Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial Mh Drift 125
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ancak arkadaşlarla gideceğiz derken arkana yolcu da alacaksan o zarar verir işte yeni motora.
    Yok yok ben almam kimseyi arkama gideceğimiz yer böyle nasıl diyim kenarlarda koruma demiri yok yolun aşağısı uçurum çok dik değil ama sonuçta düşsek ölürüz yani almam ben kimseyi arkama :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı thelast555 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya on yazmıslarda altını okusana aynısı arka lastık 2.75 feln deıl yalan o..

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:44 ----------

suruste herhangı bı sorun hıssettin mi bı sorun feln ne farkı warmıs on arka onuda tam cozemedm ya..
    Gayet konforlu sürüş.Virajlarda ve ıslak asfaltta sıkıntı yaşatmıyor.

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Alıntı mehmet sahin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar;Ben 46 yaşında ve sadece 1 senelik motorsiklet kullanıcısıyım.Bu motoru da bu site+bu forumda tecrübelerini aktaran arkadaşları 3.5 ay okuyup takip etmek sureti ile aldım.Hiçbir konuda herhangi bir iddiaya sahib olmamakla birlikte,sadece ve sadece bana yardımı olan paylaşımcı arkadaşların olduğu örnek üzere yaşadığım tecrübeyi üstüne birşey koymaksızın tüm forum üyesi arkadaşlarla paylaşmaya çalışmaktan başka bir çabam söz konusu değildir.Tüm site dostlarına kazasız belasız sürüşler diliyorum..
    Estağfurullah size birşey demedim. Arkadaşınız yanlış bilgi vermis.

Mengu 16 hocam anadoluda yaşıyorum. Buralarda kaymak asfalt yok malesef en baba asfaltın üstü bile camurdur. Montumu her ay yikamazsam siyahtan kahverengiye dönüyor. 25 000 kmyi devirdim. Dişli cst 40 ile girdiğim virajda arka teker hafif hafif kayarken michelin ile aynı virajı aynı havada 65 ile dönüyorum

nebri_1986 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HERO HUNK 150 mucize alet
    Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Estağfurullah size birşey demedim. Arkadaşınız yanlış bilgi vermis.

Mengu 16 hocam anadoluda yaşıyorum. Buralarda kaymak asfalt yok malesef en baba asfaltın üstü bile camurdur. Montumu her ay yikamazsam siyahtan kahverengiye dönüyor. 25 000 kmyi devirdim. Dişli cst 40 ile girdiğim virajda arka teker hafif hafif kayarken michelin ile aynı virajı aynı havada 65 ile dönüyorum
    Arkadaş biraz yanlış anladı sanırım. Ben zaten michaleni hiç katmiyorum kıyaslamalara. Çünkü 1 numara lastik şu an o. Sadece fiyat ve diğer orjinal lastiklerden biraz daha iyi olacağını söylemeye çalışmıştır belki satan kişi. Eee zaten üstündeki lastiğin yerine başka ne takarsan tak memnun kalmamak gibi birşey olamaz ki adamda haklı bir yönden.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    mondial 125 mh drift
    Alıntı EmSaL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle merhabalar kısmet oldu 2. el bir drift aldım kullanan arkadaslara ufak bir sorum olucak yardımınız için şimdiden teşekkür ederim.
    forum sitelerinden arastırdım km'de 13-15 kurus yakıyor demişsiniz, benim motorsikletim ise 17,6 kurus yakmaktadır. bunun için ne yapabilirim?
    (lastik almak isteyen arkadaslara Pirelli duraction tavsiye ederim 160 tl ön 2.75 18 - arka 90 x 90 18 dir. 160 tl fiyatı vardır ve inanın farkını göreceksiniz,kendi tekeri ile bir kere düşmenin ardından karar verdim ve suan ıslak yolda dahi en ufak kayma yok)
    ön arka cifti mi bu fiat ? link atabılırmısın ?

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Arkadaşlar bu motosikletin sıfır aldığımızda hemen değişmesini önerdiğiniz kısımları var mı ?
    -Lastiklerin kalitesiz olduğunu okudum.
    -Şamandırada ufak bir problem çıkıyormuş. (Nadir de olsa)
    -Zincir ve dişli ne kadar gider?
    -Parça kalitesi nasıl,hemen gevşemeler,dökülmeler oluyor mu ?
    Motor aksamının çok kalilteli olduğunu okuyorum internetten.
    120,000'de motoru açılan ama egzantirik zinciri bile gevşememiş bir driftten bahsediliyordu bi sitede.( Ne kadar doğru bilemem)
    Lastikler ve değişmesi zaruri olan hava filtresi,yağ vb şeyler dışında en az 5000-7500 km masraf yapmak istemem sıfır motora.
    Salcano wolfu düşünüyorum ama performansı,yakışıklılığı da drifte bi bak dedirtiyor.
    Şehir içi ve şehir dışı karışık kullanacağım.
    Kocaeli'de ikamet ediyorum,ve süreceğim yollar hep D-100.
    Kararsızlık ne kötü birşey yahu

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alır almaz yazı değerlendirmek için 2 ayda 2000 küsür km yaptım.Şu ana kadar sadece plaka ışığı arıza verdi onuda önemsemedim.İlk etapta haftada bir vida somun vb. yerlerini kontrol ettim.Gevşeme olursa sıktım.Sıkılıysa zorlamana gerek yok zaten fazlası zarar.İlk etapta Km teli bazen gevşeme yapıyor,arada kontrol etmek lazım.Lastiklerimi Michelin yaptım.Lastikler haricinde yaptığım masraflar keyfi yapılan masraflar ve rutin bakım masrafları.Tam sentetik repsol 10/40 yağ kullanıyorum.Parça kalitesi eskiye nazaran daha iyi.

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

Parasına göre gayet iyi motosiklet.Kullanıcıda biraz dikkatli olduğu sürece sıkıntı yaşatmaz.
    Safahat bunu beğendi.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alır almaz yazı değerlendirmek için 2 ayda 2000 küsür km yaptım.Şu ana kadar sadece plaka ışığı arıza verdi onuda önemsemedim.İlk etapta haftada bir vida somun vb. yerlerini kontrol ettim.Gevşeme olursa sıktım.Sıkılıysa zorlamana gerek yok zaten fazlası zarar.İlk etapta Km teli bazen gevşeme yapıyor,arada kontrol etmek lazım.Lastiklerimi Michelin yaptım.Lastikler haricinde yaptığım masraflar keyfi yapılan masraflar ve rutin bakım masrafları.Tam sentetik repsol 10/40 yağ kullanıyorum.Parça kalitesi eskiye nazaran daha iyi.

http://<a href="http://www.yukle.tc"...77.jpg</a></a>

http://<a href="http://www.yukle.tc"...69.jpg</a></a>

Parasına göre gayet iyi motosiklet.Kullanıcıda biraz dikkatli olduğu sürece sıkıntı yaşatmaz.
    Teşekkür ederim Emre Bey.
    Geçen yıl yaklaşık 17,500 km mondial 150 zc kullandım.
    24.000'de sattım.
    24,000'de bile motor aksamı sıkıntısızdı ama grenaj ve plastik aksamdan çok çektirdi bana.
    Zaten şu son yılarda çıkan tüm çinliler eğer yağına suyuna bakılırsa,motor aksamı olarak çok rahat onbinlerce km yapabilir.
    Burada önemli detay motor harici kısımların kalitesi.
    Tekrar bilgiler için teşekkür ediyorum.
    Sizin motosikletinizin masallahı var,Allah kaza bela vermesin,çok yakışıklı motor

Şafak Tan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MCX 150
    Arkadaşlar;Ben 46 yaşında ve sadece 1 senelik motorsiklet kullanıcısıyım.Bu motoru da bu site+bu forumda tecrübelerini aktaran arkadaşları 3.5 ay okuyup takip etmek sureti ile aldım.Hiçbir konuda herhangi bir iddiaya sahib olmamakla birlikte,sadece ve sadece bana yardımı olan paylaşımcı arkadaşların olduğu örnek üzere yaşadığım tecrübeyi üstüne birşey koymaksızın tüm forum üyesi arkadaşlarla paylaşmaya çalışmaktan başka bir çabam söz konusu değildir.Tüm site dostlarına kazasız belasız sürüşler diliyorum..
    Mehmet Hocam, Şehir Antalya Meslek Mali müşavirlik midir? 2011 de Fethiye Macera kampında birlikte masa tenisi oynamışlığımız olabilir mi?
    (Şu kampın tek küçük kızı olan çifttik eşimle)

Safahat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sakal çok yakışmış özellikle buna alt bölümü kırmızıyla siyah çok uymuş.

Motosikleti
    Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu motosikletin sıfır aldığımızda hemen değişmesini önerdiğiniz kısımları var mı ?
    -Lastiklerin kalitesiz olduğunu okudum.
    -Şamandırada ufak bir problem çıkıyormuş. (Nadir de olsa)
    -Zincir ve dişli ne kadar gider?
    -Parça kalitesi nasıl,hemen gevşemeler,dökülmeler oluyor mu ?
    Motor aksamının çok kalilteli olduğunu okuyorum internetten.
    120,000'de motoru açılan ama egzantirik zinciri bile gevşememiş bir driftten bahsediliyordu bi sitede.( Ne kadar doğru bilemem)
    Lastikler ve değişmesi zaruri olan hava filtresi,yağ vb şeyler dışında en az 5000-7500 km masraf yapmak istemem sıfır motora.
    Salcano wolfu düşünüyorum ama performansı,yakışıklılığı da drifte bi bak dedirtiyor.
    Şehir içi ve şehir dışı karışık kullanacağım.
    Kocaeli'de ikamet ediyorum,ve süreceğim yollar hep D-100.
    Kararsızlık ne kötü birşey yahu
    Uğur alacağın yerle anlaş. Motor daha kutudayken lastiği kendisine geliş.fiyatına saysin, yerine michelin pilot sport al. Ölçüleri ybr cbf ile aynı. Üste yüz lira daha verirsin. Ben Malatyadan alsaydım motorcuyla böyle anlaşmıştık.

Drift al. Ybr yavaş. Benimki duzde 90 diyor. Yokuşa gelince 75e düşüyor. Gene de sen bilirsin.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Uğur alacağın yerle anlaş. Motor daha kutudayken lastiği kendisine geliş.fiyatına saysin, yerine michelin pilot sport al. Ölçüleri ybr cbf ile aynı. Üste yüz lira daha verirsin. Ben Malatyadan alsaydım motorcuyla böyle anlaşmıştık.

Drift al. Ybr yavaş. Benimki duzde 90 diyor. Yokuşa gelince 75e düşüyor. Gene de sen bilirsin.
    Maxi okulun bitmesine 1,5 sene kaldı.
    Beni şöyle 1,5 sene sorunsuz idare etsin yeter.
    Sonra zaten alırım istediğimi.
    Bi ybr buldum 2006 model,16,000'de ama 3050 Tl.
    Zc'nin abuk sabuk sorunları vardı,onları bi daha yaşamak istemiyorum açıkçası.

nebri_1986 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HERO HUNK 150 mucize alet
    Arkadaşlar kaskları motordan inmeden çıkartın. Benim gibi yürüyerek çıkartma girişiminde bulunmayin. Bugün küçük bir çocuğu korkuttum yürürken. Annesinin paçalarina sarılması vardı kendime kızdım. Sonradan yüzümü görünce kendine geldi ama artık motor yada motorculardan nefret eder herhalde büyüyünce :(

Alıntı Şafak Tan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mehmet Hocam, Şehir Antalya Meslek Mali müşavirlik midir? 2011 de Fethiye Macera kampında birlikte masa tenisi oynamışlığımız olabilir mi?
    (Şu kampın tek küçük kızı olan çifttik eşimle)
    Şafak Bey;80-89 arası Fethiye ölüdeniz de Deniz camping de bulundum.Bunun dışında 2005 de Tuncay motelde kaldım.meslek emekli dz.ast.sb..mekan Çanakkale...İsim benzerliği sanırım.Ama olsun fethiye favori tatil yerimdir inşallah başka bir zaman karşılaşır masa tenisi oynarız..)

Şafak Tan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MCX 150
    Şafak Bey;80-89 arası Fethiye ölüdeniz de Deniz camping de bulundum.Bunun dışında 2005 de Tuncay motelde kaldım.meslek emekli dz.ast.sb..mekan Çanakkale...İsim benzerliği sanırım.Ama olsun fethiye favori tatil yerimdir inşallah başka bir zaman karşılaşır masa tenisi oynarız..)
    İsism benzerliği üstüne yaş da 46 diyince acaba olabilir mi diye düşündüm. Tanışıp keyifli bir maç yapmaktan onur duyarım

Motosikleti
    Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maxi okulun bitmesine 1,5 sene kaldı.
    Beni şöyle 1,5 sene sorunsuz idare etsin yeter.
    Sonra zaten alırım istediğimi.
    Bi ybr buldum 2006 model,16,000'de ama 3050 Tl.
    Zc'nin abuk sabuk sorunları vardı,onları bi daha yaşamak istemiyorum açıkçası.
    2009 ağustos çıkışlı benim motoru 3300e verecektim. Yuh diyorum. Benim motoru alırsan takacagin herhangi bir şey yok biliyorsun. Michelin lastik xenon far 12w power led sis 3 lü çanta iridyum buji vs vs...

Almayı cidden düşünürsen motoru getiririm zaten 250 cc almaya ıstanbula gelecegim biliyorsun.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

2009 ağustos çıkışlı benim motoru 3300e verecektim. Yuh diyorum. Benim motoru alırsan takacagin herhangi bir şey yok biliyorsun. Michelin lastik xenon far 12w power led sis 3 lü çanta iridyum buji vs vs...

Almayı cidden düşünürsen motoru getiririm zaten 250 cc almaya ıstanbula gelecegim biliyorsun.
    Maxi çok teşekkür ederim teklifin için.
    Ben bi kısmını nakit büyük bir bölümünü de kredi kartına taksitle alacağım.
    Yani elimde nakit yok.
    Olsaydı teklifini düşünürdüm,ama şartlar işte...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    mondial 125 mh drift
    arkadaslar emin deilim kuruntuda yapıo olabılırım ama sanrm soukdanda olabılır sızdede arada gaz yarm gelıo snra tam gelr gıbı oluo mu motorda bu bı sorunsa neyden olablr servıse gotrmelımıyım ? sabt gaz verırken arkada fazla gaz gıder gıbı one atıo snra normal oluo cok fazla sorun yasatmıo okdr atmıo ama hısedebılıorm yınede.. ? soukdanmıdır 500 km bakımını yenı yaptrdm ondan snra cıkdı bu sorun bıde benznn cogu dolu gosterıo oysa 20 tl lk benzın var ıcınde en bıttıgınde okdr attm

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı thelast555 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar emin deilim kuruntuda yapıo olabılırım ama sanrm soukdanda olabılır sızdede arada gaz yarm gelıo snra tam gelr gıbı oluo mu motorda bu bı sorunsa neyden olablr servıse gotrmelımıyım ? sabt gaz verırken arkada fazla gaz gıder gıbı one atıo snra normal oluo cok fazla sorun yasatmıo okdr atmıo ama hısedebılıorm yınede.. ? soukdanmıdır 500 km bakımını yenı yaptrdm ondan snra cıkdı bu sorun bıde benznn cogu dolu gosterıo oysa 20 tl lk benzın var ıcınde en bıttıgınde okdr attm
    Karbüratörlü motorda çok normal böyle şeyler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    mondial 125 mh drift
    daha once olmuodu bu son bıkac gundr olmaya basladı deıstrmem gereken bı seyı feln yok ynı dmı.. normal soukdan?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)