Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
40. sayfa BirinciBirinci ... 30383940414250 ... SonuncuSonuncu

Kanuni - Ronny

Motovento
    REKLAM ALANI
    Esp Explorer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Valla bu sabah motor calismadi.Dun gece sorunsuz eve donmustum.Ama baya yogun yagmur sonrasi.Suların icinden gecmek zorunda kalmistim.Sabah marş basti ama motor calismadi.Muhtemelen daha once temassizlik yapan sarj bobinine su kacti.Oglen motorcuya kadar ittim.Orada cirak mars a basti calisti meret.Artik yagmurlu havalarda dikkat etmek lazim Gerci iyice izole ettim bu sefer ama yine de essegi saglam kaziga baglamak lazim :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oguzhan6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu tip durumlar motorlarımızın tuzu biberi

Olayi bu sabah cözmüş bulunmaktayim.Bu sabah yine calismadi.Sonra farkettim ki motoru sitenin çardak altina iterken (motor calisir durumda iken siteye giris yasak) kolaylik olsun diye sag aynanin alt kismindan da destek aliyorum.Orada ki motor acil stop butonuna basmisim.Dogal olarak mars basiyor motor calismiyor.Dun motorcuya kadar bosuna itmisim )

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Ronny ile Ronny S arasında ne fark var ? bence bi fark yok bari motorunu 180cc yapsalardı da Ronny S demenin bir anlamı olsaydı.

S yazısı ve fiyatı dışında bir yeniliğini göremedik

asot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 700
    esp geçmiş olsun, yolda kalmak berbat bir durum bu sorunu ben artık yaşamıyorum, çözüm de motoru yıkamamak, yoğun yağmurda kullanmamak, bekletmemek..

O da bir cözüm tabi.ama bugun yine is e full yagmurda gittim.fazla hiz yapmazsan sorun yok @asot )

Evet bende motoru tabanca ile yıkadığım zaman çalıştırmakta güçlük çekiyorum.1-2 gün sürüyor sonra geçiyor,ve en büyük sorunlardan bir taneside koltugun altına su girmesi ) Nerden giriyor bilmiyorum ama yıkadıktan sonra koltugun altından suyu bezle çekiyorum

Motosikleti
    tracer 700
    benim için bu yıkamadan sonra çalışmama olayı, motoru sattıracak kadar büyük sorun olmuştu, servis bile tam çözüm bulamamıştı, karbüratörü temizlettim, binmeye devam ettim, kendinden düzeldi, buna rağmen servistekilerin bir şey olmaz, istediğin gibi yıka demeleri şaka gibi. özellikle motorun, kabloların olduğu kısma kesinlikle tazyikli su tutmayın.

mad yıkarken koltugun altına su girmesi normal, çünkü koltuk kapalıyken hafif yukarı esnetince içindeki eşyaları almak mümkün..

bu arada soguk en sonunda bana da pes ettirdi ve işe artık arabayla gidiyorum, nisan ayına kadar motora binmemeye karar verdim, çünkü özellikle dizlerimde inanılmaz agrı olmuştu. şakaya gelir yanı yok bu işin.

@asot kardes dizlik kullan.Tum bu sorunlarin ortadan kalkar.Tabi full kaskın yoksa o da sart.

Alıntı asot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim için bu yıkamadan sonra çalışmama olayı, motoru sattıracak kadar büyük sorun olmuştu, servis bile tam çözüm bulamamıştı, karbüratörü temizlettim, binmeye devam ettim, kendinden düzeldi, buna rağmen servistekilerin bir şey olmaz, istediğin gibi yıka demeleri şaka gibi. özellikle motorun, kabloların olduğu kısma kesinlikle tazyikli su tutmayın.

mad yıkarken koltugun altına su girmesi normal, çünkü koltuk kapalıyken hafif yukarı esnetince içindeki eşyaları almak mümkün..

bu arada soguk en sonunda bana da pes ettirdi ve işe artık arabayla gidiyorum, nisan ayına kadar motora binmemeye karar verdim, çünkü özellikle dizlerimde inanılmaz agrı olmuştu. şakaya gelir yanı yok bu işin.

Motosikleti
    Kanuni Hussar
    Arkadaşlar ben 2 ay önce aldım siyah rengini bazı arkadaşlar çok fazla ses geliyor ve çok sert demişler onun çözümünü bulduk lastiklerin havalarını biraz indirdiğinizde sertlik azalıyor ve bilmem o yüzden motor esnemeye başladı bilmem 1900 km yol yaptığım için açılmaya başladı motordan çok memnunum sadece boyum biraz kısa olduğu için ayağımın ucu değiyor ona da serviste bir çözüm bulacağız arka amortisörleri biraz yatıralım diyoruz.Çamur olayı bende de çok fazla oluyor birde ayaklarımızı koyduğumuz yer çok fazla kirleniyor acaba oraya uygun paspas bulabilirmiyiz en kısa sürede fotoları yüklerim

Alıntı djtarz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben 2 ay önce aldım siyah rengini bazı arkadaşlar çok fazla ses geliyor ve çok sert demişler onun çözümünü bulduk lastiklerin havalarını biraz indirdiğinizde sertlik azalıyor ve bilmem o yüzden motor esnemeye başladı bilmem 1900 km yol yaptığım için açılmaya başladı motordan çok memnunum sadece boyum biraz kısa olduğu için ayağımın ucu değiyor ona da serviste bir çözüm bulacağız arka amortisörleri biraz yatıralım diyoruz.Çamur olayı bende de çok fazla oluyor birde ayaklarımızı koyduğumuz yer çok fazla kirleniyor acaba oraya uygun paspas bulabilirmiyiz en kısa sürede fotoları yüklerim
    Hayirlisi olsun @djtarz Lastik olayina pek katilmiyorum.Havasi inik lastik performansi etkiliyor.Ben ayda bir kontrol ediyorum.On 29 arka 32 her zaman tam performans veriyor.Kazasiz belasiz surusler...

Motosikleti
    tracer 700
    S
    hoşgeldin, hayırlı olsun motorun. yaz yaklaştıkça ronny.ler piyasaya çıkacak. Sele olayı maalesef öyle, bu tarz scooterlar arasında sanırım en yüksek olanı, resimleri paylaşırsın. iyi sürüşlerr

Başlangıçta evet ayakları koyduğumuz yer çabuk kirleniyor ama özel paspas kestirilip oraya yerleştirilebilr.Havalara gelince explorer dedigi gibi ön 29 arka 32 olunca performansı çok güzel oluyor.Koltuğun yüksek olması benide mağdur etti.Ben birde motoru görmeden sipariş internette görüp mağazadan sipariş verdim.Motora oturunca ayak uçları ile yere basınca hata ettigimi anladım.Ama şimdi alıştım )

Slm arkadaşlar,bugün motorun servisine gittim.Motorla ilerlerken motor gel git yapıyordu.Servis elektrik aksamından olacagını söyledi.Yogun olduklarından ancak hafta içi motoru servise bırakıcam.Büyük ihtimalde 1-2 hafta parça bekliyecez.Gelişmelerden haberdar ederim arkadaşlar keyifli sürüşler...

Alıntı madphantom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slm arkadaşlar,bugün motorun servisine gittim.Motorla ilerlerken motor gel git yapıyordu.Servis elektrik aksamından olacagını söyledi.Yogun olduklarından ancak hafta içi motoru servise bırakıcam.Büyük ihtimalde 1-2 hafta parça bekliyecez.Gelişmelerden haberdar ederim arkadaşlar keyifli sürüşler...
    Gecmis olsun.Haberlerlerini bekliyorum.Bu arada ben de hala egzoz bekliyorum.

Motosikleti
    Kanuni Hussar
    Geçmiş olsun benimde geçen kar yağdığında gaz kolu takıldı motoru çalıştırdığımda motoru durdurmakta zorlandım sol aynayı kırdım ve sol köşede ufak bi çizik oldu aynaları değiştirtirdim orayada sprey boya yaptım ama içime sinmedi servide sordum 80 tl komple değiştiyormuş lastiklerin havasını sizin dediğiniz gibi yaptım performans yükseldi fakat kullandığım yol çok fazla çukurlu ve sanki o tarz yerlerde lastik havaya fırlıyor ve ön çamurluktan ses geliyor servise sordum lastiklerin havaları iyi dedi çok ses geliyor dediğimde şurda 300 km'nen kalmış 2500 bakımında hepsini kontrol ederiz dedi 1-2 haftaya kalmaz 2500 bakımına girer benim motor fotoları koyucam ama şu bakımı atlatayım ve motoru bir güzel temizliyeyim diyorum burada yağmur durmadığı için yıkamadım ne zamandır.

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Geçmiş olsun benimde geçen kar yağdığında gaz kolu takıldı motoru çalıştırdığımda motoru durdurmakta zorlandım sol aynayı kırdım ve sol köşede ufak bi çizik oldu aynaları değiştirtirdim orayada sprey boya yaptım ama içime sinmedi servide sordum 80 tl komple değiştiyormuş lastiklerin havasını sizin dediğiniz gibi yaptım performans yükseldi fakat kullandığım yol çok fazla çukurlu ve sanki o tarz yerlerde lastik havaya fırlıyor ve ön çamurluktan ses geliyor servise sordum lastiklerin havaları iyi dedi çok ses geliyor dediğimde şurda 300 km'nen kalmış 2500 bakımında hepsini kontrol ederiz dedi 1-2 haftaya kalmaz 2500 bakımına girer benim motor fotoları koyucam ama şu bakımı atlatayım ve motoru bir güzel temizliyeyim diyorum burada yağmur durmadığı için yıkamadım ne zamandır.
    sizin motorun amortisörleri çok küçük. çok ince desem daha doğru olur. ybr 125 amortisörleriyle kendi amortisörlerinizi değişirseniz çok farkececek emin olun. yan sanayi amortisörler 45-50 lira. söküp takması 4 tane lokmaya bakıyor kendiniz bile yaparsınız.

Arkadaşlar servisle konuştum,Motorun bobini yanmış ,motor serviste yatacak anlaşılan bekliyecez ve görecez gelişmelerden haberdar ederim.

2500 km bakımında çok şey değişir.yagmur ve kar temizlik olayında büyük engel.iyi havalari beklemeye devam.bu aksam eve dönerken düşüyordum.su an devam den otel inşaatının yanından geçerken yolda çamur birikmiş ucuz atlattık.herkese iyi sürüşler...

---------- Post added at 22:53 ---------- Previous post was at 22:51 ----------

Alıntı madphantom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar servisle konuştum,Motorun bobini yanmış ,motor serviste yatacak anlaşılan bekliyecez ve görecez gelişmelerden haberdar ederim.
    Beklemeye devam desene :(

REKLAM ALANI
40. sayfa BirinciBirinci ... 30383940414250 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)