Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Keeway Outlook 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kuturkutur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Outlook 150
    Ben bu zamana kadar , sadece yavaşlıyormuşum.

Bugün İstanbul`da çok güzel bir yağmur geceden beri yağmakta. Bekleyen bölgelerde göller bile oluşmuş durumda.

Bugün dünkü frenleme denemelerimi fırsat buldukça işe beş dakika geç kalmayı göze alarak denedim. Ancak tekerlerim bir kez olsun kızaklamadı. İki kere gidona kısmına girmek üzere tehlike atlatsamda. Şuan motorum bambaşka bir şeye dönüştü.

Ayrıca hep boğaz köprüsü üzerinde gelen yan rüzgar sebebi ile sağa sola savrulurdum. Hatta buna o kadar çok alışmıştım ki , bugün yine savrulacağımı düşünerek , motorun üzerine hafifçe eğildim. Ama bu seferde lastiklerim yere öyle iyi bastı ki , hızı arttırarak , yağmurda gazlama zevkine ulaştım.

Bilgi vereyim dedim...
    Özgürlük iki teker üzerindedir...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    karaislam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd kırmızı
    merhaba sayın kutur kutur.motorunuz hayırlı olsun.antalyada ikamet etmekteyim.ve motor almayı düşünüyorum.motor alma amacım boş zamanlarımda işimle sehir içi bir yerlere gitmek.akraba ziyaretleri market alışveris vs.açıkcası şu an araba alacak gücüm yok.

uzun lafın kısası dün şöyle bir motorcuları gezdim ve birkaç model arasında kaldım.

bunlar

piaggio fly 100 4000 tl hersey dahil
    piaggio liberty 150 5400 tl hersey dahil
    ve sizin motorunuz keeway outlook 150 5000 hersey dahil.ayrıca 2 adet 2009 model satılmamıs 0 km vardı onlarda 4500 tl.

açıkcası encok sizin motorunuzu beğendim.çünkü büyük tekerlekler,çift disk,su soğutma,güçlü motor ve oturaklı ağır görünüş. ama ismini duyunca biraz korktum.keza piaggiolar kasa olarak cok sağlam görünüyordu sizin keewayin yanında.

sorularım söyle

1-keeway çin malımı macar malımıdır?
    2-servis ve yedek parça durumu nasıl?
    3-yukarıdaa yazdığım fiyatlar nasıl?
    4-bana bu motoru tavsiye edermisiniz?

Motosikleti
    Keeway Outlook 150
    merhaba karaislam

Öncelikle iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim.
    Ben motosikletimi almadan önce diğer Piaggio modellerini de inceledim. Ayrıca benzer modeldeki diğer tüm firmaları da aralıksız inceledim. Açıkçası benim aradığım en büyük iki özellik yüksek teker ve çift disk frendi. Su soğutma olayını Keeway`de bu fiyata bulunca kaçırmadım. O yüzden ben beklentimin biraz daha üzerinde birşeye sahip oldum diyebilirim.

Üretim yeri ile ilgili söyleyeceğim tek şey , dünyadaki tüm üretim fabrikaları Çin`de olduğu için motorum bu ülkenin üretim damgasına sahip. Ancak bu motosiklet ile ilgili PDF olarak kullanım klavuzunu istediğimde bana Macaristan`dan son derece iyi dileklerle ve geniş kullanım klavuzu geldi.
    Ben şimdi motoruma Çinli derim. Ancak benim motorum tahta kutusundan bir bütün olarak çıktı. Yani Türkiye`de montajlanan diğer Çin Malı tabir edilen scooterlar gibi , herşeyi darmadağın bir halde ve ustanın işçilik kalitesine göre bir seviyeye çıkan motosiklerle alakası yoktur.

Türkiye`de Keeway bir kaç defa el değiştiren distribütörlüğün ardından şuan aynı zamanda Suzuki`nin çok eski Distribütörlerinden TEKAY firması tarafından getirilmekte. Ben motorumu direk TEKAY`dan aldım. Yani bir bayisine göre bana ortalama bir hizmet sundular. Satış ekibi çok başarılı değil ama servis süper. Yedek parça konusunda benim fren kolum kırılmıştı. Hemen değiştirdiler. Bahçelievlerde iyi bir depoları var. Tabi benimkisi küçük birşeydi. Hani en elzem parçaya , yakında gelecek diyebilirler. Ancak şöyle bir olay var. Piyasada benim motoruma benzeyen , aprilla , honda ve kymvo parçları resmen tek fabrika ürünü gibi duruyor. Haliyle çok sorun olursa hemen bir hareket yapılabilir.

Ben motorumu 4300TL aldım. 2010 Modelini hatta ben bana 2009 filan verirler diye baktım ama şasi ve yıl 2010 yılını gösteriyordu. Bir de ben adamların beyninin etini yedim. Kıl bir adamım haliyle , aman gitsin şu herif başımızdan diye böyle birşey yapmış olabilirler.

Ben bu motoru tavsiye eder miyim diye sormuşsun. Ben motosiklete başladığımda 50cc Honda kullanarak açıkçası bu işe aşık oldum. 50cc Honda sonrasında bu motor bana çok iyi geldi. Şu ana kadar bana özel bir problem çıkarmadı. Görmüşsündür bazı parçalarını iyi yönde değiştirdim. Daha iyi oldu motorum. Ufak tefek eksiklikleri var. Bunları da aynı şekilde belirttim.

Misal şimdi aklıma geldi yazmamışım. Orta sehpa kapanırken tan tan vuruyordu. Saolsun iyi bir tamircim var. Ağbi olmaz öyle dedi. Oraya çok güzel kalın bir oring taktı. Vidaladı. Şimdi orta sehpa kapanıyor mu diye hissetmiyorum bile...

Motosikleti
    teşekkür ederim cevaplarınız için.5000 lira gibi bir barajım açıkçası bu motor çok hoşuma gidiyor.zaten eşim ile binicem.malum antalya turistik yer.yeri gelir kemer-manavgat-alanya gibi yerlere gidicem ve dolayısı ile 200-300 km yapıcam.

son olarak yakıtı nasıl?ve gövde plastiği?

Motosikleti
    Keeway Outlook 150
    Şimdi ben bu motor ile en uzun seyahatimi , biraz dura kalkada olsa 200KM olarak yaptım. Hem de iki kişi. Deniz malzemeleri ile filan üstelik. İlk olarak selenin altına maksimum dizlik , eldiven ve dirseklik sığıyor. Portbag almanız yararınıza olur. Ama kalite bir şey alın. Tavsiyem Kappa yada Giwi.

Gelelim yakıt olayına. Ben bu motosikletle hergün İstanbul Zeynepkamilden , Levent Plazalar bölgesine geliyorum. Gidiş dönüş toplam mesafe 22 KM. Şuan Benzin 3.68TL gibi bir rakamda. 5 TL benzin aldığımda bu mesafeyi iki gün ama düzgün bir şekilde kullanıp , hiç bir yere sapmadan gidip gelebiliyorum. Yani toplamda 44 KM yi 5TL benzin ile alabiliyorum. Beni benzinciye de ayrıca bırakıyor. Benzinci Barbarostaki Shell

Gövde plastiği olayına da gireyim. Birincisi ben bu kadar kaliteli bir işçilk açıkçaı beklemiyordum. Hatta motoru alınca servis götürüp , iki yada üç kutu sıvı conta alayım. Güzelce şasinin açıkta kalan yerlerini kapatayım istiyordum. Ancak böyle birşeye hiç gerek olmadığını anladım. Vidalara bile sıkmak istediğimde , vidaların , şase ve diğer yerlerdeki bağlantığının arka tarafında somun ve sıkıştırdıkça açılan kelebek gibi bir malseme ile tutulduğunu gördüm. Haliyle Şasi , bağlantılar ve genel gövde gayet iyi.

Tabi benim çok hoşuma giden , motorun etrafını saran bir koruma demiri işlemi çok iyi olur. Öte yandan yaptıran yer 4 Levent Sanayi de bir usta imiş. Gidip görmedim ama , tamircimin demesi ile uzay mekğine bile koruma demiri yapabiliyorlar.

Aklınıza takılan tüm sorularınızı çekinmeden sorabilirsiniz.

Motosikleti
    çok yardımcı oldunuz tekrar teşekkürler.outlook cok yakın gibi bana sayenizde.

Motosikleti
    Keeway Outlook 150
    Lastiklerime gidip Nitrojen bastırdım. Aynı zamanda hava ayarlarını da yaptırdım. Yeşil kapaklarımı da taktım.

Nihai bilgileri iletirim.

Şeyh Şamil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kuturkutur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastiklerime gidip Nitrojen bastırdım. Aynı zamanda hava ayarlarını da yaptırdım. Yeşil kapaklarımı da taktım.

Nihai bilgileri iletirim.
    Motosiklet lastiklerine '' nitrojen gazı '' basılmaz..

Çünkü; nitrojen yapısı gereği sürtünmeyi azaltarak lastiğin ısınmasına engel olur..

Isınmayan motosiklet lastiği; yere iyi tutunmaz, fren mesafesi uzar, virajlarda kayma yapabilir vs vb..
    Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..Ne elbiseler gördüm içinde insan yok..

Motosikleti
    Keeway Outlook 150
    ağbi iyi dedin de , tam tersine güzel bir hava ayarı yaptırarak , ben daha daha iyi gitmeye ve yine aynı şekilde durmaya başladım...

Sen benim lastikleri gördün mü ??

Motosikleti
    Keeway Outlook 150
    Karaköy`de bulunan güzel bir outdoor malzemeleri satan dükkandan içi miflonlu alt üst takım yağmurluk aldım. Suyu geç hava dahi geçirmediği için bir ara bugünkü güzel havada gezerken , acaba içime hiç mi birşey giymeden kullansam?? diye düşünmeden edemedim.

Merak edenler için fiyatı 40TL.

Motosikleti
    Keeway Outlook 150
    Tuhaf bir çarpma yaşadım.

Beşiktaşta Burger King önündeki ışıklardan yavaşça aşağı akıyorum. Otobüs durağı var. Önümdeki otobüsün yanından geçerken , arkamdan bir kadının kullandığını bana çarptığında fark ettiğim bir Fiat Palio tatlı bir şekilde beni yalpalattı. Sakince ayaklarımı yere koydum. Durdum.

Arkama baktığımda kadının direksiyon başında gözleri faltaşı gibi açıldığını gördüm. Hemen motoruma baktım , gelen çatırtılarla motorumu ikiye ayırdığını düşünürken , ayrılanın kendi tamponu olduğunu gördüm. Benim dışa bakan ayaklığımı güzelce içine alıp bir de yerine kocaman çiziklerle yerinden çıkmış.

İnanamaz bir şekilde motorumu yokladım. Çizik bile yoktu.

Geldim , kadına bir şeyi olup olmadığını ve iyi olup olmadığını sordum. Kadın ağladı ağlayacaktı. Elleri titriyordu.

Gülümseyerek yoluma devam ettim.

Motosikleti
    Keeway Outlook 150
    Bu sene gelmeyen kış ve havaların nispeten kuru geçmesi ile büyük ihtimalle Mart Ayı ortalarından tekrar yollara düşeceğim.

Yola çıkmadan önce 10w40 yağ değişimi , lastik hava ayarı , hava filtresi temizliği , yağ süzgeci temizliği , benzin filtresi temizliği -değişimi , kayış kontrolü yaptırmayı düşünüyorum.

Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    3 sayfayı dikkatle okudum,biraz monolog yapısında geçsede ince detayları görmek güzeldi,aklında olsun artık 100-80/16 ve 120-80/16 hem metzeller hemde michelinde bulunmakta,ben metzeller olanı aldım ama daha taktıramadım ,keeway outlook u geçmişte bende çok inceledim ama bir kaç forumda ısınma ile ilgili şikayetler okudum,birde bir arkadaşımızda da keeway outlook vardı ,yazın birlikte yaptığımız bir gezide ,zorlama yapmamasına rağmen ısı ibresi neredeyse kırmızı kısıma kadar çıkmıştı ve km lerce o şekilde gitmek zorunda kaldı,ya ibre yanlış gösteriyordu yada gerçekten soğutma ile alakalı bir problemi vardı ,bilemiyorum,sizde bu şekilde bir sorun varmı?
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

Motosikleti
    Keeway Outlook 150
    Öncelikle uzun zamandır buralara girmediğimi ve buralara birşeyler yazmadığım dün motoromu servise götürdüğümde fark ettim.

Monolog tarzı günlüğüme geniş geniş yazarak devam edeyim.

2011 Yılının Mart başında motorumu kış uykusundan uyandırdım. Aralık ayının ikinci haftasında hazırlıksız yakalandığım bir dolu fırtınasından sonra zamansız ve plansız kış uykusuna yatırdığım , sonrasında kendi imkanlarımla içime de sinmeyerek ne yazık ki ne yağını değiştirerek ne de bakım yaparak motorumu kapattım.

Mart ayına kadar üzerinden sadece aküsünü söktüğüm. Toz içinde kalan motorumun yanına geldiğimde açıkçası çalışmayacağını hatta kendi kendini hurdaya çıkaracağını bile düşünüyordum. Telefonuma kayıtlı çekicinin telefonunu hazır tutarak aküyü geri monte ettim.

İlk seferde sessizlik , ikinci seferdi minik bir ateşleme ve üçüncü seferde motorum tek düğme ile çalışıverdi. İnanılmazdı.

Beklettiğim kapalı garajda bir minik tur atıp Aralık ayından bu zamana dek acaba denge sorunum var mı diye test ettim. Bir yandan da gülüyordum. Velhasılı döne döne garajdan çıkıp yönümü her zamanki servisime çevirdim.

Hava filtresinden , yağ ve benzin filtresine , 10w40 yağına değin herşeyi elden geçirttim. Hatta bir sette elcik aldım. Yumuşak silikondan imal. Rölanti ayarını da yaptırıp motoru saat gibi teslim aldım.

Hedefim tabii ki İstanbul turu idi.

Havanında güzel olduğu o ctesi günü sanki ilk defa motora biniyormuşçasına gazladım da gazladım.

Haziran ayına kadar motorumla iş ev arasını turladım. Bir set daha yağını değiştirdikten sonra düne kadar sorunsuz bir şekilde gezdim.

Ancak haftabaşında fark ettiğim üzere artık frenlerimden ses gelmeye başlamıştı. Ön frenim aldığım ilk günden beri beni çok memnun etmese de ben motorumun dilinden anladığımdan ses etmiyordum. Ancak hafta başı artık fren yaptığımda bildiğin çasır çusur sesler gelmeye başladım. Anlamı balata değişikliği idi.

Dün ise servise gidip ön ve arka frenlerin tümden balatalarını değiştirdim. Balatada uygun olan Beşer marka aldım. Ustam saolsun sorun olmaz dedi. Komple yağı boşaltıp BP DOT4 yağ ile doldurduk. Aldığımdan beri arka frende biriken havayı gördüğümde kelle koltukta gittiğimi anladım.

Pırıl pırıl yağ göstergelerimle beraber bir test sürüşü yaptım. Başka bir motorun frenlerini sıkıyormuşum gibi geldi. Balataların yerlerine oturması ve alışmasının biraz zaman gerektirdiğini biliyorum ama en nihayetinde şuan bile frenler tam manası ile taş gibi oldular.

Gelelim şu ısınma problemine.

Açıkçası motorumu aldığımdan beri , yaz sıcaklarında kullandığımda ara ara fan çalışıyordu. Fanın devreye girmesini açıkçası hiç garipsemedim ama beni hiç bir zaman hararetle yolda filan bırakmadı. Fan devreye girdiğinde bir kuple devir artıyor ancak dediğim gibi fanın en uzun çalıştığı zaman 5 dk bile sürmüyor. Tek seferde çalıştığında da , eğer korkunç bir trafikte dur kalk yapıyorsanız bile yarım saat devreye girmiyor. Kaldı ki bu gözlemlerim geçen seneki , bayıltan sıcaklarda ne akla hizmet benim motor sevdam yüzünden güneşin altında motor kullanmam sonucunda ulaştığım değerlerdi. İki kişi şileye de gittim , Garipçe yollarında gezdim ama hararet öyle kırmızılarda filan gezmedi. Hep ortada idi. Keşke ulaşması kolay bir yer olsa ve anti-friz filan koyabilsem diye de düşünüyorum ama çok kapalı bir yerde.

Sorular ve sorunlar oldukça buraya yazmaktan sanırım vazgeçmeyeceğim. Ancak en nihayetinde ben bu motordan çok memnunum. İleriki hedefim büyük ihtimalle Kawasaki versys olacaktır. Ancak bu ufaklık daima garajımda durmaya devam edecektir.

Herkese selam ve sevgi ile...

Motosikleti
    Keeway Outlook 150
    6860 Km ile yaptığım bakım ve değişikliklerden bahsetmek isterim.

Motorumda artan vibrasyon ve benim de biraz işe güce dalmam sonucu yağ değiştirme sınırımı 300KM ile geçtim. Artık artan kilometre ile kayışının da değiştirilip bir de varyatör bakımının yerinde olacağını düşünerek süper tamircimin yolunu tuttum.

Ustam saolsun uzun bir dönemdir şase sorunu ile yanmayan park lambalarımı da değiştirdi. Aşağıdaki resimlerde kayış değişimi sırasındaki hallerimizi görebilirsiniz.

20w50 Castrol yağ ile motorda kışa hazırladık diye düşünüyorum.

http://imageshack.us/photo/my-images...082011108.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images...082011109.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images...082011110.jpg/

sky_forever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran SCUB 150
    sevgili kardeşim kütürkütür öncelikle motorun hayırlı olsun(biraz geç kaldım galiba)

Yazılarını ve yalnız topiciğini okudum elinden geldiğince herşeyi yazmışsın tebrik ederim..Sende benim motor modeli gibi çok çok az kullanılan birşey seçip almışsın.Tİp olarak motorlarımız benzemekte zaten..tabiki senin motorun daha kaliteli ve güçlü..Bende bu akşam bakıma gidicem 3600 kmdeyim..Lastik kayma ve denge konusu acayip canımı sıkıyor..

REsmen korkuyorum motoru yatırmaya virajlarda..belki korkutuğum kadar kaymayabilir ama ya kayarsa şeklindeki riske girmek için çok çok kalın giyinip birazda içmem gerekiyor sanırım

Bende lastiklerimi tabiri caizse SAKIZ gibi yere yapışan bir lastikle değiştirmek ve korkmadan keyiflice kullanmak istiyorum motorumu..Şu şennur hanım bana yardımcı olabilir mi acaba??

Benden küçük tekerlekli tüm scooterlar benden hızlı gidip korkusuzca basıyolar virajlara giriyorlar ben anlamadım bu işi hani büyük tekerlek farkı???

Bu arada nasıl gidiyor hayat iyisin umarım??Baya zaman geçmiş ya..Bi garip oldum şimdi.. :S

Motosikleti
    Keeway Outlook 150
    Artan soğuklar yüzünden 02 Aralık 2011 itibari ile yağı değiştirilip sonrasında akü sökülerek kış vakti kapanmaya başlayacak olan güzel motorumdur.

HEROCAN35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xenter
    ARKADAŞLAR ÖNCELİKLE HERKEZE MERHABA İSMİM ENGİN OUTLOOK 150 SAHİBİYİM BENDE İZLENİMLERİMİ PAYLAŞMAK İSTEDİM MOTORU ALALI AŞŞA YUKARI YİRMİ GÜN FALAN OLDU HEMEN GİDİP PİRELLİNİN PERFORMANS LASTİKLERİNDEN ALDIM TAKTIRDIM ÇÜNKÜ YAMAHA HONDA DAHİL TÜM FABRİKA ÇIKIŞLI LASTİKLER VASAT
    YOL TUTUŞU MÜKEMMEL OLDU GELELİM PERFORMANSA ÖYLE ÇİN MALI MONDİAL VEYA KANUNİ GİBİ KALKIŞLARI ÇOK SERİ DEGİL ANCAK YOLDA UZAMASI BENCE Bİ SCOTER A GÖRE FENADA SAYILMAZ MOTORU ALMAYA ARKADAŞIMLA BİRLİKTE GİTTİM AŞŞA YUKARI 100 KM FALAN UZAKLIGIMIZ VARDI GELİRKEN YOLDA SEKSEN DOKSAN GAYET YUMUŞAK Bİ ŞEKİLDE GERİ GELDİK SADECE Bİ ARA 120 Yİ GÖRDÜM ONUDA ÖNÜMDEKİ ARACI SOLLARKEN VE TAMDA DEVRİNİ YAKALAMIŞKEN YANİ TAPA GAZ GELMEDİM YOKSA GİDİŞİ HOŞUMA GİTTİ 100 YAPIYORSUNUZ CİHAZLA ÖYLE ÇİN MALI SCOTER LAR GİBİ VOOO DİYE Bİ SES DUYMUYORSUNUZ YAKIT ORTA KARAR GÜÇ RAMPALARDA DURUP KALKMASI GÜZEL AMARTİSÖRLER İNANILMAYACAK DERECE GÜZEL FREN MÜKEMMEL MOTORU ALDIKTAN SONRA Bİ KAÇ ARKADAŞIMIN MOTORSİKLETİNE BİNDİM ALIŞKANLIKTAN DOLAYI OLSA GEREK FRENLERE BİRAZ GEÇ KALIYORUM SONRADA DURMAYAK HERALDE DİYE TIRSIYORUM SADECE HOŞUMA GİTMEYEN ÖZELLİK RADYOTÖR KISMININ MOTORUN ÖN GÖGÜSLÜGÜNÜN ÇIKARTILARAK ERİŞİLEBİLMESİ Bİ DÜNYA VİDA SÖKÜYORSUNUZ RADYATÖR SUYUNA BAKMAK İÇİN Bİ BAKIYORSUNUZ SUYU TAMAM HADİ BAKALIM Bİ TON VİDAYI GERİYE TAK ÇOK ANLAMSIZ Bİ YERDE DEMİYİMDE ŞEKİLDE MOTORUN ÖN TORPİDOSUNU AÇIPTA SUYUNU KONTROL ETMEK İÇİN EN AZINDAN RADYATÖR KAPAGINI KIVRIMLI TORPİDO İÇİNE ALSALARMIŞ ÇOK HARİKA OLURMUŞ FİYAT KALİTE OLARAK YETERLİ SONUÇTA VERİLEN PARA BELLİ UZAY MEKİGİ BEKLEMENİN Bİ ANLAMI DA YOK

Üstad ellerine sağlık valla günlük gibi yazmışsın buraya üşenmeden bende eylül sonu ekim başı motor alıcam uzun yol yapmak amacım böyle bir motor acaba kaldırabilirmi diye düşünüyordum fakat yazıların doğrultusunda acabalarım gitti kafamdan teşekkürler.

HEROCAN35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xenter
    son olarak yakıt ölçümüm şehir içi 10 tl benzin ile 62 km net veri bu ölçüm benzinini motorun tamamen bitirdim 10 tl benzin aldım yine benzin tamamen bittiginde 62 km yol yaptıgını gördüm tamirci arkadaşımın dedigine göre çin malı motorlar aynı benzinle 40 ila 45 km en fazla 50 km gider dedi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler