Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Vstrom DL1000 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaslar dl 1000 ım var 3000-4000 devırde teklıyor ne yapabılırım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Alıntı adildinc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar dl 1000 ım var 3000-4000 devırde teklıyor ne yapabılırım
    TPS sensörünü kontrol ettiniz mi?
    ANGARAJ

Motosikleti
    versys1000
    Arkadaşlar merhaba,

2012 model versys 1000 kullanıyorum.

Her yağ ve yağ filtre değişiminde tesisatta hava sıkışıyor. çözene kadar çataldan terler akıtıyoruz. makineyi üzüyoruz.

filtreyi değiştirmeden bile yağı değiştirsek aynı problem.

pompa ilk seferde yağı basamıyor, ikaz lambası yanıyor, yap gösterge camından görülecek şekilde haznede bekliyor. türlü itekleme yöntemleri ile havayı çıkarttıktan sonra hiçbir şey olmamış gibi yağlama çalışıyor.

sebep ve çözüm önerileriniz varsa paylaşır mısınız.

Motosikleti
    MT09
    Arkadaşlar bu motorda debriyaj tası sesi kronik midir? Çözümü var mıdır?

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı Qualifier adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu motorda debriyaj tası sesi kronik midir? Çözümü var mıdır?
    tam yılını hatırlayamadım sanırım 2007 modele kadar debriyaj tası ses yapabiliyor , belli bir seneden sonra Suzuki sorunu çözdü ama sesden başkada bir sıkıntı yok yani kaçırma titreme gibi bir durum söz konusu değildi , bazı kullanıcılar debriyaj yaylarının altını ince pul ile destekleyip yayların baskı kapasitesini artırarak sesden kurtulduklarını söylemişlerdi o yıllarda.. eski kasa DL 1000 in son vitesi OD özelliklidir , çok uzun oranıyla beraber son viteste motor % 60 performansını verir , yazılımla eco moduna geçer yani , bu modu ve ikincil elektronik gaz kelebeklerini iptal ettirdiğinizde racingden farkı kalmıyordu makinenin çok keyifli bir motordu , dl650 ile farları grenajları benzesede amortisöründen maşasına kadar bambaşka bir üretimdir , 2002 den 2014 kadar inatla abs siz üretilmiş ve o müthiş frenleriyle efsane olmuştur

Motosikleti
    MT09
    Cevabınız için teşekkür ediyorum artık o kadar rahatsız etmediği için tas sesini boşverdim. Ancak alt devirlerde motor tarafından gelen vuruntu şeklinde bir ses oluyor bunun için araştırmaya başladım. Çekiş problemi değil ama vibrasyon şeklinde hissediyorum. Bu konuda fikriniz var mıdır?

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Topiği sağda gördüm. Aha dl1000'e yazan mı oluyormuş dedim. Hakikaten yokmuş.
    En son bir arkadaş soru sorup yardımcı olunmuş, sağolsun.
    Ama topik hakikaten ölü.

Beyler malum m800 kullanıcısıyım. Artık sürekli artçılıyım. Önerir misiniz, ne diyorsunuz. dl100'leri.
    Yeni modellerde traction control falan varda. 2010 modellerinde var mı bunların.
    Yoksa yine eski düzen mi 2010 modeller de.
    Cruiser'dan sonra biraz donanımlı makinaya bineyim diyorum abs,tcs falan ama 2010'larda yok galiba.

Öyle işte. En azından başlık canlanır biraz.

Motosikleti
    Alıntı sey_47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Topiği sağda gördüm. Aha dl1000'e yazan mı oluyormuş dedim. Hakikaten yokmuş.
    En son bir arkadaş soru sorup yardımcı olunmuş, sağolsun.
    Ama topik hakikaten ölü.

Beyler malum m800 kullanıcısıyım. Artık sürekli artçılıyım. Önerir misiniz, ne diyorsunuz. dl100'leri.
    Yeni modellerde traction control falan varda. 2010 modellerinde var mı bunların.
    Yoksa yine eski düzen mi 2010 modeller de.
    Cruiser'dan sonra biraz donanımlı makinaya bineyim diyorum abs,tcs falan ama 2010'larda yok galiba.

Öyle işte. En azından başlık canlanır biraz.
    2010 lar yani eski kasalarda değil tcs abs bile yok 2014 den sonra yeni kasası çıktı her türlü elektronik var makinada , 4000 devirde gelen max torku inanılmaz bir his yaşatıyor , son viteste 50 ile 240 arası gidebiliyorsunuz , artçılı ful çantalı farketmiyor motor her durumda müthiş bir tork ile ivmeleniyor , yakıt tüketimi ise 5-5,5 lt civarı , İstanbul Ana bayi de test sürüş imkanı var..
    sey_47 bunu beğendi.

Motosikleti
    MT09
    Alt devirlerde özellikle kalkıştaki vuruntulu sesin kaynağının yine tas sesi ile bağlantılı olduğunu farkettim. Tası hallederek inşallah rahata kavuşacağım. Nikkfruie teşekkür ediyorum.
    sey_47 bunu beğendi.

Emodog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ DL-1000 V-STROM
    Selamun aleyküm ,

6-7 aydır dl1000 sahibiyim.130.000 (evet yanlış okumadın yüz otuz bin)e geldi artık kilometresi.Klasik dl1000 hastalığı debriyaj tas problemi bendede başladı.Hatta artık ileri düzeye gitti fazla gaz verip motoru kaldırmaya çalışınca gaz ver çek gibi vuruntu yapıyor.Yada ben öyle düşünüyorum.Birde artık disk değişim vakitleri geldi.Az yakmak isteyen varsa 5. vites 100 km hızı geçmeyin. 5 litre ile keyifli sürüşler

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014

Emodog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ DL-1000 V-STROM
    Alıntı Emodog adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamun aleyküm ,

6-7 aydır dl1000 sahibiyim.130.000 (evet yanlış okumadın yüz otuz bin)e geldi artık kilometresi.Klasik dl1000 hastalığı debriyaj tas problemi bendede başladı.Hatta artık ileri düzeye gitti fazla gaz verip motoru kaldırmaya çalışınca gaz ver çek gibi vuruntu yapıyor.Yada ben öyle düşünüyorum.Birde artık disk değişim vakitleri geldi.Az yakmak isteyen varsa 5. vites 100 km hızı geçmeyin. 5 litre ile keyifli sürüşler

Motorun o bahsettiğim gaz ver çek olayı debriyaj balatasındanmiş.500tl gibi bir fiyata ebc balata aldım.10 plaka çıkıyor ve hayabusa ile aynı olduğu için tabiri caize gidip bakkaldan bile alabilirsiniz.

Mutluyum,umutluyum. Şuan güzel güzel biniyorum.Sıra zincir dişlide. Bilen bir arkadaşımız varsa bizim bu motorun zincir ölçüsünü ve ön-dişli sayısını bizimle paylaşabilir mı ?

Motosikleti
    Alıntı Emodog adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun o bahsettiğim gaz ver çek olayı debriyaj balatasındanmiş.500tl gibi bir fiyata ebc balata aldım.10 plaka çıkıyor ve hayabusa ile aynı olduğu için tabiri caize gidip bakkaldan bile alabilirsiniz.

Mutluyum,umutluyum. Şuan güzel güzel biniyorum.Sıra zincir dişlide. Bilen bir arkadaşımız varsa bizim bu motorun zincir ölçüsünü ve ön-dişli sayısını bizimle paylaşabilir mı ?
    112 bakla 525 zincir , ön 17 arka 41 diş..

Motosikleti
    suzuki v-strom dl650
    Nikfure dostum ilaç gibisin maşallah her kese derman oluyorsun her foruma senden birtane lazım.
    Saygılar.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    ilanda olan benim motora 15 mod takas teklifi geldi yeni kasa nasıldır diye biraz araştırdım pek bi bilgi yok.
    660 tan sonra nasıl olur diye düşünüyorum?
    var mıdır kullanan.

Motosikleti
    suzuki v-strom dl650
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    112 bakla 525 zincir , ön 17 arka 41 diş..
    Nikfure dostum ilaç gibisin maşallah her kese derman oluyorsun her foruma senden birtane lazım.
    Saygılar

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:13 ----------

Boyum 1.72 yeni kasa dl1000 düşünüyorum nasıldır cüsse olarak başa çıkabilirmiyim daha önce 650kullanıyordum ama 1000 hiç görmedim canlı canlı çokmu ağır gelir çokmu yüksek gelir cesaret bulursam niyetim var.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler