Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sym Joyride Evo 200i Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motorum 5100 km. ye geldi. Çok soğuk günlerde motoru 20 gün hiç çalıştırmayışıma rağmen marşa bastığımda tek seferde aldı. Yakıt hala 100 km de 3 lt civarında. Yani şükür bugüne kadar küçük veya büyük herhangi bir problem çıkarmadı. Km. arttıkça aktarmaya devam ederim...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    SYM Joyride 200i EVO - 2013
    Arkadaşlar, daha önce de belirttiğim gibi bazı kullanım kılavuzlarında deponun 12 lt, bazısında 8.5 lt, bazısında da 7.6 lt aldığını yazıyor. Son tespitim benim motorun 8.5 lt benzin aldığı.
    Şehirlerarası trafiksiz yolda bir depo yani 8.5 lt ile 220 km, şehiriçi trafikli yolda 160 km yapabiliyorum. Yani 100 km'de şehirlerarası 3.8 lt, şehiriçi 5.3 lt gibi sizinkinin neredeyse 2 katı benzin yakıyorum.
    Benim durumumda olan varsa lütfen bildirsin.
    Ben de tabii en kısa zamanda servise götürüp baktıracağım. Sonucu yazarım.

Sayın Joyrider;

Deponuzun kaç litre aldığı yakıt ölçümünüzü etkilemez. Nasıl yakıt ölçümü yaptığınızı tam olarak anlatırsanız belki de birlikte bir değerlendirme yapabiliriz. Çünkü sizin ölçüm biçiminizle benzin bitip yolda kalıncaya kadar gitmeniz gerekiyor. Benzin bitinceye kadar gidiyor musunuz. Bence depoyu fulleyip (hatta benzini taşmayacak biçimde gözünüzle görene kadar) 150 km. kadar kullandıktan sonra tekrar fulleyerek ölçüm yapmanız. Sağlıcakla...

Motosikleti
    Ben her benzin alışımda depoyu fulletirim ve km'yi sıfırlarım. 2 kere yolda benzin bitti (Yanımda 1/2 lt'lik pet şişede yedek benzinim vardı sorun olmadı). Birincisinde genelde şehirlerarası kullanmıştım ve benzinim bittiğinde gösterge 220 km'ydi. İkincisinde genelde şehiriçi kullandım, 160 km'de bitti. Her fullediğimde dikkat ediyorum, şehiriçinde yaklaşık 160 km yapıyor benim motor. Yani 8.5 lt ile... Bu verilere göre hesaplarsanız sizlerden bir hayli fazla benzin tüketiyorum.

Son doldurduğum depoda motoru çok kötü şartlarda kullanmama rağmen (soğuk hava ve kullandığım mesafe genelde 2,5 km. işe gidiş geliş motor tam ısınmıyor) 160 km den fazla yapacak gibiyim. Depoyu tekrardan doldurduğumda tam rakamı yazarım.

Motosikleti
    SYM JOYRİDE EVO 200İ
    Sevgili joyride severler ben fuardan 2015 model bir beyaz joyride alarak aranıza katıldım

Alıntı hergele93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili joyride severler ben fuardan 2015 model bir beyaz joyride alarak aranıza katıldım
    hayırlı olsun kaça aldınız acaba

Evet daha bugün 200 km deyken depoyu tekrardan ağzına kadar doldurdum. tam 7 litre aldı ve önceden de belirttiğim gibi karlı günlerde dahil olmak üzere geneli çok kısa mesafeli (yaklaşık 2,6 km.) motor ısınmadan gideceğim yere vardığım kullanımlardı. Zaten normal kullanımlarda 100 km.de 3 litrenin üzerine pek çıkamıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:34 ----------

Alıntı hergele93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı uğurlu olsun. İyi günlerde kullanmanız dileğiyle...

Motosikleti
    SYM JOYRİDE EVO 200İ
    Sağolun çok teşekkür ederim 9250 ye aldım 2015 beyaz

Arkadaşlar merhaba ben de bikaç gundur joyride 200 araştırıyorum 1.76 boy 72 kiloyum eşimle birlikte seyahat ediyorum yokuşu bol bir ilçede ikamet ediyorum sizce bu skuter bize uygun mudur pcx nmax screbeo duşunduğum skuterlar arasında fakat pcx ve nmax duşuk cc olduğu için evo ya rotayı çevirdim 250lik makinelere butçem yetmiyor ayrıca çok heybetli olmasını istemiyorum biraz derli toplu olsun çok ağır olmasın istiyorum evo yu alırsak uzun yıllar sorunsuz kullanır mıyız veya ne gibi olumsuz yonleri var kullanıcılar paylaşırsa sevinirim tşkler...

Motosikleti
    Arkadaşlar,
    Joyride aldığıma bin pişmanım desem yeridir. 1100 km'de satın aldım, şu an 5300 km civarında. Motorun kullanımı çok rahat fakat varyatör (debriyaj) sorunu ve fazla yakıt tüketimi beni bitirdi. Servisler rezalet. Garanti kapsamında olduğumdan ve para kazandırmayacağımdan dolayı kimse yeteri kadar ilgilenmiyor. 3. kere varyatör değişti, sonunda o sorunu aylar sonra zar zor halletmiş olduk (şimdilik). Yakıt tüketimi 100 km'de şehiriçi 5.25 lt'den ancak 4.3 lt'ye düşürebildiler. Bildiğim kadarıyla Joyride'ın şehiriçinde ortalama 3 lt, fazla fazla 3.5 lt yakması gerekiyor. Üstelik sadece 65 kg'ım ve artçım yok. Ufak tefek sorunları saymıyorum bile.
    Neticide motoru satıyorum.
    Bilginize...

Aynen joyride'ı sıfır aldım ve 6200 km. kullandım.Hiçbir şekilde 3,5 litreyi geçiremedim en kötü şartlarda bile.Genelde 2,5 - 3,2 arasında yaktı. Sizin yakıt tüketiminiz gerçekten anormalmiş. 6200 km de motorumda kalkışlarda en ufak bir titreme de yoktu. Size gerçekten sorunlu bir motor denk gelmiş...

Motosikleti
    Son olarak boş otobanda hiç frene dokunmadan ortalama 80-90 km/h hız ile yaptığım denemede 2.7 lt/100 km yaktı. 65 kg olduğumu ve yaz mevsiminde olduğumuzu hesaba katarsak yine çok fazla. Ayrıca, şehiriçi ve şehirdışı farkına bakarak (4.3'e 2.7 lt) bu modelin hiç şehiriçine göre olmadığını düşünebiliriz.

Motosikleti
    Yamaha Nmax 155
    ben de şubat ayında 2012 model joyride vo aldım, fakat kalkışta titreşim sorunu yaşıyorum, titreşim çok fazla oldu ve tas değişti (140TL), üzerine yaklaşık 300km yaptım, şu an titreşim az ama gittikçe çoğalıyor gibi geliyor, ayrıca çok güzel yollarda bile 100km hızdan sonra titreme başlıyor, hız arttıkça titreme artıyor, herkeste böylemidir acaba, bir arkadaş yazmış 130u rahat hiç titremeden görüyorum diye ama inandırıcı gelmedi, ben 120den fazla basmaya korkuyorum. cevaplar için şimdiden teşekkürler

Motosikleti
    Tası kakalamışlar sana bana da ilk yaptıkları gibi. Arka varyatörün komple değişmesi lazım ki bu da garantide olmadığın için epeyce bir para. SYM'in mi var derdin var usta. Ben bunu bilir bunu söylerim.

Motosikleti
    Yamaha Nmax 155
    sadece tasa 130tl verdim, bu aralar marşta da sorun başladı, bu parçaları kendimiz daha uygun fiyata alabileceğimiz bir şekil varmıdır acaba, tanıdık bi servise taktırız

benhasan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Joyride+wolf 250
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-sym-sym-gts-250i-evo-gaziantep-ten-225923858/detay/

dost işi

Motosikleti
    Nc 750s dct
    Bakın arkadaşlar ben bu motorla 35000 km yol yaptım debriyaj sorunundan yeni tasta alsanız kurtulamassınız her 1000 km de temizlemeniz gerekiyo son sürat bende şu an 140 aküyü bir kere değiştim sadece onuda kuru akü taktım yakıt yüketimi uzun yol 230 şehir içi 180 km gidiyor.

AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    Buraya da yazmak istedim; belki bilen eden çıkar. Ayrıca az önce yanlış konuya mesaj atmıştım (eski joyride konusu). Şikayet ettim mesajımı, silinir. Doğru yer burası çünkü 2011 evo.

Not: her şey yıkattıktan sonra başladı. Hayatımda ilk defa motor yıkattım, son oldu bir daha gitmem.

Alıntı AurorAbeam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorunlar devam ediyor. Dün giderken stop etti (daha çalıştırırken başladı rölanti tutmamaya, biraz gaz verdim ısıttım falan diye düşünüp çıktım yola). Daha 50 metre gidemeden 3. stop edişinden sonra hiç çalıştıramadım, akü bitecekti neredeyse. Eve bırakıp işe taksiyle gittim, geç de kaldım böyle üst üste geldi çok iyi oldu çokta güzel iyi oldu bana

Bu sabah son canıyla tamirciye götüreyim bari dedim; yine çok zor çalıştı; ilk çalışmasını yakalyınca gazı bırakmadım, yavaşlamam gerektiğinde freni sıkıp ara gaz vere vere (gitti debriyajın falan ömrü) durdurmamaya çalıştım çünkü biliyorum ki bir daha çalışmayacak. Bu vesileyle ne insanlara yol verdim ne de ışıkta durdum. Hiç yapmadığım şeylerdi, Allah affetsin.

Servisin önüne geldim, bıraktım gazı. Rölanti normal, stop etmiyor vs. bu seferde stop etsin istedim Ama anlattım detaylı, baya uğraştılar bilgisayara bağladılar gördü görmedi arası, zorla gördü. Kilometre saatinde 2 kez yanan sarı ışık arızası vardı (manualden baktım ateşleme ile alakalı sıkıntı). Ama bilgisayara bağlayınca o bile gözükmedi, geçmiş arıza kayıtlarına falan hiç bir şey gözükmüyor tertemiz. Var bir şeyler ama, bakalım.

Dağıtacaz dedi yapacak bir şey yok. İnanın motosikletten soğudum. Yedek parça pahalılığından bıktım. 4-5 yaşındaki arabanın bile hayati yedek parçaları bu kadar pahalı değildir. Yazıklar olsun distribütörlere de, buna izin verenlerede. Sfıır aldığında da bakım ayrı bir konu. Yedek parça uygun diye piyasaya giren firma bile bakım ücretinden geçirmeye çalışıyor. El insan o paranın 40-50 tl fazlasına koskoca arabanın bakımı yapılıyor hem de öyle 3-4binde değil, 10binde. Eminim arabanın uğraşı daha fazladır; motor da 2 vidaya bak yağa bak hadi yallah. Artık motosiklet gram mantıklı gelmiyor, kırıp atacam a2 ehliyetide. Küfredecem ama edemiyorum.

AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    Üstte yazdığım sorunun kaynağını başka bir servis tespit etti. Moto kompresyon yapmıyormuş. Açtı motoru; silindir üst kapakta, sübaplarda boşluk var. Komple silindir üst kapak, sübaplar, contaları ıvır zıvırları, el değmişken yağ, buji, kayış da değişecek. Toplam bedel 1200 lira. SYM bizi böyle düdüklüyor çok afedersiniz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)