Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    evet arkadaşlar
    çantaya led taktım..
    sinyaller
    park
    ve fren olarak
    tam istedigim gibi oldu
    [IMG]http://c1206.hizliresim.com/y/g/7x93k.jpg[/IMG
    birazdan konu açacam

---------- Post added at 16:21 ---------- Previous post was at 16:18 ----------

memurmb bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Güzel olmuş

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    Alıntı eray_uluyazı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla gidişi canavar gibi.
    tek sıkıntım 5000 devir de bi titreme yapıyo ama aşağısında ve yukarısında kesiyo titremeyi.
    bunu neden yapıyo anlam veremedim.
    bi de önce ki akşam PTT nin moto kuryelerinden biri yüzünden motoru yürüme hızında sola devirdim
    sol gidon eğildi döküm olduğu içinde düzeltilemiyo. hee sıkıntı yok hala kullanıyorum motoru ama sipariş verdim gelince hemen değiştircem.
    taş çatlasa 5-6 mm bi yamukluk oldu ama takıntılı adamım yaa rahatsız ediyo
    inşallah son olur bu aldığımdan beri 2 oldu maaşı alınca bi kan akıtmayı düşünüyorum... gözü olanın gözü çıksın...
    geis olsun eray
    ne kadar ufak da olsa rahatsizlik veriyor senin gibi bende titizim
    degismeyince icin rahat etmez
    dedigin gibi bi kan akit gou olanin gozu aksin

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:36 ----------

Alıntı ümit_150_zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi gittim baktım çantaya acaba bu işlermler için musaitmi diye.
    valla tanm çantayı bunun için yapmışlar sanki..
    park için led
    firen ışıgı için led
    birde sinyaller için led yapacam çantaya..
    durmak yok yola devam diyorsun yani bekliyoruz fotolari umit

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:40 ----------

Umit hakikaten cok vahset ve saskonlik icinde uygulamalarini takip ediyorum
    eray_uluyazı bunu beğendi.

Motosikleti
    150 mcx
    merhaba arkadaşlar ...arkadaş debriyaj balatasını değiştir orjinal olmak şartıyla ister apaçi ister cbf ister ybr balatası koy bu sorunun kalktığını göreceksin....

memurmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL MH DRİFT 125
    Arkadaşlar. Motorun 6000km bakımını yaptırdım. Ama yetkili servis ne bujiyi değiştirdi nede hava filtresini temizledi. Kitapçıkta 6000 km bakımında bujinin değişmesi gerektiği yazıyor. Nasıl yetkili servis bu anlamadım.
    Karar verdim 8000km bakımını kendim yapacam. Hem 45TL ödedim hemde üstünkörü bakım yaptılar. Üstelik yağı da ben götürmüştüm :(

RiDeR_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX RoadraceR
    Alıntı memurmb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar. Motorun 6000km bakımını yaptırdım. Ama yetkili servis ne bujiyi değiştirdi nede hava filtresini temizledi. Kitapçıkta 6000 km bakımında bujinin değişmesi gerektiği yazıyor. Nasıl yetkili servis bu anlamadım.
    Karar verdim 8000km bakımını kendim yapacam. Hem 45TL ödedim hemde üstünkörü bakım yaptılar. Üstelik yağı da ben götürmüştüm :(
    yağıda kendiniz götürdünüz ve doğrudürüst ilgilenmeden birde 45liramı aldılar? çok fazla gerçekten bu tür servislerin yaptıgı insanlık ayıbı

eray_uluyazı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07 HONDA CBF 500 (adriana ;)
    yakınlarda başka bi yetkili servis varsa ona götürün ve bu durumu MONDİAL MÜŞTERİ HİZMETLERİNE telefonla ve e-mail yoluyla bildirin.
    illaki ilgeleneceklerdir.
    eğer değişen bişey olmazsa sürekli arayarak taciz edin mondiali.
    benim sürekli gittiğim servis o konuda sıkıntısız maşallah...
    EverHarD* ve memurmb bunu beğendiler.
    KUL FANİDİR YOL MUKADDES, ELBET VERİLECEK BU SON NEFES,
    NE MAKAM KALICI NE HEVES,
    ORTA SAHADA TEK ADRES MANUEL FERNANDES

ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    bakım yapılırken siz yanında degilmiydiniz??
    servisler kafasına göre yapıyo
    sizin yönlendirmeniz gerekirdi..
    neye okadar para aldı anlamadım bencede şikayette bulunun..

EverHarD* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125 Ace & HONDA Activa 100
    Bende mail attım aradılar beni

sizide ararlarlar inş. derdinizi anlatın

günaydın beyler,
    yakıt konusunda sizlere danışmak istedim. Yakıtı hangi firmadan ve ne tür yakıt alıyorsunuz. 95 mi 95+ mi 97 mi. saygılar

ve motor arızasını yaptı, motordan değişik ses gelince servise götürdüm.birkaç saat sonra uğradığımda yanlış yağ kullanımı sonucu silindir,eknsantrik mili piyano değişecek dedi. oysaki yağ değimini bizzat kendim gidip 10-40 vitesli motor için castrol alıp o yağı koydurmuştum. 10-50 konacakmış. kitapçığında ne yazıyorsa onu koydum dedim. garanti için başvuracağız dediler. olmazsa 300 tl masrafı varmış. yepisyeni motora olanlara bak.

EverHarD* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125 Ace & HONDA Activa 100
    bazen böyle sıkıntılar olması normal

inş. garantisi olur sende masraftan kaçınırsın

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    Alıntı gokhanbeyaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ve motor arızasını yaptı, motordan değişik ses gelince servise götürdüm.birkaç saat sonra uğradığımda yanlış yağ kullanımı sonucu silindir,eknsantrik mili piyano değişecek dedi. oysaki yağ değimini bizzat kendim gidip 10-40 vitesli motor için castrol alıp o yağı koydurmuştum. 10-50 konacakmış. kitapçığında ne yazıyorsa onu koydum dedim. garanti için başvuracağız dediler. olmazsa 300 tl masrafı varmış. yepisyeni motora olanlara bak.
    gecmis olsun... Sadece yagla alakali bi sorun oldugundan emin misin
    bence yagla alakali degil gibi geldi oyle olsa idi benim diger motor komple giderdi. Neden mi babam yanlislikla 2 zamanli yag koymus
    4 t yerine yaklasik 2 ay o yagla calisti ve hic bir sikinti yaratmadi.
    Yag motoru yaglar ince yada kalin yag olmasi farketmez gibi me geliyo
    (yagin onemini inkar etmiyorum sadece islevini soylemek istedim)))

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:49 ----------

Arkadaslar dun motor istunde yogun bi gun gecirdim
    Ali ve ayse adli iki arkadasimin dugunlerinde yanlarinda olmak amaciyla nisanlimla yollara dustuk
    once kozluca beldesine ordanda halebi koyune gectik
    motoruma masallah olsun ki ozellikle ilk 45 km hic kontak kapamadan gaz kesmeden banamisin demedi
    tabi bi orya bi buraya derken fazla foto cekemedim ama cektiklerimi de bugun yada yarin aksama paylasacagim
    memeleketim memleketim ne kadar guzel yollari ve bozuk yollari varmis:-):-):-)
    140 km yol yaptik ve harika bir gundu
    motorum da tek sikayetim selesi onun disinda
    NUBER ONE yani
    eray_uluyazı bunu beğendi.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı gokhanbeyaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Servislere pek güvenme diycem ama elin mahkum.Yağdan heleki castrolden olması bana saçma geldi.Çöl sıcaklarında falanmı kullandın ya da uzun süre rolentidemi çalıştı motor.Geçmiş olsun.İnşallah garantiden hallederler.

arkadaşlar vites göstergesi var mı bu motosiklette?

eray_uluyazı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07 HONDA CBF 500 (adriana ;)
    Alıntı mavimotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar vites göstergesi var mı bu motosiklette?
    var
    memurmb bunu beğendi.
    KUL FANİDİR YOL MUKADDES, ELBET VERİLECEK BU SON NEFES,
    NE MAKAM KALICI NE HEVES,
    ORTA SAHADA TEK ADRES MANUEL FERNANDES

c90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 500R 2014 HONDA
    selam uzun zamandır sadece okuyordum
    fakat bugünlerde motorsikletimin motorunda bir cayırtı kopuyor aklım çıkıyor
    daha önce bu olay c90 da vardı eksantrik zinciri ve dişlisinden olduğunu söylemişlerdi bu yüzden motoru satmıştım
    debriyajı sıkınca cayırtı son buluyor tabi motor rolantide iken bu ses yok
    bu konuda bilgisi olan varmı
    KASKINI TAK ki DOSTLUĞUMUZ UZUN OLSUN
    Taşları Bağlamışlar , Köpekler Serbest
    Eşkiya Düze İnmiş , Yiğitler Derdest

nebri_1986 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HERO HUNK 150 mucize alet
    Forum bütünüyle bir sessizliğe bürünmüş yaa eee motorsiklet forumlarınin yazin böyle olması çok normal.
    burdurlu1985 bunu beğendi.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı nebri_1986 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forum bütünüyle bir sessizliğe bürünmüş yaa eee motorsiklet forumlarınin yazin böyle olması çok normal.
    Ben anlamadım bu motor sezonunun yaz olmasını, ankaraya bi geldim daha haziran ayında gündüz ölümcül bir sıcak var. Daha büyük bir motor almayı düşünüyordum ama bu hava koşullarında çok kararsızım, kışın motorun geç ısınması zor çalışması dışında bence herşey süper, kar yağarken bile motora bindim.

arkadaşlar bu motosikletten almaya karar verdim sonrasında yorumları okurken şöyle bi fikre vardım. bu motosikleti bayiden alıp direk kullanmak biraz zor. önce zinciri değişmek gerek sonra tekerler onların da değişmesi gerekiyor, şu anda aklımda olmayan bi kaç değişiklik daha yapılması gerekiyor galiba. gerçekten de bayiden alıp direk değişiklik yapmadan kullanmak mümkün değil mi bu motoru?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:04 ----------

unutmadan; bu motoru almak için karar vermeme neden olan fotoları da eklemeden olmaz

memurmb bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)