Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
41. sayfa BirinciBirinci ... 31394041424351 ... SonuncuSonuncu

Honda Pcx 125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    Alıntı ataece adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru Aydın'dan aldım. Eğer kendi üzerime yapsaydım yaklaşık 700 lira ödüyordum, Babamın üzerine çalıştırdık sigortayı 280 küsür lira (yaklaşık 300 diyelim)fiyat çıktı ve 500 liraya dahi vardı. Babam 66 yaşında 30 yıldan fazla zamandır ehliyeti var, yaptığımız küçük çizik vurukları da (arabada) annem üzerine gösterir sigortada. Ha ayrıca babamın ikametgah Aydın/Kuşadası ona rağmen bu fiyat sen düşün...

İstanbulda yaşayan arkadaşlar 900 lira demiş aklım gitti... Az yakan ucuz şehirde kolay ulaşım sağlayan bir motor alıyorsunuz ve gidip yıllık 900 lira sigorta veriyorsunuz,şaka gibi. Bu sigorta olayında etkili olan faktörler: 1) Yaş/Ehliyet yaşı 2)Doğal olarak motorsikletin türü (cc-yaş vs.)
    3) Motoru üzerine alan kişinin ikametgahı...

Sigorta şirketleri istanbulda fiyatları uçuruyor çünkü trnin en rezalet en riskli en yoğun trafiği burada. Zaten en pahalı sigorta ortalaması İstanbul-Ankara- İzmir diyerek gidiyor. Bu durum kaskoda da zorunlu trafik sigortasında da böyle. Senin yaşına ve ehliyet yaşına da bakıyorlar; ehliyetin ne kadar uzun süreliyse bu bi nevi avantaj çünkü seni tecrübeli görüyor ama senin yaşına da bakıyor eğer çok genç isen ve ya belli bir yaşın üzerinde isen fiyat yine artışa geçiyor. Mesela babam 66 değil 45-50 yaşında olsa bir miktar daha az ödeyebilirdik. Diğer arkadaşların da dediği gibi yıl geçtikçe bu sigorta fiyatı azalıyor.

Bunları bu işi yapan teyzemden biliyorum hepsini konuşmuştuk zamanında,ezbere değil yani :D Ha bu arada GENELLİKLE en ucuz fiyatın da ANADOLU SİGORTAdan geldiğini söylemişti

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:57 ----------

Motoru Kuşadasından 1 hafta önce getirdim fakat boş zaman bulamadığım için sizle paylaşamadım...

Makineyi orda bıraktığımda çeyrek depo benzin vardı aşağı yukarı. Yine bi gün gezindim oralarda ve cumartesi yola çıktım. Yola çıkarken depoyu fulledim, yaklaşık 6.5 litre benzin aldı.

Kuşadası İzmir arasını otobandan geldim. Motoru çok yormak istemediğim ve ne kadar yakacağını merak ettiğim için 100 km boyunca 80-90 arası gittim. Tabii tüm araçlar (tanker dahi) beni solladı :D Aynı zamanda pcx'in tamamen şehir içi trafiği için tasarlanmış bir makine olduğunu da anladım. Hız bir yana rüzgardan çok çok etkliendi. Hayal kırıklığına uğradım mı? Asla! Bir scooter aldığımı ve zaten temel amacın toplu taşımadan kurtulmak, şehir içinde A noktasından B noktasına en çabuk şekilde gitmek olduğunu biliyordum. Yukarıda da biraz tartışılmış bajaj ile ilgili, bajaj almanın kıyısından dönmüş birisi olarak çok mutluyum. Çünkü bir honda sahibiyim, sattığımda direkt alıcı bulacak, sabahları (3-4 ay çalıştırmasam bile) tek marşta sessiz sessiz çalışacak, güzel gözüken bir motor sahibiyim. Bajaj alanlara da saygı duyuyorum bence hala çok güzel motor fakat ben 4-5 bin kilometre pcx ile yeniden bir motor alışkanlığı kazanmayı ve hemen ardından yamaha mt-125 almayı planlıyorum

Ana konuya dönelim... Motor otobanda bir litre benzinle 42.5 km gitti ortalama. Otobandan çıkar çıkmaz biraz daha şehir içi trafiği ile birlikte ortalama giderek düştü. Yeni kilit almaya Çankaya taraflarına gittim. Totalde 125 km kadar bir yol yaptım ve eve geldiğimde ortalama yakıt 44.1 km/lt oldu. Yaklaşık 2.26 litre yaktı yani 100 kilometrede. Hergün düzenli okula gidiyorum veİnternette duyduğum 2lt/100 km oranlarını henüz yakalayamadım. Bence bu psikolojik sınır, Motor buralara gelirse daha ne isterim bilmiyorum :D Daha önce dediğim gibi belki de motoru aldığım ilk sahibi bu rodaj işine çok dikkat etmediği için oraları göremiyorum. Tam bilemeyeceğim açıkçası

Elimde yolculuğun fotoları vardı yalnız nasıl buraya ekleyeceğimi bulamadım. Yardım ederseniz görselleri atarım...

Tekeriniz düz bassın
    ataece bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Pcx 125
    Alıntı SAZMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bu tüketimleri (1.9-1.8) daha önce de duymuştum internette ama inanmamıştım gerçekmiş :D Motor kaç bin kilometreden sonra görmeye başladı bu değerleri? Rodajı kendiniz mi tamamladınız? benimki sanki hiç oraları görmeyecekmiş gibi

Motosikleti
    Hocam bu tüketimleri (1.9-1.8) daha önce de duymuştum internette ama inanmamıştım gerçekmiş :D Motor kaç bin kilometreden sonra görmeye başladı bu değerleri? Rodajı kendiniz mi tamamladınız? benimki sanki hiç oraları görmeyecekmiş gibi
    Değerli Kardeşim, tüketim 1000 bakımdan sonra düştü. Geçen hafta pazar günü Pulsar ile takas için Kasımpaşa'ya gittim, dönüşte okmeydanı-mecidiyeköy-boğaziçi köprüsünden geçip E-5 ten direkt pendik sahile geldim. 100 km geçmedim ama 75 km aşağıda inmedim. Ayrıca ben 1.7 de gördüm ama foto çekmemiştim. Ben ağır vasıta da kullanmış birisi olarak her şeyin gaz pedalında ya da gaz kolunda bittiğini düşünüyorum. Makineyi iyi hissetmek, devrinde kullanmak gerekli. rüzgar da önemli. İleri görüşlü sürüş te önemli ; 1 km sonra çıkış veya iniş var ise ona göre sürmeli, virajlarda yanlış açıyla girmek, gereksiz fren yapmak tekrar ivmelenirken gereksiz fazla gaz açmak vs vs vs vs. Hepsi tecrübe ile sabittir. Benim keşfim değildir. Sakin, sakin kullanın, ara ara gazlayın, maceraya gerek yok. Önce şu videoyu izle, ben gençler için çok yararlı buldum.
    https://www.youtube.com/watch?v=VTC7f6M2L1E

Güneş açtı şu anda ben kaçtım biraz gezmeli
    Sevgiler.

Motosikleti
    Honda Pcx 125
    En yakın zamanda izleyeceğim abi,sağol

Bu arada bir sorum var. Makineyi ilk aldığımda ortalama tüketim göstergesi 100 kmde kaç litre yaktığını gösteriyordu. Deneme sürüşünden önce sıfırladım (tripmetre ve yakıt tüketimi dahil) fakat artık 1 litre ile kaç kilometre gittiğini gösteriyor. Bunu ve bir de dijital saatin ayarlamasını nasıl yaparım?

Uğraşırsam deneyerek bulurum muhtemelen fakat tripmetrede bir depo ile kaç km gideceğimi kontrol edyorum, bundan dolayı yanlış bişeyler yapıp verileri kaybetmek de istemiyorum.Yardımcı olursanız sevinirim

deep_far - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx150 2015 Siyah
    En yakın zamanda izleyeceğim abi,sağol

Bu arada bir sorum var. Makineyi ilk aldığımda ortalama tüketim göstergesi 100 kmde kaç litre yaktığını gösteriyordu. Deneme sürüşünden önce sıfırladım (tripmetre ve yakıt tüketimi dahil) fakat artık 1 litre ile kaç kilometre gittiğini gösteriyor. Bunu ve bir de dijital saatin ayarlamasını nasıl yaparım?

Uğraşırsam deneyerek bulurum muhtemelen fakat tripmetrede bir depo ile kaç km gideceğimi kontrol edyorum, bundan dolayı yanlış bişeyler yapıp verileri kaybetmek de istemiyorum.Yardımcı olursanız sevinirim
    Kullanım kitapçığında açıklıyor bunu bende dün merak edip yapmıştım.

Ekrandaki butona basılı tutulduğunda saat yanıp sönmeye başlıyor. Sonrasında tek bastığında dakika kısmı teker teker artıyor ama gene basılı tuttugunda 10 ar dakika ata ata gidiyor. Güncel saati yakaladığında kontağı kapayıp kaydediyosun.

aynı dediğim şekilde Km de kaç krş yakıyor kısmıda değiştiği yazıyordu servis kitapçığında

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:04 ----------

kullanım kitapçığına buradan ulaşa bilirsiniz...

https://honda.com.tr/App_Assets/Kila...w12510omtr.pdf

arkadaşlar şu ilana bir bakarmısınız,8250 liraya almayı düşünüyorum ama sizce alınır mı? Fiyat nasıl? sahibinden ilan no: 285688614

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:22 ----------

Alıntı SAZMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet pcx en iyi scooterlardan birisi. Bugün 1300 km deki pcx imi verdim. Pulsar 200 ns ile anlaştım. Bindim dolaştım, abi motorsiklet gibisi yok, scooter da iyi ama bir motorsiklet değil. Özlemişim vitesi, çekiyorsun vitesi aşağı, veriyorsun gazı uzuyor hayvan. Biraz da titreşim olacak ses olacak. O nedenle tekrar vitesli motora geçmeye karar verdim. Ama şunu söyleyeyim, büyük şehirlerde, trafikte, kısa mesafede pcx candır.
    kaç paraya sattınız acaba? Bende almayı düşünüyorum da

Motosikleti
    Alıntı shadow-mask adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar şu ilana bir bakarmısınız,8250 liraya almayı düşünüyorum ama sizce alınır mı? Fiyat nasıl? sahibinden ilan no: 285688614

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:22 ----------

kaç paraya sattınız acaba? Bende almayı düşünüyorum da

1500 km de pcx 125 ile 1600 km de Pulsar 200 ns takas ettim. 300 TL üste aldım. İkisi de 2015 model ikisi de çanta ve camlı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:09 ----------

[QUOTE=shadow-mask;3871560]arkadaşlar şu ilana bir bakarmısınız,8250 liraya almayı düşünüyorum ama sizce alınır mı? Fiyat nasıl? sahibinden ilan no: 285688614[COLOR="Silver"]

Bence fiyat yüksek değil.

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Arkadaşlar,

Grenajında çizik olanların yaptığı bir uygulama var mı ? Kaporta boya ya da motosikletin renginde sprey falan gibi.

Motosikleti
    Honda Pcx 125
    Alıntı Gökhan_Aygün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar,

Grenajında çizik olanların yaptığı bir uygulama var mı ? Kaporta boya ya da motosikletin renginde sprey falan gibi.

Ben yok diye biliyorum. Özellikle sedefli beyaz renkte işler çok zor. Yetkili servise sormak lazım tabi ama o da çok fiyat ister.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:55 ----------

SAZMAN ağabey sorum sana

Pulsar hakkında düşüncelerin gayet iyi sanırım. Neden böyle bir değişiklik yapmaya karar verdin? Pulsar 100 km'de kaç litre yakıyor ve ya kilometrede kaç kuruş yakıyor? 1 yıl gibi süre içerisinde motorsiklet alayım diyorum. Eğer para olmazsa bajaj para bulunursa kesinlikle bir yamaha mt-125 alayım diyorum. MT ciddi para 125 cc için biliyorum fakat piyasa bu mallar ortada kullananlar çok seviyor ve özellikle benim gibi şehir içi kullanan öğrenci için daha ekonomik bir makina gibi (yedek parçayı katmayalım içine) :D
    SAZMAN bunu beğendi.

PCX Beyaz olanın renk kodu yada ismini bilen var mı? Rotuş boyası alacağım da..

deep_far - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx150 2015 Siyah
    Alıntı shadow-mask adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    PCX Beyaz olanın renk kodu yada ismini bilen var mı? Rotuş boyası alacağım da..
    Selenin altında sağ tarafta renk kodu yazıyor sanırım ordan bakabilirsiniz

Motosikleti
    Ben yok diye biliyorum. Özellikle sedefli beyaz renkte işler çok zor. Yetkili servise sormak lazım tabi ama o da çok fiyat ister.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:55 ----------

SAZMAN ağabey sorum sana

Pulsar hakkında düşüncelerin gayet iyi sanırım. Neden böyle bir değişiklik yapmaya karar verdin? Pulsar 100 km'de kaç litre yakıyor ve ya kilometrede kaç kuruş yakıyor? 1 yıl gibi süre içerisinde motorsiklet alayım diyorum. Eğer para olmazsa bajaj para bulunursa kesinlikle bir yamaha mt-125 alayım diyorum. MT ciddi para 125 cc için biliyorum fakat piyasa bu mallar ortada kullananlar çok seviyor ve özellikle benim gibi şehir içi kullanan öğrenci için daha ekonomik bir makina gibi (yedek parçayı katmayalım içine) :D
    KArdeşim merhaba,

Öncelikle PCX sıfır sorunlu bir scooter diyebilirim. (Kendi algıma göre!!)İlk motorum 1995 te aldığım mobylette idi. 1998 den bu yana şu scooterlara da bindim; ARORA nostalji 150 cc, piaggio 2 zamanlı 80 cc, Sukida 125 cc, markasını hatırlayamadığım çin malı 2 adet 125 cc scooter. Sonuç olarak tüm bu scooterların birbirinden iyi yanları da kötü yanları da vardı. En iyisi tabiiki pcx. Taa ki 2 ay önce PCX ile köprüde rüzgara karşı verdiğim mücadeleden sonra vitesli motorsiklet almaya karar verdim. iyi bir takas ile PULSAR sahibiyim. Vitesli ararken MT 125 e bindim pegleri geride kaldı oturuş pozisyonu benim boyuma uymadı (172)ve PULSAR dan ufak duruyor listemden çıkarmıştım. Ayrıca ekonomik olduğunu düşünmüyorum. Sonuçta bir süre sonra hızı yetmeyecek ve hep gazlayarak gezeceksin yine yakıt yakacak. Ekonomiyi sağlayan bilektir bence. Pulsar 100 km de 3-3,5 lt yakıyor, sıkıştırmazsan daha da düşüyor. Sakin kullanımda 2,1 lt gören varmış ??? http://www.yakittuketimi.net/bajaj-pulsar-200-ns/. Parçaları gayet ucuz.

Sevgiler.
    ataece bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Pcx 125
    Eyvallah ağabey...

Pcx iyi hoş güzel motor da şu üzerindeki lastikler, arka frenin kampana oluşu ve abs olmayışı büyük handikap. AEA'da pcx ile nmax karşılaştırmasını yaptılar yakın zamanda. Testin sonucu gönül pcx, mantık nmax diyor :D

nmax pcxten sadece 300 lira pahalıyken üzerinde fabrika çıkışı DUNLOP lastik var,ön-arka disk fren var ve daha güzeli ABS var.Bugün lastikleri değiştirmeye kalksanız zten 300-350 lira ödeyecekken yanında daha ekstralarla geliyor. Lakin pcx'in o saf güzelliği çok farklı be! :D Sokakta insanlar durduğu yerde motoru incelemeye başlıyor,bir çok kez motoru beğendiğini belirtip sorular soruyorlar. Nmax pcx kadar güzel bir motor değil bence...

Yakın zamanda lastikleri değiştirmeyi düşünüyorum bu arada.Dün yoğun trafikte bir araba olmayacak bir hareket yaptı o heyecanla hafif ön frene asıldım motor önden inanılmaz kaymaya başladı iki üç kere kafayı bir oraya bir buraya salladı.Hız düşüktü allahtan tolere ettim ama böyle olmayacak gibi.Bi ağabey 270 lira civarı fiyat verdi ön arka michelin city grip için. Hazirana halletmiş olabilirim. Bir de bir sissybar düşünüyorum şöyle güzelinden fazla sırıtmayacak kalitede. Bu işlemi yaptıran varsa dönerse sevinirim
    SAZMAN bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Pcx 125
    Motorun ön kafa kısmından düşük hızlarda ve ya çalıştırdıktan sonra gaz verip kalkarken hafif bi titreşim sesi gelmeye başladı. Önceleri daha azdı bu ses şimdilerde giderek arttı. Vidalar falan mı gevşedi anlamadım? Böyle rölantideki motorlarında plastik aksamından gelen sesler gibi?

Zamana meydan okuyan scooter modeli. memnun olmayan yoktur herhalde. şu asaleti yeter. Hoda amca yapınca tam hatta fazlasını yapar.

Scooter için başarılı bir tercih

Merhabalar, Sıfır PCX alacağım. Ama sigorta fiyatından dolayı biraz tereddütteyim.
    Aşağıda madde madde yazdığım sorulara acil cevap arıyorum.. Yardımcı olursanız sevinirim...
    1- Yaşım 46, motor 10 plaka olacak, 28 yıldır ehliyet sahibiyim, hiçbir kaza hasar yok; sigorta ne kadar çıkar?
    2- Bu motoru 8.300 - 8.400 max. gibi fiyatlara sıfır 2015 model bulabilir miyim?
    3- Siyah-Beyaz arasında kaldım, hangisini tercih etmeliyim. ( Uzun yıllar 10 yıl kullanacağım, hangisi uzun yıllar boyunca daha dinamik durur.)
    4- Bölgeme max. 300km uzaklığa kadar, motoru 500kmyi geçmemiş siyah veya beyaz renk motor sahibi olan; satmayı düşünen var mı?
    (1. Soru benim için çok önemlidir, acil cevaplarsanız çok sevinirim...)

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Alıntı 125kaan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, Sıfır PCX alacağım. Ama sigorta fiyatından dolayı biraz tereddütteyim.
    Aşağıda madde madde yazdığım sorulara acil cevap arıyorum.. Yardımcı olursanız sevinirim...
    1- Yaşım 46, motor 10 plaka olacak, 28 yıldır ehliyet sahibiyim, hiçbir kaza hasar yok; sigorta ne kadar çıkar?
    2- Bu motoru 8.300 - 8.400 max. gibi fiyatlara sıfır 2015 model bulabilir miyim?
    3- Siyah-Beyaz arasında kaldım, hangisini tercih etmeliyim. ( Uzun yıllar 10 yıl kullanacağım, hangisi uzun yıllar boyunca daha dinamik durur.)
    4- Bölgeme max. 300km uzaklığa kadar, motoru 500kmyi geçmemiş siyah veya beyaz renk motor sahibi olan; satmayı düşünen var mı?
    Merhaba,

1-)İlk motosikletiniz olacaksa yaşınızın yüksek olması ahım şahım bir fark yaratmaz fakat 10 plaka olduğu için tahminimce 350 TL - 500 TL arasında bir fiyat çıkacaktır.Belirli kurumlardan fiyat alırsanız bizi de bilgilendiriniz. ( reklamında keçi oynatan şirketi arayınız mesela. )
    2-)2015 model PCX çok nadir olsa da bulunmakta ancak 2016 modeli ile fiyatı aynı.Bu sebeple 2016 almanız belki de daha mantıklı.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...67385336/detay
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...11059023/detay
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...49230096/detay

3-)Kesinlikle beyaz derim.Siyah renk zaten küçük olan motosikleti daha da dar/çelimsiz gösteriyor ayrıca tozu da çok belli ediyor.En kötü ayda bir oto yıkamacıda yıkatıp sıvı cila ile de grenaj kısımlarını sildirirseniz ilk günkü gibi olacaktır. Bunun dışında 2 haftada bir köpüklü sünger ile silip saf su ile durulamak ve silmekte ayrıca faydalı olacaktır.
    4-)Bu konu benim dışımda.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

iyi günler.

Motosikleti
    Honda Pcx 125
    Alıntı 125kaan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1) Hocam Yaşınız,hasar kaydı ve kaza olmaması ve özellikle 10 plaka olması sizin için büyük artı. Sigorta şirketleri sürekli farklırakamlar çıkartıyorlar fakat sizin için bu rakamın 250-350 arasında olacağını tahmin ediyorum. Bence 350 max olur 250ye kadar minumum gözükebilir. En ucuz anadolu sigorta fiyat veriyor bi sigortacıdan çalıştırın.
    2)Honda bu sorduğunuz şeyi %99 yapmaz.Ben 2016 şubatta sıfır için bayiye gittiğimde bana 2015te üretilen (2015 model oluyor?) 2016 trafiğe çıkışlı olacak olan motoru güncel liste fiyatına satıyorlardı.Daha sonra fiyata zam geldi (8350den 8600) şu an o fiyata hala o motorları satıyor olabilirler.Honda yamaha gibi ciddi satş yapan ve kurumsal olan firmalar ve onların paraya doymuş iş ortakları bu hesaplarlar uğraşmıyor.Ki eğer plakadan anladığım kadarıyla balıkesirde yaşıyorsanız (öyle gözüküyor) muhtemelen motoru MNR hondadan alacaksınız. Pek yapacağını zannetmiyorum.
    3) Gökhan ağabeyin dediği gibi kesinlikle beyaz almalısınız. Sedefli beyaz cidden çok hoş bir renk olmuş ve cidden motoru olduğundan büyük gösteriyor.Bunu annemle otobüste giderken bordo bir pcx gördüğümüzde farkettik. Annem lafı ağzımdan aldı resmen ve "ne kadar küçük görnüyor seninki daha büyük sanki" dedi. Artı siyah rengin bakımı hep zordur
    4) Motoru satacağım ama şimdi değil kışa doğru düşünüyorum uygun olursa:D Bunun için yardım edemem en iyisi sahibindende biraz zaman geçirmek

Her şey istediğiniz gibi olsun.

Herkese kazasız belasız günler ilgilenen olursa çok temiz 2013 model pcx 125 lik 10000 kmde tüm bakımları eksiksiz Yapılmış scooterim satılıktır kazası düşmesi eziği çiziği yoktur

REKLAM ALANI
41. sayfa BirinciBirinci ... 31394041424351 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)