Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial X-Treme (Enduro/Super Moto/Moto cross) Kullanıcıları / Bilgi Paylaşımı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mehmetmumtaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    6-7-8-9 Eylül kardeş , cmtesi pazar ayarlıyalım bana göre
    İnna lillahi ve inna ileyhi raciun

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tunctepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial extreme 250cc enduro & 150 ut enduro
    hafta içi izin ala biliyorum
    hafta sonuda ancak iş çıkışı oraya gele bilrim

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Polat geleceğimiş oraya motorunan
    ANGARAJ

Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    Alıntı tunctepe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hafta içi izin ala biliyorum
    hafta sonuda ancak iş çıkışı oraya gele bilrim
    bende devlet memuru olarak hafta içi gelemem , haftasonu bir şeyler yaparız artık

@gaccal polat yatışta ellem göremiyoz nette

Motosikleti
    Alıntı mehmetmumtaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende devlet memuru olarak hafta içi gelemem , haftasonu bir şeyler yaparız artık

@gaccal polat yatışta ellem göremiyoz nette
    Çizik kestanemiz, doğum günü bebemiz polat efendi yıllık iznini kullanıp tatillere seyrettiydi ve o esnada da çok büyük bir hata yaparak motorunu bana teslim etmişti bende tabisiki bindim üstüne vurdum kırbacı vurdum kırbacı sesi çok süper insanı tahrik ediyor resmen durduğum yerde ara gazı yapıp duruyorum niyeyse üstüne üstelik hala benzini bitmedi meretin birde bana bıraktığında benzin al falan demişti yani az bi benzin var diyordu içinde.. bakalım ben aynı şekil teslim edicem o yolda kalsın nihahhaha
    ANGARAJ

Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ... yıllık iznini kullanıp tatillere seyrettiydi... bakalım ben aynı şekil teslim edicem o yolda kalsın nihahhaha
    vay erol taş Gaccal vay

Evet arkadaşlar yep yeni çalışmam ile karşınızdayım

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Tatilden döndüm Herkese selamlar...

Alıntı deli kad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet arkadaşlar bilgi paylaşmak güzel bende dün amasörlerle ilgili bir araştırma yaptım servisin bu konuda bır bılgısı olmadıgını ogrendım. kullanma kılavuzunda da boyle bır bılgı yok. Bende uretıcı fırmada teknık servıs sorumlusunu aradım telefonla zor zar ulaştıktan sonra arka amasörde bulunan gazlı bolumunde altta bır cıvata oldugunu ve bunu gevşetip 4km gıttıkten sonra surucunun kılosuna otomatık olarak ayarlanıp tekrar sıkıldıgını ogrendım ön amasörlerde bulunan alyanlı cıvataların ne işey yaradıgını sordugumda bır bılgı alamadım.Araştırıp doneceklerını soyledıler.Biz bu gibi bilgileri forumlardanmı öğrenicez diye sitem ettim.Daha önce arkadaşlar alyanlı cıvatalarla ilgili paylaşım olmuştu. Sağ olsun paylaşanlardan.
    Üretici firma dediğin "fastace" uzakdoğulu bir firma. Ben mail attım ama cevap gelmedi. Kullanım klavuzu arıyorum bende. Ayrıca bugün tunç'un bahsettiği allenli vidaları gevşettim-sıktım, bir değişiklik olmadı benimkinde, demekki daha hava yapmamış.

[/COLOR]yağ filitresi temizleniyor değiştirmeniz geremiyor heleki ilk bakımlarda temizlenmesi lazım büsürü metal çapağı üstünde oluyor yağı boşaltıktan sonra yıkayıp kopresörlü hava ile temizletin yada mazotla yıkanması dah iyidir bilemem yani siz değiştireceğim diyorsanız hiç gerek yok diyorum....tutmayın küçük enişteyi
    Küçük enişte uğraşma filtre temizlemekle, söyle değiştirsinler en güzeli... Bu arada yağ filtresinin KN-112 olduğunu yabancı sitelerden öğrendim.

Benzin hortumunu da not aldım. Buarada benzin filtresi takmayı düşünüyorum.

XL200'lere ölüüüüümmm.... Zafer çinlilerindir artık!

Alıntı gazi. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İçinizde koltuğu daha konforlu bir hale getiren varmı?
    Biz de bir döşemeciyle konuştuk, ancak "bazı arkadaşlar!" vaz caydı. Ben de tek başıma yaptırmak istemiyorum, bekliyoruz bakalım. Bişeyler yaparsam yazarım.

Alıntı mehmetmumtaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim gösterge %2 eksik gösteriyor 100kmde 2 km yani
    Asıl bombaya gelin... Motoru GaccaLL arkadaşımıza bırakmıştım. ~1hafta sonra geldim aldım, ve göstergem düzelmiş! %23 daha fazla ölçüyordu gösterge ama bugün 50~60 km lik bir mesafede yaptığım ölçümde %2.2 eksik ölçüm yapmış gösterge. Yani bir sorunum yok artık. Ayrıca benzin tüketimin de benimki ile neredeyse aynı. Bende 3.2 ile 3.5 litre arası yakıyorum.

Ayrıca ilk T-short çalışması çok iyi olmuş bence.... Ben de istiyorum....

yani benim tesbitim 105 filan yaparken ben normalde 130 yapıyor buna göre hesap yapıcak olursak km de tutmuyordur bana kalırsa eksik gösteriyor bencede
    Tunç kusura bakma ama... Biraz yavaş yap... Bence bir hata vardır, o ölçümde 130 yaptığını düşünmüyorum. Emin misin?
    #sürenadam

Motosikleti
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tatilden döndüm Herkese selamlar...

Küçük enişte uğraşma filtre temizlemekle, söyle değiştirsinler en güzeli... Bu arada yağ filtresinin KN-112 olduğunu yabancı sitelerden öğrendim.

Benzin hortumunu da not aldım. Buarada benzin filtresi takmayı düşünüyorum.

Biz de bir döşemeciyle konuştuk, ancak "bazı arkadaşlar!" vaz caydı. Ben de tek başıma yaptırmak istemiyorum, bekliyoruz bakalım. Bişeyler yaparsam yazarım.

Asıl bombaya gelin... Motoru GaccaLL arkadaşımıza bırakmıştım. ~1hafta sonra geldim aldım, ve göstergem düzelmiş! %23 daha fazla ölçüyordu gösterge ama bugün 50~60 km lik bir mesafede yaptığım ölçümde %2.2 eksik ölçüm yapmış gösterge. Yani bir sorunum yok artık. Ayrıca benzin tüketimin de benimki ile neredeyse aynı. Bende 3.2 ile 3.5 litre arası yakıyorum.

Tunç kusura bakma ama... Biraz yavaş yap... Bence bir hata vardır, o ölçümde 130 yaptığını düşünmüyorum. Emin misin?
    Tuncun lakabını bulduk sonunda

Bu arada morukcuğum sele kaplamasından boluna vazgeçmedik herhal,
    Bi döşemeye 70 kağıt vermek çokda iştah açıcı değil bence,
    Eğer havalı zımba bulabilirsem o döşeme işi tamamdır, zira malzeme tutsun tutsun 10 lira falan o döşeme malzemesi dur ben bi şu havalı zımbaları araştırayım 30-40 liraysa alalım anasını satim en azından elimizde zımbamız olur sıkıldıkca kaplarız motorun koltuğunu

ha ayrıca efsunluyum olm uğraşma benle bak. nası düzelttim ama senin kmyi
    ANGARAJ

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Tunctepe@ benim motor sizin motorların yanında, ağanın yanındaki kahya gibi olur. Ama maraba da olmaz
    Mehmet@ Tişört güzelmiş. Dizayn 10 numara, hazırlar bile bu kadar iyi olmuyor

Eskişehir festivaline katılacak var mı ? Varsa şu motorları yakından görelim. Bi tekteker yapayım.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Motosikleti
    Tunç kusura bakma ama... Biraz yavaş yap... Bence bir hata vardır, o ölçümde 130 yaptığını düşünmüyorum. Emin misin? diyen çizik kestane polata yanıt eminim çünki arkadaşın araba ile test ettik düz yolda giderken benim arkamdan sabit hızda geliyordu 110 nun altına düşmediğimi söyledi bayır aşa 130 la arkamdan gelirken 140 la sollama yaptığını söyledi evet lakap güzel keller her götü eller gacalcım yada

arkadşım döşemeye ne gibi bir işlem yaptırmak istediniz bilmiyorum ama ben biraz alçaltmak için söktürüp biraz kestirdikten sonra üzerine inçe bir sünger kaplattım ve ücret olarak ta 10 tl ödedim bilginize

Motosikleti
    whhuuu baya bir tanıdık işi yaptırmışsın helal olsun 10 tlye burda koltuğu sökmezler

evet biraz tanıdık işi oldu da altı üstü iki civata 70 tl de çok fazla birader sizin orası paris galiba

Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    benim parçalar geldi beyler , geçen hafta mail attım mondiye şak diye geldi :D , gelmişken 1000km bakımınada girdik , benzin hortumunu mutlaka değiştirin çatlamış benimkide

Motosikleti
    benimkiler çoktan geldide gidipte taktıracak vaktim yok yağ değişimi zamanı bile geçti nerdeyse evet burda kimi boş bulurlarsa öperler bu arada mehmet şu senin çalışmanın aynısından bana çalışalım ama arkasına damga gibi jr. enişte yada küçük enişte yapalım altına da do not hold jr enişte filan
    GaCCaLL bunu beğendi.

Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    yapalım tunç, istediğin bir fotoğrafı yapabilirim ;)

Benim motorun gösterge sapıttı bazen 115 görüyorum bazende aynı süratlerde 64 üstüne çıkmıyor, koltuk konusunda ise 3 cm lik süger ile orjinalinin üstüne kaplama yapacağım str de yapmıştım gayet iyi olmuştu, 25 tl gibi bir maliyetle birde ön çamurluğun üstündeki mondial logo sundan dolayı orjinal stikırı söküp yeni bir grafik hazırlıyorum 1-2 güne kadar bitecek, debriyaj ve altarnatör kapaklarının üstündeki mondial logolarını macun ile kapatım zımparaladım ve boyadım artık motorun üzerinde marka yok bakalım boya ısıdan dolayı bir değişikliğe uğrayacakmı olursada ona göre yanmaz bir boya bakacağım.

Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    Benim motorun gösterge sapıttı bazen 115 görüyorum bazende aynı süratlerde 64 üstüne çıkmıyor, koltuk konusunda ise 3 cm lik süger ile orjinalinin üstüne kaplama yapacağım str de yapmıştım gayet iyi olmuştu, 25 tl gibi bir maliyetle birde ön çamurluğun üstündeki mondial logo sundan dolayı orjinal stikırı söküp yeni bir grafik hazırlıyorum 1-2 güne kadar bitecek, debriyaj ve altarnatör kapaklarının üstündeki mondial logolarını macun ile kapatım zımparaladım ve boyadım artık motorun üzerinde marka yok bakalım boya ısıdan dolayı bir değişikliğe uğrayacakmı olursada ona göre yanmaz bir boya bakacağım.
    cikle açık olabilir mi? hızlanmama sebebi , bloklardaki logoları ben daha basit bir şekilde yok ettim , eski sayfaları incelersen

Motosikleti
    mehmetin söylediği doğru ama bu motorlada jikle açık olursa motor stop ediyor ben sana şunu söylim senin gaztelinin civatası çıkmış onu sık düzelir oda nerde diyeceksen motorunun sağ tarafına geç gacı çevir ve motorun oraya bak gaz telinin oynatğı bir parça görüceksin o parçanın içinden geçen telin bağlı olduğu bir yer var ordaki civata iyi sıkılmadıysa titrşimden çıkıyor ve tel sonuna kadar gerilim yapmıyor civatayı sık zaten farkediceksin değişimi bendede aynı şekilde idi gösterge 64 65 üştüne çıkmıyordu bu arada mehmet benim resimler burda var orda motorun arkasında durduğum saçlarını dağıtırsın adlı resmimi kulana bilirsin ön tarafa arkayada motorun üstünde haşin bakışlı kasklı resim var bundan sonrası tamamen senin bakış açına kalmış unutma arkada do not hold jr.enişte olayı nı esgeçmeyelim enişte yi bulmadım ingilizce nasıl söyleniyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:01 ----------

mehmetin söylediği bir ihtimal yanlız doğru ihtimal değil çünki bizim motorlarda jikle açık gidersen motor boğlur durur gaztelinin karbüratöre bağlantı noktasındaki civata çıkmıştır onu yerine sıkıca tak sıkıştır düzelicektir motoru ilk aldığımda bendede de öyle idi 65 fialn gösteriyordu maximum bu arada mehmet burda daha önce de yayınladığım resimler vardı onlardan kullana bilirsin ön tarafa motorun arkasında durduğum rüzgara karşı saçlarını dağıtırsın adlı resmi arkayda motorüstünde kasklı haşin bakışlı resmi koya bilirsin altına do not hold jr.enişte eniştenin ingilizcesini de bulursa oda iyi olur bu arada bunu 2 defa yazıyorum anlamıyorum bazen gönderdiklerim çıkmıyor yada geç çııyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:28 ----------

ene oha ek sayfaya geçmiş ondan görmemişim artık 2 baskı okursunuz

Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    tunç
    GaCCaLL bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)