Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Burgman 200 Kullanıcıları / Bilgi paylaşım başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Suzuki Burgman 200 ABS
    Alıntı freewill adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru almaya karar verdim vermesine de En yakın izmir de var servis aydın merkez de görünüyor. Keşke daha fazla renk seçeneği olsaymış büyük bir ihtimal beyaz rengini alacağım. Aylardır yaşadığım xmax mi alsam sorunu da bitmiş olacak xmax i sırf rahatsızlığından ötürü bahane ediyordum herkes bu model için acayip övüyor bakalım. Bir de arkadaşlar arka çanta bel destekli ve yüksek tur camını satan bayi var mı? misal Bursa bile olsa giderim amaç zaten gezmek arkadaşla gidip geleceğim zaten.

Bayiideki aksesuar durumu hakkında maalesef bilgim yok. Belki aşağıda attığım linkler yardımcı olur.

Uzun tur camı ;
    http://www.motea.com/en/wind-protect...74-39303-0.htm

Topcase için arka sehpa ;
    http://urun.n11.com/canta/givi-sr310...A&gclsrc=aw.ds

Çanta da zevke göre seçilebilir diye düşünüyorum.

Bu arada XMAX'e göre kesinlikle çok rahat, hem selesi daha yumuşak ve konforlu hem de amortisörleri hissedilir derecede yumuşak. Ayaklarınızın kolayca yere değmesi çok güzel bir hissiyat

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    Alıntı Deltaeagle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bayiideki aksesuar durumu hakkında maalesef bilgim yok. Belki aşağıda attığım linkler yardımcı olur.

Uzun tur camı ;
    http://www.motea.com/en/wind-protect...74-39303-0.htm

Topcase için arka sehpa ;
    http://urun.n11.com/canta/givi-sr310...A&gclsrc=aw.ds

Çanta da zevke göre seçilebilir diye düşünüyorum.

Bu arada XMAX'e göre kesinlikle çok rahat, hem selesi daha yumuşak ve konforlu hem de amortisörleri hissedilir derecede yumuşak. Ayaklarınızın kolayca yere değmesi çok güzel bir hissiyat
    Teşekkür ederim hocam çantayı alacağım bi renk konuunda takıntıda kaldım aklımda olan beyaz renk ama fotolarda gri gibi olan bir yerde çok albenili diğer yerde çok basit çıkmış. Aleti canlı canlı göremedim bakalım Aydın da ikamet ediyorum bana yakın olan yerler izmir bodrum ve antalya. Şu tedavim bitsin gidip alıp gelcem sonra vurcam kırbacı

Teşekkür ederim hocam çantayı alacağım bi renk konuunda takıntıda kaldım aklımda olan beyaz renk ama fotolarda gri gibi olan bir yerde çok albenili diğer yerde çok basit çıkmış. Aleti canlı canlı göremedim bakalım Aydın da ikamet ediyorum bana yakın olan yerler izmir bodrum ve antalya. Şu tedavim bitsin gidip alıp gelcem sonra vurcam kırbacı
    Gerçeğini görünce gri rengi alırsınız daha asil duruyor nacizane fikrim temiz ikinci el bulursanız ikinci el almanız daha karınıza olur sıfır alıp satınca zarar edersiniz

Motosikleti
    Suzuki Burgman 200 ABS
    Haha hayvana şimdiden üzüldüm Alırsanız motordan memnun kalacağınızı düşünüyorum. Bana gri daha çekici geldi, seçimimi gri'den yana kullandım.

Motosikleti
    Alıntı Deltaeagle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haha hayvana şimdiden üzüldüm Alırsanız motordan memnun kalacağınızı düşünüyorum. Bana gri daha çekici geldi, seçimimi gri'den yana kullandım.
    valla bakalım sanırım ben de griden yana kullanıcam bu arada nasıl memnun musunuz ? Günlük ortalama 100 km civarı kullanacağım o yüzden sordum. Sahibinden de aslında az kullanılmış olanlar var ama işte bu zamana kadar aldığım motorların hepsi sıfırdı bakalım. Aslında 14-15 e 20bin km de 450 bulsam onu alıcam da yok işte çok eksi ve yüksek km li cihazlar var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:23 ----------

Bir de arkadaşlar misal 2013 ile 2016 model arasında bir farklılık var mı? yoksa hepsi aynı mı ?

Burgman 400 un altı yere çok yakın daha önce kullanan arkadaşımda vardı ondan biliyorum hafif engellerden bile yanlamasına geciyordu altı sürtmesin die türkiye yollarına göre yapılmamış bide 220 kg ağırlığında bi motosiklet ayrıca 400 luge binerseniz daha aşası kolay kolay sizi açmaz rahatlık konfor açısından 400 lige artçı olarak çok bindim ondan söylüyorum. 2013 öncesi ile 2013 sonrası arası da görsel farklık dışında sanırım kaportada kaliteli esnek darbe emici malzeme kullanılmış teknik. mekanik ve motor kısmı farklı mi bende bilemiyorum

Motosikleti
    Alıntı pamamboer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burgman 400 un altı yere çok yakın daha önce kullanan arkadaşımda vardı ondan biliyorum hafif engellerden bile yanlamasına geciyordu altı sürtmesin die türkiye yollarına göre yapılmamış bide 220 kg ağırlığında bi motosiklet ayrıca 400 luge binerseniz daha aşası kolay kolay sizi açmaz rahatlık konfor açısından 400 lige artçı olarak çok bindim ondan söylüyorum. 2013 öncesi ile 2013 sonrası arası da görsel farklık dışında sanırım kaportada kaliteli esnek darbe emici malzeme kullanılmış teknik. mekanik ve motor kısmı farklı mi bende bilemiyorum
    hocam dediğim gibi aslında artık mecburen xmax alacaktım ama burgman ın 200 cc modeli olduğunu bilmiyordum. xmax den baya da geçen var konfor konusu karşılaştırılamaz gibi büyük laflar edince ben de gözü kararttım. 2. ellerine bakıyorum ama arada 2000 tl kadar fark var en fazla genel de de 2013 model. onda da zaten konsol felan eski serimiş göstergeler felan. Ondan hiç riske girmeden gidip sıfır alacağım nakitte 13500 e bırakırlarsa süper olur. Zaten 2 defa git gel yapacağım ilk motoru görüp satın almak daha sonra plaka işlemleri için geri dönüp plakayı çıkartıp motoru teslim almaya gitmek. O zamana kadar çantayı ve tur camını da taktırırım beklemeden dönerim

Motosikleti
    Suzuki Burgman 200 ABS
    valla bakalım sanırım ben de griden yana kullanıcam bu arada nasıl memnun musunuz ? Günlük ortalama 100 km civarı kullanacağım o yüzden sordum. Sahibinden de aslında az kullanılmış olanlar var ama işte bu zamana kadar aldığım motorların hepsi sıfırdı bakalım. Aslında 14-15 e 20bin km de 450 bulsam onu alıcam da yok işte çok eksi ve yüksek km li cihazlar var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:23 ----------

Bir de arkadaşlar misal 2013 ile 2016 model arasında bir farklılık var mı? yoksa hepsi aynı mı ?
    Ben gayet memnumum, 1000 bakımı geldi haftasonu servise uğrayacağım. Geçen akşam iş çıkışı şöyle bir turlayayım dedim, saat 7 de bindim motordan indiğimde saat 10 olmuştu, akşam trafiği dahil şehir içinde ne olduğunu anlamadan yaklaşık 200 KM devirmişim.

2013 eski makyajsız model. Şu anda sahip olduğu görüntüye 2014 yılında geçti.

Altta ikisinin görüntüsünü ekliyorum;

2013'e kadar olan model ;

2014 ve sonrası,

Motosikleti
    teşekkür ederim yalnız baya fark var o zaman yahu sadece gösterge değişmemiş sanki gerçi gösterge çağ atlamış resmen bakalım hocam kısmet olursa dediğim gibi 3 haftaya tedavim bitiyor alıp geçicem. Yalnız hala etrafımda ısrarla xmax niye almıyon diye başımın etini yiyen var. Yok değer kaybı fazla gibi bıdı bıdı ediyorlar zaten satmak için almıyorum huzur arıyorum mutluluk arıyorum diyorum yok arkadaş xmax daha heybetli vs vs. tamam xmax görünüş olarak bir tık daha önce ama rahat edemedikten sonra ben ne eyleyeyim dışının görünüşü anlamadım arkadaş her şey görünüş olmuş. Bu arada bakım ücreti hakkında bilgi verirseniz hocam sizi yakalamışken ve memnun kalmadığınız noktaları paylaşırsanız sevinirim. Bir de o koltuk dayama kısmı görünmüyor siz mi eklettiniz nasıl oldu ? motoru canlı görmediğim için yazıyorum ?

Motosikleti
    Suzuki Burgman Uh200
    Arkadaslar facede suzuki burgman uh200 die grup actim, resim bilgi vs gibi paylasim yapmak icin katilimlarinizi bekliyorum

Motosikleti
    Alıntı Hknkosar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar facede suzuki burgman uh200 die grup actim, resim bilgi vs gibi paylasim yapmak icin katilimlarinizi bekliyorum
    link ataydın ya mübarek

Motosikleti
    Suzuki Burgman Uh200

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...42203331/detay

arkadaşlar yukardaki ilandaki motosiklet benim hatasız-garantili
    533 771 9950 bu numaradan bana ulaşabilirsiniz her türlü yardımı sağlarım

Motosikleti
    Suzuki Burgman 200 ABS
    teşekkür ederim yalnız baya fark var o zaman yahu sadece gösterge değişmemiş sanki gerçi gösterge çağ atlamış resmen bakalım hocam kısmet olursa dediğim gibi 3 haftaya tedavim bitiyor alıp geçicem. Yalnız hala etrafımda ısrarla xmax niye almıyon diye başımın etini yiyen var. Yok değer kaybı fazla gibi bıdı bıdı ediyorlar zaten satmak için almıyorum huzur arıyorum mutluluk arıyorum diyorum yok arkadaş xmax daha heybetli vs vs. tamam xmax görünüş olarak bir tık daha önce ama rahat edemedikten sonra ben ne eyleyeyim dışının görünüşü anlamadım arkadaş her şey görünüş olmuş. Bu arada bakım ücreti hakkında bilgi verirseniz hocam sizi yakalamışken ve memnun kalmadığınız noktaları paylaşırsanız sevinirim. Bir de o koltuk dayama kısmı görünmüyor siz mi eklettiniz nasıl oldu ? motoru canlı görmediğim için yazıyorum ?
    Kesinlikle öyle, herkes tutturmuş bir XMAX gidiyor. Xmax'ı kullandım. Şehir içinde aralarda derelerde sıkıntı yaratıyor. En azından benim boyumda biri için (1.75) ayaklar zor yere değiyor, hali ile yoruyor. Selesi sert, amortisörleri sert.

Burgmanın selesi rahat, amortisörleri yumuşak, alçak ağırlık merkezinden dolayı daha kıvrak ve tabi en önemlisi ayakların rahatça yere basması. Bu nedenlerden dolayı XMAX'ı eledim ve piyasası pek olmasa da dediğiniz gibi bende huzur ve mutluluk aradığımdan dolayı Burgman'ı seçtim.

Üstte de yazdığım gibi motoru enine boyuna inceledikten sonra aldım. Hali ile pek eksi yanı yok benim için. Tek sevmediğim-hoşuma gitmeyen yanı, 4000 devirde hareketlenmesi.

Aydınlatlatması, malzeme kalitesi, sele altı genişliği çok güzel.

Koltukta yeni modellerde o bel dayama parçası yok. Benim üstte yazdığım yazıdan dolayı soruyorsanız, orada bahsettiğim artçı ile sürücü arasında kalan ufak tepecik.

Motosikleti
    bu motosiklette immobilizer var mı?

Motosikleti
    Suzuki Burgman 200 ABS
    Bildiğim kadarı ile yok.

Motosikleti
    Bu kötü olmuş biri düz kontak yapsa çalışacak yani motor

Motosikleti
    Suzuki Burgman 200 ABS
    Aynen, immobilizer olsaymış iyi olurmuş.

brktknsk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 200 / 2013
    Selamlar,
    Yaklaşık 1,5 yıldır bende Burgman 200 UH kullanıyorum deneyimlerimi paylaşmak isterim sizinle, umarım almayı düşünen arkadaşlara faydası olur.

Önce artıları ile başlayalım,
    - ilk artısı motor çok seri ve ivmelenmesi gayet başarılı İstanbul trafiğinde sollamalarda hiç sıkıntı yaşamadım gayet memnunum,
    - Şehir dışında olduğum için 7 ay (kış boyunca) motorumu hiç kullanamadım geldiğimde marşa ilk basışımda hiç ikiletmedi hemen çalıştı. Arkadaşın 2014Pulsar marka motoru vardı iki hafta benim garajda kaldı geldiğinde çalıştıramadık vurdurmak zorunda kaldık motoru.
    - Max. hız Bağdat cd. sinde 145-150 arasını gördüm yol çok az eğimliydi aşaı yönde ne kadar fark etmiştir bilmiyorum. Bu hızda rüzgarı gerçekten hissediyosunuz, Özgürlük mü korku mu onu tam seçemedim ama
    - Yoğun trafikte bulunmaz bir nimet her yere girebiliyor ufacık aralardan geçerek hiç trafik derdi çekmiyorum, boyum 179 ayaklarım yere tam basıyor bu yüzden bi güven duygusu oluşturuyor yoğun trafikte.
    - Arkamda artçı ile hiç zorlanmadan Maltepe yokuşlarını çıkabildim. Maltepede E5 in üzerinde bulunan yokuşları bilen bilir.
    - Bagaj muazzam geniş topcase'e hiç ihtiyaç duymadım; Fullface kask(L) + D700 fotoğraf makinesi çantası+ Medium koruyuculu motor montu + kilim + 2m zincir + gözlük kılıfı+disk kilidi (hepsi sığdı bagaja) gözlük kılıfı vs. falan ön bagajada konulabilirdi ama o zaman aklıma gelmemişti o bölüm orasıda işe yarıyor baya.

Eksilerine gelecek olursak,
    - Tekerler küçük olduğundan motor yere çok yakın, tümseklerde altı yere değebiliyor hele arkada iri bi artçı varsa kesin alt yere değiyor ve içiniz cız ediyor :(
    - Şimdiki aklım olsaydı aynı motorun ABS lisini alırdım, bi kere ön tekeri kitleyip az kalsın düşüyordum (biraz acemilikten kaynaklı ama abs olsa olmazdı)

- Motorum şu an 3000 km de son iki haftadır kalkışlarda bi titreme olmaya başladı, servise sordum neden ne yapmam gerekir diye kalkışlarda hızlı kalkıcaksın düşük devirde kalkarsan kavrama sorunu yaşarsın ve balatalar yıpranır dedi. Evet hakkatende düşük devirde kalkınca titreme oluyor hızlı kalkarsam titreme olmuyor. Scooter tarzı motorların hepsinde hızlı kalkmak gerekiyormuş.

Şu an satıp Burgman AN 400 ABS almayı düşünüyorum. Gerçi bir müddet daha binmem gerekli 10.000km ye kadar falan ama 400lüğününde albenisi çok fazla daha karar veremedim

Umarım faydalı olmuştur düşünen arkadaşlara,

-
    Sokollu bunu beğendi.
    Nereye gittiğini bilmiyorsan, hangi yoldan gittiğinin bir önemi yoktur..

Motosikleti
    MAJESTY 400-GD250R
    https://youtu.be/QejLl-Nzog0. Suzuki burgman inceleme iyi seyirler...
    freewill bunu beğendi.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)