Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Kymco Xciting 500 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    kymco Xcitign lerinizi güneşte bırakmayı. güneş dokunuyor. az biraz işim vardı gölge yerde bulamadım, dondurma değil ya erimez diye güneşte bıraktım. ( itiraf ediyorum bu ilk değil ) ama döndüğümde dijital ekranı sim siyah olmuştu. ( işte bu ilkti ) direk güneş almış oda likit ekranı karartmış. tüh vah kaça patlar bu diye düşünürken yavaş yavaş normale döndü. aklınızda olsun. illa güneşte kalacak olursa motorunuz, gösterge kısmını açık renk bir mendil peçete gibi bir örtü ile kapatınız.
    tr100a bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    26 ağustos pazar sabahı iki kişi ile çorlu havsa çorlu yaptım 130-150 km hızla 100 km yola 29 tl yani 6.9 lt yaktım ve rüzgarda vardı ama motor muhteşem gidiyor
    29 unda 2 fazer birde ben çorlu tekirdağ yaptık çok güzel eşlik edebliyor yer yer hızımız 150 km ye yaklaştı çok güzel depar atıyor fazerin peşinden takip edebiliyorum
    şakası yok büyük motor özgür arkadaşım lan ne bicim scooter bu amma gidiyor dedi

Motosikleti
    evet cbf 600 kullanan bir arkadaşımlada da benim yolculuğum oldu. arkadaşın motoru hız tipi olmasına rağmen gezimiz esnasında bizim motor utandırmadı. 160 yaptığını görünce şaşırdı. dahası da var seni sollarsam ayıp olurdu dediğimde çok şaşırmıştı.

çok iyi EFEMERİC nicli arkadaşın verdiği linkten kymco xciting 500 yakıt değerlerini bazı arkadaşların salladığı değerlerle karşılaştırdım millet yalan atmayı çok seviyor bu sonuca ulaştım bazı değerleri burayı aktarayım

Vespa GT 200 cc - 22 km/l - 52 mpg = 4.54lt 100 km ye
    Gilera Runner 180 cc - 23 km/l - 54 mpg = 4.34 lt 100 km ye
    Piaggio Liberty 200 cc - 21 km/l - 49 mpg = 4.76 lt

bukadar örnek yeter bunlar 200 cc scooterler aşahıyada birkaç 500 cc yazalım

Suzuki Burgman 400 cc - 22 km/l - 52 mpg = 4.54 lt 100 km yola
    Honda Silver Wing 400 cc - 21 km/l - 49 mpg = 4.76 lt
    Peugeot Geopolis 400 cc - 20 km/l - 47 mpg = 5 lt
    Gilera Nexus 500 cc - 20 km/l - 47 mpg = 5 lt
    Aprilia Scarabeo 500 cc - 19 km/l - 45 mpg = 5.26 lt
    Peugeot Satelis 400 cc - 19 km/l - 45 mpg = 5.26 lt
    Kymco Xciting 500 cc - 19 km/l - 45 mpg = 5.26 lt

demek ki kymco da diğer 500 cc motorlarla aynı yakıyor daha fazla yakan 500 lük lerde var

Yamaha T-Max 500 cc - 18 km/l - 42 mpg = 5.55 lt 100 km yola
    Peugeot Satelis 500 cc - 17 km/l - 40 mpg = 5.88 lt

bu yazıyı burayıda yapıştırayım maxi scooter almak isteyen arkadaşlar karşılaştırma yapabilsin

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:59 ----------

üstteki değerler bu siteden alıntıdır http://hallicino.hubpages.com/hub/MP...lling-Scooters

ikinci el xciting 500 almayı düşünüyorum forumu okudum ama göremedim. xciting 500 lerin servis periyotları ve yapılan işlemler konusunda bılgılendırebilirseniz sevinirim

Motosikleti
    Alıntı CBA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ikinci el xciting 500 almayı düşünüyorum forumu okudum ama göremedim. xciting 500 lerin servis periyotları ve yapılan işlemler konusunda bılgılendırebilirseniz sevinirim
    genel 6000 km

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:52 ----------

tam okunaklı değil yazayım.

HAVA FiLTRESi 6 binde değiştir
    BUJiLER 12 binde değiştir
    GAZ KOLUNUN ÇALIŞTIRILMASI 12 binde bir kontrol et temizle yağla ayarla
    SUBAP BOŞLUĞU 24 binde bir kontrol et ayarla
    YAKIT HATTI 12 binde bir kontrol et temizle
    KARTER HAVALANDIRMASI 6 binde bir temizle
    MOTOR YAĞI 6 binde değiştir
    MOTOR YAĞ FİLTRESİ 6 binde değiştir
    MOTOR YAĞ FİLTRESİ SÜZGECİ 6 binde temizle
    MOTOR RÖLANTİ DEVRİ 6 binde ayarla ( bozuldugunu anlarsan daha erken ayarla )
    RADYATÖR SOĞUTMA SIVISI 12 binde bir kontrol et
    SOĞUTMA SİSTEMİ 12 binde bir kontrol et
    İKİNCİL HAVA BESLEME SİSTEMİ 12 binde bir kontrol et

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:00 ----------

ŞANZIMAN YAĞI binde bir değiştir
    TAHRİK KAYIŞI 18 binde bir kontrol
    DEBRİYAJ PABUCU AŞINMASI 6 binde bir kontrol
    FREN HİDROLİĞİ 6 binde bir kontrol 24 binde bir değişim
    FREN BALATASI AŞINMASI 6 binde bir kontrol
    FREN SİSTEMİ 12 binde bir kontrol
    FREN LAMBASI SİVİCİ 12 binde bir kontrol
    YAN SEHPA 12 binde bir kontrol
    SÜSPANSİYON 12 binde bir kontrol
    FAR AYARI 12 binde bir kontrol
    SOM.,CIVA.,BA⁄. ELEMANLARI 12 binde bir kontrol
    JANTLAR/LASTİKLER 12 binde bir kontrol
    DİREKSİYON RULMANLARI 12 binde bir kontrol

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:17 ----------

bu arada almayı düşündüğünüz motor 230 kilo bilginiz olsun.

bilgiler için tşkler peki servis ücretleri nasıldır.. ayrıca sızde izmirdeymişsiniz galiba hangi servisi önerirsiniz.
    birde servis periyotları nasıl ilerlemekte mesela 1000-6000-12000 seklindemi nasıl oluyor

Motosikleti
    ilk servis 1000 km de ondan sonraki her servis 6 bin ve katları .
    1000 - 6000 - 12000 - 18000 - 24000 - 30000 - burada garanti süresi doluyor - 36000 diye gidiyor. 100000 ortalama motor ömrü. tabi bu kilometrelere ulaşmak için iyi bir bakım şart. şurasına baktım deyip seni savarsa ve ve o kısma hiç bakmadığsa olmadık süprüzler çıka bilir. servis konusunda kimseleri tavsiye edemiyorum. tanımıyorum. dürüst çalışkan yetkili servis vardır mutlaka ama ben motoruma kendim bakıyorum. böylece şurasına baktım deyip de bakmamış ustanın kazığından uzak duruyorum. ama sanırım 72000 km de sibop ayarı için bir servise giderim.

Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    bir konuda sizlerin fikrini almak isterim, muhakkak aranızda hem kymco downtownu kullanmış, hemde xciting500 ü kullanmış olanlarınız vardır, bu iki modeli karşılaştırırsak ilk 0-100km hızlanması ve çekişi hangisinin daha iyi? hangisi daha çok vibrasyonlu ve son olarak 2 kişi binerken ara hızlanmalar hangisinde daha iyi? benimle bu konularda görüşlerinizi ve tecrübelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim,şimdiden yanıtlarınız için teşekkürler
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

Motosikleti
    bizim burada kymco formu oldukca sönük. biz renklendirmeye çalışıyoruz ama bizde ançak siyah beyaz etkisi yapıyoruz.
    ama ymcoclubturkey.net/index.php formunda kymco kullanıcıları buradan daha yoğun.
    http://www.kymcoclubturkey.net/kymco...downtown-300i/
    sayfasında ki yorumlar sana fikir vere bilir. bu sitedeki gökiş arkadaşta 300 luk var. kendisi ile irtibata geçersen belki yorumları ile seni bilgilendire bilir.

Motosikleti
    Alıntı yamyamaha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizim burada kymco formu oldukca sönük. biz renklendirmeye çalışıyoruz ama bizde ançak siyah beyaz etkisi yapıyoruz.
    ama ymcoclubturkey.net/index.php formunda kymco kullanıcıları buradan daha yoğun.
    http://www.kymcoclubturkey.net/kymco...downtown-300i/
    sayfasında ki yorumlar sana fikir vere bilir. bu sitedeki gökiş arkadaşta 300 luk var. kendisi ile irtibata geçersen belki yorumları ile seni bilgilendire bilir.
    orayıda okudum dostum ama pek fikir vermedi ingilizce forumlara bakacağım artık kimseden ses seda çıkmıyor,bu arada siz manisadaydınız değilmi?
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

Motosikleti
    evet manisanın salihli ilçesindeyim.

Motosikleti
    Alıntı yamyamaha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet manisanın salihli ilçesindeyim.
    siz daha önce yamaha x-max kullanmıştınız ,bu motor ile karşılaştırıldığında hızlanma ve tork çok farklımı?birde tüketim ne durumlarda sakin kullanımda bile cidden 5.5-6 lt mi?

Motosikleti
    bir yanlış varsa düzeltelim. X-max kullandım ama kendimin değildi. ama kullanmış olduğum xmax daha diri ve genç olduğundan olsa gerek kalkışlarda daha sessiz gibiydi. ilk hızlanması 500 luk motorumla kıyaslanamıyacak kadar hızlı olmasına ragmen düz yolda aradaki fark çok çabuk kapanır. xmax oldukca rahat olmasına rağmen Xciting ile iki kişi uzun yol çok zevkli. xcitinglerin ayak koyulacak yeri ve gidonu ile koltuk arası daha geniş. ama arkadaki kişiye yinede yaslanamıyorsunuz. artcınız ile sizin aranızda bir mesafe kalıyor bu mesafe xmax da daha kısaydı.
    yakıt tüketimi hiç bir koşulda 5 litrenin altına düşmez. normal şehir içi dur kalkların bol oldugunda 6 litre yakması bu cüzsedeki bir motor için normal. zira kendileri 230 kilo ağırlıga sahib. yamaha ne kadar kaliteli olursa olsun bakımları yapılan bir Xciting en az yamaha kadar size hizmet verir.
    ama sanırım siz dowton ile elinizdeki motoru kıyaslamamı istiyorsanız sadece yorum yapa bilirim. yeni teknoliji olan dowton oldukça çok beyeniliyor. ve 300 luk motoru oldukca performaslı. sanırım dowtonda ki tek eksik Türkiyeye abs li modelinin gelmemesi.
    xmax da frenler konusunda xcitinglerin gerisinde kalır. xcitinglerde frenler daha başarılı.

Motosikleti
    Sattıklarından sonra şu an yok
    Merhaba xciting500 ile yeni kasa xciting500R arasındaki temel farklar nedir?

Alıntı ateserol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba xciting500 ile yeni kasa xciting500R arasındaki temel farklar nedir?
    biri karbüratörlü 500r enjeksiyonlu tek fark bu

erhan_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki burgma uh 200 abs
    beyler 2007 model kymco xciting 500 üme sisybar almak istiyorum.Alıp kullanan varmı acaba fikirlerinizi yazabilirmisiniz?

Motosikleti
    şahsen ben almadım. yorum yapamıyacağm.

Motosikleti
    arkadaşlar daha öncekini paylaşamadım ama yağ filtresi aldım 35 lira orijinal kymco kutusunda geldi. içinde hiflo cıktı. el atmışkende hava filtresini değiştirdim. işçilik bana ait fitrelere 35+45 lira ödedim.
    işim bitti elimde eski yağ filtresi ile yağcı arkadaşla konuşurken bunlar samartların yağ filtrelerıne çok benziyor ver bakalım bir referan tablosunda muadili var mı dedi. tabloya göre
    kafadan fil çıktı. http://www.filfilter.com.tr/oc-urun.php?id=2710
    fil marka zp3229 model
    amc marka mo411 model
    filtron marka op5751 model
    KNECHT marka 70389288 model
    VAICO marka V302094
    hengst h310w
    gibi alternatifler çıktı ve fil markayı 15 liraya getirte bilecegini söyledi. benim 6000 kilometrem daha var. ama alternatiflere açık olanlara duyrulur.
    maxi97 bunu beğendi.

çok faydalı bir bilgi

bir süre kullanmadığınız (birhafta arayla 1-2 ay süresince) xciting te voltaj kaybı oluşuyor ve motorun isteksiz yürümesine ve kilometre saatinin sapıtması saatin geri kalması gibi çözümü akünüzü 10saat boyunca ağır şarza tutmak sonra düzeliyor 1-2 saat yol yapmayla akü düzelmiyor

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)