Evet arkadaşlar güncel bilgi paylaşımı için bir takım görüşlerimi yazacağım sizlere

Geçtiğimiz hafta sonu arkadaşımla 2 motor düştük yollara . Onda da Fiddle 2 var . İlk önce atladık Şileye gittik. Daha sonra oradan tekrar atladık motorlara tam tersi istikamet kilyosa demirciköye geçtik ve orada da bir süre takıldıktan sonra bjk ye gelip oradanda ümraniyeye evime geldim. Dolayısı ile nereden baksan 250-300 km yol yaptık İst içinde . Öncelikle ben motoruma bir kere daha hayran oldum bu yolculukta. Şöyle bir şey var ; motor yokuş yukarı çıkarken en fazla 90km , düz yolda 110-120 km , eğimli yokuş aşağı yerlerde ise 120-135 km leri görüyor. Bizzat ben kendim gördüm 135 km civarlarını . Belki biraz daha fazladır. Bu beni gerçekten çok şaşırttı 125 lik bir scooter nasıl olurda bu süratlere çıkabilir anlayamadım. Ancak motor çok sert süspansiyonlara sahip. Alışana kadar biraz kullanıcısını yorabilir. Motorun ön tarafında rüzgarı kesecek bir cam olmadığı için vücudunuza çarpan rüzgar motorunuzun hızlanmasını ve son süratini düşürmektedir. Bunun da testini yaptım. Dik oturuş pozisyonunda fiddle ile kalktığımızda o benden daha öne geçip ufak ufak arayı açmaya başlıyor fakat ben motorun üzerine yatabildiğim kadar yatıp o şekilde sürdüğümde çok rahat bir şekilde fiddle ın yanından geçip farkı açıyorum. Ön cam takılabilir faydalı olur. Bunun dışında bütün yolculuk boyunca 2 depo yakıt tükettim zannedersem okadar asılmaya basmaya normal gibi geldi bana . Dolayısı ile uzun km ler bu motor ile yolculuk yapmanız mümkün tabii daha büyük cc lere göre daha fazla yorulacaksınızdır ama yapılmayacak bir şey yok onu görmüş oldum. Bugün motoruma bir kere daha hayran kaldığım bir durumu fark ettim . Motorlarımızda çelik fren hortumu kullanmışlar ben buna çok şaşırdım özellikle harika ;) ve frenler gerçekten muazzam tutuyor. Özetlemek gerekirse bence bu fiyata alınabilecek en sağlam taş gibi bir motordur sym symphony sr gözünüz kapalı sym ye güvenebilirsiniz ..