Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kymco Xciting 500 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaşlar motosikletinin kayışını, mitsuboshi kayış ile değiştiren varmı? orjinal kayış mitsuboshi kavramayı açıp baktım üzerinde: "kymco mitsuboshi ve kymco parça kodu yazılı" o kodla mitsuboshi kayış bulamıyorum seri ve kodu lazım bilen arkadaş varsa yardımcı olursa sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tavares - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250
    500i r kullanan, güncel bilgiler aktarabilecek olan var mı

Motosikleti
    cbr250
    http://www.motosiklet.net/forum/marka-ve-model-kiyaslamalari/81731-kymco-xciting-500i-r-almayi-planliyorum-yorumlarinizi-bekliyorum.html

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    henüz 500 km oldu rodajdayım ama ben yardımcı olmaya çalışayım.

Motosikleti
    cbr250
    tarz değişikliği düşünüyorum, önceden gelen bi maxi scooter kullanma arzum var
    konforlu uzun yolculuk yapmak istiyorum, bileklerim ağrımasın, yol alırken sağa sola daha fazla bakınayım, artçım rahat etsin vs vs
    fakat hiç kullanmadım maxi
    yamaha xmax 250 çok sık görüyorum ve açıkcası imrenmemin en büyük sebebi oydu
    ama fiyatı bana çok yüksek geldi 250cc için 10 11 bin lira vermek istemiyorum. ( 2. el alacağım )
    geçende 500i r ı gördüm çok hoşuma gitti görüntüsü, fiyat performansı da iyi geldi 500cc için.
    ama kymco nasıldır en ufak fikrim yok. ben öğrenciyim sorun çıkaran bişeyle uğraşma lüksüm yok, bakımdan bakıma servise gidiyorum aldığım taşıtlarda
    yakıtı sanırım 4.5 civarıymış şehir dışı, bu bana kafi. ama başka motor hakkında bilgim yok, servismiş (izmirdeyim) kronik sorunmuş vergisi bandrolü vs bi kullanıcı olarak neler söylersiniz ?
    ve bu tarz değişikliğinden pişman olma ihtimalim var mıdır

Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    ben sukutır almayı kafaya koyduğumda sıfır seçeneklerim arasında sym 250 , xmax 250 ve xciting 25-500 vardı.

Bütün modelleri inceledim, bu saydığım modellerin tümü sorunsuz diye anlatılıyor.

yamaha malzeme ve donanım kalitesi, 2. eli, abs seçeneği ve üzerinde gelen michelin'lerle öne çıkıyor.

abssiz 12500, absli model 13500 olunca, sürekli eşimle bindiğim için cc'sine göre fiyat avantajı da olunca xciting 500 sahibi oldum.

daha rodajda birşey görme fırsatım olmadı. şimdilik çok memnunum, performans ve konforu çok iyi, silkar firması çok ilgili ve çözüm odaklı yaklaşıyor.

motor gittiği yerde ilgi oldağı olabiliyor. scooter forumlarında bu motor olumsuz yorum almamış, altın elbiseli adam incelemesini de youtube'dan görebilirsiniz.
    tavares bunu beğendi.

Motosikleti
    cbr250
    teşekkürler bilgiler için, ben düşünmeye çekiliyorum bakalım hayırlısı
    Allah'tan kazasız belasız yolculuklar insallah.
    izlemişken buraya da koyayım bilgi edinmek isteyenler için

Yanagisawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XC gitti Hayabusa Alma Arifesinde
    eski kasanın kronik sıkıntıları varmı?

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    eski kasanın kronik sıkıntısı. aynaları. arkayı değilde daha çok elçikleri gösteriyor. aynanın önemli kısmını elleriniz işgal ediyor. onun dışında kronik sıkıntısı yok. en azından benim motorda karşılaşmadım.

mad-max - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Motosikleti
    evet sorunsuz motor olmaz. derler ya benimkide naz yaptı.paylaşayım dedim.
    evet ne yaptı derseniz hararet yaptı. ilk aldığımda soğutma suyunun eksikliğinden yapmıştı.
    ondan sonra okadar tepe yokuş aştım bişi olmadı, ailecek gezdik bişi olmadı. derken bugun naz yaptı. aslında suyunu kontrol ediyorum her daim. ama bugun sünet konvoyunda ibre yükselmeye başlayınca çektim kenara aşağıdan kahve rengi bir su atıyordu. suyu atınca biraz seviyesi düşmüştür eksiltmiştir diyerek su ikmali yaptım. asfalta çıktım biraz hız yaptım gendine gelsindiye motor. suyu katarken fark ettim, benim motorun suyu her zaman antifirizli oldugundan mavimsi bir rengi vardı. ama bugün suyumun rengi kahverengi gibiydi. sanırım antifiriz bozulmuş veya bayatlamış. ilk fırsatta soğutma sıvısını tamamen boşaltıp tazelemek gerek. kirli görünümlü o sudan kultulmalı.
    havalar sıcak. motorunuzun soğutma suyunu gözden geçirmenin faydası olur. benden sizlere hatırlatma.

Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    yeni rodaj bakımından çıktım. 235 lira dediler şoka girdim.

200 liraya bağladım.

motor rahatladı, ben rahatladım, 150lere çıktım, gazı bıraktım. hiç hissettirmiyor hızlı gittiğini.

konforu yerinde. uzun yol için sabırsızlanıyorum.

Motosikleti
    Bugün itibari ile bende bir xciting 500 sahibi olarak aranıza katıldım , motorun çok yabancısıyım tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim

Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    tecrübelerim:

tadından yenmiyor.

5 litre civarı tüketim var.

sert bir motor.

Motosikleti
    Alıntı jr. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tecrübelerim:

tadından yenmiyor.

5 litre civarı tüketim var.

sert bir motor.
    Tamamen katılıyorum çok keyifli
    Yarı durgun olmamalı deniz; ya durgun olmalı,yada kudurmalı..

Motosikleti
    Arkadaşlar motoruma Kızıltopraktaki Mototaş'dan lastik aldım servis özellikle bu yeni modeli tercih etmemi öyledi lastiğin modeli Michelin Power Püre 2 CT üzerinden çıkan lastik aynı markanın City grip modeliydi ben yine aynı lastikten taktırıcaktım ama servis bu lastiğin küçük hacimli motorlarda daha başarılı olduğunu ,büyük hacimli motorlarda yeni lastiğin çift hamurlu olmasından dolayı daha başarılı olduğunu söyledi ben taktım çokta memnun kaldım

Alıntı Yanagisawa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motoruma Kızıltopraktaki Mototaş'dan lastik aldım servis özellikle bu yeni modeli tercih etmemi öyledi lastiğin modeli Michelin Power Püre 2 CT üzerinden çıkan lastik aynı markanın City grip modeliydi ben yine aynı lastikten taktırıcaktım ama servis bu lastiğin küçük hacimli motorlarda daha başarılı olduğunu ,büyük hacimli motorlarda yeni lastiğin çift hamurlu olmasından dolayı daha başarılı olduğunu söyledi ben taktım çokta memnun kaldım
    bende power pure kullanıyorum gayette memnunum, motosikleti aldığımda eski lastikleri ön maxis arka dunlop idi, city grip alacaktım, istanbulda fuar'da michelin oktay motorun standına gittiğimde bana power pure önerdiler, power pure kuru zemin lastiğidir, city girip ıslak zemin lastiğidir. yaşadığın il'in hava şartları nedir bilmiyorum ama ben mersin'de yaşadığım için aşırı sıcak ve kuru zeminde power pure süper. tavsiye ederim.
    benhasan bunu beğendi.

Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    benim motor üzerinde mişlenle gelmedi

Motosikleti
    ıslak kuru derken sürekli kafam karışıyor.yeni lastikte de tercihim sava olacak. sava ile yola devam edeceğim.

Alıntı yamyamaha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ıslak kuru derken sürekli kafam karışıyor.yeni lastikte de tercihim sava olacak. sava ile yola devam edeceğim.
    savayı tercih nedenin fiyatı mıdır? michelin pazarlıkla 290 TL'ye alabilirsin takımını yok daha uygun olsun dersen sıfır motosiklet alıp lastiklerini değiştiren arkadaşlar var orjinal maxis lastikleri 100-150TL'ye bulabilirsin forumlarda ararsan.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:39 ----------

Alıntı jr. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim motor üzerinde mişlenle gelmedi
    kymcolarda bir çok firma gibi maxis lastiklerle gelir michelinle gelmez

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)