Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    !Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    Alıntı MotoGT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tek merak ettiğim şey yeni kasa cbr125 ile boyut farkı ne kadar. alan arkadaşlara hayırllı olsun güle güle kullanın. mutlu sürüşler..
    neden bu kadar boyut olayına takılıyorsunuz anlamadım aşağı yukarı aynı 2 si de.kalıbı belki yakından bakınca biraz daha büyük ve lastikleri.
    125 lik birinin yanına gelince farkın olsa nee olmasa ne.
    siz gene şanslısınız 26hp civarı güç var o kasaya.
    bizde 13hp güç.
    kasaya bak güce bak
    Mondial 151RS ( 2009-2010) = 7.500Km
    Honda CBR 125R (2011,2016) = 27.000Km
    Yamaya YZF R25(2016, ∞) = 5550Km

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MotoGT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400 [2024]
    Alıntı !Lk£® adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    neden bu kadar boyut olayına takılıyorsunuz anlamadım aşağı yukarı aynı 2 si de.kalıbı belki yakından bakınca biraz daha büyük ve lastikleri.
    125 lik birinin yanına gelince farkın olsa nee olmasa ne.
    siz gene şanslısınız 26hp civarı güç var o kasaya.
    bizde 13hp güç.
    kasaya bak güce bak
    Farkı var elbette aynı boyutlarda ve aynı ebatlardaysa cbr125r nin üretim anlamı kalmıyor. Motorda modifikasyonlara gidilmediyse Kanımca zayıf kalır eski kasayı kullandığım için söylüyorum. Bildiğim kadarıyla cbr125'in yeni kasanın ağırlığı arttı. Bu benim için önemli bir kriter. Başkasını bilemem kendi düşüncemdir. Arada illaki fark olmalı 250lilik olduğunu göstermesi gerekir.
    2009 Honda Cbr 125r -> 2006 As 200 Gy -> 2010 S&T GT 250R -> 2012 150 MCX RoadRacer -> 2013 Kuba XCG 150 -> 2017 Pulsar RS 200 -> 2024 Dominar D 400

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ufuk23 hemen klasik sorumu soruyorum boy kaç
    @Blindfire çok güzel gözüküyo hocam ya
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    YZF R25
    @motogt
    honda nın sitesinden bilgilere ulaşabilirsin 10 cm falan daha büyük 250 liği ve lastik de ona keza,illahi fark var ama uzaktan bakınca belli olacak kadar asortik şekilde değil.
    Bunu kendi aramızda konuşmanın anlamı zaten yok hondaya sormak lazım.
    ben gördüğümü söylüyorum.

Evet ağırlık arttığı doğrudur.Bu yanında sürüş hakimiyetini getiriyor ve oturaklılığı.
    Gücüne gelecek olursak 11 kasa kullanan birisi olarak sölüyorum, eskilerden daha güzel geldi bana.
    eski kasaya bindim mi? hayır.eski kasalar daha hafif yapabildiği max 140.
    Bu motor düz yolda 9,5 devirde 130 çevirdi ve dahada gidiyordu derler ya aynen öyle.. rodajımı atlatıyım allahın izniyle videolarını da koyarım.
    gücünden hiçbirşey kaybetmediğine emin olabilirsin.
    kalıp iyidir fazla olmadığı sürece.

@gp500
    kilometrem 650 de, toplam 80 liralık benzin aldım ve yarım depo benzinim mevcut şuan, rodajdayım hala.
    bilmiyorum ilerde nasıl olacak

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben CBR250R nin yakıt tüketimini ve menzilini merak ediyorum. Logaritmanın verdiği test linkinde menzilin beklenenden kısa kaldığını ifade etmişler.

İkiside 13 lt depoya sahip olan CBR125 ile CBR250 arsında ne kadar menzil farkı çıkıcak bakalım? Yakında karşılaştırmasını kullanıcı olarak yaparız..

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    @motogt
    honda nın sitesinden bilgilere ulaşabilirsin 10 cm falan daha büyük 250 liği ve lastik de ona keza,illahi fark var ama uzaktan bakınca belli olacak kadar asortik şekilde değil.
    Bunu kendi aramızda konuşmanın anlamı zaten yok hondaya sormak lazım.
    ben gördüğümü söylüyorum.

Evet ağırlık arttığı doğrudur.Bu yanında sürüş hakimiyetini getiriyor ve oturaklılığı.
    Gücüne gelecek olursak 11 kasa kullanan birisi olarak sölüyorum, eskilerden daha güzel geldi bana.
    eski kasaya bindim mi? hayır.eski kasalar daha hafif yapabildiği max 140.
    Bu motor düz yolda 9,5 devirde 130 çevirdi ve dahada gidiyordu derler ya aynen öyle.. rodajımı atlatıyım allahın izniyle videolarını da koyarım.
    gücünden hiçbirşey kaybetmediğine emin olabilirsin.
    kalıp iyidir fazla olmadığı sürece.

@gp500
    kilometrem 650 de, toplam 80 liralık benzin aldım ve yarım depo benzinim mevcut şuan, rodajdayım hala.
    bilmiyorum ilerde nasıl olacak
    Motorunuz hayırlı olsun. Bende bu motoru incelemeye başladım bu aralar. Hondayı çok sevdiğimden değil de ideal olarak görünüyor bu model)

Size genel olarak motor hakkındaki memnuniyetinizi sormak istiyorum. Tabi benim 125cc gibi bir motordan etkileyici bir beklentim yok mesela. Ayrıca yakıt tüketimini mutlaka söylermsiniz?) Bir de Ankaradasınız galiba benim gibi, motoru nereden temin ettiniz?
    #sürenadam

Motosikleti
    YZF R25
    çok sağolun, daha iyisi sizlere olsun.Görüşlerimiz aynı aşşağı yukarı..

Yakıt tüketimi, bilmiyorum 6x in altında kullanmamım da büyük etkisi var zannederim şuan belirttiğim gibi değerler yukarda.Bana 150rs otomatik bir motordan sonra oldukça ekonomik geldi.ilerde nasıl olur bilinmez tabii.
    Performansı hakkında inanın birşey diyemem şuan.Rodaj bitene kadar çok fazla gaz açmak yasak 1-2 defa 130 a çıkmışlığım var yavaş yavaş.onun dışında bir veri vermem zor.benzin sarfiyatı bile şuan muamma.rodajdan sonra azalacağına artacakmış gibi geliyor bana ..

Ankarada bildiğiniz gibi sadece efe var.Gelen 2 motordan birisini 1 hafta önce sipariş verdim, getirdiler sağolsunlar.
    Ankarada bildiğim kadarıyla 1 siyah 1 turuncu mevcut şuan.

Motosikleti
    HONDA CBF150 (2011)siyah
    Alıntı ufuk23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor eski kasa 125 e göre epey büyük ve bence yeterince göz dolduruyor.
    eklediğim resimlerde görebilirsin ayaklarımı tam basamıyorum, oysa 125 te rahat basardım, yani daha yüksek vede kalıplı. bu arada boyum 1.72 çok uzun değilim motorda çok yüksek değil, kimseyi yanıltmayayım
    günaydınlar teşekkürler ufuk bey.
    ben çanakkale deyim ama yarın veya pazartesi izmr e gelicektim görmeye fakat gerek kalmadı,çektiğiniz fotoğraflar süpper ler beni çook tatmin etti.
    pazartesi çanakkale üçoklar a gidiyorum cbf 150 yi iptal edip cbr 250 istiyorum.
    bu parti bitti sanirım,yeni gelicek olan parti nezaman gelicekmiş bilginiz varmı?
    saygılarımla
    slmlr
    şehitliklerimize gezmeyede beklerim
    Ercan MALERİ

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    çok sağolun, daha iyisi sizlere olsun.Görüşlerimiz aynı aşşağı yukarı..

Yakıt tüketimi, bilmiyorum 6x in altında kullanmamım da büyük etkisi var zannederim şuan belirttiğim gibi değerler yukarda.Bana 150rs otomatik bir motordan sonra oldukça ekonomik geldi.ilerde nasıl olur bilinmez tabii.
    Performansı hakkında inanın birşey diyemem şuan.Rodaj bitene kadar çok fazla gaz açmak yasak 1-2 defa 130 a çıkmışlığım var yavaş yavaş.onun dışında bir veri vermem zor.benzin sarfiyatı bile şuan muamma.rodajdan sonra azalacağına artacakmış gibi geliyor bana ..

Ankarada bildiğiniz gibi sadece efe var.Gelen 2 motordan birisini 1 hafta önce sipariş verdim, getirdiler sağolsunlar.
    Ankarada bildiğim kadarıyla 1 siyah 1 turuncu mevcut şuan.
    Evet, yukarıda belirtmişsiniz yakıt değerlerini, görmemişim)) Ankaradaki EFE ye mail felan attım, hatta yurt çapındaki neredeyse tüm resmi bayilere mail attım elinizde var mı, alıcam diye 1 tanesi cevap yazmadı)) Kasten mi yapıyorlar artık))

Rodaj olduğu için performans ve yakıtı geçelim zaten, ben genel olarak rahatlığı, titreşimi, oturuşu ve sürüş kolaylığı açısından(yada frenler felan) belirgin bir eksiklik-rahatsızlık gördünüz mü diye sormak istemiştim aslında...

Gidip şu son turuncuyu da ben mi alsam acaba
    #sürenadam

cbr 125 için yeni kasa çıkması haricinde eski cbr 125 den farkı olmaması lazım. yakıt ve sürat motor aynı olduğu için yine aynı kalacaktır. cbr 125 düz yolda 130 görüyorsa benim bindiğim cbr nin ibresi bozuk olmalı ki 110 u geçmiyordu.

Motosikleti
    YZF R25
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet, yukarıda belirtmişsiniz yakıt değerlerini, görmemişim)) Ankaradaki EFE ye mail felan attım, hatta yurt çapındaki neredeyse tüm resmi bayilere mail attım elinizde var mı, alıcam diye 1 tanesi cevap yazmadı)) Kasten mi yapıyorlar artık))

Rodaj olduğu için performans ve yakıtı geçelim zaten, ben genel olarak rahatlığı, titreşimi, oturuşu ve sürüş kolaylığı açısından(yada frenler felan) belirgin bir eksiklik-rahatsızlık gördünüz mü diye sormak istemiştim aslında...

Gidip şu son turuncuyu da ben mi alsam acaba
    Siyahı alan arkadaşla kaporayı vermeye gittiğimde tanışmıştım, turuncu da bende umarım yakın zamanda getirirler yollarda yeni kasaları görmeyi gerçekten bende isterim
    adamlarda isyanda zaten, gittiğimde söyledikleri motora çok talep var honda motor getirmiyor, işe bak gibisindendi adamlar da dertli ..

vibrasyon 8 den sonra tek silindirli bir motorda olması gerektiği gibi var
    ama 8 e kadar aşırı derecede yok.
    hyo ya da oturmuştum almadan önce, karşılaştırılmaz bile pozisyonu bence gayet iyi.

aman böyle anlatmakla olmuyoankaradaki arkadaşlar bi buluşma yapsalar hem tanışmış oluruz bahaneyle ama

@acun
    senin için 1-2 gün içinde bi resim yakalamaya çalışacağım

Motosikleti
    HONDA CBF150 (2011)siyah
    Alıntı motokurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sevgili Asil 17 serkan ustayı tanımıyorum ,ben gaziemirde oturuyorum inşallah ilerde tanışırız.CBF 150 ile CBR 250 r arasındaki farkı sormuşsun kabaca izah edecek olursam uzun yolda cbf 150 CBR 250 r ye oranla daha rahattır,ama 120 km gibi bir süratle uzun müddet gidemezsin artçı içinde cbf rahattır cbr 250r rahatlıkla 150 km ile uzun müddet yol alabilir radyatörlü,su soğutmalı olduğu için şişme ,performans gibi bir derdi yoktur yakıtları hemen hemen birbirlerine yakındır sanırım (ısacası oturuş pozizyonu ve fiyat farklılığı senin için sorun değilse tabiiki CBR 250 R yi almanı tavsiye ederim)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:55 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:53 ----------

Allah daha iylerini nasip eder inşallah( gün doğmadan neler doğar.)
    günaydınlar motokurt bey,ben izmir e geldiğimde tanışırız inşallah.cevebın gerçekten beni çok tatmin etti vede çok net konuşmuşun tebrik ederim,benim için fiyat farkı önemli değil.tek sıkıntım çoğunluk şehir içinde kullanacağım sıkıntı olurmuki diye vede çok gezeceğim için yakıt sarfiyatı nasıl ki diye merak ediyordum vede cbf 150 ile arasındaki artı eksiler i de verdin tekrar teşekkür ederim.
    pazartesi çanakkale üçoklar hondaya siparişimi veriyorum hayırlı olsun.

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Tekrar hayırlı olsun, aslında ben SS ci değilim, daha çok Naked modeller ilgimi çekiyor. Ancak bu motor bana uygun fiyatlı geldi (megelli 125cc SS bile ~6.250 TL civarı!!). Ama en çok bu 125 cc lerin yakıt tüketimine tav oluyorum. Zaten şehir içi ulaşım için almayı düşünüyorum, ilk motorum olarak. O yüzden oturuşu ve rahatlığı sordum.

Buradan Yöneticilere de seslenmek istiyorum...)) Neden "2011 CBR 250 R" konusu var da 125 lik için bu konu yok? Bence olsa fena olmaz çünkü yeni modell hakkında konuşmak istediğimizde eski konu çok karman çorman oluyor. Sonra da buralara sıçrıyor işte muhabbetler... 2011 model 125 R için yeni bir konu açsak olmaz mı??
    #sürenadam

Motosikleti
    YZF R25
    yakıt tüketimi evet, şuan tav olmuş durumdayım bende hakikaten gerçekten güzel oranlar var rodajda olmama rağmen elimde.
    başlık konusundada haklısın, neden olmasın 2 dk larını almaz ama bi nedeni vardır zannederim açmamalarındada kendilerince :/

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Alıntı c3nk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ufuk23 ve blindfire resimler için çok teşekkürler
    Tşk ederim Resimleri motokurt abi çekti bana düşen tekşey siteye aktarmak oldu, umarım herkesin hoşuna gitmiştir. Yeni resimler en kısa zamanda tekrar yüklenecek.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:37 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:27 ----------

Alıntı asil17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    günaydınlar teşekkürler ufuk bey.
    ben çanakkale deyim ama yarın veya pazartesi izmr e gelicektim görmeye fakat gerek kalmadı,çektiğiniz fotoğraflar süpper ler beni çook tatmin etti.
    pazartesi çanakkale üçoklar a gidiyorum cbf 150 yi iptal edip cbr 250 istiyorum.
    bu parti bitti sanirım,yeni gelicek olan parti nezaman gelicekmiş bilginiz varmı?
    saygılarımla
    slmlr
    şehitliklerimize gezmeyede beklerim
    Ercan MALERİ
    Gelecek parti mayısın 2. haftasından sonra
    Girerken Yalvarmadık ki, Çıkarken İcazet Alalım.

MotoGT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400 [2024]
    İkinci eli çok hareketli olacak şimdiden he he

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...7352894/detay/

2009 Honda Cbr 125r -> 2006 As 200 Gy -> 2010 S&T GT 250R -> 2012 150 MCX RoadRacer -> 2013 Kuba XCG 150 -> 2017 Pulsar RS 200 -> 2024 Dominar D 400

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    İlke arkadaşım, motorun hiç kullanma kılavuzuna baktın mı rodaj için ? 9 bin devirlerden bahsediyorsun, rodaj dönemi için o devirler çok yüksek. Yazık motora.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    İstanbulun köklü ve eski bayilerinden birisi ile konuştum. Mayıs sonu 4 haziran başı 1 ve haziran sonuna 4 adet getirebiliyorlarmış ve hepsi satılmış. Ciddi bir stok sorunu var. Ön ödeme dahi almıyorlar. Ne olacağı belli değil. Bu yaz bu motoru satınalmak hayal gibi görünüyor. İlgilenenler için maalesef kötü haber fakat benim anladığım kadarıyla bu yaz bu motoru almak gerçekten zor iş.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı MotoGT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İkinci eli çok hareketli olacak şimdiden he he
    Bu ilan şaka mı yoksa gerçek mi ? 200 km'de motoru satıyor mu gerçekten ? Eğer gerçekse olayı ben size açıklayayım. Bu apaçi arkadaş motoru plaka çıkartmadan alıp 200 km canına okuyup son sürat denemesini de yapıp satılığa çıkarmış. 5000 TL'ye verse bile almam. Zaten işin içinde kötü niyet olduğundan almam ya neyse... Üzerine bunlara bir de sağlam bir sopa gerekir gerçekse eğer.

ooo şimdi bunların ikinci elleri ninjanın sıfır fiyatına satılıyor. vay be ne uyanıklar var

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler