Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Masai Motosiklet Grand Eagle 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    xeros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07
    sanırım hic yaptıran olmadı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MASAİ GRAND EAGLE 250cc 2006
    Alıntı NoVaRiX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler selamlar!
    acaba bu masailerde komple motor yaptıran oldumu?
    motoru sıfırlatan yani?
    dezavantajları nelerdir motorun sıfır yapılmasının?
    dostum bildiğim kadarıyla komple motor yaptıran yok,zaten masailer 2006 model 3 yaşında en fazla yol katedenler 20000 ve 30000 aralığında,benimki daha 13000 de eğer motorun bakımlarını düzenli olarak yaparsan 50000 km den fazla yol yaparsın motor yaptırmadan,zaten motorun rektifiye olacağını makina sana hissettirmeye başlar,zamanı geldiğinde 4. 5. viteslerle çıktığın yokuşları 2. 3. vitelerle çıkmaya başladığın zaman,130km 140km hıza çıkarken 100 km reye bile zor çıkıyorsa,eskiden tam depoyla 350-400 km yol yaparken 200-250 kmreye düştüyse bilki motorunun ömrü bitmiş rektifiye zamanı,yani piston,sekman,keçeler vs değişmesi gerekmektedir sağlıcakla, bu arada tüm masaicilerin ve masaici ruhu taşıyan motorcu arkadaşların geçmiş yeni yılını kutlar sağlık,mutluluk ve bol kazançlar dilerim.

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hyalet sürücü adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum bildiğim kadarıyla komple motor yaptıran yok,zaten masailer 2006 model 3 yaşında en fazla yol katedenler 20000 ve 30000 aralığında,benimki daha 13000 de eğer motorun bakımlarını düzenli olarak yaparsan 50000 km den fazla yol yaparsın motor yaptırmadan,zaten motorun rektifiye olacağını makina sana hissettirmeye başlar,zamanı geldiğinde 4. 5. viteslerle çıktığın yokuşları 2. 3. vitelerle çıkmaya başladığın zaman,130km 140km hıza çıkarken 100 km reye bile zor çıkıyorsa,eskiden tam depoyla 350-400 km yol yaparken 200-250 kmreye düştüyse bilki motorunun ömrü bitmiş rektifiye zamanı,yani piston,sekman,keçeler vs değişmesi gerekmektedir sağlıcakla, bu arada tüm masaicilerin ve masaici ruhu taşıyan motorcu arkadaşların geçmiş yeni yılını kutlar sağlık,mutluluk ve bol kazançlar dilerim.
    peki ya makine fazla zorlandığı için piston-sekman dağıttıysa?
    Yani illa motor ömrünü tüketmesine gerek yok..
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TT ;]
    Zakok..

FYM leri iç dışş baya iyii bilirimm..

bakarsan çokk iyii bi makina.. egzozda sess istiyosan ya yaptırcaksın ya açtırcaksın egzozları.. amaa eğer egzoz yaptırcaksan ince boru kalın sacc yaptırr.. yani egzoz haywan gibi olmasın ince uzun boru kalın saçç.. ozamann sess çokk kalite oluyoRR.. ++++ yapamazsan FYMM lerinn egzozlarda altt üstt toplam 8 susturucu warr alttan 3 tane üstten 3 tane cıkarttır ozamann sess 10 numara kalite oluyo..

Motosikleti
    peki ya makine fazla zorlandığı için piston-sekman dağıttıysa?
    Yani illa motor ömrünü tüketmesine gerek yok..
    Dostum piston segman dağıttıysa tabikide yaptıracaksın,benim anlatmak istediğim piston segman dağıtmadan kaza vs motorun başına bir şey gelmeden motor 50000 60000 belki daha fazla yol katedebilirsin.tabiki motoru kullanan gerçek bir motorcu sürücü ise acemilerde 5000 10000 km de bile motor dağıtan var.kullanıcı motorun ömrünün kısa veya uzun olmasında çok büyük rolü vardır.mesela bende masaiden önce minsk125 vardı 12 yıl kullandım onu sıfır almıştım 47000 km sattım daha hiç motor yaptırmamıştım hala saat gibi çalışıyordu sattığımda,alan arkadaştanda hiç şikayet gelmedi bana.yani motoruna bakarsan oda sana bakar dostum saygılar.

Zakokkk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FYM FY250/PL
    ben egsozları uçtan kestim bayağı tok ses alıorum şuanda .
    ZAKOKKK//ZAMANI DURDURABİLİRSİNİZ AMA BENİ ASLA

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hyalet sürücü adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum piston segman dağıttıysa tabikide yaptıracaksın,benim anlatmak istediğim piston segman dağıtmadan kaza vs motorun başına bir şey gelmeden motor 50000 60000 belki daha fazla yol katedebilirsin.tabiki motoru kullanan gerçek bir motorcu sürücü ise acemilerde 5000 10000 km de bile motor dağıtan var.kullanıcı motorun ömrünün kısa veya uzun olmasında çok büyük rolü vardır.mesela bende masaiden önce minsk125 vardı 12 yıl kullandım onu sıfır almıştım 47000 km sattım daha hiç motor yaptırmamıştım hala saat gibi çalışıyordu sattığımda,alan arkadaştanda hiç şikayet gelmedi bana.yani motoruna bakarsan oda sana bakar dostum saygılar.
    Dostum, bilgiler için teşekkürler. Bunlar zaten bildiğim şeyler. 8 yıldır makine üstündeyim, az çok öğreniyor insan ister istemez. Sormak istediğim aslında şu; bu makinelerin motorları sıfırlanıp tekrar yapıldıktan sonra sağlıklı bir performans sergilermi? Krank falanda değişmiş mesela..Komple ciğerler yenilenmiş yani..

Motosikleti
    Dostum, bilgiler için teşekkürler. Bunlar zaten bildiğim şeyler. 8 yıldır makine üstündeyim, az çok öğreniyor insan ister istemez. Sormak istediğim aslında şu; bu makinelerin motorları sıfırlanıp tekrar yapıldıktan sonra sağlıklı bir performans sergilermi? Krank falanda değişmiş mesela..Komple ciğerler yenilenmiş yani..
    arkadaşım eğer makinanı iyi bir ustaya işin ehli birine sıfırlatırsan iyi sonuç alırsın.şuan masainin maksumum son hızı 130 km benim ulaşabldiğim hız bu.makinanın silindir haçmi 233 cm beygir gücü yanılmıyorsam ON SEKİZ HP felan.makinanın silindir haçmini ve beygir gücünü yükseltebilirsen herhelde ibredeki son hıza ulaşılabilir.yani dostum yapılmıyacak bir şey değil yeterki imkanın madi gücün olsun 250cc lik makinayı 500 cclik makinaya bile dönüştüreb,lirsin sağlıcakla kal

Motosikleti
    Masai FYM Grand Eagle

Yardıım

Merhaba arkadaşlar. Masai grubuna yeni katılmış bulunmaktayım. Motosiklete bindiğimde arka frenin bırakmadığını gördüm ve tamirciye açtırdım. Balataların azalmış olduğunu ve bunun neticesinde mekanizmanın işlevini tam yerine getiremediğini ve değişmesi gerektiğini söyledi. Ben bu arka balataları Kütahya dan bulamadım. Kendimde Kütahya lıyım. Nereden ve nasıl alabileceğim konusunda bana yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler...

pampi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mobylette Super51&Kanuni Tigrina 100 & Masai Grand Eagle

dr.pina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    grand eagle 250
    MERHABA ARKADAŞLAR BEN DE MOTORUMU ACİLEN SATIYORUM.
    http://www.sahibinden.com/doktordan_...XQQdisplayitem

Gabe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Grand Eagle 250
    selam arkadaşlar

aylardır yatan motorumu dün çıkardım ve küçük bir küçükyalı turu yaptım. özlemişim valla aküyü şarj etmenin dışında en ufak bir sorun yapmadı. 30 sn içinde çalıştı motor. ben de elden çıkarıp daha büyük bir şey almak istiyorum bu sezon ama fiyatlar çok ölü. kıyamıyorum desem yeri yani.

xeros'un (özledim abicim ya görüşelim bi ara) dediği gibi egzoz modifiye yapmıştım. ince uzun boş boru egzoz yaptırmıştım. sesi çok rahatsız bir şey oldu. komşular sokağa sokmama kararı almıştı hatta bir dönem ama benim yaptırdığım yer kapattı sanırım. cok da zor bir işlem değil aslında. bir egzozcu ya da iyi bir servise giderseniz bir şeyler yapacaklardır.

Motosikleti
    Masai FYM Grand Eagle

yedek parça

Merhaba arkadaşlar. Motosikletimdeki arıza sebebiyle marş debriyajı gerekmektedir takım olarak. Yardımcı olabilecek arkadaşların ellerinde bulunan veya temin edebilecek firmaların adı ve telefonlarını verebilirlerse memnun olacağım.Dişlinin fotosunu ekleyemedim eğer ihtiyaç olursa mail den gönderebilirim. Şimdiden teşekkürler.

Gabe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Grand Eagle 250
    Alıntı merdogan43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. Motosikletimdeki arıza sebebiyle marş debriyajı gerekmektedir takım olarak. Yardımcı olabilecek arkadaşların ellerinde bulunan veya temin edebilecek firmaların adı ve telefonlarını verebilirlerse memnun olacağım.Dişlinin fotosunu ekleyemedim eğer ihtiyaç olursa mail den gönderebilirim. Şimdiden teşekkürler.
    Jinlun ve Kanuni'den bir sordursan, belki bir netice alırsın. onlar da FYM Lifan uretimi sanırım

çamurluk

merhaba arkadaşlar benimde bir fym 250 im var Ankaradayım ön çamurluğum kırıldı ve yenisini bulamıyorum.İnternetin altını üstüne getirdim fakat bulamadım.Nerden kimden buluruz alırız bilen arkadaşlar varsa orijinal aksesuarları lazım yardımcı olursanız sevinirim. Kazasız sürüşler...

s.a arkadaşlar siteye yeni üyeyim motosiklet almak istiyorum masai fym 125 yada sym 125 fakat istanbulda nerede satıldığı hakkında bilgi verirseniz teşekkür ederim ve hangisi daha iyidir

pampi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mobylette Super51&Kanuni Tigrina 100 & Masai Grand Eagle

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar selam,

Salı günü arkadaşın FYM'sine bakım yapacağız,
    Bu motorun buji kodu nedir ve yağ kapasitesi kaç gram'dır acaba?
    Yardımcı olursa sevinirim.

Teşekkürler.

dogan2006 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Böyle güzel modifiye görmedim, çok yakışmış http://www.youtube.com/watch?v=qi8LZ...eature=related
    Böyle güzel ses de duymadım http://www.youtube.com/watch?v=wxG4TPOYSnU

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:35 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:27 ----------

fym'ler toplanmış 2. ve 3. de izleyin http://www.youtube.com/watch?v=OPrSF...eature=related

Motosikleti
    fym masai 250cc
    Alıntı evrimvolkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar benimde bir fym 250 im var Ankaradayım ön çamurluğum kırıldı ve yenisini bulamıyorum.İnternetin altını üstüne getirdim fakat bulamadım.Nerden kimden buluruz alırız bilen arkadaşlar varsa orijinal aksesuarları lazım yardımcı olursanız sevinirim. Kazasız sürüşler...
    http://www.yuki.com.tr/yedekparca/mo...otosiklet.html bu site yuki motorun çoğu parçası fym ile aynı çamurluklarda tabii 38 tl yazıyo online sipariş olmuyor ama telefonları yazıyor belki sipariş edebilirsin
    Masai Grand Eagle 250 ESKİŞEHİR

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler