Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Seyhan 150 c BİLGİ PAYLAŞIMI

Motovento
    REKLAM ALANI
    RAZOR1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YaMaHa YBR CuSToM

TEKNİK ÖZELLİKLER

Motor Tipi: Tek Silindir 4 Zamanlı
    Motor Hacmi: 149,4 cm3
    Motor Çapı: 62 x 49.5 mm
    Motor Sıkıştırma: 9,2:1
    Motor Soğutma: Hava soğutmalı
    Maksimum Güç: 11.9 HP/9000 d/d dev/dk

Aktarma: Zincir
    Şanzıman: 5 Vites

Ateşleme: CDI
    Çalıştırma: Elektrik ve Pedal

Uzunluk: 2100
    Genişlik: 820
    Yükseklik: 1350
    Aks Arası: 1400
    Sele Yüksekliği: 740
    Ağırlık: 120 kg
    Depo: 12.5 Litre
    Ortalama Yakıt Tüketimi: 2,5 lt

Ön Süspansiyon: Teleskopik
    Arka Süspansiyon: Hidrolik çift amortisör
    Ön Fren: Disk
    Arka Fren: Tambur
    Ön Lastik: 3.25 - 18 TUBELESS
    Arka Lastik: 110 / 90 - 16 TUBELESS

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    blt_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motorsuz :(
    burdaki amaç nedir ,reklammı,alacanmı,aldınmı
    eger kask takmıyorsan koruyacak bir şeyin yok demektir

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    150cc sahipleri internete pek girmiyorlar galiba.
    Bu gün 2. el satış ilanlarına baktım. 3-4 tane vardı satan. Demekki memnunlar. Hatalı/problemli olsaydı burada sövenden-sayandan geçilmezdi heralde. Yanlış mı düşünüyorum?

dodem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    seyhan 150c
    ben 5 yıldır kullanıyorum çok iyi değil çokta kötü değil vibrasyon çok en büyük sıkıntısı o bir süre sonra vidalar gevşemeye başlıyor sürekli vidaları kontrol etmek ve eksilenleri tamamlamak zorunda kalıyorsunuz birde benim motosiklette ilk montajda hata var sanırım yer yağmurda bir kaç lamba gidiyor

dodem bravo , 5 yıl nasıl bindin ona..
    ben 4 ayda her yönden bıktım ve sattım.
    arkadaşlar size kısaca tecrübelerimi anlatayım ;
    kesinlikle en tecrübesizler için alınabilecek bir motor. eğer moped veya scooter bile kullandıysanız memnun kalacağınızı düşünmüyorum.
    1- çok vibrasyonlu.
    2- sinyalizasyon ve korna çok sık problem çıkardı.
    3- vites geçişleri kemikli ve özellikle durakladığınızda, boş vitesi bulmak herkesin harcı değil(en sonunda, kırmızı ışıkta boş vites aramaktan bıkıp, debriyajı sürekli sıkmayı tercih ediyosunuz).
    4- ani frenlemelerde ön taraf çok sarsılıyor, titriyor.
    5- depo bölümünden tarifsiz zırıltı (2 metalin birbirine sürekli titreşim halinde temas etmesi gibi) sesi geliyor( arkadaşımın Tiger'ı da aynı sesi yapıyor).
    6- motorurun sesi hiç tok değil ve rahatsız edici derecede tınılı).
    7- sınıfı ve kalitesine göre pahalı bir Çin malı. yerli derlerse inanmayın, sadece montajı yerli.
    mondial aynı fabrikadan(Çindeki fabrika) çıkan malı daha ucuza ve taksitle satıyodu ama ben daha pahalı olduğu için satış sonraı hizmeti daha iyidir diyerek Kanuni'yi seçtim. kesinlikle yanıldım.
    ve daha kötüsü de diyarbakırdaki servisi çok kötü ve yetersiz. personeli de çok kaba.
    en kötüsü Kuralkan sorunlarımla ilgili yazdığım hiç bir mailimi cevaplamadı.
    kısaca Kanuni alırken 5 kere düşünün.
    Yasak bunu beğendi.

Motosikleti
    kanuni seyhan 150 c

Herkese Slm

Ben yeni üyeyim va 4 sene olacak nerdeyse seyhan 150 kullanıyorum ne boşa geçmede ne sinyalizasyonda bir hata olmadı titreşimide yüksek hızda arkada oturan hissediyor size tavsiyem eğer 150 c kullanan varsa honda titan hava filtresi, cbf 150 cinziri ( o ringli) ve 3 yollu 110/90/16 arka lastik seyhanı bir de böyle deneyin çıktığım gezdiğim yerleri görseniz şaşarsınız 12.000 deki ayarlarımdan sora 2 kişi 10000 devirde 130 km' ye kadar ulaştı.
    cafercan39 bunu beğendi.

Motosikleti
    KLR 650
    Bu motoru yakın zamanda alan varsa; yeni modellerde titreşim sorunu devam ediyor mu? öğrenebilir miyiz?

Motosikleti
    kanuni seyhan 150 c
    yeni alan yok sanırım en son alan 2007 o da benim :D

turkmath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 - Kawasaki z250sl
    Yeni sayılır 7-8 aydır kullanıyoruz. Titreşim sorunu başka motorları denemediğim için karşılaştıramıyacağım ama, arka sinyal ve stop lambaları sık sık patlıyor, titreşimden olsa gerek, ben çözemedimm. Fıtık etti beni:(

arkadaşlar samimi söylüyorum;

bu kaliteye göre gerçekten pahalı bir Çin'li. diğer çinlilerden kalite olarak bir üstünlüğü yok ama fiyat olarak farklı. 1 ay sonra aldığınıza çok büyük ihtimalle pişman olacaksınız.
    Kanuni'nin kalitesi ve satış sonrası hizmetleri iyi olmamasına rağmen Türkiye'de abartılı bir ün yaptı.
    Bunu da çok iyi kullanarak fiyatlarını yukarıda tutabiliyor ve bunu da prestij namına yutturuyor.
    Uzak durmanız tavsiyemdir.
    diğer markaları inceleyin; fiyatlarındaki farkı göreceksiniz.
    diğerlerini aldığınızda tek fark cebinizde kalan fazladan para olacak emin olun.

Motosikleti
    Kawasaki R6F
    Bence bu motora fiyatta iyi bir arkadasımda var yeni aldı gayette güzel konya ankara yapıo yakıt tüketimide hesaplı alıcı varsa alsın bu fiyata dahada güzel bulunmaz ama bu fiyata alcak üstünede az eklerim diyen varsa CBR ye yönelsin derim

KANUNİ 150 C - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ SEYHAN 150
    seyhanı 2008 ortasında aldım 2750 tl şimdi bakıyorum yıl 2010 fiyat 2850 tl sadece 2 yılda 100 tl fiyatta sabit motorun bence tek eksisi titreşim yani vibrasyon cok fazla aşırı yoruyor adamı dış aksam kalitesiz ürünler çinli galiba 1700 km oldu sorun yok motorda 90km standart hızı 12 lt benzinle ortalama 430 km yol gidiyor yani 45 tl benzinle 430 km şehir içinde şehir dışında 550-600 yapar sanırım tip ve tarz olarak güzel copeer tipi teşekkür ederim....
    KANUNİ SEYHAN 150 CC

mates - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba KEE 100 2017
    bizim burada kuryede var km sine bi baktım 93500 idi. ama motosiklet bayagı bir hırpalanmıştı.

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Ayhan emin misin 12 lt ile 430 km yaptığına hesabi bir hdaha yapsan diyorum..ben 6 yıldır aldığım her depoda ölçümü yaptım ve 100 km de 3,3 ltyi hiç inmedi? ama şehir içi için iyi modellerden biridir diyebilirim? 63500 km yaptım ve bir kez dahi yolda kalmadım tabii bakımlarını periyodik olarak devamlı yaptığımı belirtmeyim
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

Motosikleti
    KANUNİ SEYHAN 150
    Alıntı mitmuallim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayhan emin misin 12 lt ile 430 km yaptığına hesabi bir hdaha yapsan diyorum..ben 6 yıldır aldığım her depoda ölçümü yaptım ve 100 km de 3,3 ltyi hiç inmedi? ama şehir içi için iyi modellerden biridir diyebilirim? 63500 km yaptım ve bir kez dahi yolda kalmadım tabii bakımlarını periyodik olarak devamlı yaptığımı belirtmeyim
    hocam merhaba aldığım zaman denedim özellikle 1 lt koydum 38 km 2 kişi sabah işe giderken 5 km akşam eve gelirken 5 km tam 38 km bitti depo 12,5 lt alıyor 12 lt desek 12 çarpı 38 hadi 35 desek 420 km ediyor şahsen full doldurup deneme şansım olmadı 1 litrede denedim bi pazar depoyu fulleyelim bitene kadar gezelim o zaman net çıkar km gecen hafta yuvacık barajına gittim sen yoktun motor güzel sadece eski motorum 250 cc göre cok titreşim var yoksa güzel motor elimizdekinin kıymetini bilelim allahımıza şükredelim bunu bulamayanlarda var hamd olsun....

Uploaded with ImageShack.us
    KANUNİ SEYHAN 150 CC

Motosikleti
    Benim motorda yağ karterinin altındaki tahliye civatasınının oradan milim milim yağ sızıyor. Bugün motorun altına bi eğildim sızıntıdan o bölgenin rengi değişmiş. Oradaki civatayı sıktım ama fazla değişen birşey olmadı, zamanla yine sızdırıyor. Nasıl çözebilirim bu sorunu? Teşekkürler...

Motosikleti
    KANUNİ SEYHAN 150
    Alıntı turkmath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motorda yağ karterinin altındaki tahliye civatasınının oradan milim milim yağ sızıyor. Bugün motorun altına bi eğildim sızıntıdan o bölgenin rengi değişmiş. Oradaki civatayı sıktım ama fazla değişen birşey olmadı, zamanla yine sızdırıyor. Nasıl çözebilirim bu sorunu? Teşekkürler...
    merhaba kardeşim benim motor yeni olduğu için daha orasını burasını sökme ihtiyacı duymadım ama eski motorumda kanuni idi bilemiyorum motorun yenimi eskimi diğer motorda vardı aynı sorun ama o eski olduğu için zamanla sök tak yalama oluyor e sızdırma yapıyor çözüm çivatanın kafasının altına bakır pul koymak bunu destekleek içim çivatanın dişlerine teflon band sarmak sorunu çözecektir veya çivatanın altına bakır pul ile birlikte oring takarsan 3 lü koruma olurki birinden kaçarsa diğerinden kaçamaz eğer garanti kapsamında ise motor serviste yakında ise götür bir kontrol etsinler ama benim çözüm yöntemlerim bunlar 1991 model mz vardı oda kaçırıyordu ama bu sayede sorun çözüldü teşekkür ederim.....
    KANUNİ SEYHAN 150 CC

Motosikleti
    Alıntı KANUNİ 150 C adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba kardeşim benim motor yeni olduğu için daha orasını burasını sökme ihtiyacı duymadım ama eski motorumda kanuni idi bilemiyorum motorun yenimi eskimi diğer motorda vardı aynı sorun ama o eski olduğu için zamanla sök tak yalama oluyor e sızdırma yapıyor çözüm çivatanın kafasının altına bakır pul koymak bunu destekleek içim çivatanın dişlerine teflon band sarmak sorunu çözecektir veya çivatanın altına bakır pul ile birlikte oring takarsan 3 lü koruma olurki birinden kaçarsa diğerinden kaçamaz eğer garanti kapsamında ise motor serviste yakında ise götür bir kontrol etsinler ama benim çözüm yöntemlerim bunlar 1991 model mz vardı oda kaçırıyordu ama bu sayede sorun çözüldü teşekkür ederim.....
    Ayrıntılı cevabın için çok teşekkür ederim kardeşim. Motor yeni sayılır, 2009 Temmuzda almıştık tam bir sene oldu, 7500 km de. Yani şimdiye kadar 4 bakımdan geçti. Servise götürüp senin önerilerini onlara söyleyip oan göre yaptırayım bari. Şimdi gidip yağ sızdırıyor desem civatayı sıkıp gönderecekler yoksa! Bu arada motorun da oldukça temiz duruyor, maşallah;elciklerde oldukça yakışmış. Nereden almıştınız elcikleri?

Motosikleti
    KANUNİ SEYHAN 150
    Alıntı turkmath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayrıntılı cevabın için çok teşekkür ederim kardeşim. Motor yeni sayılır, 2009 Temmuzda almıştık tam bir sene oldu, 7500 km de. Yani şimdiye kadar 4 bakımdan geçti. Servise götürüp senin önerilerini onlara söyleyip oan göre yaptırayım bari. Şimdi gidip yağ sızdırıyor desem civatayı sıkıp gönderecekler yoksa! Bu arada motorun da oldukça temiz duruyor, maşallah;elciklerde oldukça yakışmış. Nereden almıştınız elcikleri?
    kardeş fotoğrafta göz yanılması var galiba elçik yok farklı acıdan aynı var gibi görünüyor ama eski mz herhangi bir motor aksesuarı satan yerde var aynanın civatasından bağlıyorsun cok kolay aslında bunada almak lazım iyiki aklıma getirdin...
    KANUNİ SEYHAN 150 CC

Motosikleti
    Geçen gün havaalanından bir arkadaşımı almaya gitmiştim motorla, geceyarısı. Neyse bindik motora, yaklaşık 50 km yol yaptıktan sonra eve yaklaşmıştık;kırmızı ışıkta kavşakta durduk. Motor stop etti, marşa birkaç asıldım baktım yok çalışmıyor!Nasıl mahçup oldum anlatamam! İn aşağı, iteceğiz dedim kavşağın ortasındaMotoru iterek kavşağı geçtik bir beş-on dakika dinlendikten sonra, tekrar denedim tek marşla çalıştı; derin bir oh çektim tabiMotorla duraksamadan 50 km ilk defa yaptım, şimdi içime bir kurt düştü acaba stop etmesinin nedeni aşırı ısınma v.s mi diye! Ya da aküdemi sorun varda uzun yolda ortaya çıkıyor? Sorunun kaynağı nedir acaba?

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler