Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 1231151101501 ... SonuncuSonuncu

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial 150 MR

Mondial 125 MH Drift "DRIFT TUTKUDUR !"

Sınıfının en yüksek performansına sahip, aerodimik yapısı, şık görünümü ile etkileyici ve muhteşem bir motosiklet.

Kurye kullanımları da dahil olmak üzere, gençliğin öncelikli tercihi ve adına özdeş hareketlilikte akıcı sürüş deneyimi. Türkiye'de kullanılan tüm ürünler içerisinde, en çok modifikasyon çeşitlemesine sahip, özel bir ürün.

125 MH Drift seri kalkışından, yol tutuşuna ve frenlemeye varan tüm süreçlerde rakip ürünlere oranla, kaliteli malzeme ve işçiliğiyle daima bir adım önde. Ürün, Beyaz / Kırmızı / Siyah ve Gri olmak üzere 4 renk olarak tercihlerinize sunuldu.

Motor Bloğu
    Motor bloğu 135 cc. 9.000 d/d' da 9.5 kw. güç üretebilen motor yapısına sahiptir, üstten eksantriklidir ve balansör sistemiyle donatılmıştır. Sayılan özellikleri ile sürüş esnasında oluşacak titreşim tamamen ortadan kaldırılmıştır.

Süspansiyon
    125 MH DRİFT'de ön amortisörler teleskobik, arka amortisörler ise helezonik gazlı sisteme sahiptir. Bu sistem sayesinde yoldan gelebilecek darbeler emilerek, lastiklerle yol arasındaki bağlantının sürekliliği sağlanır ve sürüş stabilitesiyle optimum rahatlık sağlar.

Fren Sistemi
    125 MH DRİFT ön fren sistemi, 220 mm. çapında ön fren diski ve hidrolik fren sistemi ile donatılmış olup, kullanıcılarına üst düzeyde güvenlik sağlar.

Gösterge Paneli
    125 MH DRİFT analog devir ve kilometre saati ile donatılmış olup, arasında yer alan dijital vites göstergesi ile güçlü bir görünüm kazandırılmıştır. Gösterge panelinin alt kısmında sağ / sol sinyal ikaz lambaları, uzun / kısa far ikaz lambası, vites nötr ikazı bulunurken, kilometre saati üzerinde tripmetre, devir saati üzerinde de yakıt göstergesi bulunmaktadır.

Aydınlatma & İkaz Lambaları
    125 MH DRİFT far dizaynı Türkiye'de kullanılan tüm ürünlerden daha özgün ve karakteristik bir yapıya sahiptir. Far dizaynı farklı olmasına rağmen aydınlatma yetisi oldukça yüksektir.

Arka stop, gövdeye entegre yapıda dizayn edilmiş, plaka aydınlatması da dahil olmak üzere led aydınlatma sistemi kullanılmıştır. Ön ve arka aydınlatma tasarımına uyumlu estetik sinyal lamba tasarımları oldukça dikkat çekici.

Benzin Deposu
    Benzin deposu, özgün keskin hatlı tasarımı ve 16,5 lt. kapasite ile uzun seyahatlerinize öncü olacaktır . Tasarımı sayesinde sürücünün ayakları ile depoyu kavramasına uygun olup, bu sayede sürücünün motosikleti vücudunun bir parçası gibi hissetmesini sağlar.

Sele
    125 MH DRİFT için tasarlanmış olan sele dizaynı hem daha zarif görünüm, hem de daha sport tarz yansıtmaktadır.

Arka Port Bagaj
    Arka çanta montajına uygun arka port bagaj, sertleştirilmiş plastik malzemeden üretilmiştir.

Çevreci Ve Estetik Egzoz
    Nikelaj koruma kapaklı, Euro 3 standartlarında düşük emisyonlu egzoz.

Mondial 125 MH Drift Fiyatı ve Ayrıntılı Bilgi için Tıklayın

Teknik Özellikler

Ateşleme Tipi CDI
    Çalıştırma Metodu Elden ve Ayaktan Marşlı
    Rölanti 1400±100 min
    Sıkıştırma Oranı 9.8 ± 0.1 : 1
    Silindir Çapı ve Strok (mm) 56.50x53.80
    Silindir Hacmi (cm³) 135
    Soğutma Tipi Hava Soğutma
    Yağlama Tipi Yağ Pompası

Son Vites Oranı 1.000
    Debriyaj Tipi Islak Tip / Çoklu Plaka
    Fren Tipi (Ön/Arka) Disk / Kampana
    Frenleme Metodu (Ön/Arka) El ile / Ayak ile
    İlk Vites Oranı 3.083
    Max. Güç 9.5 kw at 9000 min
    Max. Hız (km/h) 110
    Max. Tork 10.5 Nm at 7500 min
    Şanzıman Manuel / 5 vites

Dingil Mesafesi (mm) 1270
    Lastik (Ön/Arka) 3.00-18 / 90/90-18

Boyutlar U-G-Y (mm) 1980 x 710 x 1050
    Max Yükleme Kapasitesi (Kg) 161
    Yakıt Tankı Kapasitesi (L) 16.5±0.3
    Yüksüz Ağırlık (Kg) 129

Size en yakın Mondial bayii Nerede? Tıklayın öğrenin...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Modelin ismi 125 MH ama silindir hacmi 135 cc yazıyor teknik özelliklerinde... bu arada motor kısmının detayları MC ve MR ile hemen hemen aynı galiba bu da balanserli... kullanan arkadaşlardan titreşim ve performans konusunda yorumlarını bekliyoruz..
    drift112 bunu beğendi.

emrah1230 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr 125
    uf süper duruo 150 mc alıcakdm bunu görnce wazgectim : )

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Üç vakte kadar bu veya önceki konu kilitlenecek

Önceki konu nereye gitti yahu
    Neyse yırrtın galiba

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beyaz gayet hoş duruyor.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bence 160 cc'lik motoru MC yerine buna koymalıymışlar.

Motosikleti
    Mondial 150 MR
    9,5 kw 13 beygir gibi bişey yapıyor galiba. Apache'ye rakip olabilir mi?

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    neyi eksik die sormak lazım sanırım
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

bak sen şu mondiale :D

güzel motor bence

Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence 160 cc'lik motoru MC yerine buna koymalıymışlar.
    Bir de daha kalın teker ve büyük bir kafa olsa, çok daha hoş olabilirmiş.

Motosikleti
    kuba xcg 150
    Güzel bencede mondialı tebrrik ediyorum, en çok merak ettiğim acaba diğer çinden motor alan şirketler ne yapcaklar, onlarda yeni model getirirse süper olacak, kanuniden almayı düşünüyordum, ama şu an mondial çinliler içinde bir numura benim gözümde. Alan kişilere hayırlı olsun şimdiden yanlız motor hakkında resim,test gibi konularda bilgilerini bekliyorum

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir de daha kalın teker ve büyük bir kafa olsa, çok daha hoş olabilirmiş.
    Şimdi sen yazınca aklıma geldi, geçen hafta bir Mondial görevlisi ile bir bayide karşılaştık. Bana 150 MC'nin daha kalın lastiğe sahip modellerini de geleceğini söyledi. Bence bu kasa selesi geniş oluğu için MC'den daha güzel. Buna da kalın lastik opsiyonu koyarlar belki.

Motosikleti
    Yamaha Ybr 125
    hiç alan kullanan arkadaş yokmu bu motor hakknda bilgisi olan inceleyip görmüş olan ?

150 MC'nin bir küçük boyu. Geri kalan tüm aksam aynı.

atiturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şuan BMW R 1150 GS önce R 1150 R vardı

Mondial 125 MH DRIFT kullanicilari...

Konunun henüz acilmamis oldugunu fark ettim ve bu isi ben üstleneyim dedim. Asagidaki resimler 150 MC modeline bakmaya gittigimde MH nin de dikkatimi cekmesi üzerine cektigim resimlerdir. Sunu belirtmek isterim ki COK GÜZEL bir motor. Buyum 183cm olmasaydi kesinlikle bunu alirdim. Ama bana kücük geldi. O yüzden 150 MC yi tercih ediyorum.
    http://www.mondialmotor.com.tr/MONDI...IFT/index.html

demirkask bunu beğendi.

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Güzel motor..
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

Önümüzdeki dönem Mondial göreceğiz her yerde sanırım. Dikkat ederseniz diğer markalarda hiç bir ses duyulmuyor. Ne Yamaha, ne Suzuki, ne Ramzey, ne Asya. Motor ithalinde bir tek Honda sıkıntı çekmez ama onda da model sayısı sınırlı. Hatta özellikle cub modellerinde Uğur'a fiyatları artırın diye baskı yapıyorlar. Motor başına 300 dolarlık gümrük vergisi diğer markaların motor ithalini oldukça sınırlayacak gözüküyor. Uğursa demonte getirtip 300 dolarlık vergiden sıyrılmış oluyor. Hem fiyat hem çeşitlilik hem de bulunabilirlik anlamında Mondial bir adım önde başlıyor 2011'e.

Motosikleti
    Arkadaslar, ben bu motoru inceledim. MC icin bayiiye gitmistim bu motoru görünce hasta oldum. Saatlerce iki motorun basindan ayrilamadim. Benim boyum 183cm oldugu icin motorun ebatlari bana göre kücük kacti. Bide cc kücük oldugu icin MC yi tercih etmek zorunda kaldim. Ama boyu benim kadar olmayanlara siddetle tavsiye ederim. Cok yakisikli bir motor. Alin size bir kac resim

demirkask bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Ybr 125
    gercekden cok gsel duruor göster ge giden fln cok cekici olms kendi dış görmde öyle.teknk yaza almak lazm dorusu mc ile bunun arasında kaldm bakcaz durma göre kllanan arkadaslarn yorumlarını beklıorm

Motosikleti
    Görsel olarak MC yede MR yede 10 basar. Tipi cok güzel. Ama benim gibi uzun boylulara motor kücük geliyor. 125lik (yada 135lik) olmasida ayri bi eksi taraf. Gerci MC ile aralarinda 1 beygir var.

REKLAM ALANI
1. sayfa 1231151101501 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)