Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBR 250 R
    rq7 geçmiş olsun , sen böyle anlatabiliyosun ya sıkıntı degil ayna pert olmuş granaj kırılmış , sağlık olunca hepsi alınır takılır , nasıl oldu hızlımıydın bahsedermisin ?
    neden dersen ben gibi pek çok deneyimsiz sürücü var ,yaşayarak ögrenecegimize kulagımıza çalınmış olsun , belki bize faydası olur , tekrar çok geçmiş olsun ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Okur_tr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250r
    gecmis olsun. yalnız kafama bir şey takıldı ayna pet oluyor da sinyaller nasıl olmuyor?

rq7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı erginaruz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rq7 geçmiş olsun , sen böyle anlatabiliyosun ya sıkıntı degil ayna pert olmuş granaj kırılmış , sağlık olunca hepsi alınır takılır , nasıl oldu hızlımıydın bahsedermisin ?
    neden dersen ben gibi pek çok deneyimsiz sürücü var ,yaşayarak ögrenecegimize kulagımıza çalınmış olsun , belki bize faydası olur , tekrar çok geçmiş olsun ...
    sagol dostum , bugün kocaeli den üç arkadaş ve istanbul dan bir arkadaş ile istanbul poyrazköy turu yaptık zaten konusu da açıldı belki anasayfa da gözünüze takılmıştır.dönüşte arkadaşımla kocaeli ye doğru yol alırken 7-8 şeritin aynı yöne aktığı istanbul un sıkışık trafiğinde güçlükle araçların arasından ilerliyorduk iki araç arasında yeterli boşluk mesafesini gördüm ve geçmeye karar verdim tam o sırada araçlardan biri mesafeyi daralttı ve geçemedim arada sıkışmamak için panikle ön frene asıldım ve doğal olarak kendime yerde buldum ben ön fren hatasını çok yapıyorum gereğinden fazla öne yükleniyorum daha öncede bu şekilde düşmüşlüğüm var ama akıllanamadım tecrübesi az olan arkadaşlara tavsiyem ani frenlemeler de ön-arka fren kombinasyonunu çok iyi ayarlamanız yönünde olacaktır.

Alıntı Okur_tr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gecmis olsun. yalnız kafama bir şey takıldı ayna pet oluyor da sinyaller nasıl olmuyor?
    valla bende her düştüğümde aha kesin sinyal gitti ya da grenaj gitti diyorum ama çok şükür daha öyle birşey olmadı motor sağa ya da sola yattığı zaman ön tarafta elcikler arkada da pegler daha önce yere temas ettiği için grenajlar ve sinyaller hep sağlam kalıyor ya da bende öyle oldu.

Motosikleti
    CBR250R
    Arkadaşlar motoru yıkarken üstüne şarıl şarıl suyu döküp araba yıkar gibi mi yıkayacağız, yoksa böyle yaparsak selenin süngeri veya başka bir aksam ıslanıp sıkıntı olur mu ? Siz nasıl yıkıyorsunuz acaba ? Yardımcı olabilir misiniz ?
    Babama söylemeyin. O, benim motorum yok sanıyor.

Alıntı motorsaykıl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motoru yıkarken üstüne şarıl şarıl suyu döküp araba yıkar gibi mi yıkayacağız, yoksa böyle yaparsak selenin süngeri veya başka bir aksam ıslanıp sıkıntı olur mu ? Siz nasıl yıkıyorsunuz acaba ? Yardımcı olabilir misiniz ?
    dayan suyu şarıl şarıl gitsin hocam başka türlü nasıl yıkayacağız zaten.he istiyorsan yıkadıktan sonra deri ve plastik aksamlar için özel bakım ürünleri kullanabilirsin orası sana kalmış.

Motosikleti
    CBR250R
    selesi su almaz değil mi sonra ıslak sele ile vıcık vıcık kurumasını beklemeyelim :D ondan korkuyorum :D
    Babama söylemeyin. O, benim motorum yok sanıyor.

Alıntı motorsaykıl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selesi su almaz değil mi sonra ıslak sele ile vıcık vıcık kurumasını beklemeyelim :D ondan korkuyorum :D
    yok hocam yıka sen korkma su geçirmez sele yapmış adamlar
    yıkadıktan sonra kuru bezle güzelce kurula her tarafını tamamdır.
    motorsaykıl bunu beğendi.

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Bende bi kere yıkamacıda yıkattım tazikli suyla.Bi zararını görmedim ama uzaktan tutturdum mümkün olduğu kadar

Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende bi kere yıkamacıda yıkattım tazikli suyla.Bi zararını görmedim ama uzaktan tutturdum mümkün olduğu kadar
    dostum senin için bir kaç foto çekecektim bugün motoru çıkardım ama nazar değdi heralde sol aynam kırıldı halledemedim foto işini artık kendi aynaların gelince bizzat görürsün aradaki farkı. hala gelmedi heralde aynaların ?

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı rq7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum senin için bir kaç foto çekecektim bugün motoru çıkardım ama nazar değdi heralde sol aynam kırıldı halledemedim foto işini artık kendi aynaların gelince bizzat görürsün aradaki farkı. hala gelmedi heralde aynaların ?
    Önemli değil dostum bi foto daha paylaşmışsın zaten gördüm teşekkür ederim.Çok çok geçmiş olsun bu arada umarım çok bişey olmamıştır sadece aynaysa sorun yok.Benimde talihsizliğim servis motoruma scooter yağı koydu cuma günü Ayna içinde takip kodu vermişti satıcı az önce ordan baktım Türkiye'ye gelmiş suan bekliyorum hala.Bi 10 güne gelir heralde.

Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önemli değil dostum bi foto daha paylaşmışsın zaten gördüm teşekkür ederim.Çok çok geçmiş olsun bu arada umarım çok bişey olmamıştır sadece aynaysa sorun yok.Benimde talihsizliğim servis motoruma scooter yağı koydu cuma günü Ayna içinde takip kodu vermişti satıcı az önce ordan baktım Türkiye'ye gelmiş suan bekliyorum hala.Bi 10 güne gelir heralde.
    sagol bende birşey yok çok şükür olan aynaya olsun napalım tekrar alınabilecek birşey sonuçta ama sağlığımız öyle değil.scooter yağı sorun açmaz inşallah başına için rahat etmezse değiştir yağını kafan rahat olsun.aynalar için satıcı bana takip kodu vermemişti sana kıyak geçmiş tr ye girdikten sonra teslimat 10 günü bulmaz heralde kısa zamanda gelir inş.

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı rq7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sagol bende birşey yok çok şükür olan aynaya olsun napalım tekrar alınabilecek birşey sonuçta ama sağlığımız öyle değil.scooter yağı sorun açmaz inşallah başına için rahat etmezse değiştir yağını kafan rahat olsun.aynalar için satıcı bana takip kodu vermemişti sana kıyak geçmiş tr ye girdikten sonra teslimat 10 günü bulmaz heralde kısa zamanda gelir inş.
    İnşallah bakalım Aldığımız satıcıdan rica et belki 1 adet gönderebilir.İçim rahat etmedi değiştiricem yağı bu hafta değiştirene kadarda kullanmıcam.10-40 scooter yağı koydular.Bide arıyorum böyle böyle neden scooter yağı koydunuz diye cevap aynen şu '' yok yok bişey olmaz iki yağda aynı ''.İki yağda aynıysa scooter ile vitesli yağları neden ayırmış castrol ?

Ben burdan söylüyorum motorunu güngör motora götürecek olan varsa başlarında dursun 1.sinde manetleri değiştirdim takamadılar motorum yolda giderken kitlendi şimdi de yanlış yağ koydular

i.canver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Ekrem yap kendin bakımlarını sende hiç götürme servise biliyorsun bende götürmedim kendim değiştim yağını şimdi 4000 geliyor neler yapılıyor diye öğrenicem araştırıcam ne gerekiyorsa sipariş verip değiştiririm ufak tefek şeyleri gene yağını değiştiririm, rica et bir de servise ben kendim yağını değiştiriyorum siz basın kaşe diyin garantiyi ben öyle yaptım şahsen.

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı i.canver adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ekrem yap kendin bakımlarını sende hiç götürme servise biliyorsun bende götürmedim kendim değiştim yağını şimdi 4000 geliyor neler yapılıyor diye öğrenicem araştırıcam ne gerekiyorsa sipariş verip değiştiririm ufak tefek şeyleri gene yağını değiştiririm, rica et bir de servise ben kendim yağını değiştiriyorum siz basın kaşe diyin garantiyi ben öyle yaptım şahsen.
    İşte anlamadığım için bu işlerden böyle oluyo daha önce hiç yağ filan değiştirmedim İlkay.

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Asker adamın botları ve motoru hep temiz olur
    tesekkurler

motor benım hobım. bu yuzden daha 1 gun yagmur-camur'da cıkmadım. sadece toz oluyor, onu da 3-4 defada bır sılıp temızlıyorum

SARP AY52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC700X
    Arkadaşlar motor yıkama konusunda kullanma klavuzunda'da uyarıldığı gibi yıkamacılardaki basınçlı su ile kesinlikler yıkamayınız. Önceki motorum CBF150'liği oto yıkamacıda yıkatıyordum. Basınçlı su indiksiyon bobinin çatlattı. İçine su kaçınca motor kendi kendine durmaya başladı. Arızayı tespit etmek için baya bir uğraştım. Özellikle CBR motorlar daha çok elektronik aksam içeriyor. En güzeli kovaya biraz oto şampuanı koyup süngerle yıkamak, bir parmak su ile yıkamak. Üzerinden de mikrofiber bez ile kurularsanız pırıl pırıl oluyor. Birde lastikere parlatıcı sürmekten kaçının, sürersenizde ilk 10 km yavaş gidin kayıyor. Son olarak da küçük bir tecrübe benzin aldıktan sonra,benzinciden çıkarken dikkat edin, benzinlikte yere dökülen benzin ve sürekli benzinlikte yerlere döktükleri köpüklü sulu bir madde var tekerlere bulaşıyor, buda ilk km'lerde kaymaya neden oluyor.

Motosikleti
    Honda cb125e
    Alıntı i.canver adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla o dedıgınızı hangı servıs yapıyorsa duyulmasın yetkısı elınden alınır yag ben dısarda degıstırdım bas kase demek motorn garantısı devam belkı degıstırmedım dırek hondaya zarar ama yıne ıyımıs bende denerım yagını kendım degıstırcem

Motosikleti
    HONDA CBR 250 R
    acun kardeşim motosikletin nedir? bu kadar masraf açtın?

Alıntı acun0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorum servisten cikti arkadaslar. degisen parca listesi:
    silindir kmp
    conta, silindir
    conta, silindir kafa
    segman, piston
    piston std

7000kmde 2. rodajim resmi olarak basladi insallah yag eksiltme olayi gitmistir, devamli kontrol edicem seviyeleri.
    109 sayfadan alıntıdır.
    http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTGoF6ap0qFQOPVDVW_OAWQW-dgRP9UrIzlnMnHoVRj0_Go1sLK

Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Alıntı SARP AY52 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motor yıkama konusunda kullanma klavuzunda'da uyarıldığı gibi yıkamacılardaki basınçlı su ile kesinlikler yıkamayınız. Önceki motorum CBF150'liği oto yıkamacıda yıkatıyordum. Basınçlı su indiksiyon bobinin çatlattı. İçine su kaçınca motor kendi kendine durmaya başladı. Arızayı tespit etmek için baya bir uğraştım. Özellikle CBR motorlar daha çok elektronik aksam içeriyor. En güzeli kovaya biraz oto şampuanı koyup süngerle yıkamak, bir parmak su ile yıkamak. Üzerinden de mikrofiber bez ile kurularsanız pırıl pırıl oluyor. Birde lastikere parlatıcı sürmekten kaçının, sürersenizde ilk 10 km yavaş gidin kayıyor. Son olarak da küçük bir tecrübe benzin aldıktan sonra,benzinciden çıkarken dikkat edin, benzinlikte yere dökülen benzin ve sürekli benzinlikte yerlere döktükleri köpüklü sulu bir madde var tekerlere bulaşıyor, buda ilk km'lerde kaymaya neden oluyor.
    Ben bir benzin istasyonu buldum,aracının kendin yıkaman iiçin tazziklli su aleti koymuşlar.Kendim yıkıyorum tazzikli suyla,motor ve zincir gibi yerlere uzaktan tutuyorum,jantlar ve karenaj gibi yerlere yakından tutuyorum.Hem gayet iyi temizleniyor hem de sorun çıkmıyor.Üstelik sabun köpük vb bişey kullanmadığım için kayma filan da olmuyor,zaten köpükle temizlemem gerekecek kadarda kirlenmedi hiç.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler