Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı gokhanbeyaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yüksek devirlerde kullanmama rağmen 3.2 -3.3 litre yakıyor 4 litre abartı
    Yüksek deviri bilmem. Aralıksız 100km tam gaz gidersen 3.5-4 litre yakar çok rahat. Bende 150'lik MX Grumble var böyle yakıyor sürekli tam gaz uzun yol gidince.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    braingulp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Su an yok, en son gsx600f (katana)idi
    Alıntı astorojna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel motor abi ya kim görse beğeniyor bastımmı gidiyor ben çok memnunum allah olmayana versin bu paraya alınabilecek en iyi motorlardan birisi
    20 gundur , her gun burdayim, boyle guzel bi mesaj okumamistim bu gune dek. Helal olsun.
    ugrgnr bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Arkadaşlar bir motorsiklet almak istiyorum motorsiklet konusunda tecrübeliyim a2 ehliyetimde mevcut.. bir kaç motor var aklımda aslında japon düşünüyorum ama bazı arkadaşlar ısrarla bu motoru almamı öneriyor 125 cc lik olarak uygun ve mantıklı olduğu söyleniyor aklımda suanda yamaha ybr 125 honda cbr 125r ve bu var honda görüntü olarak hoşuma gitsede fiyat kalite oranı düşük geliyor ve kalkış hızını beğenmedim yamahanın kalkışı daha fazla hoşuma gitti sizler ne düşünüyorsunuz

Motosikleti
    Alıntı a.a.ari adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bir motorsiklet almak istiyorum motorsiklet konusunda tecrübeliyim a2 ehliyetimde mevcut.. bir kaç motor var aklımda aslında japon düşünüyorum ama bazı arkadaşlar ısrarla bu motoru almamı öneriyor 125 cc lik olarak uygun ve mantıklı olduğu söyleniyor aklımda suanda yamaha ybr 125 honda cbr 125r ve bu var honda görüntü olarak hoşuma gitsede fiyat kalite oranı düşük geliyor ve kalkış hızını beğenmedim yamahanın kalkışı daha fazla hoşuma gitti sizler ne düşünüyorsunuz
    biri biseyler yapmis, bence baya orjinal duruyor, bunuda aklinda bulundur bence.
    Tolga Can bunu beğendi.

Benli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    değişen bazı parçalar kullanılacak durumda karşı tarafın sigortası masrafları karşılıyor ve kullanılabilir bulduğum parçalar var ilerde birşey olursa bu parçaları kullanabilirim ve ben o parçalara para verdim çöpe atılmasına ve başka bir motorda kar amıcı güderek servisin satmasına razı değilim.
    Alıntı SlowDriver adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Servis parçaları veremem dedi mi? eğer böyle birşey söylediyseler neden veremeyeceklerini sorun bence. Dediğim gibi değişen parçaları firmaya ben bu parçaları değiştirdim diyerek göndermiyorsa vermemesi için bir sebep olamaz.
    Servis parçaları niye versin ki , sizin mağduriyetiniz giderilmiş , hem müsade edelim ki karşı tarafın experleri çıkan parçayı mutlaka görmek isteyecektir !!
    " Aklı "fukara olanın , fikri ukela olurmuş !.

BİLGİ GÜÇTÜR

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı braingulp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biri biseyler yapmis, bence baya orjinal duruyor, bunuda aklinda bulundur bence.
    http://d1205.hizliresim.com/x/z/79b48.jpg
    motor çok hoş tipi orjinal olarakda hoşuma gidiyor zaten..

Motosikleti
    motor çok hoş tipi orjinal olarakda hoşuma gidiyor zaten..
    ybr nin plakasi carti curtu derken 5 bin e yaklasiyor, boyle bisey yaparsin, kendi yaptigin bi motor olur, kendi dizaynin olur hic olmazsa.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Böğle kesinlikle olmazda yapsam daha sade şeyler yaparım ama motorun orjinal tipiyle oynanması bir dereceye kadar bende yanı bır kaç küçük güzel yakışan + koymak kafi bu arkadaş resmen motoru baştan yaratmış bu bana göre değil zevkimede hıtap etmiyor modifiyenin fazlası görmemiş gibi geliyor bana.. orjinal tipini buna değişmem kesinlikle hemde okadar para harcayıp

Motosikleti
    Böğle kesinlikle olmazda yapsam daha sade şeyler yaparım ama motorun orjinal tipiyle oynanması bir dereceye kadar bende yanı bır kaç küçük güzel yakışan + koymak kafi bu arkadaş resmen motoru baştan yaratmış bu bana göre değil zevkimede hıtap etmiyor modifiyenin fazlası görmemiş gibi geliyor bana.. orjinal tipini buna değişmem kesinlikle hemde okadar para harcayıp
    o mondial mh 125 is ustunde extra olan ne var biliyormusun :
    -on camurluk
    -sakal ( yada cene )
    -sedefli boya

ben baska bi extra goremedim.
    ugrgnr bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    o mondial mh 125 is ustunde extra olan ne var biliyormusun :
    -on camurluk
    -sakal ( yada cene )
    -sedefli boya

ben baska bi extra goremedim.
    boyası aşırı geldi bana göz alıcı çoğu kişinin hoşuna bile gidebilir ama zevk meselesi ben genelde siyah hatta simsiyah modellere bakıyorum motor ne olursa olsun az göze carpam ama daha havalı diğer bir tabirle cool geliyor bana yapsam komle carbon kaplama yaparım şahsen motor sizinse kusura bakmayın bilgilerinizde motoru yok yazıyordu o yüzden daha rahat yazdım.

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    ben extra olarak cantlara şerit çektim önler acemiliğime denk geldi kavladı gerçi neyse uzaktan çalıştırmalı alarm taktırdım ön sağ sinyalin üstünde belli belirsiz görünüyor ikiside beyazçakar taktırdım koruma demiri ve tank ped var son olarakta ışıklı sibop kapakları

Uploaded with ImageShack.us
    kadeh! karşındakine kaldırılır, aklındakine içilir...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    ben extra olarak cantlara şerit çektim önler acemiliğime denk geldi kavladı gerçi neyse uzaktan çalıştırmalı alarm taktırdım ön sağ sinyalin üstünde belli belirsiz görünüyor ikiside beyazçakar taktırdım koruma demiri ve tank ped var son olarakta ışıklı sibop kapakları
    http://img689.imageshack.us/img689/3066/imag0124oo.jpg

bence diğerinden daha güzel duruyor bunları yaparken tek farklı yapcagım demiride sıyah seçerdim..

Motosikleti
    Yamaha Mt09
    bence diğerinden daha güzel duruyor bunları yaparken tek farklı yapcagım demiride sıyah seçerdim..
    haklısın ama ben 2 el aldım aldığım adam taktırmış

kanarya57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    drift 125 mh
    metin selam ben 2 aydır kullanıyorum çok memnunum hele karda gitmek mükemmel çok güzel yol tutuyor tavsiye ederim 160 tl ye aldım 2 sini ben 130 kg kadar çıktım titreşim bile yapmıyor bana da bizim firmanın kuryeleri tavsiye etti alırsan kartipi olanları al

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    http://d1205.hizliresim.com/x/z/79b48.jpg
    Motor çok güzel olmuş. Drift in kafa grenajına hastayım zaten.

http://img689.imageshack.us/img689/3066/imag0124oo.jpg

Şerit geçmeden önce jantları iyice yıkayıp, güzelce kuruladıktan sonra yapıştırırsan ömrünü 2 kat uzatmış olursun.
    Birde alarm zamanla aküden yiyor. haberiniz olsun. sürekli motor üstündeysen. sabahtan akşama kadar sorun değil.
    Ancak benim gibi evden işe 10 dk - işten eve 10 dk yol yaparsan. Akü kendini besleyemediği için zamanla ömürden gidiyor.
    Hemde sabahları marşı bir kere de almıyor. bilginize. ;)
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

crayz_metin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MH Drift
    Alıntı kanarya57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    metin selam ben 2 aydır kullanıyorum çok memnunum hele karda gitmek mükemmel çok güzel yol tutuyor tavsiye ederim 160 tl ye aldım 2 sini ben 130 kg kadar çıktım titreşim bile yapmıyor bana da bizim firmanın kuryeleri tavsiye etti alırsan kartipi olanları al
    IRC marka lastiklerden bahsediyoruz değil mi?

Motosikleti
    Yamaha Mt09
    Alıntı Tolga Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor çok güzel olmuş. Drift in kafa grenajına hastayım zaten.

Şerit geçmeden önce jantları iyice yıkayıp, güzelce kuruladıktan sonra yapıştırırsan ömrünü 2 kat uzatmış olursun.
    Birde alarm zamanla aküden yiyor. haberiniz olsun. sürekli motor üstündeysen. sabahtan akşama kadar sorun değil.
    Ancak benim gibi evden işe 10 dk - işten eve 10 dk yol yaparsan. Akü kendini besleyemediği için zamanla ömürden gidiyor.
    Hemde sabahları marşı bir kere de almıyor. bilginize. ;)
    önerin için saol gün içinde aktif kullanıyorum şu anda sorun yok gibi duruyor

ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    arkadaşlar drift için pirelli dura traction öneriyorum.
    çifti 160 tl sanırım..
    10 bin km kullandım ve dişleri daha yarıya inmemişti..
    10 bin km de hiç kaymadım diyebilirim.
    4 mevsi güzel bi lastikit..
    suan cbf te mişheln kullanıyorum aldıgımda üstünde vardı ve yagmurda 2 defa kaydım.allahtan düşmedim.
    birdahaki lastigim prelli olacak.

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar merhaba,
    Bu motorla ilgileniyorum ve aklıma takılan birkaç soru var.
    300-400km lik uzun yollarda bu motorun önü açık olduğu için rüzgar çok yoracaktır. Tabiki her fabrika çıkışlı commuterde olduğu gibi. Fakat Ybr Cbf Tvs Wolf vs veya herhangi bir motorun siperliği eğik olduğu için siperliğin üzerine uzun Cbf 150 camı eklenerek rüzgar sıkıntısı çözülebiliyor. Peki bu motorda nasıl çözebiliriz bu sorunu ? Siperliğin önü çok dik olduğundan fazla abes gözükür, Şöyle Mcx inki gibi biraz daha eğik olsaydı cam kısmı. Çözüm önerileriniz nelerdir ?
    Sele rahatlığı Ybr/Cbf ye kıyasla nasıldır ?

Kısacası aklımdaki tüm sorular uzun yoldaki performansı ile ilgili. Uzun yolda kullanmak için uygun mudur, yoksa uzun yol için benzer bütçeye bunun yerine başka bir motor mu alınmalıdır, yorar mı vs.. Bu motorla uzun yol tecrübesi olanlar ve söyleyecekleri olanlar yardımcı olursa sevinirim.

İyi forumlar.
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı ümit_150_zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar drift için pirelli dura traction öneriyorum.
    çifti 160 tl sanırım..
    10 bin km kullandım ve dişleri daha yarıya inmemişti..
    10 bin km de hiç kaymadım diyebilirim.
    4 mevsi güzel bi lastikit..
    suan cbf te mişheln kullanıyorum aldıgımda üstünde vardı ve yagmurda 2 defa kaydım.allahtan düşmedim.
    birdahaki lastigim prelli olacak.
    Demiştim michelin dişsiz, kayar diye.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)