Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
9. sayfa BirinciBirinci ... 789101119 ... SonuncuSonuncu

Kymco Agility 125 / Agility City 125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Hayırlı olsun yeni motorunuz.

Umarım fazla zarar etmemişsinizdir.

Aralarında ne gibi farklar var?

Like'nin daha hoş bir görünüşü var sanki.
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

enjeksiyonlu,orjinal arka çanta,daha geniş koltuk altı bagaj,sürücü ve artçı için daha konforlu sürüş,küçük tekerli olduğundan daha seri...benim için öne çıkan farkları şimdilik bunlar.

Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    City'deki yakıt sorunu sanırım hallolmadı ve o nedenle sattınız.

Like'nin yakıt tüketimini ölçme imkanınız oldu mu?

12 küsür hp olan bu enjeksiyonlu motorun 9 hp'lik karbüratörlü Agility'den az yakması sanırım imkan dahilinde.

KID333 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xtown 125
    tekrar merhabalar, ben motorumu 13000 km'de almıştım. ilk sahibi bakımlarını kymco servisinde en son 7500 km'de yaptırmış daha sonra başka servislere götürmüş. Henuz motorun garanti süresi dolmamıştı ama servisinde bakım yapılmadığı için büyük ihtimal garanti dışı olmuştur diye düşünmekteyim bu sebeple bende kendi servisime götürmeyi düşünüyorum. Periyodik bakımlarında yağı ve hava filtresi değişikliği dışında fren balatalarını da geçiyorum, özellikle baktırmam değiştirmem kontrol ettirmem gereken yerler var mıdır? Bakım yapılalı daha 1000 km olmamış bakıma sokmadan biraz bilgi sahibi olmak istedim şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Merhaba,

7500 km'den sonraki km'lerde bakım başka bir yerde yaptırılsa ve 13.000 km'deki bakıma servise gitseniz dahi garanti açısından sıkıntı olmaz fakat servis motorda orjinal parça dışında bir parça kullanıldığını görürse ancak bu motorun servis dışında bir yere gittiğine kanaat getirerek garanti meselesini sıkıntı eder.

O da motorda anormal bir durum varsa gündeme getirilir. Onun dışında bir sıkıntı olacağını sanmıyorum.

Bu tip scooterlar dışarda bakıma girse bile -anormal bir durum yoksa- bir yağı değişir o kadar. Hava filtresinin değişim aralığı da kullanım alanına,süresine göre değişir. (servis bana 8000 km'de değiştirelim demişti mesela)
    Bizim motorlarda diğer bazı motorlar gibi yağ filtresi de olmadığı için rutin bakımlarda genelde sadece yağ değişimi yapılır.
    Motorumun yağını kendim değiştiriyorum mesela. Hem kaliteli bir yağ alıyorum,hem de bir yağ değişimine 50 TL ödemiyorum.

Bu mevsimde gaz telinin,fren telinin durumuna baktırmalı. Yağsız kalmışlarsa yağlamalı.

Geçtiğimiz bir senede motorumun gaz kolu, teldeki donmadan mütevellit, takılı kaldığı için trafikte büyük tehlike atlatmıştım.

Motosikleti
    Kymco Xtown 125
    teşekkürler asm bende yağımı ve bujimi kendim değiştirmeyi düşünüyorum aslında çünkü servislerde hem kaliteli yağ koymuyorlar hem de çok yüksek rakamalar istemekteler. Herhangi bi sıkıntı hissedene kadar servise gitme gereği kalmayacak bu şekilde olursa? Kullanım kılavuzunda yağı 10/40 mı 15/50 mi ya da başka bi şey mi koymalıyız bunla ilgili bi şey göremedim ya da buji numarası kaç olmalı, bunla ilgili bi bilginiz var mı acaba?

Motosikleti
    Kymco Xtown 125
    Alıntı KID333 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkürler asm bende yağımı ve bujimi kendim değiştirmeyi düşünüyorum aslında çünkü servislerde hem kaliteli yağ koymuyorlar hem de çok yüksek rakamalar istemekteler. Herhangi bi sıkıntı hissedene kadar servise gitme gereği kalmayacak bu şekilde olursa? Kullanım kılavuzunda yağı 10/40 mı 15/50 mi ya da başka bi şey mi koymalıyız bunla ilgili bi şey göremedim ya da buji numarası kaç olmalı, bunla ilgili bi bilginiz var mı acaba?
    bu sorularımla ilgili bilgisi olan yok mu acaba?

Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Kullanma kılavuzunda yanılmıyorsam 15W 50 yağ konması gerektiği söyleniyor ama ülkemizde 10W 40 yağ idealdir bizim motorlar için.

Son yağ değişiminde 10W 40 koydum fakat bir sonraki değişimde 0W 40 koymayı düşünüyorum.

Agility buji olarak da Champion PRZ9HC kullanır fakat bu bujiyi bulmak sanırım zordur. Sonradan alınan Champion bujiler motorun üstündeki kadar kaliteli de değilmiş ayrıca.

Buji olarak NGK CR7HSA alabilirsin.

Motosikleti
    Kymco Xtown 125
    Alıntı asm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kullanma kılavuzunda yanılmıyorsam 15W 50 yağ konması gerektiği söyleniyor ama ülkemizde 10W 40 yağ idealdir bizim motorlar için.

Son yağ değişiminde 10W 40 koydum fakat bir sonraki değişimde 0W 40 koymayı düşünüyorum.

Agility buji olarak da Champion PRZ9HC kullanır fakat bu bujiyi bulmak sanırım zordur. Sonradan alınan Champion bujiler motorun üstündeki kadar kaliteli de değilmiş ayrıca.

Buji olarak NGK CR7HSA alabilirsin.
    çok teşekkür ederim cevaplar için eski motorumda da aynı şekildeydi buji ve yağ, motordan motora pek fark etmiyo demekki. Asm sen olmasan agility başlığı öksüz kalır sanırım :D

Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    çok teşekkür ederim cevaplar için eski motorumda da aynı şekildeydi buji ve yağ, motordan motora pek fark etmiyo demekki. Asm sen olmasan agility başlığı öksüz kalır sanırım :D
    Estağfurullah.

Agility kullanıcılarının pek sorunu olmadığı için buralara uğramıyorlar sanırım

Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Şu Agility'nin hız-devir saati ilginçmiş. Kontağı açınca devir saatinin çubuğu sona dayanıyor.

http://www.youtube.com/watch?v=ElAe-6HJi6E

Motosikleti
    Kymco Xtown 125
    Alıntı asm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu Agility'nin hız-devir saati ilginçmiş. Kontağı açınca devir saatinin çubuğu sona dayanıyor.

http://www.youtube.com/watch?v=ElAe-6HJi6E
    devir saati paneli çok harikaymış cidden, hangi modelden alınarak yapılmış acaba çok orjinal durmuş.

Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    devir saati paneli çok harikaymış cidden, hangi modelden alınarak yapılmış acaba çok orjinal durmuş.
    Motor İspanya'dan galiba.

Agility için bir firmanın ürettiği gösterge paneli olması lazım.

Nette aradım ama birşey bulamadım. Buralara gelmesi epey de bir para tutar herhalde yurt dışından temin edilse bile.

Motosikleti
    Kymco Agility 125
    Arkadaşlar bugün itibariyle bende Agility sahibi oldum motosikleti 2.el aldım özellikle kontrol etmem gereken yerler var mı? ya da tavsiye etmek istediğiniz herhangi bişey var mı?

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd kırmızı
    hayırlı olsun.

Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Alıntı kimi1179 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bugün itibariyle bende Agility sahibi oldum motosikleti 2.el aldım özellikle kontrol etmem gereken yerler var mı? ya da tavsiye etmek istediğiniz herhangi bişey var mı?
    Hayırlı olsun motorunuz.

Motor kaç km'de,kaç model?

Km'sine,yaşına göre kayışı kontrol etmekte fayda var.

Hava filtresi,yağ rutin kontroller zaten.

Motosikleti
    Kymco Agility 125
    motosiklet 2008 model 9800 km de.rutin bakımları yaptırıldı kayış,frenler vs komple bakıma soktum.ayrıca motosiklete altta linkini verdiğim alarmdan taktırmayı düşünüyorum uzaktan çalıştırma özelliği de var sizce montajda sorun yaşar mıyım?
    http://www.hepsiburada.com/Liste/cyc...29254#Yorumlar

Motosikleti
    Kymco Xtown 125
    Alıntı kimi1179 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosiklet 2008 model 9800 km de.rutin bakımları yaptırıldı kayış,frenler vs komple bakıma soktum.ayrıca motosiklete altta linkini verdiğim alarmdan taktırmayı düşünüyorum uzaktan çalıştırma özelliği de var sizce montajda sorun yaşar mıyım?
    http://www.hepsiburada.com/Liste/cyc...29254#Yorumlar
    ben de alarm taktırmayı düşünüyorum açıkcası ama akünün yanında alarm için yer yoktur sanırım aparatı nereye konulcak merak konusu biraz. Bakımları nerde ve ne kadara yaptırdınız acaba?

Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Arkadaşlar merhaba,

Önceki Agility'imin de egzoz arka kapağı iyice gevşemişti. Onu farketmiştim fakat bu motorumun malesef egzoz kapağını şehir içinde düşürmüşüm.

Sanırım 1 seneden fazladır da egzoz kapağı yoktu motorumda.

Kymco yedek parça fiyat listesinde bu ürünün fiyatı da kargo bedeli hariç 25 dolar. (37.5 TL falan)

Kargo da 7 TL tutsa 44-45 TL'ye patlayacaktı bana. Ebay'a falan da baktım ama Ebay.it dışındaki Ebay sitelerinde Agility için pek parça yok.

Bu parçaya o para verilmez diyerekten piyasadaki Çinli motorlardan bir parça uyduracaktım. Nitekim egzoz için kapak uyduranlar da var.

Geçenlerde sahibinden.com'da Aydın Motor'un bu kapağı 24 TL'ye sattığını gördüm.
    Dün sipariş verdim ve bugün elime ulaştı.
    Kargo dahil 30 TL'ye maloldu.

İhtiyacı olanlar için satış ilanı:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...37402527/detay

Egzoz kapağı olmayanlara duyrulur.

Bu da egzoz kapağı uydurulmuş bir Agility(fena da durmuyor esasında)

İlanlardaki bayağı bir Agility'nin egzoz arka kapağı yok. Super8'lerden egzoz kapağı olmayanları gördüm.

Egzoz kapağı hala motorunda olan arkadaşlar arada bir civatalarını sıksın.

Hatta egzoz tüpünün civatalarını kontrol edin. Zira önceki motorumun egzoz tüpünü tutan civatası da düşmüştü. Civatanın arkasına bir somun atmıştım işi garantiye almak için.

Motosikleti
    Kymco Agility 125
    arkadaşlar agilitynin hava ayarının(karbüratör) nasıl yapılıyor daha doğrusu ayar vidasının fabrika ayarında kaç tur gevşetilip yada sıkılacağını nereden bulabilirim.agility 50 nin kullanım kılavuzunda 2,1/2 gevşetileceği yazılıyor ancak 125 cc ler için aynı şey geçerlimi bilemiyorum.bu arada agility kullanıcılarının agility 50 nin kullanım kılavuzuna bir göz gezdirmelerini tavsiye ediyorum çünkü motorun bile son parçasına kadar nasıl söküleceği adım adım anlatılmış motor dışında pek bir fark olmadığına göre agility kullanıcılarına büyük yarar sağlayacağı kanısındayım.

REKLAM ALANI
9. sayfa BirinciBirinci ... 789101119 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler