Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Salcano Wolf125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X
    ama guzelmış bıde boy fotosu koy bakalım
    TATLIHIZ bunu beğendi.
    Bana göre en iyi Köpek: Isırmayan Köpek.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    rapsy_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tatlı lafta geliyordun görüşüyorduk numara verdik aramadın.Fatih yarın sabahtan gircek haberin ola

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Ramizan abi

Telden faceye faceden buraya attım Ama olsun..

Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

Motosikleti
    tam hovarta arabası olmuş rengı yakıyor hanı jantlarda ayrıntıda gızlı gule gule kullan kazasız belasız

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    camlara film iyi gider tatlı.
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Alıntı ramizan83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tam hovarta arabası olmuş rengı yakıyor hanı jantlarda ayrıntıda gızlı gule gule kullan kazasız belasız

Sagolasın abi.. rengi bundan biraz soluk malum suyu yiyince parladı .. ama düşünüyorum bi güzellik..binici oldugum için ..masraf yapıcam.. cumartesi kıs bakımına giricek inş .. Jantlar tatlı amma hosuma gitmedi pek benim.. para olursa 165/70/14 Takıcam BBS kırmızı . amma böylede güzel Seviyorum ya keratayı 4 GÜNLÜK DAHA

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:04 ----------

Alıntı TATLIHIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sagolasın abi.. rengi bundan biraz soluk malum suyu yiyince parladı .. ama düşünüyorum bi güzellik..binici oldugum için ..masraf yapıcam.. cumartesi kıs bakımına giricek inş .. Jantlar tatlı amma hosuma gitmedi pek benim.. para olursa 165/70/14 Takıcam BBS kırmızı . amma böylede güzel Seviyorum ya keratayı 4 GÜNLÜK DAHA

@Tahsins Abi..

Simdi dicemde herkez bişi dicek ..

Filim Olucak..
    Direksiyon ve vites Kırmızı sedef..
    Xenon.
    Sis farı yok alıcam onları 2 tanesi 90 tl.. tampon hazır..
    Ekzoz tatlı bi ses..
    Jant..
    Ve adam gibi bi lastik..

Tas catlasın 700 olsun..
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

S.A Arkadaşlar çarşamba günü siparişini verdiğim salcanomu bu gün pazartesi almıya gittim.Servise telefon açmıştım cuma günü gelmedi demişlerdi siz ararmısınız ben arayayımmı dediğimde biz ararız demişlerdi bu gün aradım cuma geldi topladık bile dediler,almıya gittim.Servise gittim yağ koydunuzmu dedim fabrika koyup gönderiyor dedi(hayret koydum deyip parasını istemedi)iyi dedim kitapçığı nerde yok gelmedi dedi neyse aldım motoru benzinliğe gittim 10tl benzin aldım 13km lik yoluma çıktım.200mt gittim motor durdu allah allah dedim benzin aldık niye durdu defalarca marşa basmama rağmen çalışmadı acaba dedim yedek depoyamı düştü baktım musluğa ortada duruyor aldım R harfine 2-3 bastım çalıştı meret (benzin gösterge bitik gösteriyor)tekrar koyuldum yoluma bir ara yavaşlamam gerekti bastım arka frene fren tutmuyor anam dedim noluyo neyse ön tutuyo zaten motor rodajda hızlı gitmiyorum neyse Allaha şükür kazasız belasız eve geldim ilk işim arka frene baktım fren sıkılmamış en sonda civata düştü düşecek lanet olsun bu servislere sonra dikkatimi çekti karbüratörün en altından ince bir hortum sarkıyor hortumda damlama değil ama sızıntı var bu herhalde tahliye hortumu birde sol kapak var anahtarlı onu açtım kitapçığı koymuşlardır diye ama akü kutusuymuş ama oturtamadım yerine plastik çivi gibi şey var o denk geçmedi yerine.
    Şimdi arkadaşlar fabrika koymuş yağını ama nasıl yağ bilmiyorum değişsemmi acaba yoksa 500 bakıma kadar kullansammı
    Tahsin senin motorla kitapçık gelmişmiydi
    Birde hafif sağa çekiyor sanki sol kolumu yordu banamı öyle geldi bilemeyeceğim(epeydir vitesli kullanmıyorum son kullandığım MZ ETZ di)şimdilik bu kadar sağlıcakla...
    ramizan83 bunu beğendi.

Motosikleti
    güle güle kullan abi motorunu.
    kitapçığı faturası ve plaka ile ilgili gerekli evrakları üçerler sana yollayacak.
    ama önce şase numaranı isteyecekler. gidonun altında şase no. onu bir yere not edip üçerleri ara abi. 1 hafta içinde evrakların gelecektir .
    bence yağı değişme abi. rodaj yağı standart değil. 500km sonra değişirsin.
    servisler hep sıkıntılı. bende neler yaşadım biliyosun.
    kazasız belasız sürüşler.

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    gezgin motor öncelikle hayırlı uğurlu olsun motorun. Yağına bi bak. Eksik değilse 500 km yi doldur öyle değiştir.sağa sola çekiyosa arka lastiğin göbek mili varya, iki tarafındada somonlar var. Eksoz tarafındaki sökülen, diğer taraftaki sabit. Onrarın üstünde nokta gibi işaret vardır. Noktanın üstündede işaretler, çizgiler vardır. Onları kontrol et, say. Mesela sağdaki nokta yukardaki 2 ci çizgiyi gösteriyosa soldaki noktada aynı çizgiyi gösterecek. Arka eksoz tarafındaki somonu gevşetip ayarlayıp geri sıkıyosun. Sorunun olursa yaz. Arka frenide kampana kolu üzerindeki somonu sıkarak ayarla.

Motosikleti
    hangı renk aldın resımlerınıbeklıyoruz hayırlı olsun kazasız belasız surun

Motosikleti
    adem doğru diyor abi. benim motordada eşit değildi. motor dengesiz gidiyodu. arka tekerin somunlarının işaretlerinin aynı pozisyonda olması lazım.

Alıntı tahsins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güle güle kullan abi motorunu.
    kitapçığı faturası ve plaka ile ilgili gerekli evrakları üçerler sana yollayacak.
    ama önce şase numaranı isteyecekler. gidonun altında şase no. onu bir yere not edip üçerleri ara abi. 1 hafta içinde evrakların gelecektir .
    bence yağı değişme abi. rodaj yağı standart değil. 500km sonra değişirsin.
    servisler hep sıkıntılı. bende neler yaşadım biliyosun.
    kazasız belasız sürüşler.
    Sağolasın Tahsin,üçerleri akşam arayıp verdim şasi numarasını,evet servisle ilgili yaşadıklarını bliyorum sağlıcakla...

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:36 ----------

Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gezgin motor öncelikle hayırlı uğurlu olsun motorun. Yağına bi bak. Eksik değilse 500 km yi doldur öyle değiştir.sağa sola çekiyosa arka lastiğin göbek mili varya, iki tarafındada somonlar var. Eksoz tarafındaki sökülen, diğer taraftaki sabit. Onrarın üstünde nokta gibi işaret vardır. Noktanın üstündede işaretler, çizgiler vardır. Onları kontrol et, say. Mesela sağdaki nokta yukardaki 2 ci çizgiyi gösteriyosa soldaki noktada aynı çizgiyi gösterecek. Arka eksoz tarafındaki somonu gevşetip ayarlayıp geri sıkıyosun. Sorunun olursa yaz. Arka frenide kampana kolu üzerindeki somonu sıkarak ayarla.
    @Sağolasın adem,bunlara kaç gr yağ koyuyorsunuz? Akşam olmuştu zincir ayarına yarın bakacağım ama yarın İstanbula gidiyorum 3-4 gün ordayım gitmişken motorla ilgili parçalarımı da alacağım.Ayrıca benim motorda vites göstergesi olduğunu gördüm...
    @Sağolasın Ramazan siyah aldım ne yapayım seviyorum siyahı İstanbul dönüşü motorumu ve ona yaptığım garajın resimleri atacağım(resimleri photo bucketlemi atıyorsunuz)

Motosikleti
    istedigin resım yukleme sıtesıne yukle ordakı htpp ıle başlayan lınkı al buraya [img]yaz linki yapiştır sonunada [/img] yaz gönder bu kadar

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    yağ değişiminde tamı tamına 1 litre yağ konur. 10w40-15w40 uygundur.

benim şu an kullandığım 150cc motorum ve 32000 km motor inmedi daha...(deneme için koydum)

Buda kendi yapmış olduğum garajım.

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı gezginmotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çarşamba günü siparişini verdiğim salcanomu bu gün almıya gittim. Servise telefon açmıştım cuma günü gelmedi, biz ararız demişlerdi. Bu gün aradım cuma geldi topladık bile dediler. Yağ koydunuzmu dedim fabrika koyup gönderiyor dedi. Kitapçığı gelmedi dedi. Koyuldum yoluma bir ara bastım arka fren tutmuyor, anam dedim noluyo. Arka frene baktım fren sıkılmamış en sonda civata.
    Şimdi arkadaşlar fabrika koymuş yağını ama nasıl yağ bilmiyorum değişsemmi acaba yoksa 500 bakıma kadar kullansammı
    Birde hafif sağa çekiyor sanki sol kolumu yordu banamı öyle geldi bilemeyeceğim
    Hayırlı olsun abi

Servislerin en iyisi bile maaşlı çalışan abi, vicdanına kalmış iş yapsada yapmasada ay sonu koyuyor cebine canlıyı sonuçta, pek güvenmemekte fayda var
    Rodaj yağı farklı oluyor abi, rodajı güzelce, sabırla, motoru hiç zorlamadan tamamlarım dersen 1000km kadar kullanılabilir. Diğer yağlar gibi ekstra tutunma v.s özellikleri pek yok işi zaten çapakları hızla kartere taşımak, bu yüzdende rodajdaki zorlamalar zarar verebiliyor aslında motora Bu yüzden bence rodaj yağını sakın değiştirme abi

Sağa çekme hikayesi büyük ihtimal adem80 in bahsettiği arka lastik çentikleri dengelenmemiştir. 5dk toplayıp sigarasını kahvesini içmiştir eleman

Birde şu olabilir abi belki, jant ile lastiğin birleştiği yerde bi çizgi vardır, onun 360° eşit olup olmadığına bakabilirsin. Şişirirken otursun diye kaydırıcı madde kullanmazlarsa tam oturmayabiliyor, komple indirip tekrar şişerek çözülebiliyor ama lastik tubeless se evde indirmezsin abi sorun varsa kompresorsuz pompayla tutunana kadar hava kaçırdığından şişirilemeyebilir
    Şu çizgi abi :

Bide bence sürekli sıkıştır abi ya Kullanım Kılavuzsuz ürün mü satılır, hele ki motosiklet Gerekirse başlarını ye, yeter artık deyip ellerindekini versinler bence önemli o mevzu.
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun abi

Servislerin en iyisi bile maaşlı çalışan abi, vicdanına kalmış iş yapsada yapmasada ay sonu koyuyor cebine canlıyı sonuçta, pek güvenmemekte fayda var
    Rodaj yağı farklı oluyor abi, rodajı güzelce, sabırla, motoru hiç zorlamadan tamamlarım dersen 1000km kadar kullanılabilir. Diğer yağlar gibi ekstra tutunma v.s özellikleri pek yok işi zaten çapakları hızla kartere taşımak, bu yüzdende rodajdaki zorlamalar zarar verebiliyor aslında motora Bu yüzden bence rodaj yağını sakın değiştirme abi

Sağa çekme hikayesi büyük ihtimal adem80 in bahsettiği arka lastik çentikleri dengelenmemiştir. 5dk toplayıp sigarasını kahvesini içmiştir eleman

Birde şu olabilir abi belki, jant ile lastiğin birleştiği yerde bi çizgi vardır, onun 360° eşit olup olmadığına bakabilirsin. Şişirirken otursun diye kaydırıcı madde kullanmazlarsa tam oturmayabiliyor, komple indirip tekrar şişerek çözülebiliyor ama lastik tubeless se evde indirmezsin abi sorun varsa kompresorsuz pompayla tutunana kadar hava kaçırdığından şişirilemeyebilir

Bide bence sürekli sıkıştır abi ya Kullanım Kılavuzsuz ürün mü satılır, hele ki motosiklet Gerekirse başlarını ye, yeter artık deyip ellerindekini versinler bence önemli o mevzu.
    Sağolasın Ferdinandd Kardeşim servis konusu aynen yazdığın gibi.Evet dediklerine yarın gün ışığında bakıp kontrol edicem,kullanım kitapçığına gelince aradım aldığım yeri göndereceklerini söyledi sağlıcakla...

Motosikleti
    BAK ÇOK GUZEL YUKLEMIŞSIN salcoyuda beklerız scoter bızı bozar
    gezginmotor bunu beğendi.

Alıntı ramizan83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BAK ÇOK GUZEL YUKLEMIŞSIN salcoyuda beklerız scoter bızı bozar
    Çok yaşa emi....(scooter artık 2. motorum oldu)

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Alıntı tahsins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    wolfe ne yağ koyuyosunuz arkadaşlar ?
    ben 10-40 valvoline 4t yağ koydum. vitesler falan güzelde. gene düzde son hız 95i geçmiyor. sankı hız kesici var.
    95e kadar süper hızlanıyor. 95te öyle duruyor.
    ya yağdan ya kesici var yada benim artçılı kilomdan gidemiyor garibim..
    Yağ olarak castrol power 1 racing öneririm full sentetik fiyatı biraz pahalıdır belki ama 6000 km üstelik yaz sezonunda kullandım değişimde ölçtüğümde gramı gramına aynı çıktı karterden http://www.castrolmoto.com/en/produc...er1_racing.php

Alıntı rapsy_09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bugün fatihle boş durmadık ufak yollu bir iş yaptık (!)
    Benim uzun zamandır orjinal balatalarından şikayetim vardı.Isınınca hoşuma gitmiyordu.ASK marka balata almıştım zaten bugüne nasipmiş.
    Eller yağlı olduğundan pek resim yok artık idare edin.
    http://imageshack.us/a/img716/5889/1000671h.jpg
    http://imageshack.us/a/img402/4341/1000672v.jpg
    http://imageshack.us/a/img203/9009/1000673x.jpg
    http://imageshack.us/a/img62/9742/1000674ep.jpg
    http://imageshack.us/a/img16/3491/1000675vv.jpg
    http://imageshack.us/a/img805/2619/1000676i.jpg
    http://imageshack.us/a/img21/6590/1000678xk.jpg
    http://imageshack.us/a/img69/2645/1000679p.jpg

Herşeyi bitirdik oda ne hava filtresinden benzin geliyor.Karbüratör ayarlıyorduk şamandırası tıkanmış onu temizledik bide
    http://imageshack.us/a/img839/5567/1000680f.jpg

Buda çıkan balatalar kötü değil ama yapcak birşey yok
    http://imageshack.us/a/img11/4227/1000670cj.jpg

Bu arada katkılarından dolayı tekteker_ramço ( ramazan) abiye teşekkürler...
    Ulem muhteşem ikili bir araya gelir gelmez hemen koyulmuşsunuz gene işe helaliniz var güle güle kullan meriç Fatihe selam söyle bakalım

Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ramizan evet benzin hariç hiç masraf etmedim. İlk masrafım ön disk fren olacak. Kaliteli bi balata taktıracağım. Bide ön disk freni komle yukardan aşa elden geçireceğim. Ön frenden pek hoşnut değilim.

Meriç ve fatih hiç rahat durmuyosunuz. güzel çalışma ve güzel kareler. Tebrikler.

Bu arada çok pis üşüttüm. Grip değilim. Kafayıda üşütmedim, karnımı ve bağırsaklarımı üşütmüşüm. doktor 2 gün rapor vereyim dedi almadım. Hastayım. Karın ağrısı çekiyorum dün akşamdan beri. İlaçları içince biraz hafifledi ama çok halsizim. Abbas yolcu
    Adem dur bakalım ya nereye gidiyorsun sen bu aralar fena taktın he imamın kayığına du bakalım daha ondan önce inazumaya bincez loooo

Alıntı gezginmotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    S.A Arkadaşlar çarşamba günü siparişini verdiğim salcanomu bu gün pazartesi almıya gittim.Servise telefon açmıştım cuma günü gelmedi demişlerdi siz ararmısınız ben arayayımmı dediğimde biz ararız demişlerdi bu gün aradım cuma geldi topladık bile dediler,almıya gittim.Servise gittim yağ koydunuzmu dedim fabrika koyup gönderiyor dedi(hayret koydum deyip parasını istemedi)iyi dedim kitapçığı nerde yok gelmedi dedi neyse aldım motoru benzinliğe gittim 10tl benzin aldım 13km lik yoluma çıktım.200mt gittim motor durdu allah allah dedim benzin aldık niye durdu defalarca marşa basmama rağmen çalışmadı acaba dedim yedek depoyamı düştü baktım musluğa ortada duruyor aldım R harfine 2-3 bastım çalıştı meret (benzin gösterge bitik gösteriyor)tekrar koyuldum yoluma bir ara yavaşlamam gerekti bastım arka frene fren tutmuyor anam dedim noluyo neyse ön tutuyo zaten motor rodajda hızlı gitmiyorum neyse Allaha şükür kazasız belasız eve geldim ilk işim arka frene baktım fren sıkılmamış en sonda civata düştü düşecek lanet olsun bu servislere sonra dikkatimi çekti karbüratörün en altından ince bir hortum sarkıyor hortumda damlama değil ama sızıntı var bu herhalde tahliye hortumu birde sol kapak var anahtarlı onu açtım kitapçığı koymuşlardır diye ama akü kutusuymuş ama oturtamadım yerine plastik çivi gibi şey var o denk geçmedi yerine.
    Tahsin senin motorla kitapçık gelmişmiydi
    Birde hafif sağa çekiyor sanki sol kolumu yordu banamı öyle geldi bilemeyeceğim(epeydir vitesli kullanmıyorum son kullandığım MZ ETZ di)şimdilik bu kadar sağlıcakla...
    Abi hayırlı uğurlu olsun yeni motorun güle güle kazasız belasız kullan inş. sıkıntılar hakkında arkadaşlar gerekli açıklamaları yapmışlar birde benim ekleyeceğim lastik havalarını kontrol et abi (ön 28-arka 30 psı olsun) özellikle ön lastiğin inik olabilir çekme v.s yi ondanda yapabilir, garajda güzel olmuş bu arada şanslıymış senin Salco kapalı yerde duracak bizimkinin öyle bi şansı yok balkon altıyla yetiniyor garibim gerçi bundan önceki evde oda yoktu direk yağmur kar ne varsa geçiyordu üstünden bunada şükür

Alıntı TATLIHIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eee abiler hep sizmi koyucaksınız,resimleri birazda ben koyayım

Benim canavar

http://c1212.hizliresim.com/14/3/gk239.jpg
    Tatlı hayırlı uğurlu olsun sanada çok cici görünüyor uno

Bu arada benim Salco da dün 530 km de yedeğe geçti bu ay agresif -devirli ve jikleli kullanımda sarfiyatını öğrenmek için benzin almadım ay başında vites geçişleri 7-9000 rpm arası ve ilk çalıştırmalar jikleli olduğu halde yedeğe geçme km si bu 120-130 da yedekte gitse 650-660 km full depo gayet iyi yakıt tüketimi var binn kere maşallah
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)