Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
44. sayfa BirinciBirinci ... 344243444546 ... SonuncuSonuncu

Honda Pcx 125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Alıntı huzunkala adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hepsi yapılmış. servisden çıktı ne yapıldıysa. teşekkür ederim. yalnız bi sorum olacak. motor 3 4 aydır yattığı için epey tozlanmış sağlam bi yıkanmaya ihtiyacı var. detaylı bi temizlik yapayım diyorum bahçemde. ne önerirsin? özel bi sprey losyon var mıdır parlatan filan. ufak tefek tüm detaylarını silip süpereyim diyorum cıvıl cıvıl olsun
    Ben yıkama işini bildiğin sünger, sıvı sabun ve su ile yapıyorum, sonra da bez ile kuruluyorum/kurutuyorum. Devamında da kuru ve temiz olan zemine BAŞKA BİR TEMİZ BEZ İLE sıvı cila ve boya koruma spreyi uyguluyorum 1 ay falan idare ediyor. İlk temizliği kimyasal kullanmadan sünger ve sabun ile yapmak bence önemli.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Acemi85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GPR125R
    Arkadaslaf motora ilk hareketi verdikten ve devam ettikten sonra ön taraftan metal metala deger gibi yada vidanin somunu cikmista titresim yapiyormus gibi bir ses geliyor. Ses ufakta olsa takinti oldu. Periyodik bakimi icin servise goturdugumde onemli olmadigini fakat illa bakilmasi isteniyor ise ön grenajin sokulmesi gerektigi bu da ekstra iscilik 3-4 saat zaman alacagini soylediler. Sizlerde boyle bir ses var mi nerden gelebilir?

Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Alıntı Acemi85 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslaf motora ilk hareketi verdikten ve devam ettikten sonra ön taraftan metal metala deger gibi yada vidanin somunu cikmista titresim yapiyormus gibi bir ses geliyor. Ses ufakta olsa takinti oldu. Periyodik bakimi icin servise goturdugumde onemli olmadigini fakat illa bakilmasi isteniyor ise ön grenajin sokulmesi gerektigi bu da ekstra iscilik 3-4 saat zaman alacagini soylediler. Sizlerde boyle bir ses var mi nerden gelebilir?
    Hmmm bak bunu hiç duymadım. Kimileri de 40 km/h giderken gelen bir sesten bahseder ama ben bunu da duymadım. Seninki de o 40 km/h civarı giderken gelen ses mi acaba ? Bak aklıma ne geldi, bir keresinde aşırı yağmur çamurlu bir günde kullanıp senin bahsettiğin gibi olmasa bile ön tarafta bir sürtünme sesi duymuştum. Yıkayınca geçmişti ama.

Acemi85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GPR125R
    Daha ilk harekette ve surekli var. 2-3 kere yikadim tazikli su tuttum ön grenajin icinden ama nafile. :( 40-50 km den sonra duyulmuyor ama cok dikkat edersen duyuluyor aslinda gicik birsey

Bthndmrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX150
    Soldaki kapağı açın düzgünce oturtursanız belki düzelir tırnağı kırılabilir

iyi günler bende motorumu satıp 2. el bir pcx almayı düşünüyorum alırken nelere dikkat etmeleyim 150 mi 125 mi tavsiye edersiniz teşekkürler

Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Alıntı aykut45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi günler bende motorumu satıp 2. el bir pcx almayı düşünüyorum alırken nelere dikkat etmeleyim 150 mi 125 mi tavsiye edersiniz teşekkürler
    Kesinlikle Pcx 150 ancak Pcx 125'in tipi daha güzel Pcx 150, Pcx 125 'e göre daha iyi hızlanmaktadır. Bundan önce 8600 km kadar Pcx 125 kullandım ancak 150'lik olanını da deneyim etme şansım oldu. Performans olarak bariz fark var, özellikle kalkışta. Ben pek düşünmem ancak 2.el konusu da senin için önemliyse ne yap ne et Pcx 150 al !

http://www.yakittuketimi.net/honda-pcx-125/ - ( 11 tork )

http://www.yakittuketimi.net/honda-pcx-150/ - ( 14 tork )

Motosikleti
    Honda Pcx 125
    Severek kullandığım motorumu motosiklet almak için satıyorum. Tabiri caiz ise " bebek" gibi baktım şu ana dek, forumu ön sayfalardan okursanız anlarsınız . İlk sahibi de yazlık bölgeden tanıdık bir abimizdi. İlgilenenler ilandaki numaradan bana ulaşabilir. Pazarlık tabiki var fakat 7bin liram var olur mu gibi de olmasın lütfen. Motorun ederi aşağı yukarı neyse o fiyata ve özellikle ilk tecrübelerini edinecek genç arkadaşlara satmak isterim. Sağlıcakla kalın...

Bu arada 4bin bakımında o wd-40 problemini detaylı temizlik ile hallettik :D

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...27054630/detay

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Arkadaşlar merhaba. 2013 model pcx ile aranıza katıldım. 10 bin kmde aldım şuan 11 binde motorum. Ön amörtisörden ufak bi tık tık diye ses geliyor bunun sebebini öğrenmek istiyorum. Ve bakımlarıyla ilgili bilgi almak istiyorum. Teşekkürler.

Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba. 2013 model pcx ile aranıza katıldım. 10 bin kmde aldım şuan 11 binde motorum. Ön amörtisörden ufak bi tık tık diye ses geliyor bunun sebebini öğrenmek istiyorum. Ve bakımlarıyla ilgili bilgi almak istiyorum. Teşekkürler.
    Selamlar,

Kullanım Kitapçığı ; https://honda.com.tr/App_Assets/Kila...w12510omtr.pdf - PCX 125

Kullanım Kitapçığı : https://honda.com.tr/App_Assets/Kila...532k36e000.pdf - PCX 150

4.000 km'de bir periyodik bakım. 2.000 km'de bir de yağ değişimin var.

Ön amortisörden gelen " tık " sesi hangi şartlarda geliyor ? bunu bilsek daha iyi olur. Normalde ben öyle bir ses duydum mu ? duymadım.

Motosikleti
    Alıntı Gökhan_Aygün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar,

Kullanım Kitapçığı ; https://honda.com.tr/App_Assets/Kila...w12510omtr.pdf - PCX 125

Kullanım Kitapçığı : https://honda.com.tr/App_Assets/Kila...532k36e000.pdf - PCX 150

4.000 km'de bir periyodik bakım. 2.000 km'de bir de yağ değişimin var.

Ön amortisörden gelen " tık " sesi hangi şartlarda geliyor ? bunu bilsek daha iyi olur. Normalde ben öyle bir ses duydum mu ? duymadım.
    merhaba teşekkürler.
    durur haldeyken ön frene basıp ön amörtisörü aşağıya bastırıp çekince tık-tak gibi bi ses geliyor.

Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    merhaba teşekkürler.
    durur haldeyken ön frene basıp ön amörtisörü aşağıya bastırıp çekince tık-tak gibi bi ses geliyor.
    Kardeşim şöyle bir konu var bir incele istersen ; http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...gelen-ses.html

Amortisör keçesi ile alakalı olabileceğini düşünüyorum ben.

Motosikleti
    Arkadaşlar tekrardan merhabalar.
    2013 PCX'ime dün bakım yaptım. Ön fren balatası, arka fren balatası, hava filtresi ve yağ değişimi. Ayrıca usb çakmaklık taktım koltuğun altına gayet hoş durdu.

Motosikleti
    Honda CBF150 '09
    Herkese selamlar,2009 cbf150 yi sattıktan sonra motorsuz yapamadığımı anladım,kafamda bir kaç soru var, hiç sıfırdan motor yaptıranınız oldumu,olduysa ne kadar tuttu, servis bakımlı, gezi amaçlı kullanılmış, 60000+ km pcx 125 bana ne gibi sorunlar çıkartabilir, yardımcı olanada olmayanada şimdiden teşekkürler

Motosikleti
    arkadaşlar fotoğraf atamamıştım usb şarjın.

Arkadaslar 2016 model pcx125 aldim ve acemiyim yardimci olursaniz sevinirim.

1) Cantali pcx'e mts marka hangi boy branda olur acaba?

n11'de MTS MOTOSİKLET BRANDASI ( ÇİFT KATLI ) seçtim! Alışverişin Uğurlu Adresi'nde fiyatlar harika!
    http://urun.n11.com/branda-ve-sele-ortusu/mts-motosiklet-brandasi-cift-katli-P133779078

2) Canta icin marka ve boy tavsiyeniz var mi? (Biliyorum givi guzel ama ben 300 tlye falan almayi dusunuyorum.) Kask sigmali ve sirtlik olmali diye dusunuyorum.

3) 4000 bakimi geldi bi 500 daha bineyim tam ogreneyim oyle bakima sokiyim diyorum sikinti yasarmiyim?

4) Siz bu motoru neresinden bagliyorsunuz? Ben arka lastikten baska bir yer bulamadim.

5) Ustunde fabrika cikis lastikleri var. Michelin city grip winter alma planim var. Internette pcx icin olanini bulamadim. Hangi magazada bulurum acaba?

6) Sele kismi icine su gecirir mi yagmurda biraksam?

7) Disk kilidi tavsiye ediyormusunuz ben biri zincir biri halat iki kilitle bagliyorum.

Simdiden cevaplariniz icin tesekkurler.

Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Alıntı 3harfli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar 2016 model pcx125 aldim ve acemiyim yardimci olursaniz sevinirim.

1) Cantali pcx'e mts marka hangi boy branda olur acaba?

n11'de MTS MOTOSİKLET BRANDASI ( ÇİFT KATLI ) seçtim! Alışverişin Uğurlu Adresi'nde fiyatlar harika!
    http://urun.n11.com/branda-ve-sele-o...tli-P133779078

2) Canta icin marka ve boy tavsiyeniz var mi? (Biliyorum givi guzel ama ben 300 tlye falan almayi dusunuyorum.) Kask sigmali ve sirtlik olmali diye dusunuyorum.

3) 4000 bakimi geldi bi 500 daha bineyim tam ogreneyim oyle bakima sokiyim diyorum sikinti yasarmiyim?

4) Siz bu motoru neresinden bagliyorsunuz? Ben arka lastikten baska bir yer bulamadim.

5) Ustunde fabrika cikis lastikleri var. Michelin city grip winter alma planim var. Internette pcx icin olanini bulamadim. Hangi magazada bulurum acaba?

6) Sele kismi icine su gecirir mi yagmurda biraksam?

7) Disk kilidi tavsiye ediyormusunuz ben biri zincir biri halat iki kilitle bagliyorum.

Simdiden cevaplariniz icin tesekkurler.
    1-) Topcase varsa brandanı " L " beden almalısın.
    2-) Ben Shad ya da orijinal Honda çantası öneririm.
    3-) 500 km sıkıntı yaratmaz zaten bakım aralıkları esneme payı bırakılarak kitapçığa yazılır.
    4-) Ön lastik daha kolay değil mi ?
    5-) N11 com da Pcx için city grip lastik takımı var.
    6-) Su geçirmez. Bu sebeple oto yıkamacı da yıkatabilirsin.
    7-) Kasko tavsiye ediyorum Olmazsa da disk kilidi olarak Abus marka önerilir. Zincir de Abus olabilir. Fakat bir düşme karenaj olarak 400 TL - 500 TL masraf demek olduğu için kaskoyu bir düşün. Şair sigorta bu konuda fiyat olarak iyidir.

Alıntı Gökhan_Aygün adlı üyeden alıntı Mesajı göster

4-) Ön lastik daha kolay değil mi ?
    5-) N11 com da Pcx için city grip lastik takımı var.
    7-) Kasko tavsiye ediyorum Olmazsa da disk kilidi olarak Abus marka önerilir. Zincir de Abus olabilir. Fakat bir düşme karenaj olarak 400 TL - 500 TL masraf demek olduğu için kaskoyu bir düşün. Şair sigorta bu konuda fiyat olarak iyidir.
    Hızlı yanıtların için teşekkurler.

4)Ön lastiğin daha kolay sokulebilir oldugu soyleniyor o yuzden arka lastıkten kılıtlemeyı tercih ediyorum. Bu bilgi ne kadar dogru acaba?

5)Michelin city grip var. Bir de Michelin City Grip winter(Kış) var. Ben sene boyu 10ar km işe gidip geleceğim sizce sade City Grip işimi gorur mu?

7) Kasko teklifi hiç almadım. Takribi aldıgınız teklifleri yazarsanız sevinirim. Ona göre degerlendirmiş olurum.

Motosikleti

4)Ön lastiğin daha kolay sokulebilir oldugu soyleniyor o yuzden arka lastıkten kılıtlemeyı tercih ediyorum. Bu bilgi ne kadar dogru acaba?

5)Michelin city grip var. Bir de Michelin City Grip winter(Kış) var. Ben sene boyu 10ar km işe gidip geleceğim sizce sade City Grip işimi gorur mu?

7) Kasko teklifi hiç almadım. Takribi aldıgınız teklifleri yazarsanız sevinirim. Ona göre degerlendirmiş olurum.

Ben 715 TL'ye Şair sigortadan yaptırdım kaskomu. Kasko yapın kafanız rahat olsun.
    ...garip... bunu beğendi.

Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Ben 715 TL'ye Şair sigortadan yaptırdım kaskomu. Kasko yapın kafanız rahat olsun.
    İlk defa kasko yapılıyorsa 1.500 TL falan çıkabiliyor. Sonrasında kaza yapmadığınızı düşünürsek 600 TL gibi yerlere kadar fiyat düşüyor. Scooter kullanıcılarının motosikleti olduğu yere yatırması zaten 400 TL - 500 TL masraf demek. Bu sebeple kasko şart. İmkan olsa da herkes yaptırsa

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:45 ----------

4-) Ben her iki lastiği de aynı hızla sökebilirim
    5-) Ben city grip kullandım. Çok sağanak yağmura da yakalandım ancak bir sorun sezmedim. Winter hakkında bilgim yok, yanlış bilgi vermek istemem.
    6-) Şair sigorta ile iletişime geçebilirsin.yasemin@sairsigorta.com ya da info@sairsigorta.com ile irtibat kurmanı öneririm.
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

REKLAM ALANI
44. sayfa BirinciBirinci ... 344243444546 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)