Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345614 ... SonuncuSonuncu

Mondial 125 MG Delux Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

sahibinden.com da karizma motor diye bir mağaza var..onlarla iletişime geçtim..zaten taktırdığım siyah korumalığıda onlar yolladı....onlarda var...fiyatı biraz pahalı oldugu için ay başını bekliyorum...100tl dediler...resimleri var bakabilirsiniz....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2015 HONDA CBF 150
    bende yuvarlak far sevmedıgım ıcın clasık modelının kare farını taktım cok şık durdu. ve kucuk sport sınyallerden takdım gıttım ıkı tanede afıllısınden sibop kapagı aldım motor guzel gozukuyor. ve jantlarada azcık hava katmak ıcın jant şerıdı cektıgımız yerlerın boyasını boya sokucuyle cıkarıcam cıvıyle kucuk bıyerını cızdım altı krom pasparlak. bence sızde yapın yapınca resımlerı atarım.

ya arkadaşlar bu 125 serilerinde enson kaç km gördünüz 40000 50000 yapan varmı

arkadaşlar ben ilk bakımı yaptırdım 850 km oldu...ama usta bana biraz bas yoksa motor ölü alışacak dedi....iki gündür basıyorum 100km hiç geçmiyo...ne yapmam lazım

dalbay444 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150
    Alıntı esdevranes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben ilk bakımı yaptırdım 850 km oldu...ama usta bana biraz bas yoksa motor ölü alışacak dedi....iki gündür basıyorum 100km hiç geçmiyo...ne yapmam lazım
    Tavsiyem yinede fazla zorlama. Kitapçığında bile 800 - 16000 km arası 7000 rpm yi geçme yazıyor. Ben şu an 4000 deyim 115 e zorla yaslıyorum.
    Korkaklıkta AR. İlerlemekte şeref VAR.

valla motor şuanda 1100km oldu ama hala 101 i göremedim....usta 1500km ye kadar açılır dedi...inş...

Motosikleti
    SYM GTS 250i Evo
    Alıntı esdevranes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sahibinden.com da karizma motor diye bir mağaza var..onlarla iletişime geçtim..zaten taktırdığım siyah korumalığıda onlar yolladı....onlarda var...fiyatı biraz pahalı oldugu için ay başını bekliyorum...100tl dediler...resimleri var bakabilirsiniz....
    Hocam ben bulamadım bu bahsettiğin camı :(

Bizim motora uygun bir cam gören başka arkadaşlar var mı? veya nasıl bir cam uyar, kendimiz yapabilir miyiz?

Motosikleti
    Arora Ym 150 superstar,Apachi çift akülü bisiklet.
    Mondıal mg 125 mi yoksa Arora Ym 150 SuperStar mı fikri olan arkaslar yardımcı olun lutfen.
    Takma Kafana Kasktan Baska Bişey:cat:

Motosikleti
    2015 HONDA CBF 150
    Alıntı dalbay444 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tavsiyem yinede fazla zorlama. Kitapçığında bile 800 - 16000 km arası 7000 rpm yi geçme yazıyor. Ben şu an 4000 deyim 115 e zorla yaslıyorum.
    benimkide düzde 115 i geçmıyor. su an 941 km de

Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150
    Alıntı mz 301 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benimkide düzde 115 i geçmıyor. su an 941 km de
    Ben 120 ye dayadım . Oda motor üstünde eğile büküle .. Dostum 0km de de 115 i görürsün zorlarsan. Ama motor sağlığı için iyi yapmazsın 30000 km den sonra anlarsın hatanı. Anlaşılan bu rodaj işini kimse fazla takmıyor. Yada biz mi abartıyoruz ne?

Motosikleti
    SYM GTS 250i Evo
    Aşağıdaki linkte motosikletler için Givi universal cam buldum. 220 TL diyorlar..

http://www.motobakkal.com/?urun-4680...ERSAL-CAM.html

THE İMAM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 KT
    bence bu rodaj işi çok abartılıyor olabilir.çinli motosikletlerin silindir seti 50 tl.onun için pek kendinizi kasmayın.beni kt'de 25000 civarı motor artık güçten düşmeye başlamıştı ,50 tl'ye 150'lik taktım şu an çekiş tork öncekine göre müthiş
    ONUN İÇİN ÇOK SIKINTIYA GİRMEYİN,Çİ PARÇALARI ÇOK UCUZ

Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150
    Ee anlatın bakalım. Başlığa rağbet yok demek kimse pek kullanmıyor bu modeli. Açıkcası benimde hoşuma gitmedi önceki uag serisi daha iyiydi. Bunda titreşim hat safada.

furkanmg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 600f
    Alıntı kocak. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar bende bu modelı almayı dusunuyorum 1 haftaya kadar ama bir arkadastan duymustum amortısörleri iyi değil diye kullanan veya bilen arkadaslar bilgilendirirse memnun olurum saygılar.
    evet amartisörler cok sert
    bendeki model sport modeli frenleri berbat...
    kadran yaklasık 8-10 km fazla gosterıyo ama ilk motor için ideal kullanımı kolay istabul izmit arası rahatlıkla gıdebılıyorm 2 kişi...

Alıntı serkanADH13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ptt firması 2011 ihalesinde deluxe aldı,
    fekat sizi temin ederim mondıalın en güçsüz motoru diyebılırım,
    rampa çıkışı sorunlu, yakıtı sorunlu,
    düzde güzel gidiyor fakat iş gücün kullanılmasına geldiği zaman düşündürüyor.
    Sağlamlıgına Bişiy Diyemem Fakat Şimdilik Gözlemlerım Bunlardır Size...
    ))))) SERKAN ARKADAŞA GÜVENİN NE DERSE DOGRUDUR..
    ALMANIZI KESİNLİKLE TAVSİYE ETMEM...ALMAMIŞLARA YADA HENÜZ ALMAYA KARAR VERENLERE TAFSİYEM

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:03 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:00 ----------

ARKADAŞLAR motor görünüşü sizi aldatmasın.. mondial ın bu kasası motora agır 9
    beygir deniyo ama .büyük ihtimalle beygir olayında bi hata var..
    şuna bir beygir 8 tay diyelim..

furkanmg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 600f
    beyler sürmeden ustune bınmeden bence yanıltıcı yorum yapmıyalım...
    gayette butun sınırlarını zorluyan bı motor gayette cekısı guzel kendı capında...
    1600 lıraya ne alıcaksınız bu gucte ve sorunsuz olarak..

kendı acımdan tek sorun fren.. sport modelı ıcın konuusyorum onun dısında kardada yagmurdada ekımden berı 10.000 km yaptım tık demedı yag degısımı dısında...

Motosikleti
    SYM GTS 250i Evo
    Bence de fiyatına göre gayet güzel bir motor. Titreşimi ilk başta rahatsız etmesede (ben biraz seviyorum esasında, motor sesiyle birlikte hoş oluyor) 1 saat sonra insanın orası burası biraz uyuşmaya başlıyor ve bunlara ek olarak arka amortisörü biraz sert. Uzun yol motorundan daha çok şehir içine uygun. Daha rahat bir motor istiyorsanız o zaman gidip CFB150 veya YBR125 alın... tabi 4000 TL ile Mondial'in neredeyse 2.5 katı fiyatı olduktan sonra o kadar üstünlük olacak artık.

Sabah akşam motor üstünde dolaşacaksanız o zaman pek tavsiye etmem. Ama ehliyeti yeni aldıysanız ve acemilinizi atmak için vitesli bir motor arıyorsanız o zaman mükemmel bir motor.

Bu arada bende 125 MG Deluxe var ve ben bu motor tipini çok sevdim. ilerki yıllarda aynı tipten alınabilecek Kawasaki W800 ile Moto Guzzi V7 Classic var, ikiside mükemmel görünüyorlar. Ama benim öğrenmek istediğim bu tipte olan 250cc-500cc arası motor varmı?

Motosikleti
    2015 HONDA CBF 150
    valla bn motorumdan cok memnunum. şu an 1827 km de ve mukemmel. motor tam olarak oturdu artık. motora ilk 800 kmde yuklendm ve 100 gorunce hemen bıraktım 900 lere gelınce yuklendım ve 115 gordum şimdilerde asılıyorum gaza uzerınde egıle bukule 120 goruyorum. ve motorun ıbresı fazla gostermıyor bızzat kendı arabamla olçtum (mıtsubıshı l200) yakıtıda guzel cekısı devırlı kullandıgnda super ama devrını tutturamassan cok dusuk devır kullanırsan ıkı kısı cekıste zorlanıyor ama devrınde ve dogru vıteste kullanıldıgnda hıcbır problemı yok. evet çelik jantlar bu motora bıraz agır gelmış ama zararı yok yakıtta braz fazlalık oluyor ama genede yakıtı ıyı arka amorsıtor bıraz sert titresım 8000 devırden sonra cok oluyo ve farı mum ısıgı gıbı. fakat farını h4 ampul taktırarak duzeltebılırsınz ben oyle yaptım arka amorstorlerı de gazlı bulursam alıp takıcam. on frenın dısk olması cok guzel ıyıde tutuyor arkada guzel fakat lastıkler bıraz dandık daha kalıtelılerıyle degıstırılırse fren mesafesının kısalacagına emınım. sımdılık motordan gozlemledıklerım bunlar ve gayette memnunum. eger kullanıcıysanız motor hakkında yorum yapın sagdan soldan daha hıc kullanmadan kotulemeyın motoru. bı binin en azından 500 km kullanın cok guzel bı motor oldugunu anlarsınız oyle bır tur atmayla motor hakkında yorum yapılmaz.

Motosikleti
    SYM GTS 250i Evo
    Doğru söylüyorsun. Ben geçen hafta 1000 km bakımını yaptırdım, motor yağının değişmesiyle kendine geldi motor. Şu anda 1080 km'de, senin kadar hızlı gidermiyorum, düz yolda en fazla 100'ü görüyo benimki (105 kilo olmam biraz etkiliyor galiba). 8000 bin devirden sonra titreşim acayip artıyor (8500 devirde sol ayak koyma yeri o kadar çok titriyor ki ayağım gıdıklanmaya başlıyor, sağ ayak yerinde bir sorun yok ama). Fiyatına göre motor gerçekten çok güzel, benim tek şikayetim servis açısından olacak. Şirinevlerdeki Aydın Motor servisinden hiç memnun değilim. Motoru aldığımın ikinci haftasında devir saatinin teli kırıldı. Servise götürdüğümde "garanti kapsamında değiştiricez, telin sipraişini verdik hafta gelir" dediler... aradan 4 ay geçti hala bi haber yok, geçen hafta Bahçelievler Motomarketim'de bakımını yaptırırken devir telinide yenisiyle değiştirdim 15 TL'ye. 15 TL'lik bir parça için servis beni 4 aydır bekletiyordu :(

Ama bunun dışında motorun kendisinde bir sorun çıkmadı.

Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150
    6000 e geldik şükür . Daha önce dediğim gibi frenleri hariç motor tık demiyor dağ taş sürmeme cross niyetine kullanmama rağmen.Yalnız tavsiyem 1000 km den sonra motor devrini yüksek tutun. Benim ilk rodaj deneyimim olduğu için acemiliğime geldi geçen aynı model arkadaşımınkini takas edip sürdüm gaza yüklendiğimde onun ki daha çabuk toparlıyordu. Ama yinede memnunum tavsiyem bide 4000 de subap ayarı yaptırın motorunuza daha daperformansı artacaktır.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345614 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)