Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    honda cebere 250 re
    Alıntı casillas00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olursa ne mutlu sana maliyeti azaltmış olursun.
    honda cbr 250r siyah

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    HONDA CBR250r
    Ben jantlari sökmeye yada sokturmeye useniyorum boyayacak yer varda bakalım bu hafta yada önümüzdeki hafta bir girişimde bulunurum. Parlak siyah düşünüyorum şeritler kırmızı ve üzerinde Cbr yazanlardan çektirmek istiyorum.

TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Sercan Cbr'a iyice alıştığın belli oluyor
    Görüntü ve ses kalitesi mükemmel gerçekten GoPro'nun.Ne kadar acaba ve hangi model Yıldırım'la biz de düşünüyoruz aslında.

Söküp götürünce yapıyordu sanırım ben iletişim bilgilerini alayım pm atıyım sana.

Bu arada Cıbır ile sahil turlaması Gopro ile test kayıtlarımız
    http://www.youtube.com/watch?v=xDoIxrCQYqU
    https://www.youtube.com/user/funtay34
    http://instagram.com/tayfunboralegend/
    https://www.facebook.com/tayfun.bora

Motosikleti
    honda cebere 250 re
    Alıntı cngzaltn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben jantlari sökmeye yada sokturmeye useniyorum boyayacak yer varda bakalım bu hafta yada önümüzdeki hafta bir girişimde bulunurum. Parlak siyah düşünüyorum şeritler kırmızı ve üzerinde Cbr yazanlardan çektirmek istiyorum.
    ben sana yardımcı olurum cengiz mekanıma gelirsen aparat uydurdum önü ve arkayı kadırabiliyor
    honda cbr 250r siyah

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı TAYFUNBORA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sercan Cbr'a iyice alıştığın belli oluyor
    Görüntü ve ses kalitesi mükemmel gerçekten GoPro'nun.Ne kadar acaba ve hangi model Yıldırım'la biz de düşünüyoruz aslında.
    Aynen aynaları çözdüm artık vurcak hissinden kurtuldum

Gopro Motosport modeli bu yanında 2 tane yamuk yuzeye yapışması için ve düz yüzeye yapışması için aparatı var + olarak sadece motosportlarda olan vakumu var.Bi yemek masasını ortadan yapıştırıp kaldırıyo
    Arkadaş bunu yurtdışından aldı 500Liraya Gopro2 çıktığı için fiyatlar baya düştü TR satış fiyatı 750Liraydı sanırım.Bende bakıyorum şimdi uygun bulursam alıcam.En sevdigim yanımda 60Metreye kadar suda çekim yapıyo yazın çok güzel olur

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Gopro Motosport modeli bu yanında 2 tane yamuk yuzeye yapışması için ve düz yüzeye yapışması için aparatı var + olarak sadece motosportlarda olan vakumu var.Bi yemek masasını ortadan yapıştırıp kaldırıyo
    Arkadaş bunu yurtdışından aldı 500Liraya Gopro2 çıktığı için fiyatlar baya düştü TR satış fiyatı 750Liraydı sanırım.Bende bakıyorum şimdi uygun bulursam alıcam.En sevdigim yanımda 60Metreye kadar suda çekim yapıyo yazın çok güzel olur
    Sercan bu go pro bilgisayardan sarj edildiği için yurt dışından gelen ürünlerde olan priz girişi farkı ve voltaj farkından problem oluşmuyor sanırım. Arkadaşınınmış ama sarjı usb den dimi bilgin varmı?

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    arkadaşlar kimseye akıl vermek haddime değil fakat bir motorcu olarak başka bir motorcunun zarar görmesini ve aklı havada olan bu işe yeni başlayan gençlerin bu 600f ile gazlama videosu gibi videolara özenip örnek almasını hiç istemem bu yüzden konuşmadan edemeyeceğim. paylaşılan videoda araçların sağından geçme yada sollarken dibinden sollama gibi hareketler gerçekten çok yanlış. çünkü motosiklette ciddi kazaların bir çoğu bu videodaki gibi araçları dibinden sollarken bu solladığınız aracın sizi farketmeyip birden önündekini sollamak için sol şeride çıkması ve size çarpıp yere düşürmesiyle karşı şeritten gelen aracın altında kalmanız sonucu büyük ihtimal ölüm ile sonuçlanır. Ve bu sayfayı takip eden 20 yaş altı gençler o 600f gazlaması tarzındaki hareketlere özenebilirler çünkü bu yaştaki genç arkadaşlarımız daha yolun başında oldukları için bu şekilde kullananları çok usta zannedebilirler ama bilemezlerki iyi kullanıcı pistte belli olur. ben admin olsam derhal o 600f gazlama videosunu kaldırırdım.

bakın bir örnek vereyim tmf pist yarışlarında yarışan yunus erçelikle yapılan bir röportajda, kendi motorcu çevresindeki ss tayfasının genelde çok iddialı olduklarından, caddelerde acayip gazladıklarından, araçların arasında acaip makas attıklarından falan bahsetmiş. ve daha sonra bu arkadaşları piste davet etmiş ve her biri tek tek dökülmüş, gerçektende bu işin çok farklı olduğunu caddede gazlamakla hiç alakası olmadığını söylemişler ve o ss tayfasından hiçbiri yarışlara katılma talebinde bulunmamış hepsi vazgeçmiş. fakat onlar piste çıkana kadar belkide çevresinde motordan anlamayan adamlara hava atıyorlardı; işte bizim bilmem ne abi var manyak motor kullanıyor bağdat caddesinde onu kimse yakalayamıyor v.s tabi yakalayamaz hatta trafikte bu arkadaşları rossi bile yakalayamaz çünkü gerçek motorcu olanlar, bu işi olması gerektiği gibi yaparlar asla ve asla trafikte bir başkasını ve kendini riske atacak hareketlerde bulunmazlar. edindikleri motosiklet kültürü ve aldıkları eğitim bu iki farkı idrak edebilmenin çok ötesindedir çünkü.

bu arada casillas lafım sana değil. 600f gazlaması tarzındaki hareketlerle dalga geçileceği yerde övünülecek birşeymiş gibi lanse edenlere. benide sanmayınki bu adam memur zihniyetli, adrenalinden uzak motosikleti sadece araç olarak kullanan falan sanmayın. bende zamanında çok hatalar yaptım. ve acayip hız ve yarış tutkunuyum, çanakkalede 2 kez go kart birinciliğim var ama otomobille bile asla riske girecek davranışlarda bulunmam yani demek istediğim, herşey yerinde güzeldir. lütfen bilinçli olduğumuzu davranışlarımızla gösterelim.
    avcagatay, enginozan ve GP500-1st bunu beğendiler.

Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sercan bu go pro bilgisayardan sarj edildiği için yurt dışından gelen ürünlerde olan priz girişi farkı ve voltaj farkından problem oluşmuyor sanırım. Arkadaşınınmış ama sarjı usb den dimi bilgin varmı?
    Amerikadan gelirse voltaj problemi olabilirde Avruyla aynı bizim voltajlar.Usb ile şarj olan telefonların adaptörüylede şarj edebiliyorsun zaten sıkıntı olmuyo yani o konuda.

Tek sıkıntı Yurtdışından geldigi için bozulduğu zaman Gopro Türkiye ücreti karşılığında bile tamir etmiyor(Etmeyi bilmiyor desek daha iyi).

---------- Post added at 03:50 ---------- Previous post was at 03:39 ----------

Alıntı s.e.c adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar kimseye akıl vermek haddime değil fakat bir motorcu olarak başka bir motorcunun zarar görmesini ve aklı havada olan bu işe yeni başlayan gençlerin bu 600f ile gazlama videosu gibi videolara özenip örnek almasını hiç istemem bu yüzden konuşmadan edemeyeceğim. paylaşılan videoda araçların sağından geçme yada sollarken dibinden sollama gibi hareketler gerçekten çok yanlış. çünkü motosiklette ciddi kazaların bir çoğu bu videodaki gibi araçları dibinden sollarken bu solladığınız aracın sizi farketmeyip birden önündekini sollamak için sol şeride çıkması ve size çarpıp yere düşürmesiyle karşı şeritten gelen aracın altında kalmanız sonucu büyük ihtimal ölüm ile sonuçlanır. Ve bu sayfayı takip eden 20 yaş altı gençler o 600f gazlaması tarzındaki hareketlere özenebilirler çünkü bu yaştaki genç arkadaşlarımız daha yolun başında oldukları için bu şekilde kullananları çok usta zannedebilirler ama bilemezlerki iyi kullanıcı pistte belli olur. ben admin olsam derhal o 600f gazlama videosunu kaldırırdım.

bakın bir örnek vereyim tmf pist yarışlarında yarışan yunus erçelikle yapılan bir röportajda, kendi motorcu çevresindeki ss tayfasının genelde çok iddialı olduklarından, caddelerde acayip gazladıklarından, araçların arasında acaip makas attıklarından falan bahsetmiş. ve daha sonra bu arkadaşları piste davet etmiş ve her biri tek tek dökülmüş, gerçektende bu işin çok farklı olduğunu caddede gazlamakla hiç alakası olmadığını söylemişler ve o ss tayfasından hiçbiri yarışlara katılma talebinde bulunmamış hepsi vazgeçmiş. fakat onlar piste çıkana kadar belkide çevresinde motordan anlamayan adamlara hava atıyorlardı; işte bizim bilmem ne abi var manyak motor kullanıyor bağdat caddesinde onu kimse yakalayamıyor v.s tabi yakalayamaz hatta trafikte bu arkadaşları rossi bile yakalayamaz çünkü gerçek motorcu olanlar, bu işi olması gerektiği gibi yaparlar asla ve asla trafikte bir başkasını ve kendini riske atacak hareketlerde bulunmazlar. edindikleri motosiklet kültürü ve aldıkları eğitim bu iki farkı idrak edebilmenin çok ötesindedir çünkü.

bu arada casillas lafım sana değil. 600f gazlaması tarzındaki hareketlerle dalga geçileceği yerde övünülecek birşeymiş gibi lanse edenlere. benide sanmayınki bu adam memur zihniyetli, adrenalinden uzak motosikleti sadece araç olarak kullanan falan sanmayın. bende zamanında çok hatalar yaptım. ve acayip hız ve yarış tutkunuyum, çanakkalede 2 kez go kart birinciliğim var ama otomobille bile asla riske girecek davranışlarda bulunmam yani demek istediğim, herşey yerinde güzeldir. lütfen bilinçli olduğumuzu davranışlarımızla gösterelim.
    Ya herkes için risk göreceli bir kavramdır benim videomda kamerandan bende izlediğimde araçlara çok yakın geçmişim gibi geliyor ama aslında öyle değil.Kameranın lavukluğu.
    Ama şu trafiktede gidip arabaların arkasında beklemem bekliycek olsam motosikletede binmem gider bi araba alırım o metal yıgının içinde radyo dinleyerek hayatımın 3/1'ini trafikte geçiririm.
    Kerem'in videosunda tamam büyük riskler alarak gaz açmış ama birinin o videoya özenipte bende gazlaycam böyle demesi saçma o kafada birinin o motora sahip olması baştan yanlış.Superman'i izleyip uçucam diye camdan aşağıya atlamıyoruz.

Benim video için konuşuyorum motor rodajda dikkat ettiyseniz üst devirleri hiç kullanmıyorum 40-50 normal kullanışımdı hani harbiden gaz açsam ne olurdu bilmiyorum

Motosikleti
    ya aslında senin videonda çok sorun yok, tamam hatalı hareketler var tabiki ama esas sorun 600f videosunda. araba olayına gelince bende asla otomobilleri sevmem hatta 0 derece soğukta dahi eğer kar yoksa arabaya elimi bile sürmem motosiklet dururken ama imaknsızlıklardan ötürü üniversite zamanlarımda yarış olarak sadece go kart yapabiliyordum. neyse 600f videosuna bakarsak gençler görüp özenir falan demekle, direkt hemen özenecekler gazlayacaklar anlamında demedim. ama bu tarz videoları paylaşıldıkça bu bir kültür haline geliyor, bakın youtube da bir ton video var bu şekilde ve altındaki yorumlarda bunları öven bir çok insanda mevcut. benim demek istediğim bu tarz hareketleri yadırgarsak ve tepkimizi gösterirsek, trafiğin saygısızca, güvenlikten bir haber ve cehalet halindeki seyrine karşı üzerimize düşen vatandaşlık görevimizi yapmış oluruz. şimdi biz bu şekilde motosiklet kullanırsak; o kızdığımız, apaçi dediğimiz, üzerimize otomobili kıran siyah camlı şahin şoförlerinden ne farkımız kalır ? hani nerede bizim o motorculuğun bize vermiş olduğu üzerimizdeki özel duruş ? ben önümdeki aracı sollayacağım zaman dahi 10 kere hesap yapıyorum da solluyorum ve ona rağmen gün geliyor bir çok tehlike atlatıyorum trafikte.
    bu arada risk bir yere kadar görecelidir ama onun ötesinde herkez için eşittir ( motokurt abinin dediği kapısı açılan bir arabadan kaçma şansımızın olmadığı durumlar gibi )

isterseniz şu videoya bir göz atın adamlar nelere dikkat ediyor. ben bu adamın ( uğur ertekinin ) seminerine ilk gittiğimde ne kadar kasapmışım ya demiştim kendi sürüş tarzımı dahi çok riskli bulmuştum

http://www.youtube.com/watch?v=KL_wMvMQWzY

rodajda olduğun çok belli oluyor ama bence en iyisini yapıyorsun elbet geçicek bu sıkıcı dönem

Evet bu videoyu defalarca izledim.ve buna benzer bir kaç tane dahaOMM'nin seminer ve diğer Ara-control ve Yol eğitimlerinede gittim bunun aynısını banada yaptılar.Ama şu varki trafikte o koca GS'lerle nasıl oynadıklarını gördüm hocaların
    Seminerlerde herkese 0-100'ünü sorduklarında takır takır söylediler sonra soru şöyle geldi 100-0'ınız kaç :D nerden bilelim hiç denemedik ki bize ters bişey

Neyse herkese kazasız sürüşler.Topicin amacına farklı olduğunu için daha fazla dallandırıp bıdaklandırmayalım inş. birgün birlikte bunlar hakkında muhabbet ederiz...

---------- Post added at 04:34 ---------- Previous post was at 04:30 ----------

Haftaya biter sanırım rodaj 650Km oldu

Motosikleti
    evet haklısın hocaların bile hataları var ( viraj içinde şerit çizgisine basmaları mesela ) ama ben doğru olan yönlerini anlatmak istedim. imam o..sa cemaat .... yapabilir ama cemaat biz motorculardan oluşursa s...çma gibi bir lüksümüz yok, çünkü son s...çışımız olabilir neyse kardeş senin iyi bir motorcu olduğunu zaten biliyorum hatta a.e.a da xt660x tanıtımından beri biliyorum seni yanlış anlama beni. bende birgün denk gelirsek bu konularda konuşmayı isterim. neyse artık susuyorum iyi geceler görüşmek üzere

ah o 660'm garfield'ımı satmazdımda işte benzinı bakımı felan hep para

Motosikleti
    HONDA CBR250r
    Alıntı enginozan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben sana yardımcı olurum cengiz mekanıma gelirsen aparat uydurdum önü ve arkayı kadırabiliyor
    Mekan nerededir?
    Bu arada kısa spor manet takımı almak istiyorum kullanan bilen varmi? 600rr a olanlar küçük bir rutusla uyduruluyormus.

TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Çok iyi gerçekten.Bir sürü aksesuarları filan oluyor yanında.Güzel olur gezilerde filan neler yaşıyoruz

https://www.youtube.com/user/funtay34
    http://instagram.com/tayfunboralegend/
    https://www.facebook.com/tayfun.bora

Motosikleti
    HONDA CBR 250 R
    Fön makinası ile fazla ısıtmada çıkartabilirsin. Kalan yapışkanlarıda kolonya ile sil ama kolonyaya biraz su ekle.

Alıntı patriotf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaslar. Ben CBR125'11 kullanicisiyim ve sizin konunuzu surekli takip ediyorum.

Size bir sorum olucak.

Ben siyah cbr kullanicisiyim ve cbr ve 125 yazilari on grenajda butun olarak yapismis durumda. Ben 125 yazisini cikartmak istiyorum ama cbr yazisina zarar vermeden bunu nasil yapabilirim?
    ERKAN isimli arkadasim siz ziebart'ta calisiyorsunuz diye biliyorum, beni bilgilendirebilirseniz cok sevinirim.
    Tesekkurler.
    http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTGoF6ap0qFQOPVDVW_OAWQW-dgRP9UrIzlnMnHoVRj0_Go1sLK

Motosikleti
    CBR250R
    Alıntı yesilius2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önde cbr 125 ile giden benim.Gerildim vs demişsiniz.Alın size gerçek gerilim
    http://www.youtube.com/watch?v=1nphxg89XPE
    Ya, yesilius Bu bildiğin " Ben ölmek istiyorum, artık hayattan ümidim kalmadı" sürüşü. O ne yaa )) Kim yapıyorsa bunu, onun içtiğinden ben de istiyorum ))
    Babama söylemeyin. O, benim motorum yok sanıyor.

Motosikleti
    HONDA CBR250r
    Dun aksam dükkanın onundeyim caddeden bir Cbr 250 geçiyor benim motora baktığını görünce çıktım yolun ortasına durdurdum bunu bir tek biz yapıyoruz heralde nerede bir Cbr 250 görsem yada beni gorseler hemen durduruyorlar. Tanıştık konuştuk buraya davet ettim bir buluşma olursa mutlaka katılmak istiyor. İçimden +1 daha dedim)

Yuce123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda Cbr 600f -- 2015 Honda Cbr 1000rr
    Bakım 60 tl tuttu arkadaşlar

Alıntı Yuce123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bakım 60 tl tuttu arkadaşlar
    Hadı hayırlı olsun kazasız bol km'ler.

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bizim iki sokak altta biri cbr250 almış hemde 3color ama malesef dışarda bırakıyo 0motoru sahibi Denk gelirsem Mt ye davet edicem
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler