Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Motti Motosiklet ve Tüm Modelleri

Motovento
    REKLAM ALANI
    motti60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yok ama 2 adet kask alabildim ya bu motor asya t-1'in aynısı herşeyi ile
    aslında hepsi aynı tıraş bıçağı gibi kullan at eh acemilik çıksın yeter disbiritörünü falan aradım yedek parça sıkıntısı falan yokmuş gel beraber bakalım dediler.servis sıkıntım da yok zaten parçalar asyanın aynısı ama asya bayileri uyanmış benim ön arka sinyaller sarı, rengini beyaz yapim dedim adamlar asya dışına mal satmıyolar hatta ruhsata bakmadan parça bile vermiyorlar nasıl tırsıtmışlar şaştım kaldım ehehhee bu arada asya t-1 olan arkadaşların yardımını bekliyorum ilgilenirlerse seinirim.çarşamba teslim alacam hadi hayırlısı bakalım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

jj150 t5

Selamlar,

Ben de uzun araştırmalar sonucunda Motti 150 JJ150 t-5 aldım. Aslında yaklaşık 10 senedir motora biniyorum, ve son 5 yılım da 1100 GS üzerinde geçti. İşe gidip gelmek için ufak bir scooter bakıyordum ve sonunda aldım.

Daha önce de kimi arkadaşların yazdığı gibi, Mondial zat, Asya, Çelik aslına bakarsanız herşeyi ile aynı. Jiajue adlı üreticiden alınıp, farklı etiketleniyor. Ancak benim motorun arka fren de disk, bazı yazılar da arka frenin drum olduğu söylenmişti.

Sadede gelirsem, az çok başıma gelebilecekleri tahmin ederek aldım motoru. Ankara da, hepinizin de tahmin edeceği gibi, buzdolabı satarken motor işinde para var yaw diyen esnafın, "valla billa servisi var...." nidaları da çok bişey ifade etmedi bana. Hatta, öncelikle İstanbul daki ithalatçı firma ile konuşup olabildiğimce emin olmak istedim. Parça, stok, tamir vs...

Sonuçta, aldım ancak belki işinize yarar diye birtakım tesbitler ve öneriler;
    - İşçilik gerçekten çok kötü, plastik parçalar kimi yerde birleşmiyor, bu mottiye özel bir durum olmasa gerek,
    - Alır almaz çok ciddi bir elden geçirme yapın, motor yağı, şanzuman yağı, hidrolikler, değiştirin. El kitapçığında 300 km de bir bakım var, dolayısı ile içindeki ilk yağlar nedir pek bilmiyorum,ben 300 km yi beklemedim,
    - El kitapçığında her sayfada ayrı bir veri var, bir sayfada depo 6 lt, öbüründe 9. Anlaşılan generic bir kitapçığı gazlama metodu uygulamışlar,
    - Benzin hortumu yerine normal yumuşak hortum takıldığı için daha 50.km de hortum erimesi yüzünden ciddi badire atlatacaktım , neyse ki gördüm ve benzin hortumu ile değiştirdim.
    - Motor kasası , hem 4 zamanlı hem de 2 zamanlı motorlar için template olarak inşa edilmiş, benzin kapağının altında 2 zamanlı motorlar için yağ bölmesi var,
    - Aynı şekilde, ucu boşta olan bir takım elektrik kabloları var, zararlı değil ancak ıslanma ve kısa devreye karşı izole edilmeli,
    - Bujiler de değişebilir ancak, zaten ilk 1000 km için buji problemi olabileceğini pek sanmıyorum,
    - Motor şasi vidalarını kontrol ettirin ve sıkılaştırın, aynı şekilde her 1000 km de vibrasyondan dolayı vidaları , somunları elden geçirmekte fayda var,
    - Ayna ergonomisi hakikaten vahim, uzun süre kendime baktım , yola açmak için az daha kırıyordum,
    - Rodajı mümkün olduğunca pozitif bitirmek için, misal ilk 1000 km için, gaza aniden ve dibine kadar yüklenmeden, olabildiğince farklı devirleri ymumuşak olarak vererek kullanmalı bence,
    - Yan ayağa çok dikkat edin, motoru tanımayan birisi ayak açılınca sabit kalmadığı için devirebilir, o yüzden mutlaka çatal da bırakın,
    - Otomatik şanzuman normal vites gibi tutmadığı için, yokuş yukarı ya da aşağı bıraktığınızda motor vites de olmuyor, dalgınlıkla yürüyebilir,
    - Aynı motor, ramzey de 2900, mondial de 3300 niye acaba??

Benim beğendiğim özellikler;
    - İki kişi acayip rahat, biribirine değmiyorsun bile,
    - İbre 120 gösterse de 80-85 den fazla gitmiyor,
    - Çok az benzin yakıyor,
    - Görüntüsü gerçekten bir maxi scooter,
    - Denge iyi, kullanım rahat,
    - Çift disk fren böyle bir tasarım için harika,
    - Ön cam yeterli, orta boşluk rahat.

Sonuç,
    Herkesin söylediği gibi aslında olay servis de bitiyor, çünkü öyle ya da böyle ithalatçılar QA anlamında (kalite kontrol) çok da dertli değiller.

Ancak dediğim gibi motoru alır almaz genel bir elden geçirmek faydalı,
    36 ay taksitle, 2600 civarı bi paraya daha fazla birşey beklememek lazım...

atakan5255 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF_ 150 istanbul
    arkadaşlar ben motora yeni başlayan birisi olarak motti maxi scotur aldım daha rodajı tamamlamadım yanlız rampa aşşağı inerken stop ediyor birde motoru durduğu yerde ileri geri salladığım zaman gene stop ediyor bu sizce normalmi çünki servisi normal dior bana yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

birde bu motorlarlarla ilgili anadolu yakasın da önerebileceğiniz iyi bir usta varmı acaba yazarsanız sevinirim

Mex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motti 150
    motti motorcular neredesiniz niye kimse bir şey yazmıyor.

Kemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motora veda etti :(
    Motti hala var mı?

Motosikleti
    Motti 150
    var tabiki 3 ay önce Motti 150 t-5 aldım çok memnunum. burada motti ci arkadaşlara selam olsun sorunlarımız memnuniyetlerimizi paylaşalım lütfen.

Kemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motora veda etti :(
    Alıntı Mex adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    var tabiki 3 ay önce Motti 150 t-5 aldım çok memnunum. burada motti ci arkadaşlara selam olsun sorunlarımız memnuniyetlerimizi paylaşalım lütfen.

Bende ilkin Motti alacaktım ama sonra hiç lafı geçmeyince acaba yok mu oldu dedim. Aygun satıyordu bir ara .

atakan5255 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF_ 150 istanbul
    ya motti kullananlar nerde kimse yazmıyo

Motosikleti
    Motti 150
    buradayız arkadaşım
    valla bende aynısını gecenlerde yazmıştım hiç cevap gelmedi

Motosikleti
    Motti 150T-11---Sym Gts 250
    Merhaba arkadaslar bende 1 senedir motti kullanıyorum 1 senedir bir sorun çıkarmadı motor kısmı ama dış görünüş çok sorun çıkarıyor..özellikle plastik yerler çok çabuk kırılıyor yerinden çıkıyor ama sanki çok yakıyor..150 cc makinam 110 km de 6 litre benzin yakıyorum aynı oran diger bir motorum olan Sym Gts 250 ile neredeyse aynı hatta sym biraz daha az yakıyor

enis89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    .................
    100km de 6litre çok hemde baya çok bir oran servise göstersen iyi olur bence karbüratör de sorun olabilir...

Motosikleti
    Motti 150T-11---Sym Gts 250
    Sorma kardesim Scooter degil sanki racing kullanıyorum acayip yakıyor...250 lik makina bile daha az yakıyor ondan

Motosikleti
    İlk=2008 Honda Beat, İkinci= 2008 Honda Dylan 150
    Gidin bi tane Honda Beat alın kurtulun yakıt derdinden 10 ytl ile 140 km gidin.

Motosikleti
    Burgman UH 150
    arkadaşlar ben bugün çamlıca da yer alan motti ana bayine gittim ve motora bi bakayım sonra baktım hoşuma gitti, zaten hoşuma giden bir modeldi, ama asya t1 ve diger benzer modelleri araştırmıştım zaten ama bu motor hakkında bir bilgim yoktu ve sayenizde bilgim oldu. motti_takes_off nickli arkadaşıma teşekkür ederim verdigi bilgiler için tabi bu bilgiler sonucunda yılbaşından sonra bir tane 150 t5 almaya karar kıldım ve fiyatı 1.800 ytl su an almak isteyen var tabi

artık bir tane daha motti ci oluyor

Motosikleti
    CBR 125R REPSOL

cenk

abi bende cbr 125 war eksoz dişli war motorda ama hala 140km yi geçmiyo kalkış iyi ama serii oldu motor
    ama eşşek altın semer meselesi

akrep war motorda karbon ses süper

abi seninki kaç yapıyo ...
    motorda oynama warmı

Batis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere XTz 660 ZA - Kuba RX9
    Arkadaşlar , aranızda Motti XT250-16 kullanan var mı?

Rigel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Benim motorun benzin deposu fiyatına motor var.. Allah Allah..!
    Üç boyoz bir kola

ShowDown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    neresinden bu çinin
    hiç olmaması çinli olmasından iyidir
    facebook.com/kaskafa

Arkadaşlar,

Bu çinin neresinden yok benim motorun deposundan uygun, yok çin olcağına hiç olmasın yorumları çok can sıkıcı olmaya başladı.

2 aydır forumları inceliyorum motor alıcam, sonuçta bu başlangıç olacak benim için ve maddi durumum bu kadar müsait. Sizin durumunuz yada motorunuz beni alakadar etmiyor, çinli motor sahipleri sizin forum konularınıza girip, kerize bak haftada bir gün motora biniyor 20.000YTL para veriyor demiyorsa, sizde gelip burada böyle küçümseyen tavırları takınmazsanız sevinirim.

Bir türlü kafamda ne almak istediğime karar veremedim ve bunun nedeni kullanmadığı halde çinli motorlar hakkında yorum yapanlardır, kötüyseler neden kötü olduklarını ve önerilerinizi yazın, çinli olacağına hiç olmasın demeniz bana yardımcı olmuyor, bazıları mesaj yazmış olmak için mesaj yazıyor.

Bu tavırları takınacağınıza motti motor kullanan varsa kullananları burada buluşturmaya veya bu motorlar hakkında bilginiz varsa bunları paylaşmaya odaklanmanızı rica ediyorum.

Moderatörlerden de motti dışındaki mesajların bu konudan silinmesini talep ediyorum.

Sitemkar bir mesaj olabilir belki ama bana yardım etmiyor şevkimi kırıyorsunuz, param olsa ben de bilirim gidip doğru düzgün bir araç almayı, yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Motti 150cc T-5 - Jinding 150cc T-5 tamamen aynı kasaya sahipler, düğmeleri bile aynı, motorun şekli çok hoşuma gidiyor ama çekişi nasıldır, ne kadar yakıt yakar, servis durumları nedir, kullanıp memnun olan veya olmayan varmıdır? Hangi özelliklerinden memnundur, hangilerinden memnun değildir?

Mondial 150 ZC de alabilirim, ama şekil olarak motti daha çok hoşuma gidiyor, sizce mondialmi yoksa motti veya jinding mi?

Lütfen kullananlar veya kullanmış olanlar yorum yapsınlar, kasa kalitesi, servis kalitesi, oturma pozisyonu, yakıt masrafı ve memnuniyet olarak yukarıdaki motorlardan hangisini tercih etmeliyim, kafamın karışmasını istemiyorum, lütfen kullananlar bilgi versinler.
    Alıcam bi motor taktım kafaya:queen:queen:

Motosikleti
    Motti 25o cc
    Bir Motti'ci daha katıldı aranıza.
    Kısmetse Cuma'dan sonra 250 cc'im ile bende aranıza katılcam.

Bilgilendirme oLsun.

XT250-16 Chopper

250-16 TEKNİK ÖZELLİKLER

Motor...................................Hava Soğutmalı Tek silindir 4 Zamanlı
    Motor hacmi (cc)......................250 cc
    Max güç (ps @ dev/dak)..............-
    Ateşleme................................-
    Sıkıştırma oranı........................-
    Çalıştırma..............................Elektrik ve ayak
    Güç Aktarımı...........................5 vites
    Boyutlar (UxGxY)(mm)................2260 mm x 880 mm x 1130 mm
    Yakıt kapasitesi (litre)................14 lt.
    Lastikler.......Ön......................110/90-16
    ....... Arka.............................130/80-15
    Frenler.........Ön......................Disk
    ....... Arka.............................Kampana
    Ağırlık..................................155 kg

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler