Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

BMW F800S / F800ST Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    poyraz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F800ST ve Sym joymax
    benim motorum da st olanı..Yani grenajı daha büyük olanı..
    Uzun yol için daha uygun bir spor touring motor yok.son derece ekonomik,seri ve güvenli.
    birisi sormuştu..gidon amortisörü standart.türkiye'ye gelen model en full olanı.yani abs,yol bilgisayarı immobiliser v.s mevcut.

Ama kötü tarafları da yok değil:

motorun aynaları çok kötü,rece aynası..arkayı tam göstermiyor.Artçıyı bile göremiyorsun.Sabit de durmuyor.hızlı gittikçe ayarı da bozuluyor.

Yan ayak çok zayıf..kırıldı kırılacak.Tek ayak üzerinde motoru ters döndürmek imkansız gibi..

yakıt tankı olması gereken yer,bomboş bir kambur,içinde 10 adet akü sığacak yerde bir tek akü var.diğer boşluklar,cep gibi değerlendirilseydi çok kullanışlı olurdu.

aktarma,zincir yerine kayışlı olması benim bu motoru satın almamın en büyük nedeni.Yağlama v.s gibi bakımı yok. Barışın kayış kopartması büyük talihsizlik. İstanbulda 45 bin km aynı kayışla devam eden motoru tanıyorum.
    50 bin km de değişiyor. o da koptuğundan değil. evsafını kaybedip genleşlediği için.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ASYA AS 100 - 8
    Kayış olması kötü müdür iyi midir çözemedim. :D :D :D

barissp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800s
    Alıntı poyraz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim motorum da st olanı..Yani grenajı daha büyük olanı..
    Uzun yol için daha uygun bir spor touring motor yok.son derece ekonomik,seri ve güvenli.
    birisi sormuştu..gidon amortisörü standart.türkiye'ye gelen model en full olanı.yani abs,yol bilgisayarı immobiliser v.s mevcut.

Ama kötü tarafları da yok değil:

motorun aynaları çok kötü,rece aynası..arkayı tam göstermiyor.Artçıyı bile göremiyorsun.Sabit de durmuyor.hızlı gittikçe ayarı da bozuluyor.

Yan ayak çok zayıf..kırıldı kırılacak.Tek ayak üzerinde motoru ters döndürmek imkansız gibi..

yakıt tankı olması gereken yer,bomboş bir kambur,içinde 10 adet akü sığacak yerde bir tek akü var.diğer boşluklar,cep gibi değerlendirilseydi çok kullanışlı olurdu.

aktarma,zincir yerine kayışlı olması benim bu motoru satın almamın en büyük nedeni.Yağlama v.s gibi bakımı yok. Barışın kayış kopartması büyük talihsizlik. İstanbulda 45 bin km aynı kayışla devam eden motoru tanıyorum.
    50 bin km de değişiyor. o da koptuğundan değil. evsafını kaybedip genleşlediği için.
    selam poyraz ayna baglantı yerindenmi oynuyor hız yapınca eger öyleyse yıldız alyan la sıkınca duzeliyor birkere oldu yıldız alyan aldım selenin altına koydum birdaha kullanmama bile gerek kalmadı 45 binde f800 varmı turkiyede
    bende kendimi bise sanıyordum en cok benimki diye(=

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:10 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:08 ----------

Alıntı bRkq35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kayış olması kötü müdür iyi midir çözemedim. :D :D :D
    iyi iyi sen al (=
    Küfür işçi sınıfının ağzında açan çiçektir.

Motosikleti
    F800ST ve Sym joymax
    Barış selam,

bu ayna işini ne yaptıysam çözemedim.
    borusan da çözemedi.Sanki laçka olmuş gibi.1 cm kadar boşluk yapıyor. o da giderken öne yatıyor. Önceden ayarladığın herşey bozuluyor.
    Artçıyı kesin göremiyorum.Yolda mı düşürdüm,hala arkamda mı göremiyorum.Kafam bozuluyor.her an satabilirim.

Motosikleti
    BMW F800s
    Barış selam,

bu ayna işini ne yaptıysam çözemedim.
    borusan da çözemedi.Sanki laçka olmuş gibi.1 cm kadar boşluk yapıyor. o da giderken öne yatıyor. Önceden ayarladığın herşey bozuluyor.
    Artçıyı kesin göremiyorum.Yolda mı düşürdüm,hala arkamda mı göremiyorum.Kafam bozuluyor.her an satabilirim.
    garanti devam ediyorsa istet birtane daha yada cok ilginc kendi kendine dusmes, dahada ilginci servisin bunu çözememesi.Artçın içinde ayna yukselktici takalım. Daha rahat edersinbelki yada su ufak dıs bükey aynalar nasıl olur?
    http://f800depot.com/evolution-mirro...-st-p-116.html

Motosikleti
    F800ST ve Sym joymax
    Sizin aynalar sabit duruyor mu?hiç oynamadan???

Motosikleti
    BMW F800s
    Sizin aynalar sabit duruyor mu?hiç oynamadan???
    aynen öyle hiç sizin yasadıgınız problemi yaşamadım. sadece bir kere gevşedi sıktım o gunden sonra tekrarlamadı bir daha

Arkadaşlar f800s modelini almayı düşünüyorum size sorum şimdiye kadar hep enduro modellerini kullandım. f800s oturuş pozisyonu görünüşe göre daha yatık sizce bu uzun yoldaa (400 -500km lik etaplarda) bi dez avantaş yaratırmı saygılarımla...

scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    Alıntı erincdenecli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar f800s modelini almayı düşünüyorum size sorum şimdiye kadar hep enduro modellerini kullandım. f800s oturuş pozisyonu görünüşe göre daha yatık sizce bu uzun yoldaa (400 -500km lik etaplarda) bi dez avantaş yaratırmı saygılarımla...
    e haliyle yaratır ama yorulup yorulmama mesafesi kac km gıtme durumu senın kondisyonunla ılgılı bır olay uzun yolda rahat etmek ıstıyorsan enduro motorlardan şaşma derim transalp olur xt660 olur bunlar daha uygundur uzun yollara gezılere bmw f800 cok guzel motor tek dezavantajı bana göre sesi ve bmw parca fiyatları onun dısında sık karizma bir motor
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

peki bu motoru artçı ile kullanımı konusyla bilgisi olan varmı? yani artçı çanta ve sırt dayama aparatıyla rahat bir yolculk yapabilirmi yoksa oturuş pozisonu ile süper sport a yakınmıdır sizce? teşekkürler.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Arkadaşlar bu motorun şehir içi ve şehir dışı yakıt tüketimi hakkında bilgi verebilir misiniz? Daha çok şehir içi ve uysal bir kullanımda düşünülürse...

Açıkcası F 650 CS ile arasında nekadar bir fark var onu merak ediyorum.

omersirin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gara Yılan, Nam-ı Diğer Bandit 650 SA ve F 800 S
    Herkese merhaba Banditten hoop uctum F 800'e.Bugun F 800'umu aldim,garip duygular icindeyim.2007 model 2009 trafige cikisli.Bugun bir usta 'dikkat et unlar kol cikariyormus, bir kisi 2 tane sandik motor almak zorunda kalmis' dedi. Boylse seyler duyaniniz var mi? yakinda fotograflari eklerim. kazasiz surusler.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:00 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:57 ----------

Aynalardan ben de sikayetciyim.aynalar oynuyor,aldigim kisi bunun normal oldugunu soyledi.Garantisi devam ediyor, ayna istesem mi?[COLOR="Silver"]

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:09 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:00 ----------

Internette ST icin kullanilan canta aparatini buldum, bu aparata givi veya kappa canta takilabiliyor mu? http://cgi.ebay.com/ebaymotors/K71-B...mZ190499114736
    Türkiye köylüsü çalışkandır ve kafasının değerini bilir! Rüya dediğin şey de bizden oluşur işte / Ve minicik ömrümüzü yine bir uyku noktalar. (We are such stuff. As dreams are made on; and our little life. Is rounded with a sleep)

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı omersirin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba Banditten hoop uctum F 800'e.Bugun F 800'umu aldim,garip duygular icindeyim.2007 model 2009 trafige cikisli.Bugun bir usta 'dikkat et unlar kol cikariyormus, bir kisi 2 tane sandik motor almak zorunda kalmis' dedi. Boylse seyler duyaniniz var mi? yakinda fotograflari eklerim. kazasiz surusler.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:00 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:57 ----------

Aynalardan ben de sikayetciyim.aynalar oynuyor,aldigim kisi bunun normal oldugunu soyledi.Garantisi devam ediyor, ayna istesem mi?[COLOR="Silver"]

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:09 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:00 ----------

Internette ST icin kullanilan canta aparatini buldum, bu aparata givi veya kappa canta takilabiliyor mu? http://cgi.ebay.com/ebaymotors/K71-B...mZ190499114736
    sahibinden.com üzerinden bana sorular sran sendin sanırım. sana sürekli cevap veremedim, kusura bakma. sen o apartla her tülü çntayı bğlr ve kulanabilirsin.
    her parç universaldır, merak etme kardeş
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    Alıntı omersirin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o usta ile bir daha muhattap olma kullandığın motosiklet paralel çift silindir . pistonlar aynı anda aşağı yukarı hareket eden ve kendi sınıfının en iyi hp-tork değerine sahip bi motosiklet.
    bakımlarını zamanında işin ehli kişilere yaptır kafan her daim rahat olur
    güle güle kullan.
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

Motosikleti
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sahibinden.com üzerinden bana sorular sran sendin sanırım. sana sürekli cevap veremedim, kusura bakma. sen o apartla her tülü çntayı bğlr ve kulanabilirsin.
    her parç universaldır, merak etme kardeş
    Evet bendim o kisi. bu parcayi isteyeceigm ebaydan. rodaji tamamlanmadigi (700 km) icin herhalde yavas kullancagim dogru mu?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:12 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:10 ----------

bu parcayi ebaydaki firma gondermiyormus turkiyeye.bu parcayi baska nasil bulabilirim?
    Türkiye köylüsü çalışkandır ve kafasının değerini bilir! Rüya dediğin şey de bizden oluşur işte / Ve minicik ömrümüzü yine bir uyku noktalar. (We are such stuff. As dreams are made on; and our little life. Is rounded with a sleep)

Motosikleti
    Selamlar, S'imin selesi bana biraz yüksek gibi Bandit'e göre. Süspansiyon ayarlarından veya başka bir ayardan seleyi biraz aşağı indirmem mümkün mü? Yardımlarınızı bekliyorum. Bir de üzerinde hâlâ orijinal lastikleri var. Lastikleri değiştirmeyi düşünüyorum. Sizler hangi lastikleri kullanıyorsunuz ve memnun musunuz?

Motosikleti
    alçak sele sipariş ederek bu sorunu çözebilirsiniz.
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

Motosikleti
    Arkadaşlar sizler hiç elektronik aksamla (göstergeler, anahtar) ilgili bir sorun yaşadınız mı?

Motosikleti
    tam olarak sorununuz nedir yazarsanız yardımcı olabilirim

Motosikleti
    Geçen hafta Borusan'da sorunu çözmüşler, göstergede ünlem işareti vardı. 1000 Bakımı için servise götürmüştüm,telefon açıp alarmın pili bitmiş dediler. Sorun çözüldü böylece. Aslında sorum daha çok bu kadar elektronik bir aletin ciddi sorunlar çıkarıp çıkarmayacağına yönelikti.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)