Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    honda cebere 250 re
    arkadaşlar petrol istasyonlarında gaz yağı bulunmuyor onun yerine mazotla zinciri temizlesek nasıl olur
    bilgi verirseniz sevinirim oringlere mazot zarar verirmi
    honda cbr 250r siyah

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı enginozan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar petrol istasyonlarında gaz yağı bulunmuyor onun yerine mazotla zinciri temizlesek nasıl olur
    20 liraya castrol zincir temizleme spreyi alın

funkyboys - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Versys 650 abs
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    20 liraya castrol zincir temizleme spreyi alın
    o cok cabuk bitiyor en iyisi gaz yağı

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    gaz yağı hırdavatçılarda oluyor

Motosikleti
    Honda CBR250R (olacak)
    Alıntı funkyboys adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gecmıs sayfalarda aynı konu konusulmustu.
    Doğrudur ancak geçmiş sayfalarda bilgiler çorba gibi sağa sola dağılmış, epey farklı konular da konuşulmuş ve bu yüzden sorularımın hepsinin cevaplarını öğrenmek için 200 sayfalık başlığın tümünü okumam bir hayli zor olduğu için bu mesajı yazdım. Üstelik mesajı yazana kadar sorulara kısa cevaplar da verebilirdiniz ama neyse, anlaşılan iş yine başa düşüyor.

yashukawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250r
    Alıntı alper150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1.84 boy 92kg ağırlık için küçükmü kalırdı diyosun bende hyo aldım ama bunla arasında kalmıştım insan birini alınca öbüründe aklı kalıyor :D
    benmde aklım hyoda kalmadı desem yalan olur :D tam sipariş vericem hyodan gittim hondaya motoru gördüm ve vazgeçtim :D

Alıntı rummenigge adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba..

Foruma yeni üye oldum,ancak yaklaşık 3 ay gibi bir zamandır girip bu başlıklarda yazılanları okuyordum.
    Motosikletimi de alınca artık üye olmanın zamanı geldi diye düşündüm ve buradayım.
    2012 model siyah cbr 250 motosikletimi D&B Honda'dan aldım,ancak henüz teslim almadım.
    Ruhsatta model yılının da,trafiğe çıkış tarihinin de 2012 olmasını istedim çünkü.

Sormak istediğim bazı sorular var.
    Bunlardan birincisi; motosikletin rodajı ile ilgili nelere dikkat etmeliyim?
    1.000 km bakımından sonra,periyodik bakım aralığı ve masrafları ne kadardır?
    Sizin farkettiğiniz kronik bir sıkıntısı var mı? (pek sanmıyorum ancak yine de sormak istedim,bu soruyu motosikletinizin size göre + ve - leri nedir? gibi de değerlendirebilirsiniz)
    İlk motosikletim olacak, fazla bir tecrübem yok vitesli motosikletle.. alışma süresi geçireceğim muhakkak.bu noktada şuna dikkat et gibilerinden tavsiyeleriniz olur mu?
    Son olarak da reflektörlü jant şeridi takacağım. Motosiklet siyah,mont siyah,kask siyah ve sedefli beyaz karışımı olacak. Jant şeridi için kırmızı mı beyaz mı tavsiye edersiniz?(biliyorum bu da zevkle alakalı diyeceğinizi,en azından kırmızı veya beyaz şerit uygulaması yapmış olanlar var ise foto paylaşırlarsa sevinirim)
    Herkese çok teşekkür ederim, aranızda olmak çok güzel.
    arkadaşım motorun hayırlı olsun ben biraz cevaplamaya çalışayım önce
    1-1.000 bakımından sonra 3-4 binde bir bakım yaptırmak iyidir 1.000 bakımında yağ ve yağ filtresinin parasını alıyorlar işçilik almıyorlar o da zaten 1.5 litre yağ 38 lira 25 lira yağ filtresi o kadar
    2- kronik bi sıkıntısı yok benm farkettiğim en azından sapasağlam motor
    3- ben 125 lik çin malı motordan geçiş yaptım sıkıntı yaşamadım otoruş pozisyonu haric daha önce vitesli motor tecrüben yoksa sıkıntı olabilir.
    4- jant şeridine gelince herkesin zevkleri farklı kafana göre takıl bence google amcadan aratırsan bissürü resim var daha net karar verebilirsin

herkese iyi günler sanırım bu kadar açıklama yeter

SARP AY52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC700X
    Castrol zincir temizleme en iyisi, çevreyi kirletmiyor ve pratik. Artan mazot ve gaz yağını saklamak problem oluyor. Evde muhafaza etmek riskli.

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı suhasonisik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar paylasmak istedim sadece belki ilgilenenler vardir )

http://www.youtube.com/watch?v=r3p5j...ayer_embedded#!

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:47 ----------

bide arkadaslar vites gostergesine ihtiyaci olan veya almak isteyen varmi yeterli kisiye ulasirsak siparis vermeyi dusunuyorum
    http://www.youtube.com/watch?v=Co1y1...layer_embedded
    Vites göstergesi fiyatı ne kadar ?
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

teocan94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Deryali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ebay de 132 dolar

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Selamlar

Motosikletimin ilanini buraya koymustum.Bugun satisini gerceklestirdim.Ilanim artik gecersizdir.Herkese kazasiz belasiz gunler ;)

nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia
    Alıntı enginozan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla en saglıklısı gaz yagı o zıncır temızleme spreylerı veya balata spreylerı solvent bazlı olduklarından jant boylarına zarar verır asındırır ama gaz yagı ogle degıl ıstersenız jantları zıncırı onunla komple yıkayın :D

Düzce de 2 yer satıyor o kadar ama en azından bulunuyor
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

Motosikleti
    Honda CBR250R
    Alıntı Deryali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    walla almanyada buldum 50 euro ama en az 5 tane alabiliyosun toplam kargo 10 euro. siz bulduysaniz bende katilabilirim

Motosikleti
    Honda CBR250R
    Arkadaşlar forumda bir yerde bir arkadaşımız 160/60/17 lastik taktıran var mı diye sormuş. Michelin pilot active 140/70/17 yerine satıcı bana Micheline Pilot power 160/60/17 önerdi. Her iki lastikte raftayken ben michelin pilot power'ın hamurunu daha cok begendigim için bir risk alıp orjınalden buyuk ebadda lastık aldım. Bu arada anes motorda motosikletimin bakımını yapan ustayı arayıp onunda fıkrıne danıstım.

Her neyse lastık ınanılmaz guzel durdu motosıklet uzerınde. Yol tutusu farkedılır duzeyde arttı ama kalıtelı bır lastık oldugu ıcın belkı pılot actıve de kullansam benzer sekılde yol tutus artacaktı.

Yol tutusu hem ıslak zemınde hem de vırajda test edıldı. Aynı zamanda fren mesafesınde de farkedılır bır kısalma oldu. Orjınalden farklı bır lastık takılmasını alenen önermek istemiyorum, ancak ben yaptıgım buyutmeden memnun kaldım.

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı newton06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar forumda bir yerde bir arkadaşımız 160/60/17 lastik taktıran var mı diye sormuş. Michelin pilot active 140/70/17 yerine satıcı bana Micheline Pilot power 160/60/17 önerdi. Her iki lastikte raftayken ben michelin pilot power'ın hamurunu daha cok begendigim için bir risk alıp orjınalden buyuk ebadda lastık aldım. Bu arada anes motorda motosikletimin bakımını yapan ustayı arayıp onunda fıkrıne danıstım.

Her neyse lastık ınanılmaz guzel durdu motosıklet uzerınde. Yol tutusu farkedılır duzeyde arttı ama kalıtelı bır lastık oldugu ıcın belkı pılot actıve de kullansam benzer sekılde yol tutus artacaktı.

Yol tutusu hem ıslak zemınde hem de vırajda test edıldı. Aynı zamanda fren mesafesınde de farkedılır bır kısalma oldu. Orjınalden farklı bır lastık takılmasını alenen önermek istemiyorum, ancak ben yaptıgım buyutmeden memnun kaldım.
    Peki hizda bir dusus var mi ?

Efe Şenkader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6 N
    Hızda bir düşüş , yakıt tüketiminde artış, herhangi bir sürtme vs. bir olumsuz yanı oldu mu ? birde size tahmet olmayacaksa bir fotoğraf yüklemeniz mümkün mü ? ( ön lastiğide 120/70/17 mi yaptınız )

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Newton06

öyle 160 taktım güzel oldu diyip kaçmak yok

İki üç açıdan foto koymalısın en azından

Motosikleti
    Honda CBR250R
    Ön lastikte da tabanı genişlettiğim için yanak oranını 60 olarak seçtik. 120/60/17 ön lastik, 160/60/17 arka lastik. Yakıt tüketimi ve son hızdaki değişimleri test edemedim. Ancak artan sürtünme ile yol tutuşu geliştirdiğimiz düşünülürse son hızda düşüş ve yakıt tüketiminde artış gözlemeyi bekliyorum. Fotoğraf koymaya çalışacağım en kısa zamanda ancak arkadaşlar motosikletin duruşu değişti diyebilirim. Motorumu parkettikten sonra bakmaya doyamıyorum . Resmen safkan bir yarış motoru gibi görünmeye başladı makine.

Bu arada arkadaşlar, lastikleri değiştirmeden önce benim kafamdaki en kritik soru işareti genişleyen lastiklerin zincir ya da başka bir aksama sürtüp sürtmeyeceği idi. 400km'lik deneyim sonunda lastik üzerinden herhangi bir sürtme izine raslamadım.

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Ön lastikte da tabanı genişlettiğim için yanak oranını 60 olarak seçtik. 120/60/17 ön lastik, 160/60/17 arka lastik. Yakıt tüketimi ve son hızdaki değişimleri test edemedim. Ancak artan sürtünme ile yol tutuşu geliştirdiğimiz düşünülürse son hızda düşüş ve yakıt tüketiminde artış gözlemeyi bekliyorum. Fotoğraf koymaya çalışacağım en kısa zamanda ancak arkadaşlar motosikletin duruşu değişti diyebilirim. Motorumu parkettikten sonra bakmaya doyamıyorum . Resmen safkan bir yarış motoru gibi görünmeye başladı makine.

Bu arada arkadaşlar, lastikleri değiştirmeden önce benim kafamdaki en kritik soru işareti genişleyen lastiklerin zincir ya da başka bir aksama sürtüp sürtmeyeceği idi. 400km'lik deneyim sonunda lastik üzerinden herhangi bir sürtme izine raslamadım.
    Newton06, en kısa sürede fotoğraf bekliyoruz Eğer hızda çok büyük kayıp olmadıysa bende 150 lik takarım cıbır 125 e

Motosikleti
    Honda CBR250R
    walla arkadslar bende bu konu uzerine yabanci bir siteden arastirma yapmistim 150 lik lastikte bir problem olmadigini biliyorum ama 160 ve sonrasi icin jantin degismesi gerekiyormus diye yaziyorlardi

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Newton06, en kısa sürede fotoğraf bekliyoruz Eğer hızda çok büyük kayıp olmadıysa bende 150 lik takarım cıbır 125 e
    hyodada 150lilik var hey maşşlah bence değmez katlanır die düşünüyorum yanakları
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)

Bu Konudaki Etiketler