Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı Ali Feyizoğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @avcagatay
    hayırlı olsun,xenon u baya uyguna vermişler 84lira hiçbirşey birde serviste takılıyor
    Rizoma topuzlarda ve elcikte de indirim yapmışlar.Bende anesten almıştım topuzlar 110 elcikler 120 lira.Hayırlı uğurlu olsun avcagatay kazasız belasız güle güle bin
    avcagatay bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    avcagatay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 250 siyah
    teşekkür ederim arkadaşlar , hepimiz kazasız belasız binelim inşallah
    ASPANDA BÜRKÜT, JERDE KÖKBÖRÜ BOL

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    @avcagatay
    hayırlı olsun,xenon u baya uyguna vermişler 84lira hiçbirşey birde serviste takılıyor
    Rizoma topuzlarda ve elcikte de indirim yapmışlar.Bende anesten almıştım topuzlar 110 elcikler 120 lira.Hayırlı uğurlu olsun avcagatay kazasız belasız güle güle bin

RuzgarSA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    Alıntı avcagatay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güle güle kullan hayırlı uğurlu olsun. bende bu gün anesteydim, arka fren için frenin tutmadığını ne kadar söylesem boş servisten eleman bi tur attı balatalar yeni alışır normal böyle dedi 1000 km kadar bekleyeceğim. :(
    avcagatay bunu beğendi.

rummenigge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt-07
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    liste fiyatlarına kdv eklenmemiş, sonra genel toplama eklenmiş (hepsinin kdv %18)

hayırlı olsun bu arada,kazasız belasız..
    avcagatay bunu beğendi.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    xenon far sadece ampulmu? Hani şu fazla akım çekmesini engelleyip akuyu koruyan ballast sız şekildemi acaba ve uzunlar da aynı renk yanıyormu? Xenon yanarken foto atarsanız yaptırmak isteyenler olursa fikir olur. Güle güle kullanın

Alıntı RuzgarSA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güle güle kullan hayırlı uğurlu olsun. bende bu gün anesteydim, arka fren için frenin tutmadığını ne kadar söylesem boş servisten eleman bi tur attı balatalar yeni alışır normal böyle dedi 1000 km kadar bekleyeceğim. :(
    ben de motorumu alırken kontrolleri ve fren testini yapıcak arkadaş Anes motorun arkasındaki 20 metre alanda daha yeni alınmış ve motoru soğuk cbr 125 i 10 bin devire dayadı Sen napıyosun arkadaş dedim? Fren testi dedi Elemanı azarladım rodajı yapılmamış motoru inleticeğine 2 ye 3 e atsana diye. mesafe yok abi diyo ama oto yıkamacıdaki veletlerden farkı yok. İndirdim bunu motorun üstünden. Arka frende hava vardı. 1000 km ye kadar arka fren tutmadan rodajı bitirdim. 1000 de bakımda havasını aldılar anca. Anes motor için normal şeyler yani

Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    xenon far sadece ampulmu? Hani şu fazla akım çekmesini engelleyip akuyu koruyan ballast sız şekildemi acaba ve uzunlar da aynı renk yanıyormu? Xenon yanarken foto atarsanız yaptırmak isteyenler olursa fikir olur. Güle güle kullanın

ben de motorumu alırken kontrolleri ve fren testini yapıcak arkadaş Anes motorun arkasındaki 20 metre alanda daha yeni alınmış ve motoru soğuk cbr 125 i 10 bin devire dayadı Sen napıyosun arkadaş dedim? Fren testi dedi Elemanı azarladım rodajı yapılmamış motoru inleticeğine 2 ye 3 e atsana diye. mesafe yok abi diyo ama oto yıkamacıdaki veletlerden farkı yok. İndirdim bunu motorun üstünden. Arka frende hava vardı. 1000 km ye kadar arka fren tutmadan rodajı bitirdim. 1000 de bakımda havasını aldılar anca. Anes motor için normal şeyler yani
    bu zihniyet.; motor kullanan insanların hayatı önemsiz motorda bizler için gereksizmiş gibi davranıyorlar :( bu insancıklara artık kızmamıyorum. asıl sorumlu böyle zihniyeti eğitip topluma salanlarda.

Aykut009 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Herkese merhabalar, cbr250r'ın artçı rahatlığı nasıl?
    Almaya daha yıllar olsa da bilgi sahibi olmak lazım, şimdiden teşekkürler =)

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    motorsikletim bugün teslim edildi, Anes motor güvenli bir şekilde motorsikletimi kapıya kadar getirdi.
    aşağıya motorumun, aksesuar faturasının ve güvenli sürüş eğitiminin fotoğraflarını ekliyorum
    http://e1204.hizliresim.com/w/n/4pjpt.jpg

http://e1204.hizliresim.com/w/n/4pjj8.jpg[COLOR="Silver"]
    tekrar hayırlı olsun...2 sorum olacak..bu topuzun görevi düştüğün de elciği korumak mı bir de elcik değiştirme isteği neden doğuyo merak ettim..lastikler hakkındaki düşüncelerin neler? gerçi lastikler yeni olduğu için biraz kilometre yapması gerekiyo sanırım...

erreeen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R Tricolor
    vay be ,peki motoru neymiş yada ne tarz istiyomuş sordunuzmu?
    Dün öğrendim Volkan Demirelin motorunu. Harley Davidson Muscle modelini almış bilgine

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:11 ----------

Alıntı casillas00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbul'un neresindesin yardımcı olabilirim.
    Sercan kardeşim, artık motoru aldığıma göre müsait olduğun bir zamanda seninle beraber sanayiye karbon için gidebilir miyiz? ne dersin Beni biraz rahatsız ediyor şimdiki hali

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı erreeen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün öğrendim Volkan Demirelin motorunu. Harley Davidson Muscle modelini almış bilgine

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:11 ----------

Sercan kardeşim, artık motoru aldığıma göre müsait olduğun bir zamanda seninle beraber sanayiye karbon için gidebilir miyiz? ne dersin Beni biraz rahatsız ediyor şimdiki hali
    Tamamdır pm atıorum sana ;)

Biz sezona hazırız

Motosikleti
    CBR 250R Tricolor
    Tamamdır pm atıorum sana ;)
    Teşekkür ettim

Bu arada yazımı da yazıverim

Uzunca beklemeden sonra sonunda ben de motoruma kavuştum. Bu süreçte aldığım sürüş eğitimi motoru çok rahat bir şekilde kullanmama fazlasıyla yetti. (''250cc başlangıç motoru değildir, al bi cbf ybr 1-2 sene sür düşüp kalksan da masrafı azdır'' diyenlerin tezini çürüttüğümü düşünüyorum kendimce. He tabiki de ilk bunun üzerinde öğrenilmez ama ybr ile de sadece 5 saatlik bir eğitim aldım o kadar. Ybr alıp satmamı gerektirmiyor.)

Zaten beklentilerim çok yüksek olmadığı için CBR 250R beni fazlasıyla tatmin etti. 2. günüm ve 88km de olmama rağmen hiç pişman değilim, çok memnunum. Ancak beklentim olmamasına rağmen, hatta hiç takıntım olmamasına rağmen, egzoz da çok cılızmış ama yaa Neyse uzun yıllar kullanabileceğim süper bir motosiklet kısacası.

15 mayıs direksiyon sınavı ile ehliyetimi alana kadar şimdilik İTÜ içinde devam. Bugün 33 km yaptım okul içinde Açıkcası bu kadar yapabileceğimi beklemiyordum ama alan sınırlı da olsa yapılabiliyormuş. Ehliyeti aldıktan sonra dışarı çıkma konusunda da aileden vize çıktı. Dolayısıyla Mayıs sonuna doğru yapacağınız etkinliklere katılabilirim, tabi ki temmuza kadar. Sonra Samsun yolu gözükür

Neyse birkaç fotoğraf koyarak sonlandırayım

Baltalimanına inen yolda güzel ordada çalışabilirsin ;)

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    hayırlı olsun...bu motorlarda beni rahatsız eden tek nokta gidon boşluğundan asfaltın görünmesi, acayip gözüme batıyor..

Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun...bu motorlarda beni rahatsız eden tek nokta gidon boşluğundan asfaltın görünmesi, acayip gözüme batıyor..
    Dar donuşlerde orası bana çok yarıyo valla

Motosikleti
    CBR 250R Tricolor
    Baltalimanına inen yolda güzel ordada çalışabilirsin ;)
    Okulun her köşesini değerlendiriyorum

Teşekkür ederim. Hiç dikkat etmemişim 2 gündür Genelde hep ileride olduğu için gözüm, pek kadrana falanda bakmıyorum, şuan için hiç dikkatimi çekmedi

anildurmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    @erreeen dostum motorun hayırlı olsun, Allah kaza bela vermesin, yanlız birşey sorucam sanırım motorunu birkaç gün önce teslim almıssın hangi bayii den aldın motorunu? bende 1 aydır bekliyorum ha bu hafta ha önümüzdeki hafta derken sıkıntılı oluyor beklemek...

Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    http://www.hepsiburada.com/Liste/tex...&SKU=OTTEX4506
    Arkadaşlar kask için ben bu çözümü buldum. hepsiburada.com da var kask kilidi diye aratın çıkıyor.

avcagatay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 250 siyah
    tekrar hayırlı olsun...2 sorum olacak..bu topuzun görevi düştüğün de elciği korumak mı bir de elcik değiştirme isteği neden doğuyo merak ettim..lastikler hakkındaki düşüncelerin neler? gerçi lastikler yeni olduğu için biraz kilometre yapması gerekiyo sanırım...
    lastikler için pek konuşamayacağım çünkü ehliyetim henüz gelmediği için motoru kullanmıyorum, ilk bin kilometrede de performanslı kullanmayacağım için lastikleri değiştirmeyeceğim ama 1000 km bakımda pirelli ile değiştirmeyi düşünüyorum, aneste 500 tl fiyat verdiler pirelli lastikler için. Elcik konusuna gelince , aslında benim elciklerle ilgili bir problemim yoktu fakat bu metal gri renkteki elcikler motora çok yakışmıştı , gözüme güzel göründü aldım elcik topuzundan bahsediyorsan yere temas edecek ilk parçalardan olacağı için hem koruma hem de elciğin tamamlayıcı bir parçası olarak görev yapıyor.

@GP500-1st
    uzun ve kısalar aynı renk arkadaşım ama doğal olarak üst sağ ve sol ampuller sarı renk yanıyor
    ASPANDA BÜRKÜT, JERDE KÖKBÖRÜ BOL

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @ avcagatay

Teşekürler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler