonu olmuş anlaşılan . Barışcım sormak istediğim bir şey var. Motoru götürdüğün orjinal Honda servisi mi? Allah korusun her hangi bir sıkıntı da garantiyi olumsuz etkiler eğer başka yerlere götürürsek.
    wolrath bunu beğendi.

Yok dökülme olmaz çünkü statik boya yapıldı kuruması için fırına atıyorlar dışarda normal şartlarda kurumayan bir boya.
    film kaplamacılarda 20-30tlye halledersin.
    Alıntı rummenigge adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Suzuki nin supersport dahil butun modellerinde vites gostergesi mevcut. Ben de otomobil deneyimimle motor sesini dinleyerek cozuyorum bu isi! Kullanmadan once benim de kafam karisir endisem vardi ama motoru dinleyince hic sorun olmuyor..Bu arada Sercan di galiba Casillas nickli arkadas, siz arkadas grubu olarak gidip topluca Cbr 250 mi aldiniz?yoksa motosikletler alindiktan sonra mi tanistiniz?Turkiye de hic bu kadar cbr ayni anda goremedim
    Yok biz daha önceden birbirimiz tanıyorduk 2 tane 250 2 tane 125 var o karede daha orda olmayan 3-4 arkadaş daha var

hepimizde farklı motorlar vardı aslında ben 660'ı satıp 250 aldım diger arkadaş gt250 satıp aldı fln ortak noktada buluştuk

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    doğru diyosun suzuki de öyle ama genel itibariyle diğerlerinde yok, ben cbf 150 kullandım eğitimde onda da yok sadece N var o da her motorda var zaten, ama bir önceki kasasında tüm vitesler vardı cbflerde, yılına göre birde adamların keyfine göre değişiyor vites göstergesi

Motosikleti
    pani / 3colore
    Bayağı karlı bir haftasonu olmuş anlaşılan . Barışcım sormak istediğim bir şey var. Motoru götürdüğün orjinal Honda servisi mi? Allah korusun her hangi bir sıkıntı da garantiyi olumsuz etkiler eğer başka yerlere götürürsek.
    hayır degıl.

makınayı ılgılendıren egzoz dısında modıfıye yapmadım sımdıye kadar
    SonpoL bunu beğendi.

Motosikleti
    honda cebere 250 re
    evet istanbul nerelerdesiniz bu gün
    honda cbr 250r siyah

Arkadaslar tekrar merhaba,
    Gecen sayfalarda yazmıstım motorun parca bekledigini. Kısaca durumu tekrar ozetleyim 15 mayısta kaza yaptım. Eksper onayladı parca siparisi verildi ama sonra beni arayıp 3 parcanın yurtdısından gelecegi ici bir ay beklemem gerektigini soylediler. Bunun üzerine honda genel merkeze honda globale bayagı bir eleştirel mesaj atmıstım. Dun bana döndüler konuyla ilgili. Arayan bayan parcaların haziran sonunu bulabilecegini söyledi ve ben delirdim. Kendilerine böyle bir seyi kesinlikle kabul etmeyecegimi ve buna haklarının olmadıgını yasal olarak tedarikcinin elinde yedek parca bulunması gerektigini tüm mevzuatı anlattım. Daha sonra bana haziran basnda geminin yanasacagını felan söyledi ama hikaye. Motorun garantisi olsun olmasın azami tamir suresinin 1 ay oldugunu ve bu süre içinde motorum bana verilmesse muadil bir motorun tarafıma tahsis edilmesini talep ettim. eger verilmezse veya motorum gelmesse tüketici mahkemelerinde görüşecegimizi söyledim. Bakalım ne olacak. Beklenen parcada cok komiktirki grenaj, sırf bunun için bekliyorum yani. Yıllık iznimide haziran ayına almıstım uzun yola gidecektim ama hepsi yattı, hayatım allak bullak oldu yani

Özetle,

HONDA YEDEK PARCA KONUSUNDA İYİ FELAN DENİLİYOR AMA SADECE HIKAYE. BASINIZA BIRSEY GELİNCE ANLARSINIZ ARKADASLAR Kİ INSALLAH GELMEZ. BENIM ILK HONDA MOTORUM BU, BENDE YEDEK PARCADA IYIDIR DIYE BILYORDUM AMA GERCEKLER COK FARKLIYMIS, SIMDI TECRUBE EDIYORUM.

Hepinizin tekeri duz bassın, saglıcakla kalın, gelismelerden haberdar ederim yine

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler