Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial X-Treme (Enduro/Super Moto/Moto cross) Kullanıcıları / Bilgi Paylaşımı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    Hayırlısı inşallah

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mondial x treme max 150
    herkese merhabalar sıfır mondial extreme max 150 aldım henüz 100 km de ancak motorum sabahları çok zor çalışıyo 5 dakkika uğraşmak gerekiyor böyle bir sorun yaşayan arkadaş varmı acaba

mytheron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Xtreme enduro 250
    max ibilmem fakat soguk havalarda jikle ile çalıştırıyorum ben mondial extream enduroyu.
    Çalıştırmadan önce motoru sağa sola sallayın derdi eğitmen,öyle yapıyorum ve gazı açmadan direk jikle ile çalıştırıyorum tek seferde çalışıyor bu şekilde.

Motosikleti
    Alıntı monur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese merhabalar sıfır mondial extreme max 150 aldım henüz 100 km de ancak motorum sabahları çok zor çalışıyo 5 dakkika uğraşmak gerekiyor böyle bir sorun yaşayan arkadaş varmı acaba
    Monur kardeş, önce hoş geldin ama senin forum sayfan extreme max 150 sayfası. Orada sana daha çok yardımcı olacak arkadaşlarımız var. Ama jikle olayına katılırım motorun sol yanında jikle var. Benim motor 2. Kademede bir basışta alıyor ama sonrasında ayarı düşürmek gerekiyor. Benimde allıma ilk o geldi...

Motosikleti

şimdilik bu kadar.
    cenkito, Green Arrow, *Heka ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    laan bizim motoru kopyalamış şerefsiz avusturyalılar.

doğrudan 4:59 - 5:00'a bakın

https://www.youtube.com/watch?v=kB3xIkVIwrY

Hocam motor çok güzel olmuş. Bende yeni aldım 2 haftadır kullanıyorum. 10 yaşımdan beri motosiklet kullanıyorum Yaşım 34. İlk defa enduro tarzı kullandım ve bu zamana kadar kullanmadığıma pişman oldum. Çok keyifliymiş arazide sürmek. Daha önceden kullandığım en büyük en gelişmiş makine R6. Önceki mesajlarına baktım supermoto nasıl yaptın diye ama jant işini nasıl hallettin onu anlamadim. Bende İzmirdeki servisle konuştum ama çözüm bulamadı servis. Daha doğrusu adamlar sabahtan akşama kadar koli açıp motor birlestirmekten beyinleri sulanmış artık haklı olarak. Bir iki mondial servisine daha sorucam. Jant için ne almam gerekir, tabi bulabilirsem.

Motosikleti
    Alıntı sdirer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [/COLOR]Biliyorum saat geç ama popomu koltuğa şimdi koydum. Kokoreçi yecim, yorgunluk biramı açtım, ahanda yazıyorum: Bugün İstanbul'da 10 saat süreyle koşuşturma neticesi Mondial X- Treme Enduro motorum, mytheron'dan aldığım 17" jantlar, fren diskleri ve arka dişli neticesi Süleyman'ın Süper Motard'ına dönüşmüştür! Bu işlemin bana maaliyeti öğleden sonra 12 gibi başlayan telefon trafiği ile birlikte önceki gün aldığım
    Jantlar, fren diskler, arka dişli = 1900tl (mytheron'dan rast geldi)
    Pirelli rosso 2 lastikler = 908 tl (spor olan rosso 2 bunlar gezi versiyonu değil, motolastik nokta com )
    İki adet iç lastik = 180 tl. ( zen motor tanesini nakitte 90'dan verdi motolastik eğer İzmir'de olmasaydı orada 5'şer lr daha uygun)
    Bir adet rayban gözlük 15 yıllık mis gibi idi ne 15'i 20 yıllıktı(canım yaa)
    Lastiklerin jantla kavuşması motolastik nokta com İSTİNYE = 70 tl.
    Bir adet VW transporter arka tampon. Şerefsiz, eline aldığı telefonla oynayıp kendini tatmin ederken kozyatağı ile göztepe arasındaki meşhur dur kalk trafiğinde öndekine(bana) nasıl öyle vurmayı becerdi merak ediyorum? Beter olsun evine gidemesin. Neyse, ben beddua ettim mi de tutuyor. Öbür tarafta alacağım var diyeyim...
    Ve disklerle, dişliyi jantlara, jantları motora takmak için gerekli malzemeyi gün içinde tedarik eden (çözüm üreten), işçiliğini yapan, soğukkanlı, bilgili, yol gösterici, efendi tavrını ne bana ne başkalarına karşı hiç kaybetmeyen, mondial Hasanpaşa servisi Aras Moto (Kürşat (Aras) Bey) = rakamı yazmayacağım. Ama rakam çok makul diyeyim. Bundan sonra sıkıntım olursa ilk adresim orasıdır, bilene bilmeyene duyurulur. Gidin tanışın...
    yaktığım yakıt, ömürden bir gün, güzel insanlar, bir tane de şerefsiz.
    Sonuç: motorla gelen orijinal 46 dişli arka dişliyi SM janta taktık. Neden, elimdeki yeni arka dişli 52 dişli olduğundan hem mevcut zincirle aşınma uyumu olmadığı için hem de yolda hız arazide çekiş ihtiyacı olur diye düşündüğümüzden yeni 52 dişli arka dişliyi motordan söktüğümüz arazi jantına taktık. Böylece yolda bariz bir hız kaybı yaşamazken, arazide çekişi %13 artırdık.
    Gözlemler: 1. Yandex'in gözünü seveyim İstanbulda en kısa yol, en kısa süren yol değildir, yandex bilir...
    2. Aras Moto(Kürşat Bey), dört-dörtlük servistir. Gelmeyen sol aynam için geçici ayna bile verdiler, güler yüz cabası...
    3. Zen moto öpüyor
    4. Motolastik nokta com'un fiyatları uygun gibidir.
    5. Bu mondial adam olmak istemiyor. :( belki biz zorla edeceğiz...
    6. Benim için selede 4 cm civarı alçalma oldu. 140/70-17 lastiğin dış çapı 110-80-18 lastiğin dış çapından en az 2 cm kadar az. ön lastikte durum 9 cm civarı (belki de fazla)
    7. Yarın tüm gün eğitim var şimdi yatmaya...
    cevabınız burada yazılmıştı. Parçalar mondialden temin edildi. Daha önce getirdikleri supermoto versiyonun jantları uyuyor
    cenkito bunu beğendi.

MANKU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia & YAMAHA
    Herkese merhaba,
    belki kullanıcısı buradadır bilmiyorum.
    E-xtreme enduro 250 2015 model 6000 km de 5000 tl ye var. Ucuz olduğu için almayı düşünüyorum. Sizce fiyat nasıl? Satarken elden kolay çıkar mi?

arka amasörüm yağ kaçırıyor ne yapmam gerek ? acil cevaplarsanız sevinirim 60 kg adam nasıl patlattıysam

ÖZALTIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Rx-115, Yamaha Passol 2
    Sm dönüşümü için ön arka 17 jant ihtiyacım var 2. el de olabilir. Hangi motosikletin uyar veya nereden bulurum? 3-5 bin gibi fiyatlar veremeyeceğim.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME ENDURO 250CC
    Arkadaşlar konu baya eskimiş ama bu motorun bazı problemlerini cözdüm ve paylaşmak istedim
    1)ibre problemi bu motorların birçoğu serviste ibre arızası nedeni ile gittiler ve ibreleri değişti. motorun ibresi dijital olduğu icin jantta mıknatıs var bu mıknatıs zamanla fren balatası tozu metal vb.şeyleri topluyor bir anda ibre 0 iken 199 gözteriyor cözümü jantta ki mıknatıslı bölümü temizlemek.
    2)şıngırtı sesi bu ses yüzünden amartisör bile değiştiren oldu ama sorun zincirdi zinciri cok temiz tutup her hafta gerginliğini ayarlarsanızsorun düzelecektir(zincirin kalitesi biraz düşük)
    birilerine faydam dokunur İnşallah
    gurucuk bunu beğendi.

jesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ''00 ZX-12R..00 cb1100,, "16 integra 750
    kimseler yokmu yav nooldu sattınızmı motorlarınızı
    cenkito bunu beğendi.

Ankaradan sıfır maxx 200 için tavsiye edeceğiniz bayi var mı? nereden alınabilir? Alan arkadaşlar memnunlar mı?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Merhaba arkadaşlar, enduro motora başlamak istiyorum, 10 bin TL bütçem var, 2. el olarak mondial extreme enduro ve Apachi 4v Cross arasında ne gibi farklar var, hangisi daha iyidir, boyum 1,93 kilom 87, güç, yakıt tüketimi, sağlamlık ve 2. elde hangisini tavsiye edersiniz.

Alıntı sdirer adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Merhaba motor güzel görünüyor Allah kaza bele vermesin duruyordur herhalde supermoto için jant lastik boyutları nedir
    ön lastik 110 jant 3.00*17 inch
    arka lastik 140 jant 4.00*17 inch mi ?
    bilgisi olan yazabilir mi ?

Turuncu Buji - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Xtreme Enduro 250
    Mondial Xtreme 250 ile yaptığım bir kaç gezintiyi kayıt ettim. Alacak arkadaşlara fikir oluşturması bakımından yardımcı olur umarım.
    https://www.youtube.com/watch?v=oshsqnjZ4Oo

arkadaşlar xtreme enduro 250 sele yüksekliği ve yerden yüksekliği kaç?

Motosikleti
    Motor dik durumda iken aynaların üstünün yere olan mesafesi 150 cm’ye yakın. VW transportere girmiyor. Sele yüksekliğini bilmiyorum
    Emekli Olanlar:
    ‘11 Pcx 39.415 km.

yerden yüksekliği derken motorla yer arasındaki yüksekliği kastetmiştim motora sahipseniz rica etsem sele yüksekliğini ölçer misiniz?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)