Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Aprillia Scarabeo 200ie Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    idinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS ABS (2017) / Bajaj Boxer 150
    Alıntı jerenimo09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slm scarabeo kullnicisym yenı onnumara motor
    Merhabalar Jerenimo09,
    Neşen bol olsun.

Öncelikle scooterin hayırlı olsun.
    Eğer sıfır almışsan, rodaj dönemine dikkat etmelisin. Oldukça ekonomik ve masrafsız bir scooterdir. Kullandıkça hem pratikliği hem de kuvveti yönüyle seni tatmin edecektir.
    Bir de benim gibi bol gezi yaparsan, scooterin tadı bir başka.

Kazasız, keyifli sürüşler diliyorum.
    satoyama, mücahit_89 ve Adem Balkan bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

herkese merhabalar.
    yoğunluktan dolayı uzun zamandır bakamıyordum. satoyama (mustafa bey) scarabeonuz hayırlı olsun.
    aramıza yeni katılan arkadaşlar da hoşgeldiler.
    motorumu 10 haziranda 12000 bakımına soktum. eski servisten çok memnun olmadığım için satoyomanın önerisi ile yeni bir servise götürdüm ve gayet memnun kaldım(teşekkürler satoyama). yağ, yağ filtresi, hava filtresi, şanzıman yağı, varyatör kayışı, değişti genel kontrolleri yapıldı. istanbulda olup da servis adı ve ücreti merak olursa özelden yanıtlayabilirim.
    servisteki arkadaş sym evo ve scarabeonun geçen yılın en fazla satılan motorları olduğunu söyledi.
    scarabeo konusunda kronik bir problemle karşılaşmadıklarını genel olarak sorunsuz bir motor olduğunu, km ilerledikçe ön camdan ses şikayeti aldıklarını söyledi. camı sabitleyen bir vidanın zamanla titreşimden yalama olduğunu anlattı.
    bu arada ferco motorun istanbul servislerine gönderdiği bir yazıyı gösterdiler. sıkışık trafik ve kirli hava nedeniyle 3000-3500 km civarında motordaki yağ özelliğini kaybediyormuş bu nedenle istanbul için 3000 km de bir yağ değişimini öneriyorlar.
    babatorik ve Adem Balkan bunu beğendiler.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    Alıntı _güneyli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese merhabalar.
    yoğunluktan dolayı uzun zamandır bakamıyordum. satoyama (mustafa bey) scarabeonuz hayırlı olsun.
    aramıza yeni katılan arkadaşlar da hoşgeldiler.
    motorumu 10 haziranda 12000 bakımına soktum. eski servisten çok memnun olmadığım için satoyomanın önerisi ile yeni bir servise götürdüm ve gayet memnun kaldım(teşekkürler satoyama). yağ, yağ filtresi, hava filtresi, şanzıman yağı, varyatör kayışı, değişti genel kontrolleri yapıldı. istanbulda olup da servis adı ve ücreti merak olursa özelden yanıtlayabilirim.
    servisteki arkadaş sym evo ve scarabeonun geçen yılın en fazla satılan motorları olduğunu söyledi.
    scarabeo konusunda kronik bir problemle karşılaşmadıklarını genel olarak sorunsuz bir motor olduğunu, km ilerledikçe ön camdan ses şikayeti aldıklarını söyledi. camı sabitleyen bir vidanın zamanla titreşimden yalama olduğunu anlattı.
    bu arada ferco motorun istanbul servislerine gönderdiği bir yazıyı gösterdiler. sıkışık trafik ve kirli hava nedeniyle 3000-3500 km civarında motordaki yağ özelliğini kaybediyormuş bu nedenle istanbul için 3000 km de bir yağ değişimini öneriyorlar.
    teşekkür ederim.

kazasız belasız inşallah
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    beyler bende motorumu sattım
    ya aprilla 200
    yada xenter 150
    düşünüyorum euro yüksek olduğunda dolayı 0 km almak beni aşacak sizce malum sitede ki 2 eller alınır mı az km yüksek model olanlardan bütçe 6500civarı..
    bakımları beni üzer mi? en önemli konu bu

Dentist76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Scarabeo 200ie
    Arkadaşlar, orta ayak üzerindeyken arka tekeri elle çevirdiğinizde kolayca dönüyormu?
    Benimki pek kolay dönmüyor.
    Hani yakıtı çok yakıyorum ya, onun sebebini bulmaya çalışıyorum.

idinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS ABS (2017) / Bajaj Boxer 150
    Alıntı Dentist76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, orta ayak üzerindeyken arka tekeri elle çevirdiğinizde kolayca dönüyormu?
    Merhabalar Dentist76,
    Neşeniz bol olsun.

İfade ettiğin gibi yeniden kontrol ettik, orta ayak üzerine kaldırdım Scarabeo ie 200 Scooteri ve tekeri ileri-geri çevirdiğimde rahat dönüyor. Tekerleğin ağırlığı dışında zorlayıcı bir unsur hissetmedim, oldukça da rahat dönüyor.
    İki hatırlatma olarak;
    1- Tekerlek ileri-geri şeklinde çevirmede bir tık diyecek sürece bir boşluk var, bu da motorun özelliğinden kaynaklanıyormuş, servisteki ustanın bilgilendirmesidir.
    2- Tekerlek dönerken bende orta mil ile birlikte dönüyor, başta çok şaşmıştım, ancak sorunsuz sürüyorum. Sizlerde de aynı mı acaba?

mücahit_89 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler bende motorumu sattım
    ya aprilla 200
    yada xenter 150
    düşünüyorum euro yüksek olduğunda dolayı 0 km almak beni aşacak sizce malum sitede ki 2 eller alınır mı az km yüksek model olanlardan bütçe 6500civarı..
    bakımları beni üzer mi? en önemli konu bu
    aprilianın zaten en avantajlı yanı bakımlarının 6000km bir olması, parça ve servis sıkıntısının olmaması, yamahada çok süpriz bir şekilde fransa va ispanyadan günlervce parça bekleyebilirsiniz. yamahatr zaten hali hazırda ülkemizde oturmamış bir firma biraz yalapşap gidiyor. zevk ve para olarak gerisi size kalmış. scarabeo kendini ıspatlamış bir scooter. diğeride kaliteli ama kullanmadığım bişey diyemeyeceğim. ama beo ile aynı sınıfta değil orası kesin.

siz bir arka balata civata sorunu yaşamıştınız sanırım! balatala 250-500km civarı rahatlamaya başlıyorlar, ilk aldığımda benimkide zor dönüyordu sonra hemen rahtladı, zaten kullanma klavuzunda "rodaj döneminde frenler sıkı olabilir aşınmasına izin verin" diyor 1000km bakıma geldiğinizde halen aynı durum varsa serviste bunu mutlaka söyleyiniz! ayrıca motorunuz başka hiçbir yerini kontrol kurcalatmayın (rutin bakım değişim hariç) servis olmazsa baltayı yerinden söküp arka tekeri eliyle çevirsin onlar bilirler.

Alıntı idinc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar Dentist76,
    Neşeniz bol olsun.

İfade ettiğin gibi yeniden kontrol ettik, orta ayak üzerine kaldırdım Scarabeo ie 200 Scooteri ve tekeri ileri-geri çevirdiğimde rahat dönüyor. Tekerleğin ağırlığı dışında zorlayıcı bir unsur hissetmedim, oldukça da rahat dönüyor.
    İki hatırlatma olarak;
    1- Tekerlek ileri-geri şeklinde çevirmede bir tık diyecek sürece bir boşluk var, bu da motorun özelliğinden kaynaklanıyormuş, servisteki ustanın bilgilendirmesidir.
    2- Tekerlek dönerken bende orta mil ile birlikte dönüyor, başta çok şaşmıştım, ancak sorunsuz sürüyorum. Sizlerde de aynı mı acaba?

evet normal çünkü tekeri tutan normal bir mil değil! bildiğimiz gibi arka şanzumanın aktarma mili hemde tekeri taşıyan dingil gibi düşünün. tekere gücü aktaran haliyle dönen jantın üzerine oturduğu mil! onun için onu sıkan somunda rulmanla birlikte dönüyor.
    Dentist76 ve babatorik bunu beğendiler.
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosikleti
    Scarabeo 200ie
    Yakit tuketimini olcmek icin aksam fulleyip korkuteliye geldim. Inanilmaz bir zevk bu motorla uzun yol. Tipki bisiklet ile yatar gibi virajlarda yatirabiliyorum hic korkmadan. Sikisik yerlerde aradan siyrilip gitmek harika. Burasi yayla o yuzden hep yokus yukari geldigimden Antalyaya donuste olcecegim ortalama yakit sarfiyatini. Bu fullemeden onceki mesafe 85km sarfiyat 3,3 lt yani 3,9 lt/100km sirf sehirici.

Motosikleti
    Scarabeo 200ie
    Evet, Antalya'ya bu sabah döndüm. yaptığım km 126.3 yakıt 4.13 lt yani sarfiyat 3.27 lt/100 km.
    Demekki neymiş şehiriçi epey farkediyormuş. Hatta şunu söyleyebilirim ki, Alanya tarafına filan gidip gelsem en fazla 3lt yakardım çünkü Korkuteli yayla ve bayağı rampa tırmandım. İnişte ortalama yapmıştır tabi fakat yine de düz yolda sabit hızla gitsem çok daha düşük olurdu. Ayrıca bunun içerisinde zaten 15 km'ye yakını şehiriçi.
    Kafamdaki soru işaretini sildim iyi oldu. Kesinlikle yormuyor motor yolda. Hatta rüzgar sesinden motorun sesini hiç duyamadım bile
    Motorun sıcaklığı orta çizginin bir tık üstünde sabitti hep. Yalnız eğer durduğunuzda stop ederseniz tekrar çalıştırdığınızda radyatör durmuş olduğundan ısıyı yüksek görüyorsunuz ama bu 1-2 dk çalışınca hemen düşüyor tekrar.
    Ön freni sıktığımda "jjjjjjjjjjjjj" şeklinde bir ses geliyor nedense. Varmı sizde bu ses?

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:30 ----------

yakıt sarfiyatımı https://www.fuelly.com/driver/dentist76/scarabeo-200ie?fu=4687477 linkinden takip edebilirsiniz.

Motosikleti
    Evet, Antalya'ya bu sabah döndüm. yaptığım km 126.3 yakıt 4.13 lt yani sarfiyat 3.27 lt/100 km.
    Demekki neymiş şehiriçi epey farkediyormuş. Hatta şunu söyleyebilirim ki, Alanya tarafına filan gidip gelsem en fazla 3lt yakardım çünkü Korkuteli yayla ve bayağı rampa tırmandım. İnişte ortalama yapmıştır tabi fakat yine de düz yolda sabit hızla gitsem çok daha düşük olurdu. Ayrıca bunun içerisinde zaten 15 km'ye yakını şehiriçi.
    Kafamdaki soru işaretini sildim iyi oldu. Kesinlikle yormuyor motor yolda. Hatta rüzgar sesinden motorun sesini hiç duyamadım bile
    Motorun sıcaklığı orta çizginin bir tık üstünde sabitti hep. Yalnız eğer durduğunuzda stop ederseniz tekrar çalıştırdığınızda radyatör durmuş olduğundan ısıyı yüksek görüyorsunuz ama bu 1-2 dk çalışınca hemen düşüyor tekrar.
    Ön freni sıktığımda "jjjjjjjjjjjjj" şeklinde bir ses geliyor nedense. Varmı sizde bu ses?

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:30 ----------

yakıt sarfiyatımı https://www.fuelly.com/driver/dentist76/scarabeo-200ie?fu=4687477 linkinden takip edebilirsiniz.
    herşey normal... zaman geçtikçe yakıtınız 2.8-3lt arasına sabitlenecek.

frenlerden gelen o ses tüm disk frenlerden gelir biz istanbulun gürültüsünden duymuyoruz orası başka.
    Dentist76 ve idinc bunu beğendiler.

Motosikleti
    YAMAHA FAZER6, APRILIA SCARABEO 200
    Öncelikle Tüm Aprilia Scarabeo kullanıcılarına selam.
    İlk motor tecrübemi Yamaha Bws ile yaklaşık 3000 km yaparak edindim. İlk motorum 2005 Yamaha Fazer6 ile 2011 Ocak ayından bu yana 11000 km yol katettim vazgeçemeyeceğim bir motor olarak görüyorum.
    İki yılı aşkın süredir Tolme kullanıcısının motor hakkındaki görüşlerini zaman zaman okuyorum. Ağustos 2012 tarihinde Beyaz beo'm oldu Fazer6 hala duruyor iki motordan da ayrı keyif alıyorum. Haziran 2013'de ise babama gri beo aldık ikimizde çok memnunuz.
    Scarabeo hakkında ufak sorunlar olsa da genel anlamıyla fiyat performans bakımından başarılı bir motorsiklet. Kalkış esnasında az gaz açarsanız mekanik bir ses ile birlikte titreşim hissediyorsunuz, sert gaz ile kalkılması gerekiyor. Yakıt tüketimi kullanıma bağlı olarak 2.8 ile 3.8 arasında değiştiğini gözlemledim. Motor gücü ve seriliğine kıyasla fren gücünün zayıf olduğunu düşünüyorum. İki motorda da frenleme zayıf olmakla birlikte, beyaz beo çalışır durumda ve hareketsizken arka freni sıktığımda fren sürekli tansiyon kaybediyor ve git gide daha fazla sıkma kuvvetine ihtiyaç duyuyor, yaklaşık 20sn kombine frene basılı tutarsam fren sonuna kadar sıkılabiliyor. Fren sisteminde hava olduğunu düşünüyorum, 1000 bakımında sorunumu dile getirdim fakat problem olmadığı belirtildi fakat gri motoru aldıktan sonra farkettim ki, gri olanda bu problem yok. Diğer kullanıcı arkadaşların kombine fren problemi var mı çok merak ediyorum, deneyip paylaşırsanız sevinirim.
    İzmirde oturmama rağmen iki motoru da Çanakkaleden aldık. İkinci motor olan gri'yi Xmax 250 ile almaya gittik ve rodajı tamamlaması için 60-70 km sürati geçmedik. İnanmak zor fakat bu süratlarda Xmax 250 ile aynı yakıtı tüketti(Scarabeo 2.8, Xmax 2.9)
    Işık yandıktan sonra 56 km'de yakıt bitirdim, kullanıcı arkadaşların bilgisine
    Shad 40 topcase motora uyum sağladı, boyut olarak yeterli olduğu gibi rüzgar türbülansında değişiklik farketmedim.
    Michelin lastikleri ısındıktan sonra yere sağlam basıyor, yanlış hatırlamıyorsam tolme x marka lstik taktığını, titreşimin ciddi bir oranda azaldığından sözetmişti fakat o yazılarını aramama rağmen bulamadım.
    Sele altındaki çakmak girişi telefon şarjı için mükemmel bir ayrıntı, uzun yolda sele altının ısınması dezavantaj.
    Motor rodajından sonra Yamaha Xmax ile çeşme'ye otobandan gittik (Xmax kullanan arkadaşım 110kg, Benim kilom 85) kalkış ve son hız olmak üzere defalarca test ettik, motordaki ekonomi ve power tuşunun sadece ilk kavrama anında ufak bir değişiklik yaptığını kalkışlardan tespit ettik. Son hız olarak yokuş aşağı 145km sürata çıktım Xmax'i Çeşme yolu boyunca 10 metreden fazla kaybetmedim. 0-60 km arası Xmax öndeyken, 60-120 arası beo önde oluyor. 120 üzerinde Xmax bir boy öne geçiyor ağırlık farkından dolayı performansları eşit kalıyor.
    Motorum şu an 1800 km'de ve keyif için biniyorum, tolga74 variator sisteminde modifiye gerçekleştirmiş Jcosta marka variator almayı bende düşünüyordum fakat diğer (debriyaj vb.) modifiye işlemini düşünmemiştim İzmirde modifiye işlemini nerede yaptırabilirim bilgisi olan, yaptıran ve/veya yaptığı modifiye parçalarını satmak isteyen arkadaşlar var mı?
    Tüm kullanıcılara kazasız sürüşler diliyorum, tutuşu kaybetmemek ümidiyle ;)
    idinc bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı aybars35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle Tüm Aprilia Scarabeo kullanıcılarına selam.
    İlk motor tecrübemi Yamaha Bws ile yaklaşık 3000 km yaparak edindim. İlk motorum 2005 Yamaha Fazer6 ile 2011 Ocak ayından bu yana 11000 km yol katettim vazgeçemeyeceğim bir motor olarak görüyorum.
    İki yılı aşkın süredir Tolme kullanıcısının motor hakkındaki görüşlerini zaman zaman okuyorum. Ağustos 2012 tarihinde Beyaz beo'm oldu Fazer6 hala duruyor iki motordan da ayrı keyif alıyorum. Haziran 2013'de ise babama gri beo aldık ikimizde çok memnunuz.
    Scarabeo hakkında ufak sorunlar olsa da genel anlamıyla fiyat performans bakımından başarılı bir motorsiklet. Kalkış esnasında az gaz açarsanız mekanik bir ses ile birlikte titreşim hissediyorsunuz, sert gaz ile kalkılması gerekiyor. Yakıt tüketimi kullanıma bağlı olarak 2.8 ile 3.8 arasında değiştiğini gözlemledim. Motor gücü ve seriliğine kıyasla fren gücünün zayıf olduğunu düşünüyorum. İki motorda da frenleme zayıf olmakla birlikte, beyaz beo çalışır durumda ve hareketsizken arka freni sıktığımda fren sürekli tansiyon kaybediyor ve git gide daha fazla sıkma kuvvetine ihtiyaç duyuyor, yaklaşık 20sn kombine frene basılı tutarsam fren sonuna kadar sıkılabiliyor. Fren sisteminde hava olduğunu düşünüyorum, 1000 bakımında sorunumu dile getirdim fakat problem olmadığı belirtildi fakat gri motoru aldıktan sonra farkettim ki, gri olanda bu problem yok. Diğer kullanıcı arkadaşların kombine fren problemi var mı çok merak ediyorum, deneyip paylaşırsanız sevinirim.
    İzmirde oturmama rağmen iki motoru da Çanakkaleden aldık. İkinci motor olan gri'yi Xmax 250 ile almaya gittik ve rodajı tamamlaması için 60-70 km sürati geçmedik. İnanmak zor fakat bu süratlarda Xmax 250 ile aynı yakıtı tüketti(Scarabeo 2.8, Xmax 2.9)
    Işık yandıktan sonra 56 km'de yakıt bitirdim, kullanıcı arkadaşların bilgisine
    Shad 40 topcase motora uyum sağladı, boyut olarak yeterli olduğu gibi rüzgar türbülansında değişiklik farketmedim.
    Michelin lastikleri ısındıktan sonra yere sağlam basıyor, yanlış hatırlamıyorsam tolme x marka lstik taktığını, titreşimin ciddi bir oranda azaldığından sözetmişti fakat o yazılarını aramama rağmen bulamadım.
    Sele altındaki çakmak girişi telefon şarjı için mükemmel bir ayrıntı, uzun yolda sele altının ısınması dezavantaj.
    Motor rodajından sonra Yamaha Xmax ile çeşme'ye otobandan gittik (Xmax kullanan arkadaşım 110kg, Benim kilom 85) kalkış ve son hız olmak üzere defalarca test ettik, motordaki ekonomi ve power tuşunun sadece ilk kavrama anında ufak bir değişiklik yaptığını kalkışlardan tespit ettik. Son hız olarak yokuş aşağı 145km sürata çıktım Xmax'i Çeşme yolu boyunca 10 metreden fazla kaybetmedim. 0-60 km arası Xmax öndeyken, 60-120 arası beo önde oluyor. 120 üzerinde Xmax bir boy öne geçiyor ağırlık farkından dolayı performansları eşit kalıyor.
    Motorum şu an 1800 km'de ve keyif için biniyorum, tolga74 variator sisteminde modifiye gerçekleştirmiş Jcosta marka variator almayı bende düşünüyordum fakat diğer (debriyaj vb.) modifiye işlemini düşünmemiştim İzmirde modifiye işlemini nerede yaptırabilirim bilgisi olan, yaptıran ve/veya yaptığı modifiye parçalarını satmak isteyen arkadaşlar var mı?
    Tüm kullanıcılara kazasız sürüşler diliyorum, tutuşu kaybetmemek ümidiyle ;)
    beo larda ufak tefek sıkıntılar olabiliyor. demonte bir şekilde geldiği için montajdan kaynaklı es geçilmiş bazı ayrıntılar oluyor bende ilk aldığımda arka jant gözle görülür şekilde 8 çiziyordu ertesi gün komple lastik disk jant değiştirdiler.

frenlerden çok memnunum combine fren şehir içi büyük rahatlıkmış, düşük hızlarda tek elle dengeyi bozmadan motor ön amortisöre yüklenmeden duruyor ve sizin bahsettiğiniz olayı ben farketmedim vakti olan iyi bir usta kontrol ederse sizi anlayacaktır.

bahsettiğiniz hafif titreşimli tıkırtı bende de var ama ben hiç takmıyorum çünkü önemsiz olduğunu biliyorum gazı dengeli vermek gerekiyor, yeterli verince hemen normale dönüyor, eski motoruma göre bence bu hiç birşey, 183cc bir scooterden neredeyse 250cc performansı almak bence çok çok yeterli..

bugün yakıt aldım ve bu değerleri gördüm (eco-sport karışık şehir dışı şehir içi) bu performans için benzin bu fiyattayken 125-150cc motorlar kadar yakması çok iyi hatta daha az.

250/7,2litre

idinc, Dentist76 ve mücahit_89 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Scarabeo 200ie
    Size İtalya Verona'da çektiğim fotoyu göstermişmiydim? Valla ne yalan söyleyeyim o zaman bunun Scarabeo olduğunu bile bilmiyordum. Ama motoru yenileme fikrim olduğundan epey ilgilenmiştim her gördüğüm motorla
    satoyama ve mücahit_89 bunu beğendiler.

Motosikleti
    ya beyler alan 2000km gelmeden satıyor sice neden?

aldığı fiyatta daha pahalıya satması mı cezbediyor?

hevesini aldığı için mi?

çözmedim bu işi.

madem satacaksın niye aldın
    mücahit_89 bunu beğendi.

Motosikleti
    Scarabeo 200ie
    İddiaya girerim satanın tamamına yakını çinde üretildiğini öğrendiği için satıyordur
    Arkadaşlar çok zeki ya...
    Elindeki Iphone, evindeki bilgisayar, LED TV, hatta mikrodalga fırın, mutfak eşyalarının tamamına yakını nerede üretiliyor sanıyorki?
    Valla ben alırken 20 senedir tanıdığım, güvendiğim servisimin tavsiyesi ile belki bi 15-20 sene binmek için aldım.
    Valla nereye gitsem de bir sürü beğeni ve soru ile karşılaşmaktan ne yalan söyleyeyim memnunum.

Motosikleti
    İddiaya girerim satanın tamamına yakını çinde üretildiğini öğrendiği için satıyordur
    Arkadaşlar çok zeki ya...
    Elindeki Iphone, evindeki bilgisayar, LED TV, hatta mikrodalga fırın, mutfak eşyalarının tamamına yakını nerede üretiliyor sanıyorki?
    Valla ben alırken 20 senedir tanıdığım, güvendiğim servisimin tavsiyesi ile belki bi 15-20 sene binmek için aldım.
    Valla nereye gitsem de bir sürü beğeni ve soru ile karşılaşmaktan ne yalan söyleyeyim memnunum.
    bence çin ile alakası yok volvo da artık çinde üretiliyor (malesef)

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Anaaa cın malımıymıs hayatta almam
    Tek rakıbı mondıal desene :p
    satoyama bunu beğendi.

Motosikleti
    Scarabeo 200ie
    Bence bu yuzden satiyorlar demek istedigim.
    Degilse benim icin nerede uretildigi degil kalitenin altindaki imza onemlidir!
    Cinde uretilmesi hic problem degil.
    Ama iste cahil icin onemli. Butun dunyada made in china yazarken Turkiyeye gelen mallarda made in p.r.c. Yaziyorlar sirf bu takintimiz yuzunden.

Motosikleti
    2012 scarabeo 200 ie
    Arkadaşlar satışlara o kadar takılmayın.Bilirsiniz honda tutulan bir markadır ama sahibinden com'a bakarsanız ps 150 i veya pcx'in ikinci el satış oranı scarabeo'yu beşe katlar.Bu satışlar motorun kötülüğünden değil daha çok ayran gönüllülükten ileri gelmektedir.Gençler (kanları hızlı akar) hep daha iyisi derler.Bu şuna benzer ''arabasında son sistem clima olsun diye yüksek farklar öder ama evinde climayı bırak vantilatör bile yoktur''Bizim kullandığımız tarz scooterlar belli olgunluğa erişmiş fiyat-performans-az yakan gurubuna dahildir.Çünkü ben ve benim gibi düşünenler scarabeolarımızı nokta atışı yaparak aldık...
    Dentist76 bunu beğendi.
    Aprilia Scarabeo 200 ie 2012/Canon 60D

Motosikleti
    hondanın pahalı modelleri hariç çoğu çin taiwan brezilya da üretiliyor.

önemli olan mühendislik çin iş gücü

kimse kusura bakmasın psi150 beo le yan yana gelince çok tel maşa duruyor.. sanki 3500tl lik scooter..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)