Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Salcano Wolf125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    telefon beleş geliyo arkadaşlar bana. Klavye özürlüyüm ben. Tuş aramaktan bi hal oluyom cepten alıştım çatır çatır yazıyom.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Fatih dostum sana özel mesajla ulaşmaya çalıştım ama gitmedi sanırım, bende de gidenlerde gözükmüyor.
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    dünyam karardı. Kadranı takana kadar ak la karayı seçtim. Devir saatini taktım. Elektrik yüksek geldi. Çok uğraştım düşüremedim. Geri söktüm kabloları. Devir saatı takılı ama boşta. Çalıştırmıyorum.

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    Alıntı Blackeagletr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fatih dostum sana özel mesajla ulaşmaya çalıştım ama gitmedi sanırım, bende de gidenlerde gözükmüyor.
    mesajın gelmemiş tuna buradan sor yada tekrar dene

Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dünyam karardı. Kadranı takana kadar ak la karayı seçtim. Devir saatini taktım. Elektrik yüksek geldi. Çok uğraştım düşüremedim. Geri söktüm kabloları. Devir saatı takılı ama boşta. Çalıştırmıyorum.
    adem abi dikkat et bakalım yakma yeni kadranıda az para değil sonuçda birde bu devir saati bu kadar önemli mi abi orjinal km saatini kullansana
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    önemli tabi. Taktıysam çalışacak. Bana elektrik düşürücü lazım. ağğ başımmm
    ersin90 bunu beğendi.

ersin90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano WOLF S
    adem abi ,yardımcı olabilirim belki sana...
    voltaj mı düşürmek istiyorsun???
    kaç volt lazm aleti çalıştrman için biliyormsn??

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    evet. Tam gaz açınca 15 wolt a yakın elektrik geliyor. Hatta kabloya değsem çarpıyor ybr de bu kadar cereyan olmadığından devir saatine çok geliyor.devir saatine 12 volttan başlıyacak, gaz verdiğinde 13.8, 14 max volta çıkacak. Benimkinin ceryanı yüksek geliyo

Motosikleti
    Salcano WOLF S
    Anladım adem abi.... ben devre şemasını çizip eklerim foruma en kısa zamaNDA....
    yapacağım devre 18-12.5 v ARASI VOLTAJI 12volt a sabitleyecek
    Yani DOğrudan Sabit DC 12 Volt alacaksın
    bu tarz bişey işini görür mü??

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    sabit işimi görmez. 12 volt tan başlıcak, gaz verdikçe yükselecek. 13.5 wolta kadar olsa yeter. Bi düşürücü işimi görür. Sabit elektriği 1 wolt kadar düşürse yeter.

Motosikleti
    Salcano WOLF S
    senn kadran 12 volt ile çalışmıyor mu? üstünde yazması lazm adem abi,,yada devre şeması fln yok mu?

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    ben şema falan bilmem. Çahil adamın tekiyım. Neyse haftaya bi elektronikçiye durumu anlatıp bişeyler yaptırayım. Sağol.

Motosikleti
    Salcano WOLF S

Bu devre işini görr abi ,eğer sabit 12 v ile çalışıyorsa şayet

yoksa değişken voltajı sadece 1 volt düşürmek biraz zor ,ama araya silisyum diyot atılırsa 0.7 volt düşürmüş olursun ,Bitane de germanyum diyot o da 0.3 volt düşüş yaratır output da toplamda tam 1 volt düşüş elde edilir tabi TEORİ de ,ama uygun datasheet de seçmeli diyotları....

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:12 ----------

tamam abi sen bilirsin , ben nasıl yapılacağını anlatırdım gerekirse ...sana bi lehim atması kalır
    Ama elektronikçi bi ustaya danışman daha iyi olur tabi
    kolay gelsin tekrar

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    çoookk sağolasın arkadaşım. Bana gene elektronikçi yolu gözüküyor. Tekrar tekrar teşekürler.

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Merhabalar arkadaşlar bu keçelerle contalarla başım dertte bu sıralar bildiğiniz gibi geçen şanzumanın oringli,keçe contasını değiştirtmiştim şimdide sanırım silindir üst kapak contasını değiştircem sanırım aşağıdada görüleceği gibi tam burdan terleme yapıyor :( yağ eksiltmiyo bi zararıda yok aslında ama motor ısınıkken stop ettiğimde pis pis koku yapıyor :(
    [IMG] By egelimm at 2012-09-15[/IMG]

By egelimm at 2012-09-15
    varmı daha önce başına gelmiş yada bi fikri olan ???
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı egelim 43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar arkadaşlar bu keçelerle contalarla başım dertte bu sıralar bildiğiniz gibi geçen şanzumanın oringli,keçe contasını değiştirtmiştim şimdide sanırım silindir üst kapak contasını değiştircem sanırım aşağıdada görüleceği gibi tam burdan terleme yapıyor :( yağ eksiltmiyo bi zararıda yok aslında ama motor ısınıkken stop ettiğimde pis pis koku yapıyor :(
    http://<a href="http://imageshack.us... at 2012-09-15
    http://imageshack.us/a/img109/7990/goruntu2327.jpg
    By egelimm at 2012-09-15
    varmı daha önce başına gelmiş yada bi fikri olan ???
    Subab ayar tapalarinin contalari yanmis, ayrica silindir kapagi ust kapak contasinin degismesi gerekebilir. Motora hararet yaptirmissiniz yada fazla zorlamissiniz gibi gorunuyo. Silindir kapagini sokmeye gerek yok ordan yag sizmamis.

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    abi motoru sıcakta çok zorlamışsın. Sübap tapalarını değiştir.başka yağ kacıran yer varmı?

Motosikleti
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Subab ayar tapalarinin contalari yanmis, ayrica silindir kapagi ust kapak contasinin degismesi gerekebilir. Motora hararet yaptirmissiniz yada fazla zorlamissiniz gibi gorunuyo. Silindir kapagini sokmeye gerek yok ordan yag sizmamis.
    Napsın garibim zorlandı tabi uzun yola çıkınca üstüplü kullanmıyorumki veriyom kırbacı veriyom kırbacı Kuşadası-Alanya-Erdek-Sakarya-İznik-Bursa derken oda isyan etti sanırım neyse salı çarşamba götüreyim bakalım bi nolcak
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    f54 fatihin herkese selamı var. Bakalım yarın 450 km kadar gezi planımız var. Hayırlısı. Yorulmuş. Yattı şimdi. Erken kalkmamız lazım. Herkese iyi geceler.

Motosikleti
    abi motoru sıcakta çok zorlamışsın. Sübap tapalarını değiştir.başka yağ kacıran yer varmı?
    Salı çarşamba ak koyun kara koyun belli olur Ademcim resimdekilerden başka yok kaçıran yeri

---------- Post added at 23:11 ---------- Previous post was at 23:09 ----------

f54 fatihin herkese selamı var. Bakalım yarın 450 km kadar gezi planımız var. Hayırlısı. Yorulmuş. Yattı şimdi. Erken kalkmamız lazım. Herkese iyi geceler.
    Aleykümselam sende selam söyle kendisine çokca dikkat edin bakalım yarın

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    abi topu topu 2 sübap kapağı değiştircen. Taş çatlasa 20 tl
    tamam abi dikkat ederiz. Yolda basayımmı tokadı ybr ye, eksozumu koklatayımmı?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)