Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Salcano Wolf125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    salcano_7946 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    ahmet abi fuar ısı benım kafamda sekıllenmeye basladı.gercekten gıdeceksek yada katılım olacaksa plan proje asamasına baslasakmı?ne dersın.senın fuar tecrubene dayanarak bılet bulma alma olasılıgımız nedır.ne dersın.?
    KISMETTE NE VARSA;KAŞIKTA O ÇIKAR

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adam gibi bi model getirseydi olabilirdi abi. Şu anki modellerde cbr modelleri hariç, cbf, cb tırt bana göre. Cbf nin motoru çok narin. Zorlamaya gelmiyor. Ama ybr ve wolf bu çileleri bozulmadan iyi kaldırıyor. Sadece yağını eksik etmiyeceksin. Cbf nin aşırı cüssesini de beğenmiyorum. Zaten babası titan olmadığı için babasınıda sevmezdim keratanın yeni model cb ace tam babama göre. 80 max hız, 100 km de 1.7 lt yakıt. Babam onu bir, iki ayarda 1.5 litreye düşürür. tabi yeni model bu. Bakalım ayar yapılacak yerleri vamı? He he. 2.500 tl olursa alak bi tane
    100 kmde 1.7 litremi oha felan oldum yani

Alıntı salcano_7946 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ahmet abi fuar ısı benım kafamda sekıllenmeye basladı.gercekten gıdeceksek yada katılım olacaksa plan proje asamasına baslasakmı?ne dersın.senın fuar tecrubene dayanarak bılet bulma alma olasılıgımız nedır.ne dersın.?
    Fuara gidecez inş. Mutlu ama Kümokla mı gidelim, yada ferdi olarakmı gidelim orasına karar vermedim henüz ama sen her zaman + 1 sin yazdım kadroya yani Kümokla (otobüs kaldırılacakmış sanırım) gidecek olursak buraya gelirsin buradan beraber biner otobüse gideriz ferdi gidecek olursak ya ben Bursaya gelirim oradan berbaer İst. otobüsüne biner gideriz yada 4 kişi olursak şayet arabayla gelirim ben oraya ordan geçer gideriz fuara yada ikimizde otobüse bineriz orada otogarda buluşuruz alternatif çok yani bilet işini ben ayarlarım o iş bende
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Beter_Bocek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Orbit II 125 (2013) & Kuba XCG 150 (2014)
    adam gibi bi model getirseydi olabilirdi abi. Şu anki modellerde cbr modelleri hariç, cbf, cb tırt bana göre. Cbf nin motoru çok narin. Zorlamaya gelmiyor. Ama ybr ve wolf bu çileleri bozulmadan iyi kaldırıyor. Sadece yağını eksik etmiyeceksin. Cbf nin aşırı cüssesini de beğenmiyorum. Zaten babası titan olmadığı için babasınıda sevmezdim keratanın yeni model cb ace tam babama göre. 80 max hız, 100 km de 1.7 lt yakıt. Babam onu bir, iki ayarda 1.5 litreye düşürür. tabi yeni model bu. Bakalım ayar yapılacak yerleri vamı? He he. 2.500 tl olursa alak bi tane
    Oldumu şimdi adem ağa ''Honda CB 125 Ace''a 2.500 TL verilir mi?! Gerçi ''Honda Türkiye'' bu motoru 3.000 TL civarında pazarlar gibi geliyor Ne demişler ''renkler ve zevkler tartışılmaz'' alırsan da bir ''hayırlı olsun''u esirgemem...

Bulabildiğim teknik özellikler;

Uzunluk/Genişlik/Yükseklik: 2052/747/1069 (mm)
    İki teker arası mesafe: 1310 mm
    Yerden yükseklik: 160 mm
    İstiap haddi: 150 kg
    Ağırlık: 114 kg
    Yakıt depo hacimi: 10 lt! (bu yazıyor!)
    Motor hacimi: 124.8 ml (cc)
    Sıkıştırma oranı: 9.0:1 (kalitesiz ve oktan'ı düşük yakıt kullanmaya uygun, sıkıştırma oranı artınca kaliteli ve oktan'ı yüksek yakıt kullanmak gerekiyor...)
    Motor gücü: 6 kW (8,175 hp) 7.500 d/d
    Motor torku: 9 Nm 5.000 d/d

(Umarım daha önce yaptığım gibi yanlış bir modelin resim ve videosunu koymamışımdır, hatam var ise affola.)

Motosikleti
    cbf 150
    Alıntı egelim 43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    100 kmde 1.7 litremi oha felan oldum yani

Fuara gidecez inş. Mutlu ama Kümokla mı gidelim, yada ferdi olarakmı gidelim orasına karar vermedim henüz ama sen her zaman + 1 sin yazdım kadroya yani Kümokla (otobüs kaldırılacakmış sanırım) gidecek olursak buraya gelirsin buradan beraber biner otobüse gideriz ferdi gidecek olursak ya ben Bursaya gelirim oradan berbaer İst. otobüsüne biner gideriz yada 4 kişi olursak şayet arabayla gelirim ben oraya ordan geçer gideriz fuara yada ikimizde otobüse bineriz orada otogarda buluşuruz alternatif çok yani bilet işini ben ayarlarım o iş bende
    bilet işini uzerıne aldın madem gunun sartlarında gene konusuruz.ben stres yapmıyorum o vakıt.hadı dedıgınde seceneklerden hangısı uygunsa o sekılde gıderız.

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Ulaa beter.. bu neee .. motorana honda yapmadın deme. ?? alınmaz looo ....
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Alıntı salcano_7946 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bilet işini uzerıne aldın madem gunun sartlarında gene konusuruz.ben stres yapmıyorum o vakıt.hadı dedıgınde seceneklerden hangısı uygunsa o sekılde gıderız.
    Temaaammm "Niyet ettim motosiklet fuarına gitmeye uydum Egelim 43 e " de gerisine karışma sen
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Motosikleti
    cbf 150
    amın yareppim.allah kabul etsın ınsaallah

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Arkadaşlar bugün öğleden sonra cb 125 topiğinden murat arkadaşımla buluştuk. Cb yi 50 km kadar test ettim ve test değerlendirmemi cb 125 topiğine yazdım. Oradan bakıp okuyabilirsiniz. Muratta tabi benim wolfü test etti. Çok beğendiğini söyledi. Belki oda buraya yazar değerlendirmesinı.
    BETER BÖCEK 125 cc cb ace çıka çıka 8 hp mi çıktı? şu anki 10 hp si gitmiyor, 8 hp max hızı 70-75 olur herhalde.

Motosikleti
    Arkadaşlar bugün öğleden sonra cb 125 topiğinden murat arkadaşımla buluştuk. Cb yi 50 km kadar test ettim ve test değerlendirmemi cb 125 topiğine yazdım. Oradan bakıp okuyabilirsiniz. Muratta tabi benim wolfü test etti. Çok beğendiğini söyledi. Belki oda buraya yazar değerlendirmesinı.
    BETER BÖCEK 125 cc cb ace çıka çıka 8 hp mi çıktı? şu anki 10 hp si gitmiyor, 8 hp max hızı 70-75 olur herhalde.
    -Maalesef 8 beygir olduğu belirtilmiş. CB 125E ve CBF 150'de ki belirtimleri şaşmadığı için, bunda da şaşma olacağına kanaat vermiyorum. Belki 0,2-0,3 şaşabilir...

-CB 125E incelemeni okudum. Eksiği çok, ama genel itibari ile kaba taslak ne olduğunu yazmışsın. Bir çok kişiyi rencide/zor durumda bırakmamak için, tadında bıraktığını düşünüyorum
    Benim CB 125E ile 70 km seyahatten sonra; ayak ve ellerimde uyuşma, arka tarafta (malum yerde) hem sızlama hem de damar şişmesi oluyordu!
    Lifan Tay 100 marka ve model ''cup''çının birinden sille tokat'ı yiyince, neferim döndü bir çırpıda sattım demek istiyorum ama satamadım!
    Anca eş-dost vasıtası ve ''Honda'' fanatiğine satabildim...
    Yok ''Honda'' ise gözü kapalı anında ve de zararsız satarsın, lafları; kuru gürültü...
    viper17 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    yok beter böcek. Yani eksikleri çok ama ben yazmadım fazla. En kötü eksikleri, motor gerçekten gitmiyor. O kadar zorladım 100 ü göremedim 95-98 gibi kaldı. Aynı yerde benim wolf le rahat 120, bikaç kere 130 u gördüm. Cb yüksek devire zor çıkıyor. Mesela yok ama devir saati olsa 6 bin devirden sonra gıdım gıdım devirleniyor. Bide malum titreşim var. Uzun yola çıkılmaz kesinlikle bu motorla. 50 km de totom uyuştu
    Beter_Bocek bunu beğendi.

Motosikleti
    yok beter böcek. Yani eksikleri çok ama ben yazmadım fazla. En kötü eksikleri, motor gerçekten gitmiyor. O kadar zorladım 100 ü göremedim 95-98 gibi kaldı. Aynı yerde benim wolf le rahat 120, bikaç kere 130 u gördüm. Cb yüksek devire zor çıkıyor. Mesela yok ama devir saati olsa 6 bin devirden sonra gıdım gıdım devirleniyor. Bide malum titreşim var. Uzun yola çıkılmaz kesinlikle bu motorla. 50 km de totom uyuştu
    Salcano Wolf ile Honda CB 125E'in kıyaslanamaz olduğunu tescilliyen bir test olmuş, tekrardan tebrik ediyorum
    Tuhaf birşey (motor demiyorum ben o'na!), tam çocuğunu motor kullanmaktan nasıl soğuturum diye kara kara düşünen aile'ler için biçilmiş kaftan.
    Al ver çocuğuna, ''bunun gibi şeyin ben, binmiyorum ülen bir daha motora'', demez ise... (Demesin varsın, ama ilk motor'u olmıyacak!)

ramizan83 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    o kadar da kötülemeyeyim. İlk motor tecrübesi edinenler için birebir. Çünkü hızlı gidecek diye bişey yok bunda. Dùzde 90, rampa aşa 100. Tecrübe kazanmak için birebir.
    TATLIHIZ bunu beğendi.

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Adem abi çok has adam.Adam gibi adam.Yolu buraya düşen olursa tanışılması farz bir şahsiyet.Ben motordan anlarım diyorsa anlar arkadaşım önünde saygı ile eğilirim.10 dakkada teker söküp takar.NEreden biliyorum, gördüm tecrübe

Wolf harika bir motor.37000 de motorda mondialden alıştığımız çüreme yok bir kere.titreme hiç yok, çok komforlu ve hızlı bir motor.Düşünen varsa tavsiye ederim çok yeni olsakta 6000 km devirmişliğimiz var.

Bu arada Adem Abi'yi ilk tokatlayan olarak tarihe geçebilirim Tabi oda kendi motoru bende olduğundan
    ramizan83 bunu beğendi.
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı Murat 48/30 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adem abi çok has adam.Adam gibi adam.Yolu buraya düşen olursa tanışılması farz bir şahsiyet.Ben motordan anlarım diyorsa anlar arkadaşım önünde saygı ile eğilirim.10 dakkada teker söküp takar.NEreden biliyorum, gördüm tecrübe

Wolf harika bir motor.37000 de motorda mondialden alıştığımız çüreme yok bir kere.titreme hiç yok, çok komforlu ve hızlı bir motor.Düşünen varsa tavsiye ederim çok yeni olsakta 6000 km devirmişliğimiz var.

Bu arada Adem Abi'yi ilk tokatlayan olarak tarihe geçebilirim Tabi oda kendi motoru bende olduğundan
    motoru beğendiğine sevindim murat. Evet arkadaşlar, siyah bi wolf beni çok pis tokatladı, benim wolfüm iyi dileklerin için teşekürler. Koruma demiri hariç motorumda paf, küf yok. oda buralar hep çamur, üstünden çamur kalkmıyor ondan. Ama siyah renk koruma demiri takılırsa hiç paf küf olmaz.
    ramizan83 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Murat 48/30 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

10 dk da hem söktü hem yamadı hem şişirdi hem geri taktı hem de zincir'in boşluğunu aldı!..
    Daha ben ne diyem adem kardeşime

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı Beter_Bocek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10 dk da hem söktü hem yamadı hem şişirdi hem geri taktı hem de zincir'in boşluğunu aldı!..
    Daha ben ne diyem adem kardeşime
    yok yamamadım, başka sağlam samriyel taktım ama karanlıkta sokak lambası altında yaptım. Biraz karanlık zorladı o kadar

Motosikleti
    yok yamamadım, başka sağlam samriyel taktım ama karanlıkta sokak lambası altında yaptım. Biraz karanlık zorladı o kadar
    Alçak günüllülük bu olsa gerek... ''Yamamadım, değiştirdim'' neredeyse aynı şeyler

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    sağol beter böcek.
    ARKADAŞLAR murat gezi bölümüne atmış fotoları. İnceleyip bakabilirsiniz.

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    ben test etmek isteyen olursa bedavaya veriyorum zaten tsubasa.

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    ula netcez fuarda oda nemiş aynı modeller var zati.
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)