Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Salcano Wolf125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Alıntı Pianoblack adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,
    Cuma günü motorumu teslim aldım. Şehir dışında olduğumdan bugün ancak yazabildim. Ama bir sorunum var. Sanırım bu motosiklet sevdası hayalimdeki gibi değilmiş. Kendimi kullanırken hiç güvende hissetmiyorum ve işin kötüsü bunun acemilikten kaynaklandığını düşünmüyorum. Bir süre daha kullanacağım motoru. Baktım olacak gibi değil satarım. Belki de sorun vitesli motordur. Belki scooter alsaydım böyle bir sorunum olmayacaktı. Kafam bu aralar çok karışık anlayacağınız, bu durumdan dolayı çok mutsuz hissediyorum. Herkese selamlar tekrardan.

Degisek Ne diyorsun abi motor kullanırken sorun yok bi ybr le 120 le giderken gram korkum yok Aracla 90 aga psikolojik heralde.
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı gezginmotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 Tur camını Sirkecideki parçacılardan 30 tl ye aldım CBF tur camı diye soracaksın 2 Topcaseyi Hasanpaşadaki Motomaxtan çok hesaplı aldım 2 indirim yaptı (33lt) 200 tl 2 indirim 114tl ye aldım benimki wolf model(Tsubasa kardeşim sayesinde) başka varsa cevaplarım..50 tl 80 tl yerli topcaseler var ama kızak sistemlerini beğenmedim sallanma oynama yapabiliyor.
    Adil Abi benim sayemde almadın.. ben sadece vesile oldum. bir daha gittimizde o kadar indirim yapmaz.. =) aslında o gun benimde alasım geldi,
    hayırlara vesile olduysam ne mutlu bana.. cok yakışmış motoruna siperlik ve canta..
    best of the wolf oldu..
    güle güle kullan abi
    # motosikletle.blogspot

Pianoblack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı
    Alpay beyi duyunca çok komik geldi birden. Murat abi sen Alpay deyiver bana Abi öncelikle motordan kaynaklı bir güvensizlik yok. Tamam çok bilgim yok ama motor gayet yeterli. Lastiklerini de değiştirdim bu konuda bir güvenlik sıkıntısı yok. Güvende hissetmemem tamamen benimle ilgili. Yani çevre faktörler falan. Ne bileyim tam olarak da anlatamıyorum derdimi. Hani vites değiştirirken falan dikkatim dağılıyor gibi. Hani scooter dan kastım gaz ve frenden gelen pratikliği. Kafam çok karışık anlayacağın Murat abi :(

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    selam millet muhabbetiniz bol olsun öğleden sonra hanımla milasa gittik. 70 km yi 40-45 dk da aldık. Belediyede işimiz vardı. Neyse işimizi bitirdik celal arkadaşımı aradık, geldi sağolsun. Pizzaları yedik, muhabbetimizide yapıp milastan ayrıldık. Daha 10 km yol gitmemiştimki yanımdan artçılı bi genç cbr ıyla uzayıp geçti. Bende tın tın 90 la gidiyodum. Beni sallamadan gectiği için şeytan dürtükledi. Görelim bakalım dedim şu cbr 125 in gücünü dedim ve tokatlamaya karar verdim 11 hp motorla 13.3 hp ss motor tokatlanırmı? Evet ben olursam tokatlanır 20 km güvercinlik ışıklarına kadar arkasından kuyruk gibi gittim. Ne kadar bassada nafile güvercinlikten bodruma kadar yollar bölünmüş çift şerit, bol virajlı. Yani tam benlik hic bu kadar virajlarda zorlamamıstım motoru,cbr sürücüsü yaman çıktı. Bol bol tokatladım. Rampada bile tokatladım. Nası bi wolfum varsa? Rampada cbr 125 i geçtim hemde bikaç kere. En sonunda kafasını sallamaya başladı cbr sürücüsü ve malesef pes etti. Bodrum girisinde bıraktı. Kupa benim ben o yollarda cbr 250 tokatladım, 125 liğinemi tokatlanacam. Adeta cbr la dans ettim. Murat la celal görseydi nasıl yatırdığımı, kesin ağızları bu sefer açık kalırdı. Gerçi az çok biliyolar. sevgiler.

dftuzlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kentkart
    adem abi iyisin iyi
    var mı bi sırrın?
    Bazıları hızlı gitmeyi seçer, siz yaşamayı seçin.

Motosikleti
    Alıcan eline motoru adem abi ellesmee Helal olsun
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Alpay ilk hep öyle olur diyim o zaman.İlk gün 150 km eve getirmek zorunda kalmıştım sadece scooter tecrübesiyle 70 e sabitlemiştim.Önüme önümede kırmışlardı ama tabi 2 yıl meslek olarak şöför olunca 50. km den sorna olay tamamdı.Zamanla alışır gidersin ama bence vitesli daha tutkulu.Scooter toplu taşımadan varkı yok.

Adem Abi Afiyet olsun.Seni tebrik edemeyeceğim Abi maalesef, seni sevdiğimden aklım giderdi görünce kesin.Zaten dün CElal Abi ile ayrıldıktan sonra bir kaç yerde baya hoplattın yüreğimi.Abi köy yolunda sabit 100 gitmek nedir ya 2 kere derin çukuru mm hesapla sıyırdım.Gerçi hakkın var zaman sıkıntısı vardı ben bile zor yetiştirdim otobüse arkadaşımı.ama insanın aklı gidiyor, yine ben cesaretli çıktım (kendimede pay çıkartayım).Motorda kral ama hakkını yemeyelim.Senin motor görüntüsüyle eski dursada affetmiyor.O virajlarda senin kadar deli olacak adam parmakla sayılır.
    Pianoblack bunu beğendi.
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    olan benzinime oldu viraj işi yılların tecrübesi, ve prelli dura tractıon performansı diyelim. Sırrım bu. 2 litre ile gideceğim yolu 4 litre ile gittim. Ama cbr la dans ederek.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:26 ----------

Alıntı Murat 48/30 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alpay ilk hep öyle olur diyim o zaman.İlk gün 150 km eve getirmek zorunda kalmıştım sadece scooter tecrübesiyle 70 e sabitlemiştim.Önüme önümede kırmışlardı ama tabi 2 yıl meslek olarak şöför olunca 50. km den sorna olay tamamdı.Zamanla alışır gidersin ama bence vitesli daha tutkulu.Scooter toplu taşımadan varkı yok.

Adem Abi Afiyet olsun.Seni tebrik edemeyeceğim Abi maalesef, seni sevdiğimden aklım giderdi görünce kesin.Zaten dün CElal Abi ile ayrıldıktan sonra bir kaç yerde baya hoplattın yüreğimi.Abi köy yolunda sabit 100 gitmek nedir ya 2 kere derin çukuru mm hesapla sıyırdım.Gerçi hakkın var zaman sıkıntısı vardı ben bile zor yetiştirdim otobüse arkadaşımı.ama insanın aklı gidiyor, yine ben cesaretli çıktım (kendimede pay çıkartayım).Motorda kral ama hakkını yemeyelim.Senin motor görüntüsüyle eski dursada affetmiyor.O virajlarda senin kadar deli olacak adam parmakla sayılır.
    ama virajda yatmak bana orgazm dan daha fazla zevk veriyor hele bana rakip bi motor çıkmışsa yolda karşıma. Cbr da tam viraj lastiği vardı. Yuvarlak lastik. Ama güzel yatırıyodu kerata. Benim kadar cesaretli çıkmadı ayrı mesele. r1 le çıkmıyom allahtan uzun yollara.
    dftuzlu ve TATLIHIZ bunu beğendiler.

Motosikleti
    Satıldı
    Alıntı Murat 48/30 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağol Murat abi. Bakalım kullanalım biraz. Baktık olacak gibi değil bir şekilde vazgeçerim. Birde ben orta sehpaya alamadım motoru arkadaşlar. Öyle özel bir taktiği olduğunu sanmıyorum durum herhalde benim güçsüzlüğümden kaynaklanıyordur dimi?

Motosikleti
    Sağol Murat abi. Bakalım kullanalım biraz. Baktık olacak gibi değil bir şekilde vazgeçerim. Birde ben orta sehpaya alamadım motoru arkadaşlar. Öyle özel bir taktiği olduğunu sanmıyorum durum herhalde benim güçsüzlüğümden kaynaklanıyordur dimi?
    Bende alamıyorum Sorun yok yan ayaklıga bırak..

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    Merhaba arkadaşlar,
    Cuma günü motorumu teslim aldım. Şehir dışında olduğumdan bugün ancak yazabildim. Ama bir sorunum var. Sanırım bu motosiklet sevdası hayalimdeki gibi değilmiş. Kendimi kullanırken hiç güvende hissetmiyorum ve işin kötüsü bunun acemilikten kaynaklandığını düşünmüyorum. Bir süre daha kullanacağım motoru. Baktım olacak gibi değil satarım. Belki de sorun vitesli motordur. Belki scooter alsaydım böyle bir sorunum olmayacaktı. Kafam bu aralar çok karışık anlayacağınız, bu durumdan dolayı çok mutsuz hissediyorum. Herkese selamlar tekrardan.
    alpay kardeşim
    aynı duyguları bende yaşadım. gazı bırakınca ani yığılması ve gaza dokununca ani tork vermesi bu tür commuterlerde başlarda yorucu ve bıktırıcı oluyor.
    bunun yerine gaz keseceğin zaman debriyaja basarak , gaz vereceğindede debriyajdan elini çekerek gaz ver.
    daha motora hakim olursun.
    anlatabildim mi ?
    Pianoblack bunu beğendi.
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

Motosikleti
    Satıldı
    Alıntı TATLIHIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende alamıyorum Sorun yok yan ayaklıga bırak..
    Ya bi acizlik hissi oluyor biliyor musun Hele motoru orta sehpaya çıkarın hatunlar varsa, vay halimize

Motosikleti
    bende bugün tekteker denedim biraz. 2 vites bayaa bi gidiyorum.
    ama jantı falan kırarım yada lastiği gümletirim diye fazla denemedim

Motosikleti
    Satıldı
    Alıntı tahsins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alpay kardeşim
    aynı duyguları bende yaşadım. gazı bırakınca ani yığılması ve gaza dokununca ani tork vermesi bu tür commuterlerde başlarda yorucu ve bıktırıcı oluyor.
    bunun yerine gaz keseceğin zaman debriyaja basarak , gaz vereceğindede debriyajdan elini çekerek gaz ver.
    anlatabildim mi ?
    Bakalım, pratik yapmak şart Tahsin abi.

Motosikleti
    Merhaba arkadaşlar,
    alpay kardeşim
    anlatabildim mi ?

Motosikleti
    Ya bi acizlik hissi oluyor biliyor musun Hele motoru orta sehpaya çıkarın hatunlar varsa, vay halimize
    Ögrenirsin ya boy ve kilo kactı ?

Motosikleti
    Satıldı
    Birde vites hakkında bir şey sorucam. Şimdi 1 den 2 ye ya da 2 den 1 e tek seferde geçiyor ya. Şimdi 3. viteste gidiyoruz diyelim. Işıklarda durduk. Vitesi tek seferde 1 e alamıyoruz dimi?

Motosikleti
    Birde vites hakkında bir şey sorucam. Şimdi 1 den 2 ye ya da 2 den 1 e tek seferde geçiyor ya. Şimdi 3. viteste gidiyoruz diyelim. Işıklarda durduk. Vitesi tek seferde 1 e alamıyoruz dimi?
    maalesef.
    durmaya yakın yavaş yavaş vites düşmen lazım.
    Pianoblack bunu beğendi.

Motosikleti
    Satıldı
    Alıntı TATLIHIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ögrenirsin ya boy ve kilo kactı ?
    Boy 173 kilo 76

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı tahsins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende bugün tekteker denedim biraz. 2 vites bayaa bi gidiyorum.
    ama jantı falan kırarım yada lastiği gümletirim diye fazla denemedim
    ülen tahsin o kadar basmama rağmen ben bile tek teker yapmıyorum, hatta denemiyorum bile. Ne faydası var anlamışta değilim. Benim biraderde tekerci. R1 le teker yapıyo. Titanla yaparken arka cantında tel kalmadı. Yarısı eksik.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)