Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Salcano Wolf125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    süpersin mutlu abi.
    hem sevaptır, hemde salcano'cu sayısı ne kadar artarsa burada da muhabbet o kadar artar..

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:03 ----------

Bu arada orjinal yamaha debriyaj teli aldım. attım çantaya motorun.. kopma mopma olursa takacağım..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    Alıntı NoVaRiX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    süpersin mutlu abi.
    hem sevaptır, hemde salcano'cu sayısı ne kadar artarsa burada da muhabbet o kadar artar..

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:03 ----------

Bu arada orjinal yamaha debriyaj teli aldım. attım çantaya motorun.. kopma mopma olursa takacağım..
    hemen kopmuyor murat. ama debriyaj kavrama yeri sık sık bozulup ayar isterse bilki uzamaya başladı kopacak. bide yeni teli takmadan üstten içine enjektörle yağ akıt. daha uzun ömürlü olur.
    değiştirirken 8 lokma , uzatma ve kola yada cırcır lazım oluyor. yoksa çok zor takarsın. (telin şanzımana girdiği yerde ayak var. şanzıman çevre civatalarından birine tek civata bağlı. o ayağı söküp eski teli çıkarıp sonra yeni teli rahatça takarsın.)
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    egzantrık sesimi desem, sübap sesimi desem, krank veya rulman sesimi desem bilemedim. Ama motorda hoşuma gitmeyen bi ses var sanki. Murat a c.tesi gün dinlettim sesi, normal dedi. Bana normalmiş gibi gelmiyo hiç. :(

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    egzantrık sesimi desem, sübap sesimi desem, krank veya rulman sesimi desem bilemedim. Ama motorda hoşuma gitmeyen bi ses var sanki. Murat a c.tesi gün dinlettim sesi, normal dedi. Bana normalmiş gibi gelmiyo hiç. :(
    abi en kötü ihtimal bi motor yaptırırsın. oda 300-400tl bişey tutuyor. çinlinin gözünü seveyim. ben ses falan dinlemiyorum. basıyorum gaza
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    adem abi sende çok kafaya takar oldun şu aralar boş ver bin gitsin motorda sorun olacağını sanmam nerde trak orada bırak diyene kadar sür
    fz6_fazer bunu beğendi.
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    ya zaten yaptırırsam komple motor yaptırırım. Krank, rulmanlar, silindir, üst kapak vs. Belkide hepsini orjinal ybr parçası kullanırım. Fatihin dediği gibi nerde tırak, orda bırak diyene kadar kullanayım.
    fat280 bunu beğendi.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Abi bu ses nasıl birşey? Bende bugün biraz dikkatli dinledim gaz verince hırıltıyla subap sesi karışımı bi ses var.

Ybr motoru olan motosikletlerin sesi hep boyle mi ki bende mi sıkıntı var acep??

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    uğur ses uğultu gibi hafiften. Rulman, krank kolu, egzantrikten geliyo olabilir. Veya bunlardan birinden. Ama hiç bi sorunda olmayabilir. Bana öyle gelmişte olabilir. Zamanla belli olur.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

uğur ses uğultu gibi hafiften. Rulman, krank kolu, egzantrikten geliyo olabilir. Veya bunlardan birinden. Ama hiç bi sorunda olmayabilir. Bana öyle gelmişte olabilir. Zamanla belli olur.
    İnsallah abi sıkıntı yoktur. Ben bu ybr motorlarının acemisiyim. Biraz bakındım internetteki benzer sorunlara krank bilyasından olabiliyormuş. Halbuki motor orjinal 16binde. İnsallah sende bende yanılıyoruzdur

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    benimki 40 binde uğur. Krank rulmanlarını en son gezide 170 kg ile 2000 kusur rakımlı dağa tırmanmıştım. Hemde tek solukta %80 1 ci vitesi kullanarak. Çok zorlamış olabilirim o rampada. Krank rulmanları zayıfsa orada bişeyler olmuş olabilir. Ybr nin krank rulmanları zayıftır. Mesela ben o rampayı titanla defalarca tırmandım.(8-10 defa) tık dememişti. Fatihe sattığımda 75 bin km lerdeydi. Km telsiz 1 yıl kullandığımı saymıyorum. Krank, rulmanları falan hep orjinaldi. Konfor zayıftı. Biraz titreşim vardı ama cb ler kadar rahatsız etmiyodu. Motoru bozulmuyodu. Dağda mütiş tork vardı. Rampada ybr lere göre en az 20 km daha hızlıydı. 11 yıl binince sıkıldım. Düzde 110 yapıyodu. Ama f54 120 yle geçti düzde beni. Bende sattım gitti. Motor sağlamlığında titandan iyisini tanımam. Ybr tarzı şehir ici 150 bin km oynanmadan kullanılmışları vardır. Ama dağda rampada kros niyetine kullanırsan (benim gibi) kesiciye sokar durursan hemen krank rulmanlarını ezer. Öyle bişey işte.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

benimki 40 binde uğur. Krank rulmanlarını en son gezide 170 kg ile 2000 kusur rakımlı dağa tırmanmıştım. Hemde tek solukta %80 1 ci vitesi kullanarak. Çok zorlamış olabilirim o rampada. Krank rulmanları zayıfsa orada bişeyler olmuş olabilir. Ybr nin krank rulmanları zayıftır. Mesela ben o rampayı titanla defalarca tırmandım.(8-10 defa) tık dememişti. Fatihe sattığımda 75 bin km lerdeydi. Km telsiz 1 yıl kullandığımı saymıyorum. Krank, rulmanları falan hep orjinaldi. Konfor zayıftı. Biraz titreşim vardı ama cb ler kadar rahatsız etmiyodu. Motoru bozulmuyodu. Dağda mütiş tork vardı. Rampada ybr lere göre en az 20 km daha hızlıydı. 11 yıl binince sıkıldım. Düzde 110 yapıyodu. Ama f54 120 yle geçti düzde beni. Bende sattım gitti. Motor sağlamlığında titandan iyisini tanımam. Ybr tarzı şehir ici 150 bin km oynanmadan kullanılmışları vardır. Ama dağda rampada kros niyetine kullanırsan (benim gibi) kesiciye sokar durursan hemen krank rulmanlarını ezer. Öyle bişey işte.
    Bizim burda çok sağlam bi usta var o da öve öve bitiremedi titani. Krank bilyası da ybrnin iki katıymıs titanlarda. Daha az sıkıntı yani..

İnsallah bendeki hırıltıda sıkıntı cıkarmaz...

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    İyi akşamlar arkadaşlar,

Ben Adem Abi nin motorunda ses duyamadım ama 100 lük Honda Hero güzeldi Ne zamandır ne gezebildik ne internete girebildik Bende dün duyduk yere kısa farı yaktım, uzunları yakınca ampulün içi duman
    cesur509 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim burda çok sağlam bi usta var o da öve öve bitiremedi titani. Krank bilyası da ybrnin iki katıymıs titanlarda. Daha az sıkıntı yani..

İnsallah bendeki hırıltıda sıkıntı cıkarmaz...
    krank ve krank rulmanı en dayanıklı 125-150 cc de titanlardır. Bu konuda cbr 125 te oldukça başarılıdır. Ben şahsen hiç bi cbr 125 in krank kırdığını veya rulman dağıttığını duymadım. O kadar zorlanmalarına rağmen. Ama ybr çok duydum. Ybr zorlamaya gelmez. Şehir içi standartlarda kullanırsa kullanıcısını memnun eder. Şehir dışıda olabilir zorlamadan

salcano_7946 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    abi ne titandır anlamaya calısıyorum cok uzun zamandır.adem sen bence sat motorunu al bitane titan.bu konuda burda kapansın.nedir abi bu titan sevdası.eyvallah kalite motordur on numara 5 yıldızdırda öggghhhh geldi senin bu titan sevdandan.dön geri sayfalara oku yeıden abi 1 yıldır titan muhabbeti.bu nedir.bilgi amaçlı paylaşıyosan tamam titan harika motor süper motor daha üstüne motor yok anladık.ama sende anlayışlı ol be kardeşim bu nedir ya.(okuyunca ters anlama eleştri benımkı)

Aslında adem abi'nin atladığı konu, hayatımızın hemen her alanına uygulanabilecek bir matematik prensibi: "Ne kadar basit, o kadar iyi"

Titanlar, ilk YBR125'ler, Innova'lar, Indian'lar, 80-95 arası Harley'ler, BMW'ler..

Bu makinelerin bu kadar sağlam ve sorunsuz olmalarında, basit - mümkün olduğunca analog tasarlanmış motorlarının etkisi büyük. Ne zamanki teknolojik gelişmeler oldu, daha az yakıt ve çevreye saygı prensibiyle birşeyler kompleks hale geldi; işte o zaman tüm makinelerin sorun çıkarma ihtimalleri arttı. Firmalar ürünlerinde daha hassas parçalar kullanır oldular, çünkü maliyetleri kısma derdine düşüldü artan rekabetle birlikte. Ve işte sonuçları bunlar...

Adem abi gibi pek çoğumuz arıyoruz eski makineleri.. Titan sadece bir örnek. Daha neleri var.. Dolayısıyla sanırım bu süreci kabullenmemiz lazım.

Ve unutmamalıyızki Salcano Wolf, Ybr125, Tvs Apache vb. motorlar hala 'günümüze göre' BASİT yapılı olarak üretiliyorlar ve oldukça sağlamlar. Çok ekstrem durumlar dışında kolay kolay sorun çıkarmıyorlar.

Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    KAra düzen candır.Az biraz öğrenilebilinirse kişiye usta yüzü göstermez.

Dostlar, benim motoru satmak yada Maxi Scooter ile takas yapmak istiyorum. Çevrenizde isteyen olursa haberdar edebilirsiniz, dosta gider bir makine keza.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-salcano-sifir-niyetine-salcano-wolf-plus-michelin-lastikler-plus-kappa-bagaj-125808167/detay/

Bu da ilanı.

Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Hayırlısı olsun Murat, ne almak istiyorsun scooter olarak?

EnesBeyter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SalcanoWolfS125 Memleketi:Mudurnu/Bolu
    abi servis macerası yüzünden mi satıyosun motoru yoksa
    Hayırlısı olsun senin için
    facebook.com/SalcanoMotosiklet

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

krank ve krank rulmanı en dayanıklı 125-150 cc de titanlardır. Bu konuda cbr 125 te oldukça başarılıdır. Ben şahsen hiç bi cbr 125 in krank kırdığını veya rulman dağıttığını duymadım. O kadar zorlanmalarına rağmen. Ama ybr çok duydum. Ybr zorlamaya gelmez. Şehir içi standartlarda kullanırsa kullanıcısını memnun eder. Şehir dışıda olabilir zorlamadan
    Eyvah eyvah ben motor sağlamdır diye yapıştırıyordum gaza

Demek daha dikkatli kullanmak lazım,sağol abi bundan sonra daha dikkat edeyim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)