Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Aprillia Scarabeo 200ie Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    BMW Moto Guzzi CRF Vespa Activa
    Bugün İzmir Kınık'tan 4500 km de beyaz bir Scarabeo aldim Didim'e kadar 290 km yol geldim, yarin Bodruma devam edeceğim.
    Şaşırtıcı şekilde konforlu bir yolculuk yaptım. Açıkçası bu motordan bu konforu beklemiyordum. Benden önceki sahibi ön camı sökmüş, söktüğü camı da verdi ama tabi hemen takamadim ve camsız yolculuk yaptım fazla rahatsızlık hissetmedim.
    Motor sıfır vibrasyon çalışıyor neredeyse elektrikli motor gibi gidiyor ve oturuş pozisyonu olsun denge olsun beni hiç yormadı.
    Yalnız ön süspansiyonda bir arıza olabilir çünkü motorun ön tekerleğinde sanki balans varmış gibi motor belli bir hizin üzerinde kafa salliyor
    Amortisöre motoru stop ettirdiğimde elle bastırıp bırakiyorum bana biraz fazla yaylaniyor gibi geliyor.
    Bundan önce Kymco People 200s motorum vardı tren gibi giderdi hiç kafa sallamazdı ama onunda otoban hizi maksimum 90 km idi ( zorlayinca 110 a kadar cikiyordu ama o hizda tutunmasi mümkün değildi)
    Scarabeonun kafa sallamasi genel bir durum mu yoksa bu bir sorunmu bilen var mi ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:59 ----------

Bu arada 47.5 TL benzinle 239 km geldikten sonra ışık yandığı için yakıt aldım yani yüz km de 2.7 litre yakmakta ve bu da şaşırtıcı derecede iyi bir değer aslında

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:02 ----------

Bugün Didim'den çıkıp Bodrum'a geldim herşey iyi güzel ama sanırım ön tekerlekte balans sorunu var 80-90 km araliginda tekerlekte bir titreme başlıyor ve far tasinin titrediğini görüyorum 100 ve üzerinde kesiliyor Ellerimle de titremeyi ve hatta kafa sallantisini rahatlikla hissedebiliyorum.
    Müsait zamanda balansa götürmeyi düşünüyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Bende de Sacarabeo vardı kafa vs salladığını hatırlamıyorum, arka çanta varsa bilmem. Şuan >Forza 250 kullanıyorum ama scarabeo hala aklımın bir köşesinde durur.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Bende 2013 model vardi, 110km/h sonrasi cok guven vermezdi bana. Topcase hep vardi hic cikarmadim, belki topcase olmasa daha iyi olabilirdi. Kafa sallamanin bircok sebebi olabilir. Balans bozuklugu, eskimis lastik, amortisor problemleri vs. On cam olmamasi da etkiler bu arada. kisa da olsa taktirabilirsiniz.

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    furş takımı sıkı vs olabilir. bi baktırın derim. amortisorler patlak vs ise o da olabilir.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Scarabeo'mu sattigim icin elimde kalan bir diz ortusu var. Kis gelmeden sahip olmak isteyen var mi? LetGo'da 250TL yazmistim, forumdan gelenlere 200'e birakabilirim.

Motosikleti
    Nedenini bilmediğim bir şekilde kafa sallama düzeldilastik havalari belkide fazlaydi biraz indirdim ondan olmuş olabilir.
    Geçen gün Bodrum Güvercinlik arası gidip geldim sürüş CRF den bile keyifliydi diyebilirim. Scooter olmasına rağmen bildiğin motor gibi virajlara girebiliyor virajda hatırı sayılır şekilde yatırabildiğimi fark ettim.
    Kalkışlarda silkeleme mevcut sanirim arka varyatörden dolayı yapıyor 4500 de bir motorda arka varyatör problemi normalmi anlamadım. Acaba yan kapağı açıp temizlemeyle düzelirmi bilemedim.
    Bodrumda yan ayaklığı ikinci el satan bir yer buldum 650 lira istiyor biraz fazla geldi açıkçası ama yinede taktırayım mı kararsız kaldım acaba grenajda da değişiklik ve ek masraf gerekiyormu bilmiyorum.
    180 cc bir motorla iki kişi Bodrum yokuşlarını gaz bile açmadan çıkması motor devir sesinin bile yükselmemesi şaşırtıcı gerçekten ilginç bir motor bu

Motosikleti
    Kafa sallama olayı düzeldi fazla yatmış motorun amörtisör yağlarından olabilir diye düşünüyorum başka bir şey aklıma gelmiyor.
    Aynı zamanda kalkışlarda hafif silkeleme vardı o da düzeldi demek ki sakin kullanmak gerekiyormuş

Selamlar,
    Uygun fiyatlı siperlik işini çözebilen var mıdır acaba? Givi 1000a model siperliğim vardı küçük bir kazada kırıldı gitti. Yeni bir siperliğe ihtiyaç duyuyorum ama hiçbir alternatif bulamadım. Bir öneriniz var mıdır?

İyi günler,
    Deniz

hercul3367 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xt660r innova 125
    Aliexprese bak kardes çok uygun bulursun.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    eskiden bu sayfayı çok takip ederdim scarabeo almayı düşünüyordum sonra tanıdığım bi abi aldı km 120000 oldu lokantası için malzeme alım işlerinde kullanıyor yani eşşek niyetine kaporta darmadağın fakat motor performansı mükemmel gram yağ eksiltme yok
    yani scarabeo nuz varsa veya alacaksanız km olayına fazla takılmayın bakımlı olmasına bakın
    gerçekten biz activa kinetix spacy vs sağlam bilirdik te onların 120000 e gelip rektefiye olmamışını görmek imkansızdır çünkü honda küçük cc motorlarında yağ eksiltme kronik

Motosikleti
    yamaha xt660r innova 125
    Facede. Kullanıcı sayfası yokmu bu motorun.

Motosikleti
    yamaha xt660r innova 125
    Selam arkadaşlar,1013 scabla aranıza katildim.yalniz bana bir yan ayak lazım.nerden bulabilirim acaba.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı hercul3367 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar,1013 scabla aranıza katildim.yalniz bana bir yan ayak lazım.nerden bulabilirim acaba.
    motopit.com.tr'ye bakin, bir ihtimal olabilir.

Motosikleti
    yamaha xt660r innova 125
    Teşekkürler hocam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:21 ----------

Yan ayak motopit 900 TL diyor.daha uygun varmı acaba.baska motorunki uyarmi.

Hayırlı olsun, kazasız sürüşler dilerim.

Yan ayak orijinal dışında seçenek yok gibi bir şey. Zamanında epey araştırmış fakat bulamamıştım. Bulursanız beni de haberdar edin.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Teşekkürler hocam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:21 ----------

Yan ayak motopit 900 TL diyor.daha uygun varmı acaba.baska motorunki uyarmi.
    Piaggio grubundaki diger araclar icin de bakabilirsiniz, yine bir ihtimal uyan cikabilir.

Motosikleti
    yamaha xt660r innova 125
    Teskr hocam tur cami kali şimdi.onu nerden alabilirim

Motosikleti
    yamaha xt660r innova 125
    Tur cami lazım uygun fiyatli.

Motosikleti
    yamaha xt660r innova 125
    Ayak işi 25 ayak ,60 tornacı bedavaya tamam ettik.
    Şimdi de arka yanak lazım arkadaşlar servis 750 diyor.bosluk varmış .

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Scarabeo hala duruyor ve satılık mı?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)