Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Salcano Wolf125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gel uğur gel. Sayfamızı süsle ybr ye 4800 paramı verilir yahu? 3 liraya tamamdır bu iş.
    Yav tahsin bi biz göremedik şu kafa kaldırmaları senin debriyaj balataları yeni ondan olmasın?
    İnsallah abi
    Torku iyi diyorlar ama benim için son hızda önemli,apaçilik var bende soylemesi ayıp,limitleri zorlarım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    100-110 arası düzde. Benim için yeterli. Artçımla 105 km gibi seyredebiliyorum

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

100-110 arası düzde. Benim için yeterli. Artçımla 105 km gibi seyredebiliyorum
    Yeter abi,daha ne olsun
    Şu minibüslerden kurtulayım da.
    Motosiklet büyük nimet

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öyle abi haklısın.
    Cumartesi üçerlere gidip bende şu işi bitireceğim,okula minibüslerle gitmekten gına geldi.
    bence iyi edersin hem kargo ücretsiz bütün şehre gönderiyorlar hemde ucuza veriyorlar iyi karar

gel uğur gel. Sayfamızı süsle ybr ye 4800 paramı verilir yahu? 3 liraya tamamdır bu iş.
    Yav tahsin bi biz göremedik şu kafa kaldırmaları senin debriyaj balataları yeni ondan olmasın?
    sende ön kaldırmayıver abi düzgünce kalkıyorsa sıkıntı yok

İnsallah abi
    Torku iyi diyorlar ama benim için son hızda önemli,apaçilik var bende soylemesi ayıp,limitleri zorlarım
    uğur apaçhelik yapacam dersen bu motor sana göre değil hız yapmaz pek ama iyi uzun yol yapılır sorunsuzca hız isteyen apaçhenin kendisini alması gerek
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    evet bide ayar çektınmi azda yakar off tadından yinmez

bu aralar tatlıhız ve tsubasa piyasada yok. Kayıplar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:49 ----------

fatih ön dişli bi numara büyükya ondandır. Ama titan şahlanıyor, ok gibi fırlıyor, yerinde durameyipduru

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı fat280 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence iyi edersin hem kargo ücretsiz bütün şehre gönderiyorlar hemde ucuza veriyorlar iyi karar

sende ön kaldırmayıver abi düzgünce kalkıyorsa sıkıntı yok

uğur apaçhelik yapacam dersen bu motor sana göre değil hız yapmaz pek ama iyi uzun yol yapılır sorunsuzca hız isteyen apaçhenin kendisini alması gerek
    İnsallah Fatih kardeş,cumartesi gider paramı verir,kargomu beklerim ,Allah nasip kısmet ederse
    Hız konusunda da takılıyorum zaten, 80-90 aheste aheste gitmenin tadı bambaşka oluyor
    Tabi arada basmakta lazım

rapsy_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    abi benim motorda şahlanmıyor durduk yere Nedenki acaba ??

Tatlı kayıp zaten manisaya geldik adres sorcak kimse yok :D Tsubasa geçen buralardaydı 3-4 güne bir giriyor.

Uğur şimdiden hayırlı olsun diyelim.Aracı toplucak servise dikkat et tahsins gibi sıkıntı yaşama.

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    herhalde benim motorda anormallik var. gaz ayarı açık sanırım.
    mesela gaza dokunuyorum. köklemişçesine atıyor motor kendini. kilo fazla olduğundan yük arkaya binince ön teker havalanıyor.
    yada 1. vites u dönüşü yaparken gaza dokununca anormal yüklenip beni atıyor üstünden.
    o yüzden u dönüşlerini yarım debriyaj yapıyorum.

ben motor toplanmadan servise "abi motor devamlı 150kg taşıyacak oona göre ayar yap" demistim. ustada harbi ayarlamış. harbi ayarlamış.

wolf dün ilk ciddi sınavını verdi. gece 50 km ile giderken önüme dev hız tümseklerinden çıktı. dedim "euzubesmeleyi çek. şimdi vatan toprağını öpecen..". ama 2 metre kadar uçup gene yere indim. hiçbişey olmadı.

birde yuvacığın tepelerine çıktım dün. malum köy yeri polis molis olmaz dedim. neyse en tepede bir çiş molası verdim. (malum dağın başı buz gibi. ayaklar üşüdü) neyse yaparken çişimi mavi bir araba durdu. ulan yoksa dedim. kafayı bir çevirdim. abov jandarma..!
    tabi öyle dolmuşum durduramıyom çişi. bir yandanda arabadan inen uzman çavuş bana doğru koşuyor.. lanet çiş durmuyor arkadaş. düşünüyorum bide bi yandan "lan izinsiz balık avlayan köylüye 240tl yazan jandarma, ehliyeti ruhsatı plakası kaskı olmayan bunlada kalmayıp bide yol kenarına işeyen bana nasıl bir ceza yazabilir". tabi bu arada çiş kontrolden çıktı. neyse uzman geldi yanıma. ve sordu sorusunu. "pardon, anadolu lisesi nerede.?".
    "allah belanı vermeye uzman". 30 yaşında adamı üstüne işettin lan. neyseki eve gidinceye kadar rüzgardan üstüm kurudu. ama tabi sağlam bi koku var üstümde. eve gelincede hatun görmeden üstümü başımı makinaya atıp çalıştırdım.

buda böyle bir anımdır.
    ramizan83 bunu beğendi.

erenaltun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf 125 / 2009 Honda CBF 150
    Alıntı tahsins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mesela gaza dokunuyorum. köklemişçesine atıyor motor kendini. kilo fazla olduğundan yük arkaya binince ön teker havalanıyor.
    yada 1. vites u dönüşü yaparken gaza dokununca anormal yüklenip beni atıyor üstünden.

ben motor toplanmadan servise "abi motor devamlı 150kg taşıyacak oona göre ayar yap" demistim. ustada harbi ayarlamış. harbi ayarlamış.

wolf dün ilk ciddi sınavını verdi. gece 50 km ile giderken önüme dev hız tümseklerinden çıktı. dedim "euzubesmeleyi çek. şimdi vatan toprağını öpecen..". ama 2 metre kadar uçup gene yere indim. hiçbişey olmadı.

birde yuvacığın tepelerine çıktım dün. malum köy yeri polis molis olmaz dedim. neyse en tepede bir çiş molası verdim. (malum dağın başı buz gibi. ayaklar üşüdü) neyse yaparken çişimi mavi bir araba durdu. ulan yoksa dedim. kafayı bir çevirdim. abov jandarma..!
    tabi öyle dolmuşum durduramıyom çişi. bir yandanda arabadan inen uzman çavuş bana doğru koşuyor.. lanet çiş durmuyor arkadaş. düşünüyorum bide bi yandan "lan izinsiz balık avlayan köylüye 240tl yazan jandarma, ehliyeti ruhsatı plakası kaskı olmayan bunlada kalmayıp bide yol kenarına işeyen bana nasıl bir ceza yazabilir". tabi bu arada çiş kontrolden çıktı. neyse uzman geldi yanıma. ve sordu sorusunu. "pardon, anadolu lisesi nerede.?".
    "allah belanı vermeye uzman". 30 yaşında adamı üstüne işettin lan. neyseki eve gidinceye kadar rüzgardan üstüm kurudu. ama tabi sağlam bi koku var üstümde. eve gelincede hatun görmeden üstümü başımı makinaya atıp çalıştırdım.

buda böyle bir anımdır.
    Tahsin korku adamı ne hallere sokuyor neyse ki sıkıntı olmamış iyi yırtmışsın geçmiş olsun..
    Salcano Motosiklet Facebook Sayfası : http://www.facebook.com/SalcanoMotosiklet
    Ramazan ALTUNIŞIK

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.

buda böyle bir anımdır.
    ucuz atlatmışsınız ama bir dahaki sefere böyle olmaya bilir onun için çok dikkatli olun önce plakayı çıkarın evrakları bekleyin ondan sonrada en kısa zamanda ehliyetinizi alın
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Motosikleti
    ehliyete yazıldım fatih. ocak ayında alacam insallah. ben ehliyet aldığım zamanlarda böyle şeyler yoktu. basıp parayı istediğin ehliyeti alıyodun.
    şimdi zorlaşmış bayaa. doğrusuda bu elbet.
    evrakları yollamışlar. bugün yarın gelir. tabi arka çantalarıda ruhsata işleteceğim. iştakipçi öpüleceğiz el mecbur. para bitti.
    motor göz kırpıyo hadi gel gezelim diye

emRRe79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano wolf 125 s
    Bu zamana kadar kullandiğim en küçük hacimli en masrafsız motosiklet salcano 125 s

galiba mayısta aldım tam hatırlamıyorum haziranda olabilir ama 1 ay sonra temmuz gibi trafiğe cıkardım

ilk olarak alir almaz 2 kişi 140 kg olarak konyadan bir ilçeye gittim giderken yolda su için durduğumda oringden yağ attığını hatta akıttığını iyiki durduğumu farkettim
    salcanoya resimlerle beraber mail attım ben oyle firmanın ......................
    bana oringi gönderdiler ama ben yolda kaldiğim için 300 tl masraf ettim bunu kim karsilayacak :S
    10 gün sonra benzin tasından benzin kacırmaya basladı motor kısmı sapsarı oluyordu ilginç ötesi hayatımda ilk kez bole bişey görüyorum zamanında büyük makinalarla yagsızlıkdan piston bile çaktırdım yolda ama boyle basit bişey görmedim bi sigara bi çakmak benzin kaçiyor haydee motor yandı niye benzin yedek mustluk tasından benzin akiyor ) salcanonun buna da bi cevabı olmadı

servis mi ben oyle servisin varya götürmüyorum servise felan ben onlardan daha cok anlarım motordan salcanosu olan hiç bi arkadasımıda yönlendirmiyorum bizde 3 adet var bu motordan

hah tamam artık rodaj bitti motor bi kıvama girdi rüzgar karsımdan gelirse 70-80 ) arkamdan eserse 100-110 ) iki kişi ile 80-90 anca 100 ü göremedim görebilien varsa kafa grenajlı modeli ile görüyorlardır

sözün özü
    5350 km deeyim 5 aydan daha kısa süren bir zamanda hakkını vererek binerim sehir içinde cok rahat titresimi az daha onceki makinalarımla kıyaslamam ama ben cok memnunum memnun olmayan da olavağını hiç düşünmüyorum

alacak olanlara hayırlı olsun derim ;) güzel motur

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:57 ----------

bu arada sitenin çok eski üyelerindenim ilk makinam
    cbr 929 rr
    600 rr
    600f
    1000rr
    cbf 250
    er-5
    vee salcano 125 s
    ramizan83 bunu beğendi.

ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X
    emre motoru yaktınmı yanı cok tehlıkelı demekkı kronık bır sorun bu gecmış olsun bu yorumu okuyan kışının uzak duracagına emınım... benım motordada var benzın kacırması conta ıle hallettıım o sorunu... bende konyadan aldım motoru emre dıye bır arkadaştan eski marangozlarda sen olmayasın şimdi bu arkadaş...

oda servıs bır şey yaptı dedı ama anlamadım ılk zamanda yanmış mı ne ballı ıle halletmışler heralde motor bölümünün ordan bahsetti....
    Bana göre en iyi Köpek: Isırmayan Köpek.

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    ne çok sorunu varmışta benim haberim yokmuş. at binicisine göre kişner. Unutmayın.

emRRe79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano wolf 125 s
    hee at sahibine göre kişner 114 km de oringden yağ kaçırması sahibi ile alakalıdır haklısın
    162 km de benzin musluğundan benzin kaçırmasıda evet benim hatam ))

valla hiç güleceğim yoktu bak adı üstünde gidiyorsun kutu içi motosiklet aliyorsun 0 km el değmemiş oynanmamış
    servis denen yere veriyorsun agzını yüzüne bakmadan bi aküyü takıp lastikleri şişirip teslim ediyorlar )

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:01 ----------

ha bu arada ben motora biniyorum çok işükür 5000 km dir bir sorun cıkarmıyor
    servise değil kendime emant edip kendim bakımlarını yaptiğim için olsa gerek ;)

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    yaptır arkadaşım ilk aldığında ufak tefek hatalar elbette çıkacaktır. Onları yaptırıp atı kendine göre kişneteceksin. Heee

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı emRRe79 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hee at sahibine göre kişner 114 km de oringden yağ kaçırması sahibi ile alakalıdır haklısın
    162 km de benzin musluğundan benzin kaçırmasıda evet benim hatam ))

valla hiç güleceğim yoktu bak adı üstünde gidiyorsun kutu içi motosiklet aliyorsun 0 km el değmemiş oynanmamış
    servis denen yere veriyorsun agzını yüzüne bakmadan bi aküyü takıp lastikleri şişirip teslim ediyorlar )

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:01 ----------

ha bu arada ben motora biniyorum çok işükür 5000 km dir bir sorun cıkarmıyor
    servise değil kendime emant edip kendim bakımlarını yaptiğim için olsa gerek ;)
    Peki bu sorunlar karşısında muhatap bulabildiniz mi ?
    Sıfır motor alıpta orası burası için ekstra masraf yapmak kötü olur gerçekten.

Bu yağ kaçırma olayını çözemedimde benzin musluğu benimde kaçırıyordu.Conta kestirip koyunca sorun ortadan kalkıyor.Salcano servisleri çok dandik onun yerine bildiğiniz bir ustaya yaptıracaksınız veya kendiniz yapacaksınız.Motoru sıfır aldığımda gittim servisin cırağı ile beraber topladık motoru.Bakımlarıda anlaştığım yere götürüp sadece gereken malzemeleri oradan almak şartı ile tamircide kendim yapıyordum

Motosikleti
    wolfcular
    benzin musluğunun 2 pozisyonu var. bir aşağı birde yukarı. birinde tam dolu bardak diğerinde yarım dolu bardak gösteriyor.
    tam dolu bardak normal depo
    yarım dolu bardak yedekten mi çekiyor anlamına geliyor ?

benim motorda yağ kaçırma yok. benzin kaçırmasını nasıl anlarız acaba ?
    arada bir stop edince benzin kokusu duyuyorum. egzostanmı başka yerden mi bakmadım..

abi ne sorunlar yaşamış adam halen memnun. oda ilginç..

Peki bu sorunlar karşısında muhatap bulabildiniz mi ?
    Sıfır motor alıpta orası burası için ekstra masraf yapmak kötü olur gerçekten.
    sıfır motor almayla bitmiyor ruhsat çıkarırken bir aksilik olmuştu 1 hafta uğraşmıştım ben Birde lastikleri beğenmicen onu tubless e cevircem yok çakmaklık koycam koruma demiri takcam derken sana extradan 600-700 lira gibi bir masrafı olacak.Demedi deme.Ben alacağım zaman fatihin motorumu alayim sıfırmı alayim diye düşündüm durdum sonra sıfır aldım.Sonuç ortada.3500 civarı bir maliyeti var şuanda motorun bana ama memnunum oda var

---------- Post added at 17:34 ---------- Previous post was at 17:32 ----------

wolfcular
    benzin musluğunun 2 pozisyonu var. bir aşağı birde yukarı. birinde tam dolu bardak diğerinde yarım dolu bardak gösteriyor.
    tam dolu bardak normal depo
    yarım dolu bardak yedekten mi çekiyor anlamına geliyor ?

benim motorda yağ kaçırma yok. benzin kaçırmasını nasıl anlarız acaba ?
    arada bir stop edince benzin kokusu duyuyorum. egzostanmı başka yerden mi bakmadım..

abi ne sorunlar yaşamış adam halen memnun. oda ilginç..
    tam bardak normal depo yarım bardak yedek depoyu gösterir.2 sinin ortasında bir nokta (.) vardır orasıda kapalıyı gösteriyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)